Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fényezés


Alex0403

Recommended Posts

hali!

Valaki már fényezte le a gyári fekete lökhárítókat? Csak mert annak a felülete "rücskös" Ezt hogy lehet megoldani? :hiya:

Igen, lehet spray-ben venni kifejezetten lökhárítóra valót, ami struktúrás (festékboltban tudni fogják). Színben is van több árnyalat, és szemcsefajta is (apró műanyag szemcséket tartalmaz). Plusz nem árt fújás előtte műanyag alapozót nyomni rá, a festék 1800-2000 Ft között mozog, 2 db elegendő a két lökősre és hamar is szárad.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Vettem 2 db új első sérvédőt, és arra lennék kiváncsi, hogy tudja e valaki, hogy amivel alapozva van, ez a fekete szín ez 1K-ás festék vagy 2K-ás mert ugye visszaolvastam a korábbi hozzászólásokat gyakorlatilag ha 1k-ás van rajta akkor én 2k-ás szórókittel elvileg nem mehetek rá, összeférhetetlenség miatt, vagy ezt a réteget le szokták csiszolni a fényezők, és a fémtől indulnak ujra?

Módosítva : bandika
Link to comment
Megosztás:

Hello!

Vettem 2 db új első sérvédőt, és arra lennék kiváncsi, hogy tudja e valaki, hogy amivel alapozva van, ez a fekete szín ez 1K-ás festék vagy 2K-ás mert ugye visszaolvastam a korábbi hozzászólásokat gyakorlatilag ha 1k-ás van rajta akkor én 2k-ás szórókittel elvileg nem mehetek rá, összeférhetetlenség miatt, vagy ezt a réteget le szokták csiszolni a fényezők, és a fémtől indulnak ujra?

Nyugodtan maradhat, nem fog össze veszni vele. Amúgy visszatérve a spray-s szóróra, egyedül eddig a Body 360-al nem szívtam az 1K-ok közül, persze ezek csak kisebb javításokhoz valók.

Módosítva : isi
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Sziasztok!

Nem külső, hanem belső fényezéssel, pontosabban színpótlással kapcsolatban kérném a segítségeteket.

A műszerfal kis részén kütyü/kártyatartó, ragadós gumilapot helyeztem el. Tegnap leszedtem, hogy megtisztítsam a felületet. Nagy hiba volt, hogy a hátramaradt ragacsot alkohollal töröltem le, ettől pedig a műszerfal ezen részén fehéres lett a felület, valszeg lekopott a színe. Ezt mivel lehet visszaszínezni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem külső, hanem belső fényezéssel, pontosabban színpótlással kapcsolatban kérném a segítségeteket.

A műszerfal kis részén kütyü/kártyatartó, ragadós gumilapot helyeztem el. Tegnap leszedtem, hogy megtisztítsam a felületet. Nagy hiba volt, hogy a hátramaradt ragacsot alkohollal töröltem le, ettől pedig a műszerfal ezen részén fehéres lett a felület, valszeg lekopott a színe. Ezt mivel lehet visszaszínezni?

Ha tényleg megmarta az alkohol akkor szerintem semmivel, nem lesz olyan mint a többi felület. Próbáld meg mosószeres vízzel ( ultraderm) átsikálni, hátha nem leszedte hanem még maradt rajta valami.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

 

Munkájára igényes normális fényezőt keresek...

Nem az olcsó típusút keresem , inkább fizetek 5000 Ft tal többet de szép legyen...

Fejér megyében kellene Székesfehérvár és Mór vonzáskörzetében...

Valaki nem tud esetleg?

 

Pálinkásék gyárit tudnak... 20ezer/elem. Ők csinálják a skoda wolf, meg még nem tudni melyik szervíznek a gyári fényezések jaívtását. A skoda tuti, de anno seat, meg opel is velük fényeztetett úgy tudom. Szfvár, szárazréten,  farkasvermin vannak. Túl kell menni a méhtelepen, és egy kék betonkerítéses ipari részen vannak.

 

https://www.google.hu/maps/@47.201059,18.3671389,3a,75y,343.12h,91.16t/data=!3m6!1e1!3m4!1syXb_D0LoejlxVEHcJa-TWg!2e0!7i13312!8i6656?hl=hu

Link to comment
Megosztás:

  • 6 months later...
  • 1 month later...

Sziasztok! Sonax xtreme polish wax 3 at vettem a kocsimra 92 f astra aminek semmi fényezése matt volt szinte teljesen, ez a sonax szinte csodát tett vele nagyon szép lett teljesen más csak annyit szeretnék kérdezni, hogy miért lehet hogy nagyon megnézve foltos lett. Az igaz polír szivacsot nem vettem hozzá de gondoltam ugyanolyan szivacs mint a konyhai pl így azzal políroztam utánna meg rongy végén már a polírt is rongyal csináltam. Ez lehet a gond?? Valamint aztis tudni szeretném aki használ ilyet mennyire tartós?? És van e ilyén termék esetleg kocsin kívüli műanyagokra?? Mert szürke nagyon már. Vagy a lökhárítóknak mennyek neki hőlégfúvóval?? Láttam pár videót egész jól működik.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
On 2016. 05. 26. at 12:25, Kispotter írta:

Sziasztok! Sonax xtreme polish wax 3 at vettem a kocsimra 92 f astra aminek semmi fényezése matt volt szinte teljesen, ez a sonax szinte csodát tett vele nagyon szép lett teljesen más csak annyit szeretnék kérdezni, hogy miért lehet hogy nagyon megnézve foltos lett. Az igaz polír szivacsot nem vettem hozzá de gondoltam ugyanolyan szivacs mint a konyhai pl így azzal políroztam utánna meg rongy végén már a polírt is rongyal csináltam. Ez lehet a gond?? Valamint aztis tudni szeretném aki használ ilyet mennyire tartós?? És van e ilyén termék esetleg kocsin kívüli műanyagokra?? Mert szürke nagyon már. Vagy a lökhárítóknak mennyek neki hőlégfúvóval?? Láttam pár videót egész jól működik.

Szia. Ha már szürke, akkor mehet neki a hőlégfúvó. Én nekem is meg kéne már csinálni, és mindenhonnan ezt hallom, hogy ezzel fel lehet dobni kicsit :) Csak aztán óvatosan, nehogy megolvaszd! :D

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 26. at 12:25, Kispotter írta:

Sziasztok! Sonax xtreme polish wax 3 at vettem a kocsimra 92 f astra aminek semmi fényezése matt volt szinte teljesen, ez a sonax szinte csodát tett vele nagyon szép lett teljesen más csak annyit szeretnék kérdezni, hogy miért lehet hogy nagyon megnézve foltos lett. Az igaz polír szivacsot nem vettem hozzá de gondoltam ugyanolyan szivacs mint a konyhai pl így azzal políroztam utánna meg rongy végén már a polírt is rongyal csináltam. Ez lehet a gond?? Valamint aztis tudni szeretném aki használ ilyet mennyire tartós?? És van e ilyén termék esetleg kocsin kívüli műanyagokra?? Mert szürke nagyon már. Vagy a lökhárítóknak mennyek neki hőlégfúvóval?? Láttam pár videót egész jól működik.

Ha jól sejtem kézzel políroztad, akkor valószínűleg azért (és nem ugyanolyan a konyhai szivacs). Egy nagyon matt színnél célszerű 3 lépcsőben polírozni, sőt ha jól látom a profiképed ez egy 549 színkódú, bordó lehet, amik gyárilag (tapasztalatom szerint) elég narancsosak, ott mindenképp szükséges a végén egy finomító polír, tojástartó alakú szivaccsal. Plusz jól töröld át mikroszálas kendővel az egészet a végén. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 10 months later...

Sziasztok!

Házibarkács, hosszú hétvégére.

Tervem, most cserélem az alufelnimet, és a régit felújítom, eladom. Ezt szeretném szépen kijavítani, festeni, lakkozni. Olvasgatok a témában, de annyira más-más vélemények vannak, hogy kicsit megtorpantam. Másik amit szeretnék, a ködlámpás lököst a saját autóm szinére fújni. Persze javítani ezt is kellene. Legutóbb javításból maradt műgyantám. Arra gondoltam, alapos csiszolás, tisztítás után, a nagyobb sérüléseket műgyantával javítom. Megcsiszolom, ezt követően szórógittel megfújom 2-3 rétegben, majd vizesen megcsiszolom. 1 réteg színt kapna, azután a maradék kis hibákat javítom, majd vizesen becsiszolom. Így, menne rá még 2 réteg szín, ( szükség esetén 3 ) majd másnap 2 réteg lakk. 

Ezt tervezném mind sz alufelnikkel, mind a lökössel. Nagyjából jó az elképzelésem? Ja, és mivel kompresszorom nincs, mindent spray-vel csinálok. Gyári minőség nem lesz, de ettől sokkal szebb. Hátsó lökösöm teljesen natúr, ott nem tudom kell-e valami külön műanyagra? 

Köszönöm! 

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...
On 2019. 09. 26. at 15:08, rolandgyorgy írta:

Sziasztok. Van egy fehér Astra F-em korához képest kiváló állapotban, eddig a fényezése is nagyon szép volt!

Az utóbbi hónapokban ( főleg a motorháztető besárgult, bemattult). Mitől lehet ez? Marad a polír vagy fényezés, melyik segítene?

Köszi szépen!

 

Szia! Én mindenképp elöbb pasztáznám, és ha nem jön be, mehet a fényezés, ha szükséges. 1 tubus jóféle paszta megvan egy tizesből, a fényezés pedig elemenként 25-től indul. 1 próbát megérhet. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.