Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


julien

Recommended Posts

MOBIL Super 3000 XE 5W30-at rendeltem a z14xep-es kocsimhoz. Még nem jött meg, de most látom, hogy egy 'szakember' :blink:.... ez írta:

"Tisztelt Érdeklődő! Nem ajánlom benzines kocsiba, ez az olaj direkt dízel autókhoz készül. Kérem töltse ki az alábbi linken található űrlapot és mi megkeressük az Ön gépkocsijába való motorolajat. http://www.lubricantdepo.hu/Bizza-rank-a-motorolaj-valsztast Üdvözlettel: Simon László Lubricant Depó Kft "

https://alkatreszek.hu/public/images/as_tcd_kepek2/bt_adatlap/mobil_super_3000_xe_5w_30_hu_v1.pdf

A link viszont nem ír kizárólagosságot...

Módosítva : bluemirage
Link to comment
Megosztás:

7 órája, bluemirage írta:

MOBIL Super 3000 XE 5W30-at rendeltem a z14xep-es kocsimhoz. Még nem jött meg, de most látom, hogy egy 'szakember' :blink:.... ez írta:

"Tisztelt Érdeklődő! Nem ajánlom benzines kocsiba, ez az olaj direkt dízel autókhoz készül. Kérem töltse ki az alábbi linken található űrlapot és mi megkeressük az Ön gépkocsijába való motorolajat. http://www.lubricantdepo.hu/Bizza-rank-a-motorolaj-valsztast Üdvözlettel: Simon László Lubricant Depó Kft "

https://alkatreszek.hu/public/images/as_tcd_kepek2/bt_adatlap/mobil_super_3000_xe_5w_30_hu_v1.pdf

A link viszont nem ír kizárólagosságot...

Az első mondatot elég elolvasnod: http://pds.mobil.com/UK-English/Lubes/PDS/GLXXENPVLMOMobil_Super_3000_XE_5W-30.aspx

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 perce, Janó32 írta:

Nem biztos, hogy a dízelbe való olaj rossz a benzinesbe, sőt, a dízel olajakat jobban kell adalékolni ahhoz, hogy a motor kellőképpen védett legyen (olaj stabilitása), szóval, inkább fordított helyzetben lehetne ódzkodni. Sajnos a benzin motorokba való olajakból sok esetben kispórolják a megfelelő adalékokat...

Link to comment
Megosztás:

T bepi81!

Castrol Edge Turbo Diesel Fst 5W-40 a következő benzines (Otto) követelményeket teljesít:
ACEA C3, API SN, BMW LL-04, GM dexos2, Renault RN 0700, VW 502 00.

"... MOL Dynamic 10W-40 turbodiesel ..."
Nincs ilyen termék gyártásban.
Mol Dynamic terméksor.

A gyártásban lévő Mol Essence Diesel 10W-40 motorolaj a következő benzines (Otto) követelményeket teljesíti:
ACEA A3-08, A3-12, API SL.

Mégegyszer:
a személygépjárműveknél nincs kizárólag diesel motorolaj, még ha ez a kifejezés olvasható is a csomagoláson.

Link to comment
Megosztás:

Szombaton cserélek olajat. Eddig a gyári GM 5W-30 volt benne. Most a vitaindító Mobil Super 3000 XW 5W30 megy bele. A melegen hallható alapjárati kopogás prémium benzin mellett is opelos sztori. Nálam szerintem szelep sztori. Hidegen szépen jár. Ezen nem fog javítani.

Majd a jövő héten jelentkezem, hogy van-e észlelhető változás, bármilyen téren is. Ha nincs, akkor a 0W-vel próbálkozom majd a következő csere alkalmával.

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 02. at 10:57, marton.csaba2 írta:

T bepi81!

Castrol Edge Turbo Diesel Fst 5W-40 a következő benzines (Otto) követelményeket teljesít:
ACEA C3, API SN, BMW LL-04, GM dexos2, Renault RN 0700, VW 502 00.

"... MOL Dynamic 10W-40 turbodiesel ..."
Nincs ilyen termék gyártásban.
Mol Dynamic terméksor.

A gyártásban lévő Mol Essence Diesel 10W-40 motorolaj a következő benzines (Otto) követelményeket teljesíti:
ACEA A3-08, A3-12, API SL.

Mégegyszer:
a személygépjárműveknél nincs kizárólag diesel motorolaj, még ha ez a kifejezés olvasható is a csomagoláson.

A Castrollal még talán igazad is van, hogy nem csak dízel motorokhoz van, de alapvetően azokhoz van fejlesztve (Pl. a VW 1,9 pdtdi-nek ez a gyári töltésű olajtípusa). Azért van ráírva. Ha nem így lenne, bármelyik gyártó termékére rá lehetne írni, hogy turbodiesel. Egyébként szívesen kikérem neked a Castrolmintabolt állásfoglalását ebben az ügyben, van kontaktom hozzá.

A MOL-lal kapcsolatban, viszont íme: (bocsi, rosszul írtam, nem turbodiesel, hanem synt diesel)

MOL_Dynamic_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Én ezt használom, az autóban most több, mint 274000km van, eddig csak hidrotőke csere volt valamikor 240 000-nél. Az autó kb 250 000km-en keresztül mézállagú MOL Dynamic 15W-40 dízel motorolajat kapott, szóval, hidd el,

1. van kifejezetten dízel motorolaj

2. egy szóval sem mondtam, hogy személyautó motorolajra gondolok.

3. semmi extra problémát nem okoz az ilyen olaj, ha (ezt is) rendszeresen cserélik.

Megjegyzés: Egy mai modern teherautó minimum Euro5-ös, 280-330LE-s dízelmotorjához fejlesztett olaj csak jó lesz tán egy közel 30 éves motorkonstrukcióba is, még, ha utóbbiba nem is a dízel motorolaj az előírás.

Link to comment
Megosztás:

T bepi81!

"... Mol Dynamic Synt Diesel 10W-40 ..."

A hivatkozott termék a Mol haszongépjármű terméksorának része.

A gyártó a termékét Euro III - as és dízel részecskeszűrő nélküli Euro IV és Euro V haszongépjármű motorokhoz ajánlja.

Személygépkocsihoz nincs csak diesel motorhoz készített motorolaj.

 

"... csak jó lesz ..."
Nem. Nem jó.
A GM már az Y motorkóddal ( 2000.02 ) kezdődő motorjaihoz sem ezt a viszkozitási osztályt írja elő.

Módosítva : marton.csaba2
Link to comment
Megosztás:

Nano Energizer motoradalékot próbálta már valaki, van valamilyen tapasztalat, infó róla? Szerencsére nekem nincs rá szükségem jelenleg, csak kíváncsi lennék, hogy van-e értelme, vagy csak ez is annyit ér, mint a szentelt víz. Tisztelettel kérem mantec, marton.csaba2, stb. néven írogató "kedves" fórumtársunkat, hogy ne reagáljon erre a kérdésre, mert neki a dexos2 a lényeg, szóval neki most pszt! Köszönöm megértésed! ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gondoltam megosztom tapasztalataimat a jelenleg használt olajról, hátha segít dönteni, ha valaki épp olajcserén gondolkozik.

Mobil1 New Life 0w-40-et használok most és teljesen megvagyok vele elégedve. Én úgy vettem észre, hogy minden körülmény között csendesebb lett az autó, mint az előtte használt Total Quartz 5w-40-es olajjal. Amin meglepődtem, hogy ugyan hajszálnyival, de ebből a "0-ás" olajból minimálisan kevesebbet "evett" meg a motor. 7000km alatt 2,5dl ment el, addig ugyan ezen a távon az előző olajból kb 3-3,5dl volt a "fogyasztása".

Tudom, hogy ez az olaj nem az itt hangoztatott dexos2 minősítésű (hozzáteszem, ha valaki nagyon ragaszkodik hozzá, akkor ugyan ebben létezik ESP név alatt dexos2 minősítéssel rendelkező is) de szerintem egy 2002-es motorba tökéletesen megfelel.

(Z18XE és 207e van az autóban (legalábbis óra szerint) valamint a használatot tekintve 75-25% - város-országút)

Mindenkinek szép napot

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

X14xe motorhoz jelenleg Castrol 10w40-és olajat használok.Mivel nincs jelentös olajfogyasztásom és itt sokan javasolják gondolkozom, hogy a következő olajcserénél átállok 5w40-re.Milyen típusokat tudnátok ajánlani?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Jaszo írta:

Sziasztok!

 

X14xe motorhoz jelenleg Castrol 10w40-és olajat használok.Mivel nincs jelentös olajfogyasztásom és itt sokan javasolják gondolkozom, hogy a következő olajcserénél átállok 5w40-re.Milyen típusokat tudnátok ajánlani?

Nálam most ez van benne: https://the-filtershop.com/spd/edgetitanium_5w40_4/Castrol-Edge-Titanium-FST-5w40-4-L-motorolaj

Erre fogok inkább visszatérni: https://the-filtershop.com/spd/Mobil_Super_3000_XE_5W-30_4_L/Motorolaj-Mobil-Super-3000-XE-5W-30-4-L

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

21 perce, Jaszo írta:

És miért akarsz áttérni a másikra? Miért nem volt jó?

Még csak az intervallum felénél járok kb, de mintha Mobil-ból kevesebb fogyott volna, illetve a téli hidegindításkor a Mobil kenőanyaggal halkabb volt a motor és a hidrotőke is hamarabb csendben maradt. Egyébként semmi gond nincs a linkelt olajjal, anno a Castrol Magnatec 5w40 C3 esetében voltak rosszak a tapasztalatok, az mondjuk nem fogyott de cserébe lényegesen zajosabb/zakatolósabb volt hidegen és melegen is... 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Janó32 írta:

Még csak az intervallum felénél járok kb, de mintha Mobil-ból kevesebb fogyott volna, illetve a téli hidegindításkor a Mobil kenőanyaggal halkabb volt a motor és a hidrotőke is hamarabb csendben maradt. Egyébként semmi gond nincs a linkelt olajjal, anno a Castrol Magnatec 5w40 C3 esetében voltak rosszak a tapasztalatok, az mondjuk nem fogyott de cserébe lényegesen zajosabb/zakatolósabb volt hidegen és melegen is... 

Gondolkozom rajta, hogy kipróbálom egy kicsit borsosabb az áruk mint a 10w40- nek.De ha megszünne az ebyhe karatyolás melegen megérné.

Link to comment
Megosztás:

15 órája, marton.csaba2 írta:

T retfirD!

"... adalék ..."

A kérdésben a gyártó már nyilatkozott.
A választ - erre is - a gépjármű gyártó által a felhasználóknak kiadott kezelési kézikönyvben találod..

 

T. mantec!

Ne add fel, gyakorolj tovább! :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.