Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

... Azt vágom, mi a különbség 0W és 5W olaj esetében, a hőmérsékletet tekintetében.

Engem inkább azt érdekelt, hogy a 0W adott esetben jobb minőségű olaj-e, ha a hőmérsékleti határok miatt nem is feltétlenül szükséges.

Szép meg jó, az általad linkelt ábra, de igazábbi semmit nem mond műszakilag, csak az alkalmazás javasolt körülményeit határolja be..

Engem inkább az érdekelne, hogy miként változik pl egy 15W, 10W, 5W, 0W olaj viszkozitása, mondjuk -40 és +5 Celsius fok között.

A kérdésedből nem jött le, hogy ilyen mélységű választ vársz. :)

Egyébként a 0w40-esnek nincs GM jóváhagyása a castrol honlapja szerint. (abba ne menjünk bele, hogy ennek mekkora jelentősége van)

Link to comment
Megosztás:

A kérdésedből nem jött le, hogy ilyen mélységű választ vársz. :)

Egyébként a 0w40-esnek nincs GM jóváhagyása a castrol honlapja szerint. (abba ne menjünk bele, hogy ennek mekkora jelentősége van)

Ezt hol nézted? :)

Hivatalos Castrol oldal:

http://www.castrol.com/hu_hu/hungary/products/cars/engine-oils/castrol-edge-no-titanium.html

A műszaki adatlapot meg pont innen linkelte mantec kolléga.

A kannán is ott virít a Dexos2 logo ;)

Link to comment
Megosztás:

Én is ebben bízom, hogy ez kiderül majd.

De a fogyásom nem rendszeres, tehát van, amikor nem fogy annyira, így lehet az olaj a "sáros".

Ha mechanikai hiba lenne, feltételezem, hogy egyenletesen fogyna az olaj...

Azt vágom, mi a különbség 0W és 5W olaj esetében, a hőmérsékletet tekintetében.

Engem inkább azt érdekelt, hogy a 0W adott esetben jobb minőségű olaj-e, ha a hőmérsékleti határok miatt nem is feltétlenül szükséges.

Szép meg jó, az általad linkelt ábra, de igazábbi semmit nem mond műszakilag, csak az alkalmazás javasolt körülményeit határolja be..

Engem inkább az érdekelne, hogy miként változik pl egy 15W, 10W, 5W, 0W olaj viszkozitása, mondjuk -40 és +5 Celsius fok között.

Mint pl ez:

ViscosityVsTemperature.jpg

vagy ez:

tdtgcetc.jpg

Várom a javaslatokat... :icon10:

Én egyébként a 0W felé tendálok.

Csak egy netes boltban találtam (0W40 Titaniumot), itt:

http://alkatreszek.hu

Ez megbízható forrás olaj szempontból?

Szervóolajat már vettem itt...

Ez a két lehetőség van még ami szimpatikus:

http://olajshop.hu

vagy

http://the-filtershop.com

Utóbbi azért is szimpatikus, mert még taglalják is miről ismerszik meg az eredeti kanna...

Több helyen is van Titanium 0W40, de Kovácsékat Szegeden csak ajánlani tudom. Ha náluk hamisított, akkor mindenkinél az:) Nagyon komoly hely, gyors, pontos, stb. Nyugodtan vásárolhatsz, rendelhetsz tőlük. Nekem csak az a szívás, hogy pl. nem tartanak gyári GM (Knecht) olajszűrőt, ezért az miatt kell mindig rohangálnom. a Passathoz és a Fabiához éveken át tőlük rendeltem mindent, többek között a Castrol Edge-t is, mert mind a kettőbe az ment.

5W40 és 0W40 között nagyon sok különbség van, és egyáltalán nem csak a hidegoldali különbség. A linkelt táblázat pedig csak annyi releváns információt tartalmaz, hogy mi az a maximum, amin egy adott viszkozitású olaj megfelelően (vagy ahhoz közel) teljesít. Ez alapján hazánkban bőven elegendő lenne a 10W40 olaj is, ha csak ezt néznénk. SZERK: nem a Te általad linkelt grafikonokra gondolok!

Óriási különbség van pl -10 fokban egy 10W vagy egy 0W olaj között is! A széles viszkozitási tartomány, ami ugye a 0W40 esetén igen csak annak mondható, kizárólag a (leg)jobb minőségű olajokkal érhető el. Elvileg nagyobb esély van rá, hogy IV, V, esetleg VI?, kategóriájú bázist használjanak, teljesen szintetikus alapolajat, és komolyabb adalékokat. Ez így nagyon lesarkítva hülyén hangzik, de kb ez (is) a lényeg. Eleve nem sok cég gyárt 0W40 olajat, ennek sem véletlen az oka. Sok pedig más, nagyobb olajvállalattal gyártat:)

Olvastam ugyan vitákat arról, külföldi fórumokon, ahol megkérdőjelezik a széles viszkozitási tartomány "tartósságát", de igazából csak elméleti szinten folyt erről vita, semmi bizonyíték nincs.

5W40 esetén garantált minden gyártó esetében az olcsóbb alapolaj (ásványi) felhasználása, adalékolva, stb. Ettől még kiváló olaj, nincs vele gond. A nevesebb gyártók 5W40 olajai viszont olyan közel vannak árban a Castrol és a Mobil1 0W40 olajaihoz, hogy semmi értelme pl. Eneos 5W40-et választani, ami egy a sok közül (ami ugye nem azt jelenti, hogy nem jó). Kb. 3000 forint a kettő között a különbség? Ez nem lehet tétel éves szinten.

Az inkább érdekes, és talán T. mantec tud erre majd válaszolni, hogy a GM miért 30-as melegoldalt ajánlja? Elképzelhető, hogy a kisebb üzemanyag fogyasztásnak minden áron megfelelő eco okokból? Mert a 40 városban, nyáron, kánikulában logikusabb lenne.

Módosítva : kukori
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T vsz!

"... castrol honlapja ..."

Mi köze van a Ripca kf honlapjának a Castrol Hungária Kft honlapjához?

Például, hogy ők a hivatalos mintabolt? Pár hozzászólásal korábban te magad is tőlük linkelsz...

Inkább azzal foglalkozzál, hogy a fent említett tárgyi tévedésemre egy részletes elemzéssel állsz elő. Kifejtve, hogy a Z14XE motor 0w40 illetve 5w40 Castrol Edge Titanium FST-vel való üzemeltetése mégis milyen különbséget jelent....hosszútávon. Ja, hogy nincs ilyened? Akkor ez csak egy vélemény a sok közül.

Link to comment
Megosztás:

egy kérdés foglalkoztat engem.

99% városi rövid távra (2X10km) az 5w30 vagy az 5w40 lenne a jobb választás?

az árkülömbség nem tényező.

maradok a Fuchs-nál, bevált, jobb mint a GM.

Szintén ennyit megyek, max annyi, hogy van 2-3 km ahol ki tudom huzatni. Magnatec C3 5w40. Most filózok Edge T. Fst-én.

Mivel a C3at is "drágán" vettem így nekem abbol az árból kijön az Fst.

Link to comment
Megosztás:

Szintén ennyit megyek, max annyi, hogy van 2-3 km ahol ki tudom huzatni. Magnatec C3 5w40. Most filózok Edge T. Fst-én.

Mivel a C3at is "drágán" vettem így nekem abbol az árból kijön az Fst.

Mennyi van már a Magnatecben?

Van egy bontatlan literesem, ha fizetésig nem kajol az enyém belőle, akkor lehet eladó lesz (nyilván áron alul).

Bár, ha a tiéd sem kajol, akkor nem érsz vele semmit :)

(levélnehezéknek esetleg?)

Én meg nyomatom bele majd a 0W40 titaniumot...

Link to comment
Megosztás:

Vagy inkább 0W?

outsider,

sokak javaslatára én 0W40 Castrol Edge Titanum FST olajat tettem az enyémbe (X14XE). Eddig is szép hangja volt, mióta benne van, nem is hallom :D (komolyan, bent nem hallható az alapjárat, nyilván, ha taposom neki akkor van hangja, de az alapjárata engem abszolút meggyőzött), valamint eddig egy decit sem fogyasztott el belőle az autó. A castrolmintabolt.hu-t ajánlom (http://castrolmintabolt.hu/webshop/product/castrol-edge-titanium-fst-0w-40-4-literes/203/7933).

Balu

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

outsider,

sokak javaslatára én 0W40 Castrol Edge Titanum FST olajat tettem az enyémbe (X14XE). Eddig is szép hangja volt, mióta benne van, nem is hallom :D (komolyan, bent nem hallható az alapjárat, nyilván, ha taposom neki akkor van hangja, de az alapjárata engem abszolút meggyőzött), valamint eddig egy decit sem fogyasztott el belőle az autó. A castrolmintabolt.hu-t ajánlom (http://castrolmintabolt.hu/webshop/product/castrol-edge-titanium-fst-0w-40-4-literes/203/7933).

Balu

Én meg azt vettem észre, hogy egyre hangosabb a kocsi (taposáskor). :blink:

Olajszint megvan...

Én várom a fizetést, utána lesz 0W40 :)

Múltkor vettem 1L magnatec-et mert hosszú út előtt álltam, a szint 3/5-ön, és nem mertem kockáztatni, hogy menet közben kell vennem valahol ki tudja mennyiért.

Aztán 700 km-en végül most nem fogyott semmi (Murphy törvénye).

Én innen gondoltam:

https://filterabc.hu/

Itt van literes is...

Jó ha van egy liter pluszban...

10k fölött elvileg ingyenes a szállítás is.

Esetleg valakinek tapasztalat ezzel a bolttal kapcsolatban?

Link to comment
Megosztás:

T outsider!

".... tapasztalat ..."

Az Astra G alap, pollen, full szervízcsomag is gyártóművi előírással nem rendelkező motorolajat tartalmaz.

Szóval csak óvatosan, végig nyitott szemmel!

Én csak olajat vennék, nem szettet.

Mondjuk olyan szerelőhöz se mennék, aki kapásból 10W-t ajánl.

A mostani nem ilyen, de szintén megbízhatatlan...

( Tehát ha valaki tud Debrecenben megbízható szerelőt/szervízt, írjon!

Egyébként ha jól rémlik a castrol olajválasztója is 10W40-et hoz fel :)

Kovácséknál literesben csak sima edge van, titanium nincs.

Majd azért felhívom őket.

Szűrőt meg veszek Cromaxban.

Ez ilyen időközi olajcsere, mást nem cserélek...

Link to comment
Megosztás:

Mostmár teljes bizonytalanság keritett hatalmába olaj téren, mert ismerősöm kérdezte, hogy miért akarok én 5w40es olajat a 200e. km-es autómba, mikor nézegettem a Castrolt, itt meg mindig azt olvasom, hogy nem szabad/érdemes 10w-t tenni bele. Ja! meg hogy azt hamar 'megcsócsálja'. Szóval akinek van 2 szabad perce az petyegje be a véleményét, legyen olyan kedves :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.