Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

nekem is vmi ilyesmit ír a kezelési könyv.

DE könyörgöm én azt hittem ez elírás!!!!

Ez nem normális, 10e km. alatt 6LITER OLAJ?

EGY CSEREPERIÓDUSRA 2-3 KANNA OLAJ????

nem azt írja, hogy ennyit kell hogy egyen, hanem hogy ennyit ehet.

magyarul: 1000km/6 deciig a motor müködése megfelelő. nem jó, hanem megfelelő :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy Astra GCC 1.6 16v 2000-es évjáratú autom van amiben egy Z16Xe típusú motor van!Most októberben vettem akkor megtörtént az olajcsere meg minden és Castrol Magnetic 5W40-es került bele.Azóta 3500 km mentem vele vegyes használattal és most nézte m hogy majdnem kopra kifogyott az olaj!!Átnéztük nem folyik sehol (olajszürő,olajtankdugó,szimeringek)!Akihez eddig vittem az azt mondta hogy megette!Ez létezik tényleg hogy csak igy ennyi idő alatt megegye??megint feltöltöttem ugyan azzal hogy legyen benne valami és szépen jár mint eddig!!Válaszokat és tanácsokat elöre is köszönöm!

Azt, hogy a motorod zabálta-e meg az olajat, könnyen megállapíthatod!

Kapd ki a gyertyákat - ha kitudod - aztán vessél rájuk egy pillantást!

Ha túlzottan olajos valamelyik, vagy akár az összes, akkor biztos lehetsz benne, hogy mechanikusan szükséges lesz feljavítani.

( Kompresszió mérés, aztán utána szelepszár szimmering csere, hengerfurat ellenőrzés , stb. )

Itt egy kis segítség:

http://www.origo.hu/motorrevu/20091005-mot...llenorzese.html

Ha minden szép és nyoma sincs a rendellenes fogyasztásnak, akkor váltsál márkát !

Amúgy nálam a Castrol 18 éve feketelistán van...

Link to comment
Megosztás:

nem azt írja, hogy ennyit kell hogy egyen, hanem hogy ennyit ehet.

magyarul: 1000km/6 deciig a motor müködése megfelelő. nem jó, hanem megfelelő :lol:

Hát lehet, hogy a gyártó szerint ez megfelelő, szerintem borzalmas lenne ilyen mértékű zabálás.

A 10éves F astrámba 10.000km/0,5l kellett tölteni.

Én ebből indulok ki és remélem, hogy a mostani sem fog többet enni :huh:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok.

1 hete tulajdonosa vagyok egy Astra g 1.6 16V 2001/2 havi Z16XE motorral rendelkező négykerekűnek, most fogom majd januárban vétel utáni kötelező dolgokra,olajcsere,szűrők szíjak stb. A kérdésem 147 ezer km után milyen olajat öntsek/öntessek bele? Nem tudom hogy ezelött milyennel ment a kicsike sajnos de kb 700 km et mentem már vele és 1 milimétert sem ment lejebb az olajszint,bár ez nem sokat jelent:D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

1 hete tulajdonosa vagyok egy Astra g 1.6 16V 2001/2 havi Z16XE motorral rendelkező négykerekűnek, most fogom majd januárban vétel utáni kötelező dolgokra,olajcsere,szűrők szíjak stb. A kérdésem 147 ezer km után milyen olajat öntsek/öntessek bele? Nem tudom hogy ezelött milyennel ment a kicsike sajnos de kb 700 km et mentem már vele és 1 milimétert sem ment lejebb az olajszint,bár ez nem sokat jelent:D

Én szerintem 10W-40-es olajjal próbálkozz

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

Korábban olvastam itt, hogy vannak nagyon olcsón is GM olajok ugyanolyan kannában, csak silányabb minőségben.

1.Ezt mire alapozzátok? Egyáltalán előfordulhat-e ilyen?

2.Ma megvettem opel boltban a szűrőket (pollen,motorlég,olaj) és a gyújtógyertyát is (azt mondták az enyémbe 1pólusú kell, Z14xep 2007) és az 5liter GM 5w30-as olaj 9ezerpárszáz forint lett volna.

Általában a neten is olyan 7-9 ezerért van, a 4Literes pedig 6-8 ezerért.

Na most én találtam egy helyet, ahol 4890ft az 5liter!!!!!!!!!! Ezt féljek megvenni, vagy nem lehet vele gond?????

Gyors választ várok, mert akkor holnap elmennék megvenni, ha okés!

köszi!!!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

Korábban olvastam itt, hogy vannak nagyon olcsón is GM olajok ugyanolyan kannában, csak silányabb minőségben.

1.Ezt mire alapozzátok? Egyáltalán előfordulhat-e ilyen?

2.Ma megvettem opel boltban a szűrőket (pollen,motorlég,olaj) és a gyújtógyertyát is (azt mondták az enyémbe 1pólusú kell, Z14xep 2007) és az 5liter GM 5w30-as olaj 9ezerpárszáz forint lett volna.

Általában a neten is olyan 8-9 ezerért van, a 4Literes pedig 6-8 ezerért.

Na most én találtam egy helyet, ahol 4890ft az 5liter!!!!!!!!!! Ezt féljek megvenni, vagy nem lehet vele gond?????

Gyors választ várok, mert akkor holnap elmennék megvenni, ha okés!

köszi!!!

csak a gyertyához tudok hozzá szólni:FQR8LEU2 a bele való (1214031 katalógus száma)

Link to comment
Megosztás:

FQR8LEU2

16-os kulcsnyílás

0.9 mm elektródahézag

28 Nm meghúzási nyomaték

1 pólus

Köszi!!!

NGK ZFR5F-11-t rakott bele valaki? 1526Ft a darabja, a gyári GM-nek mennyi?

Motorban nekem 100%-osan bevált motorban ez a márka, azért elgondolkodnék az NGK-n.

Link to comment
Megosztás:

Nekem Bosch van benne! Z14XE motorban de szerintem jobb mint a gyári!

nem jobb. gyárit kell beletenni... nagyon de nagyon sokat lehet szivni egy utángyártott gyertyával, ha elkezd döglődni, vagy nem pont belevaló...

az opel motorok nem szeretik a nem gyári gyertyát.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.