Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

Azért azt nem mondanám, hogy nevenincs...jó márka a HVLP <_<

Nekem is van HVLP-m ilyen: http://www.paplaszlo.com/keptar/hvlp_piszt..._pisztoly_2.jpg

ennek egy picit gyengébb koppintása, majdnem ugyanígy néz ki, +műa tartály nem fém ( a gyártója nevenincs :rolleyes: )

De tény, alacsony nyomáson nagyon szépen terít. A régivel akármit csináltam narancsos lett...

Végülis azt hiszem a HVLP (High Volume Low-Pressure) a technológiát jelenti ( nagy térfogat alacsony nyomáson) ha jól fordítom

Ami neked van az nagyon király és valszeg tartós... :D

Link to comment
Megosztás:

ennek egy picit gyengébb koppintása, majdnem ugyanígy néz ki, +műa tartály nem fém ( a gyártója nevenincs <_< )

De tény, alacsony nyomáson nagyon szépen terít. A régivel akármit csináltam narancsos lett...

Végülis azt hiszem a HVLP (High Volume Low-Pressure) a technológiát jelenti ( nagy térfogat alacsony nyomáson) ha jól fordítom

Ami neked van az nagyon király és valszeg tartós... :D

Jól fordítodtad -_- Amit a képen látsz az egy minipisztoly spotfényezéshez használom... A tied biztos nem minipisztoly, azért van műanyag tartálya(5dl-es)

Vagy nem? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Jól fordítodtad :D Amit a képen látsz az egy minipisztoly spotfényezéshez használom... A tied biztos nem minipisztoly, azért van műanyag tartálya(5dl-es)

Vagy nem? :rolleyes:

de 5dl-es yes.gif én is nézegettem azt az oldalt mikor pisztolyt kerestem, akkor is nagyon tetszett még beszéltem is velük , aztán másképp alakult, de nem baj ezzel is nagyon megvagyok elégedve -_-

jut eszembe: az autófestékes boltban láttam polírpasztát 1lityi=12000FT <_<

Link to comment
Megosztás:

de 5dl-es yes.gif én is nézegettem azt az oldalt mikor pisztolyt kerestem, akkor is nagyon tetszett még beszéltem is velük , aztán másképp alakult, de nem baj ezzel is nagyon megvagyok elégedve <_<

Oké csak ügyesen...a kép alapján szép munka(ja ezt már mondtam :rolleyes: ), nagyon jól halad, és úgy csináld, hogy neked tetszedjen, a többi nem számít!!! :D -_-

12ezer a sok....ez a legjobb: http://www.novia.hu/admin_upload/katalog_i...3Mzold50417.jpg és ez csak 8690Ft

Link to comment
Megosztás:

Oké csak ügyesen...a kép alapján szép munka(ja ezt már mondtam :rolleyes: ), nagyon jól halad, és úgy csináld, hogy neked tetszedjen, a többi nem számít!!! -_- B)

köszi, igyekszem :D

sikeresen megoldottam az eltolható rács gondját így megvannak számlálva a vonószem napjai <_<

Link to comment
Megosztás:

sokszor a legegyszerűbb megoldás a legjobb. Kábelcsatorna fedeléből csináltam alul felül sínt amibe elcsuszhat az a kis darab

ha kész a festés lesznek képek is

Oksa! De azt már ne ide, mert Hening cartárs megdádáz minket :rolleyes:

Persze a kész lökösről készült képet azt ide <_<

Link to comment
Megosztás:

na végre :rolleyes:

végigolvastam, ezt a topikot(csak ezt)

műanyag ápoláshoz:

szilikonzsír.

pár hónapot kibír, és egy 300ft os tubusból többször is át lehet kenni a lökösöket.

igaz festeni utána egyre gázabb stb...

házi műanyagfestésről pár tapasztalat:

bolti eladó:" á ez jó lesz" alapozó: úgy lejött, mint ami hámlik, az igazi spray os kivitel a motip, ami tényleg jó, 2-3 ezer ft egy flakon.

sima spray festékkel lefujtam, ugyan azt, csiszolópapírral se jött le, csak egy két pötyben lepattant..

most ott tart a középkonzolos dolgom,hogy le van csiszolva a jobboldali szellőző kerete, a középkonzol 80% a, 240es papírral teljesen.

erre majd megy a műanyag alapozó, meg a stb, amit Alex már leírt.

de mosta meló miatt nem érek rá igazából stb sb, na meg nekem is be kell szerezni festéshez szükséges dolgokat, mint pl: kompi, festékszóró, és hogy ne járjak Brekihez hasonlóan vízleválsztó szűrő stb.

ja igen

a hamuzós ajtaját lecsiszoltam ugyancsak 240essel, aztán szín+lak spray kombó, és nem jön le, lassan két éve, de!!!!! ahol nemtudtam lecsiszolni, ott bizony lepattog. <_<

peremek élek stb.

krómfesték: nemrégiben linkeltem is képet, ami tuti nem jó.

prisma colorso semmit se ér.

kopik málik stb stb :D

Link to comment
Megosztás:

na végre :rolleyes:

végigolvastam, ezt a topikot(csak ezt)

műanyag ápoláshoz:

szilikonzsír.

pár hónapot kibír, és egy 300ft os tubusból többször is át lehet kenni a lökösöket.

igaz festeni utána egyre gázabb stb...

házi műanyagfestésről pár tapasztalat:

bolti eladó:" á ez jó lesz" alapozó: úgy lejött, mint ami hámlik, az igazi spray os kivitel a motip, ami tényleg jó, 2-3 ezer ft egy flakon.

sima spray festékkel lefujtam, ugyan azt, csiszolópapírral se jött le, csak egy két pötyben lepattant..

most ott tart a középkonzolos dolgom,hogy le van csiszolva a jobboldali szellőző kerete, a középkonzol 80% a, 240es papírral teljesen.

erre majd megy a műanyag alapozó, meg a stb, amit Alex már leírt.

de mosta meló miatt nem érek rá igazából stb sb, na meg nekem is be kell szerezni festéshez szükséges dolgokat, mint pl: kompi, festékszóró, és hogy ne járjak Brekihez hasonlóan vízleválsztó szűrő stb.

ja igen

a hamuzós ajtaját lecsiszoltam ugyancsak 240essel, aztán szín+lak spray kombó, és nem jön le, lassan két éve, de!!!!! ahol nemtudtam lecsiszolni, ott bizony lepattog. <_<

peremek élek stb.

krómfesték: nemrégiben linkeltem is képet, ami tuti nem jó.

prisma colorso semmit se ér.

kopik málik stb stb :D

Köszönjük -_-

Link to comment
Megosztás:

na végre <_<...

erre majd megy a műanyag alapozó, meg a stb, amit Alex már leírt.

de mosta meló miatt nem érek rá igazából stb sb, na meg nekem is be kell szerezni festéshez szükséges dolgokat, mint pl: kompi, festékszóró, és hogy ne járjak Brekihez hasonlóan vízleválsztó szűrő stb.

most már én se :D felszereltem a kompit egy vízleválasztó szűrővel, így folytathatom a lökös festését :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

őőő nemtudom, hogy élőben milyen, de képről úgy tünik, lehetne adni neki egy 1200as vízpolírt.

álmomban megvetteme gyszerre mindent, kompresszort szűrőket, szórócuccokat a afestéshez :rolleyes:

reálisat álmodtam sztem, mert a szórós cucc maga volt 20 ezer <_<

Link to comment
Megosztás:

őőő nemtudom, hogy élőben milyen, de képről úgy tünik, lehetne adni neki egy 1200as vízpolírt.

álmomban megvetteme gyszerre mindent, kompresszort szűrőket, szórócuccokat a afestéshez <_<

reálisat álmodtam sztem, mert a szórós cucc maga volt 20 ezer :D

Az én szórós cuccom 120 ezer volt :rolleyes: Nem igazság.... -_-

Link to comment
Megosztás:

Az én szórós cuccom 120 ezer volt :rolleyes: Nem igazság.... B)

jól átkurtak <_< 5-6 ezerért is lehet venni :D

van benne nyomásmérő, szóró félliteres bödönnel, meg fujkáló is -_-

hülyeséget félretéve:

nekem egy - egy elem alkalomszerű festésére megfelelő cuccra lenne szükségem.

tehát a minőség szerint jó cucc kellene, de nem annyira lenne nagy igénybeételnek kitéve.

egy ilyen hobbi festegetésre elegendő cucc mennyibe kerülne?

szűrő így is úgy is kellene

Link to comment
Megosztás:

Jó lett B)

Ügyes vagy!! Minden elismerésem :D

Köszi! Igyekeztem <_<

őőő nemtudom, hogy élőben milyen, de képről úgy tünik, lehetne adni neki egy 1200as vízpolírt.

álmomban megvetteme gyszerre mindent, kompresszort szűrőket, szórócuccokat a afestéshez :D

reálisat álmodtam sztem, mert a szórós cucc maga volt 20 ezer -_-

Élőben valóban mást mutat, de nem kell polírozni! Ami a képeken esetleg annak látszik az inkább por, fújt a szél festéskor, így bezárkóztam vele a garázsba, majd mikor porszáraz lett kinyitottam az ajtót. Törölgetni még nem mertem akkor, összeszerelni is csak óvatosan a lehető legkevesebb tapenolással :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

jól átkurtak :rolleyes: 5-6 ezerért is lehet venni <_<

van benne nyomásmérő, szóró félliteres bödönnel, meg fujkáló is :D

hülyeséget félretéve:

nekem egy - egy elem alkalomszerű festésére megfelelő cuccra lenne szükségem.

tehát a minőség szerint jó cucc kellene, de nem annyira lenne nagy igénybeételnek kitéve.

egy ilyen hobbi festegetésre elegendő cucc mennyibe kerülne?

szűrő így is úgy is kellene

kompresszor kb. 30e-nél kezdődik(min. 120-130 l/perc teljesítmény), vízleválasztó szűrő 3e-nél, ha kell olajleválasztó is akkor 5e-nél. Rendes szórópisztoly amivel már fújni is lehet min. 5e, az olcsóbb olyan is. Az alsótartályost felejtsd el, legfeljebb alvázvédőre alkalmas olyan narancsosat fúj

Link to comment
Megosztás:

kompresszor kb. 30e-nél kezdődik(min. 120-130 l/perc teljesítmény), vízleválasztó szűrő 3e-nél, ha kell olajleválasztó is akkor 5e-nél. Rendes szórópisztoly amivel már fújni is lehet min. 5e, az olcsóbb olyan is. Az alsótartályost felejtsd el, legfeljebb alvázvédőre alkalmas olyan narancsosat fúj

Nem felejtettél ki egy nullát? <_<

No lekirándultam magam a garázsba, mert most itthon van a pisztolyom ez lenne az a 120ezer forintos: http://kep.ivpicture.hu/197133.N.jpg

Ez egy Sata jet90-es szórópisztoly 1.2-es, 1.4-es, és 1.8-as dűznivel(fúvóka) plussz egy tűvel, és tisztitó szett-el fizettem érte 119800Ft-ot 5 éve. 5éve használom intenzíven és semmi baja...még csak tömitést sem kellett cserélnem. A titka a hosszú életartamnak az, hogy minden meló után szépen gondosan el kell pucingálni :D Egyébként ha ilyen szépen lefestetted a lököst, és ez most novynak is szól.... nem muszáj barkács célra olcsó pisztolyt venni, lehet drágábbat is, és másnak is lehet festegetni pl: felniket, kisebb javításokat, vagy csak utánfutót a szomszédnak,(én is így kezdtem :rolleyes: ) és máris visszajön az ára -_-

Link to comment
Megosztás:

Nem felejtettél ki egy nullát? <_<

hát ha 50 ezer ft egy hobbi szintű szóró, akkor maradoka spraynál, azt tuti nem kell átvízpolírozni, és 50ezerből rengeteg spray kijön :D

15ezer körül szeretnék egy szórót venni.

kompi 30ezer az reális sztem is, a szűrőre többet gondoltam :rolleyes:

a kompi azért jó, mert legalább azt tudom másra is használni.

pl levegős emelő ,)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.