Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Utántöltésre mennyire ajánlott (vagy éppen nem ajánlott) más márkájú, de azonos viszkozitású olajat tölteni?

Most Castrol Magnatec C3 5W40 van benne.

A szerelőm tudna adni olcsóbban (mint ahogy literes Castrol kapható) Eneos 5W40-et.

Utántöltésre szerintetek rendben van, ha más márka megy bele?

Link to comment
Megosztás:

Utántöltésre mennyire ajánlott (vagy éppen nem ajánlott) más márkájú, de azonos viszkozitású olajat tölteni?

Most Castrol Magnatec C3 5W40 van benne.

A szerelőm tudna adni olcsóbban (mint ahogy literes Castrol kapható) Eneos 5W40-et.

Utántöltésre szerintetek rendben van, ha más márka megy bele?

Tudtommal lehet (csak nem szerencsés), sőt más viszkozitásúval is lehet, csak akkor onnantól a "gyengébb" kenőanyag tulajdonságaival kell kalkulálni, azok a mérvadó paraméterek. Egyébként, véleményem szerint az Eneos jó olaj (és a Dexos2-t is teljesíti, ez ugyebár a hab a tortán), így egyébként sem lehet gond belőle. Ezek szerint nálad fogyogat a Castrol C3? Nekem is az került bele februárban, de ősszel tervezem másra a cseréjét (nem titkolom, visszatérek a fél-szintetikus 10w-re, pl. egy Motul, Eneos, Liqiu Moly vagy Mequin formájában), addigra lesz benne kb. 5-6 ezer km (most 4ezer van benne, nem mérhető a fogyás). Sokkal jobbnak hallottam és érzetem az autó működését/hangját a 10-es kenőanyaggal, de ezzel nem szeretnék vitatémát indítani, ez az én privát véleményem és tapasztalatom.

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal lehet (csak nem szerencsés), sőt más viszkozitásúval is lehet, csak akkor onnantól a "gyengébb" kenőanyag tulajdonságaival kell kalkulálni, azok a mérvadó paraméterek. Egyébként, véleményem szerint az Eneos jó olaj (és a Dexos2-t is teljesíti, ez ugyebár a hab a tortán), így egyébként sem lehet gond belőle. Ezek szerint nálad fogyogat a Castrol C3? Nekem is az került bele februárban, de ősszel tervezem másra a cseréjét (nem titkolom, visszatérek a fél-szintetikus 10w-re, pl. egy Motul, Eneos, Liqiu Moly vagy Mequin formájában), addigra lesz benne kb. 5-6 ezer km (most 4ezer van benne, nem mérhető a fogyás). Sokkal jobbnak hallottam és érzetem az autó működését/hangját a 10-es kenőanyaggal, de ezzel nem szeretnék vitatémát indítani, ez az én privát véleményem és tapasztalatom.

Én 5W-40-es ENEOS hyper premiumot használok. Nálam jelentősen lecsökkent az olajfogyasztás, ami a GM-el szembetűnő volt.

GM Dexos2 5W-30-ból 15500km alatt megevett 7-8dl-t.

ENEOS-ból ez 11000km alatt 2dl.

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal lehet (csak nem szerencsés), sőt más viszkozitásúval is lehet, csak akkor onnantól a "gyengébb" kenőanyag tulajdonságaival kell kalkulálni, azok a mérvadó paraméterek. Egyébként, véleményem szerint az Eneos jó olaj (és a Dexos2-t is teljesíti, ez ugyebár a hab a tortán), így egyébként sem lehet gond belőle. Ezek szerint nálad fogyogat a Castrol C3? Nekem is az került bele februárban, de ősszel tervezem másra a cseréjét (nem titkolom, visszatérek a fél-szintetikus 10w-re, pl. egy Motul, Eneos, Liqiu Moly vagy Mequin formájában), addigra lesz benne kb. 5-6 ezer km (most 4ezer van benne, nem mérhető a fogyás). Sokkal jobbnak hallottam és érzetem az autó működését/hangját a 10-es kenőanyaggal, de ezzel nem szeretnék vitatémát indítani, ez az én privát véleményem és tapasztalatom.

Magasabb fordulaton fogy, normál használat esetén nem.

Rendszeresen nézem, 100-200 km-ként.

Fagyizás után fogyott (az még 10W volt), meg a múltkor, amikor szerelőnél lepadlóztuk többször tiltásig, utána is volt fogyás.

Ezek előtt nem volt észrevehető fogyás egyikből se, kb 2500 km alatt.

1200-1500 km van ebben az olajban, 3-3,5 decit töltöttem rá (a padlózós mutatvány után).

Ami a 4 literes kannából maradt, az már fogyóban van.

Nagyobb útra megyek (ha minden jól megy), és gondoltam jó ha van nálam olaj.

Egyébként az ENEOS-okat amiket néztem, sehol sem írták a Dexos2-t :blink:

(the-filtershop.com ; olajshop.hu)

Link to comment
Megosztás:

Magasabb fordulaton fogy, normál használat esetén nem.

Rendszeresen nézem, 100-200 km-ként.

Fagyizás után fogyott (az még 10W volt), meg a múltkor, amikor szerelőnél lepadlóztuk többször tiltásig, utána is volt fogyás.

Ezek előtt nem volt észrevehető fogyás egyikből se, kb 2500 km alatt.

1200-1500 km van ebben az olajban, 3-3,5 decit töltöttem rá (a padlózós mutatvány után).

Ami a 4 literes kannából maradt, az már fogyóban van.

Nagyobb útra megyek (ha minden jól megy), és gondoltam jó ha van nálam olaj.

Egyébként az ENEOS-okat amiket néztem, sehol sem írták a Dexos2-t :blink:

(the-filtershop.com ; olajshop.hu)

Az érdekes, mert itt a doboz amit én használok, és pedig ez az 5W-40 premium hyper

20140808_110514_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

T outsider!

"... sincs rajta ..."

Én a flakonból töltöm, nem a weboldalról.

"Én a flakonból töltöm, nem a weboldalról."

:D :icon13:

Ez tetszett.

Magnatec C3 5W40-nek elvileg vagy Dexos2 jóváhagyása.

A flakonon mégsem volt feltüntetve. :blink:

Ez egy régebbi csomagolásnak tűnik, 2012 év végi töltés.

Magna1, Magna2, Magna3

Nem tűnik hamisnak, mindenesetre legközelebb én veszem, nem bízom a szerelőre...

(egyébként a teljesen szintetikus olajak bontatlanul, megfelelően tárolva 5 évig megőrzik a szavatosságukat)

Link to comment
Megosztás:

"Én a flakonból töltöm, nem a weboldalról."

:D :icon13:

Ez tetszett.

Magnatec C3 5W40-nek elvileg vagy Dexos2 jóváhagyása.

A flakonon mégsem volt feltüntetve. :blink:

Ez egy régebbi csomagolásnak tűnik, 2012 év végi töltés.

Magna1, Magna2, Magna3

Nem tűnik hamisnak, mindenesetre legközelebb én veszem, nem bízom a szerelőre...

(egyébként a teljesen szintetikus olajak bontatlanul, megfelelően tárolva 5 évig megőrzik a szavatosságukat)

A Magnatec C3 5w40 flakonján szerintem rajta van, emlékeim szerint...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Jól gondolom hogy a kormányszervó kupakján lévő kb 3cm-es pöcöknek bele kellene érnie lébe ?

Konkrétan mit és meddig kellene töltenem ?

Előre is köszönöm.

Bele kellene érnie. Elvileg van rajta valami jelölés, de én sosem láttam. Ha a pöcök közepéig, vagy 3/4-ig ér akkor nem lesz semmi gond. ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Érdeklődnék. A kormányszervó tartájban nem ért bele mát a nívópálca vége. Hirtelen nem kaptam gyári GM kormányszervó olajat.

Az autós boltban azt mondták ez teljesen megegyezik vele. Mivel úgy gondoltam, hogy a nem tökéletesen olyan még mindíg jobb mint ha kevés, mivel mennem kellett az autóval. Utántöltöttem vele. Kb 1,5 dl-kellett bele.

Ez valóban megegyezik a gyárival, vagy jobb ha nem öntök ezután belőle ?

https://www.dropbox.com/s/pridfie9hbj6fih/IMG_20140811_173444.jpg

Itt találtam róla egy komplett adatlapot, ami nekem sajnos nem sokat mond, azon kívül, hogy hidraulika olaj.

http://www.szakalmetal.hu/download/documents/febi/FEBI-06161-CHF-hidraulika_folyadek-CLP.pdf

Módosítva : demura
Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Én is hamarosan a kormányszervóhoz készülök olajat venni, szintén a FEBI 06161 ajánlotta kenőanyag kereskedés GM helyett (azt nem forgalmazzák). Ez megfelelő? Ill. polcon van még náluk GM jóváhagyású (Dexron II D), piros színű. Az nem jó?

Nem tudom mennyire számít a szín, de én GM-eset vettem annak zöld volt a színe! Nem mertem másikat beleönteni, keverni.

Link to comment
Megosztás:

Ilyen 5w30-as Mannolt vettem én is - igaz csak öblítésre :icon1: (4700 Ft-ot inkább megért nekem mint egy "tescos"). Belekerül a hirdotőke lötyi, majd leenged, aztán a Mannol, majd leenged, és a 0W40-es Mobil1 ESP. Amúgy nem hiszem hogy a GM Dexos2 "gyárinál" rosszabb lenne.

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

Ilyen 5w30-as Mannolt vettem én is - igaz csak öblítésre :icon1: (4700 Ft-ot inkább megért nekem mint egy "tescos"). Belekerül a hirdotőke lötyi, majd leenged, aztán a Mannol, majd leenged, és a 0W40-es Mobil1 ESP. Amúgy nem hiszem hogy a GM Dexos2 "gyárinál" rosszabb lenne.

Milyen hidrotőke lötyit használsz? Bevált?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.