Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

Sziasztok!

Melyik olajat ajánlanátok?2002 kombi z16se 242000km./hidegen van hidrotőke hang kb 1 percig.

Eneos Hyper Premium 5w40 vagy

Eneos 10w40.Ez azthiszem félszintetikus.

Én (és a General Motors is) az 5W40-re szavazok.

Szerintem egyébként a megtett km-nek nincs köze ahhoz, hogy milyen olaj kell a gépbe.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Melyik olajat ajánlanátok?2002 kombi z16se 242000km./hidegen van hidrotőke hang kb 1 percig.

Eneos Hyper Premium 5w40 vagy

Eneos 10w40.Ez azthiszem félszintetikus.

300 felett dexo2 tip zsírzás kell majd:-))))

Egyébként az eneos 5w40 nagyon jó olaj, olyan van a corsamban is.

Módosítva : egyhapsi
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!
Minap vettem egy G Astrát. Olaj ügyben tanácstalan vagyok.

Van itthon két 1.4-es Astra, egyik X14XE 75ezer kilométerrel, ebbe Total 7000 10W40-et szoktam önteni. A másik egy Z14XEP, Castrol 5W30at töltöttem bele. Viszont a mostani gépről fogalmam sincs. Miniblokkos, 2002-es Z12XE, 75ezret futott. Milyen olaj kéne bele (viszkozitásra) illetve mekkora mennyiség? Köszönöm szépen. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Minap vettem egy G Astrát. Olaj ügyben tanácstalan vagyok.

Van itthon két 1.4-es Astra, egyik X14XE 75ezer kilométerrel, ebbe Total 7000 10W40-et szoktam önteni. A másik egy Z14XEP, Castrol 5W30at töltöttem bele. Viszont a mostani gépről fogalmam sincs. Miniblokkos, 2002-es Z12XE, 75ezret futott. Milyen olaj kéne bele (viszkozitásra) illetve mekkora mennyiség? Köszönöm szépen. :)

Dexos2 minősítésű 5W-30 kell bele,3,9l szűrővel együtt,

Én a helyedben az X14XE-be is alacsonyabb viszkozitásút tennék(5W-30,vagy 5W-40) :icon1:

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

T Marce!

"... viszkozitásra ..."

A követelmény nem viszkozitás, hanem a gyártó (GM) aktuális olajkövetelménye (GM dexos2).

dexos2-t teljesítő és Mo-on kapható motorolajok:

Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu
Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu

Castrol Edge Titanium Fst 0W-40 castrolmintabolt.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-30 olajshop.hu

Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 olajshop.hu

Castrol Edge Titanium Fst Turbo Diesel 5W-40 the-filtershop.com
Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu
Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu

Elf Evolution Full-Tech Msx 5W-30 bardiauto.hu

Elf Evolution Full-Tech Lsx 5W-40 bardiauto.hu
Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu
Shell Helix Ultra AG 5W-30 shellshop.hu
Statoil LazerWay G 5W-30 webautoshop.hu
Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu
Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu
Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu
Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu
Eneos Premium Hyper 5W-40 szilkerauto.hu

Eneos Premium Hyper 5W-30 szilkerauto.hu

Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu

Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu

Comma Syner-Z 5W-30 gepex.hu

Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu

Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu

Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu

Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com

Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu

Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu
Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu

Midland Axxept 5W-30 midland.hu

Vat Oil SynGold 5W-30 olaj24.hu

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, ami már biztosan elhangzott itt egy pár alkalommal, de mivel új vagyok az Opel márkában, és ebből kifolyólag a fórumon is (előtte Suzuki Ignis volt), így bátorkodom mégis csak megkérdezni.

Előzményként annyit, hogy tavaly november közepén vásároltam egy Astra G Classic II Family autót 149eKm-el. 2006-os évjárat, Z14XEP motórkóddal.

A szervízkönyvben (ami egyébként korrektűl volt vezetve) utólsó olajcserének pont 10eKm-el ezelőtt volt bejegyzés. Ekkor 10W40 lett beletöltve. Azonban visszalapozva volt benne más viszkozitású olaj is.

A kérdésem, hogy most akkor én milyet is tegyek bele?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, ami már biztosan elhangzott itt egy pár alkalommal, de mivel új vagyok az Opel márkában, és ebből kifolyólag a fórumon is (előtte Suzuki Ignis volt), így bátorkodom mégis csak megkérdezni.

Előzményként annyit, hogy tavaly november közepén vásároltam egy Astra G Classic II Family autót 149eKm-el. 2006-os évjárat, Z14XEP motórkóddal.

A szervízkönyvben (ami egyébként korrektűl volt vezetve) utólsó olajcserének pont 10eKm-el ezelőtt volt bejegyzés. Ekkor 10W40 lett beletöltve. Azonban visszalapozva volt benne más viszkozitású olaj is.

A kérdésem, hogy most akkor én milyet is tegyek bele?

Szia!

(Előírásnak -dexos2 megfelelő) 0W30, 5W30, 5W40 mehet bele nyugodtan, a 10W40 felejtős.

Nálam ugyanez a motor és évjárat, annyi, hogy 106e km-rel és ezzel az olajjal hajtom

Link to comment
Megosztás:

T. mantec!

ezen a 2 olajon gondolkozom:

Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30

Eneos Premium Hyper 5W-30

jelenleg a Fuchs van benne.

tavaly 7. hóban lett cserélve, éves futás bőven 10e km alatt (13e 2 év alatt), város 99%.

a 2 közül melyiket ajánlod inkább?

Köszi.

Szia!

Igaz, én nem Mantec vagyok, de szerintem az Eneos a nyerő!

Üdv

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

T trassher!

"... Aral ..."

Az említett motorolajok semmilyen gyártóművi olajkövetelményt nem teljesítenek, nem rendelkeznek vele, ezért GM (Opel) motoroba nem valók.

A BP konszern Aral márkanevén forgalmazott motorolajai közül az Aral HighTronic G 5W-30 rendelkezik az autó gyártója (GM) aktuális olajkövetelményével (GM dexos2).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

T trassher!

"... Aral ..."

Az említett motorolajok semmilyen gyártóművi olajkövetelményt nem teljesítenek, nem rendelkeznek vele, ezért GM (Opel) motoroba nem valók.

A BP konszern Aral márkanevén forgalmazott motorolajai közül az Aral HighTronic G 5W-30 rendelkezik az autó gyártója (GM) aktuális olajkövetelményével (GM dexos2).

Köszi a választ!

Váltóolaj csereintervalluma hogyan alakul? Erről nem igazán találtam semmilyen adatot csak azt hogy milyen olaj kell bele és mennyi a feltöltési mennyiség. Októberben vettem az autót és nem tudom az előző tulaj foglalkozott e ilyesmivel én pedig szeretném rendben tudni a váltót is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Astra G kocsim van z12xe motorral. Jelenleg 123E km van benne 124-nél lesz meg az olajcsere időm. Egy hónapot tervezek még menni vele abban lsz egy hosszú út utána csere. Új kora óta 5W40es olajjal volt hajtva, előző tulajnál végig Motulla, én egyszer cseréltem eddi akkor Total került bele, szintén 5W40. Amivel vettem (motul) nem fogyasztott 15E alatt, a mostani Total-ból jelenleg 14E van az olajban és egy fél nívónyi fogyott.
Kérdésem, így 125E km körül milyen viszkozitású olajat töltsek majd bele? Maradhat a 5W40 vagy váltsak?
Mi a tapasztalat az ENEOS olajakról? Elég sok jót hallottam róla és árban is kedvező. Melyiket tudnátok ajánlani ebből a márkából?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Astra G kocsim van z12xe motorral. Jelenleg 123E km van benne 124-nél lesz meg az olajcsere időm. Egy hónapot tervezek még menni vele abban lsz egy hosszú út utána csere. Új kora óta 5W40es olajjal volt hajtva, előző tulajnál végig Motulla, én egyszer cseréltem eddi akkor Total került bele, szintén 5W40. Amivel vettem (motul) nem fogyasztott 15E alatt, a mostani Total-ból jelenleg 14E van az olajban és egy fél nívónyi fogyott.

Kérdésem, így 125E km körül milyen viszkozitású olajat töltsek majd bele? Maradhat a 5W40 vagy váltsak?

Mi a tapasztalat az ENEOS olajakról? Elég sok jót hallottam róla és árban is kedvező. Melyiket tudnátok ajánlani ebből a márkából?

5W-40 Motul már bevált egyszer,én nem váltottam volna a helyedben legutóbb sem...

Link to comment
Megosztás:

T DJ Menyus!

"... viszkozitás ..."

A követelmény nem viszkozitás, hanem a gyártó aktuális olajkövetelménye (GM dexos2).

Lásd fenn.

Igen tudom nem a viszkozitás a követelmény, a viszkozitásra a motor futás miatt kérdeztem rá.

A Motulról azért váltottam, mert a közelben nem találtam olyat ami megfelelt volna belőle az autóba,.

Eneos Premium Hyper 5W-40-re gondoltam, hogy kipróbálnám.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.