Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, vectorka írta:

Csörgés probléma:

Budaörs és a márkaszerviz egyelőre még csak fél-hivatalos válasza az, hogy "van valamilyen spéci GM-es olaj, és ha most lecserélik rá, akkor biztosan nem fog kopogni ezután a motor". Kérdem én: akkor miért javul a helyzet a 100-as benzinnel, ha csak az olajat kéne cserélni.

Nekem egyelőre ez a vicc kategória. Ennyivel próbálnak lerázni, hogy elég egy olajcsere és az mindent megold?! Amúgy is augusztusban voltam 3000 km-nél kiegészítő olajcserén (ja, hogy az nem spéci olaj volt). Akkor vajon mit tettek bele (30.000-ért)?

És amikor kérem, hogy írásban küldjék meg a válaszukat és ne csak telefonon hívogassanak, akkor meg azzal jönnek, hogy én miért húzom az időt, meg hogy akkor én nem is akarom megoldani a problémát, csak pereskedni akarok.

Nem értem, hogy az olajnak mi köze lehet a kopogásos égéshez. Főleg hogy nem is vizsgálták az autót.

Minden esetre megkéne próbálni azt az olajcserét. (De ez csak saját vélemény) Persze kérdés, hogy ez kinek a zsebét terhelné.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, vectorka írta:

Csörgés probléma:

Budaörs és a márkaszerviz egyelőre még csak fél-hivatalos válasza az, hogy "van valamilyen spéci GM-es olaj, és ha most lecserélik rá, akkor biztosan nem fog kopogni ezután a motor". Kérdem én: akkor miért javul a helyzet a 100-as benzinnel, ha csak az olajat kéne cserélni.

Nekem egyelőre ez a vicc kategória. Ennyivel próbálnak lerázni, hogy elég egy olajcsere és az mindent megold?! Amúgy is augusztusban voltam 3000 km-nél kiegészítő olajcserén (ja, hogy az nem spéci olaj volt). Akkor vajon mit tettek bele (30.000-ért)?

És amikor kérem, hogy írásban küldjék meg a válaszukat és ne csak telefonon hívogassanak, akkor meg azzal jönnek, hogy én miért húzom az időt, meg hogy akkor én nem is akarom megoldani a problémát, csak pereskedni akarok.

A hivatalos vélemény, javítási ajánlat jöjjön csak levélben, azt elő lehet venni később is a telefonhívást meg nem. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 11. 10. at 15:35, zotya975 írta:

A hivatalos vélemény, javítási ajánlat jöjjön csak levélben, azt elő lehet venni később is a telefonhívást meg nem. 

Megjött a hivatalos vélemény: "az autóban le kell cserélni a jelenlegi dexos 2-es olajat dexos 1 típusú olajra" (haladéktalanul).

Amúgy semmit nem indokoltak, semmit nem magyaráztak. Le kell cserélni és kész (igaz garanciális olajcserét írtak)...

A levelemben és az azóta írt e-mailekben feltett kérdéseimre nem reagáltak semmit.

Link to comment
Megosztás:

56 perce, vectorka írta:

Megjött a hivatalos vélemény: "az autóban le kell cserélni a jelenlegi dexos 2-es olajat dexos 1 típusú olajra" (haladéktalanul).

Amúgy semmit nem indokoltak, semmit nem magyaráztak. Le kell cserélni és kész (igaz garanciális olajcserét írtak)...

A levelemben és az azóta írt e-mailekben feltett kérdéseimre nem reagáltak semmit.

Ha ez írott formában érkezett, akkor legalább már van valami a kezedben. 

Link to comment
Megosztás:

20 órája, vectorka írta:

Megjött a hivatalos vélemény: "az autóban le kell cserélni a jelenlegi dexos 2-es olajat dexos 1 típusú olajra" (haladéktalanul).

Amúgy semmit nem indokoltak, semmit nem magyaráztak. Le kell cserélni és kész (igaz garanciális olajcserét írtak)...

A levelemben és az azóta írt e-mailekben feltett kérdéseimre nem reagáltak semmit.

Mi az a dexos1? Dexos2 előtt GM-ALL-024 és 25 szabvány volt. 2009-től pedig előírás a Dexos 2, J Astra-ba csak az mehet. Szóval nem értem.

Link to comment
Megosztás:

18 perce, Davee írta:

Mi az a dexos1? Dexos2 előtt GM-ALL-024 és 25 szabvány volt. 2009-től pedig előírás a Dexos 2, J Astra-ba csak az mehet. Szóval nem értem.

Én már ezt az egészet nem értem. Szerintem valamit csak nagyon el akar leplezni az Opel ezzel az olajcsere javaslattal. Csak arra leszek kíváncsi, hogy mit lépnek, mikor pár nap múlva visszamegyek, hogy továbbra is csörög.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Imi (Astra) írta:

Sziasztok!

Június óta birtoklok egy J Sedan-t, B16XER motorral. Jelenleg ~5000 km van az autóban.

Kérdésem, hogy van-e valakinek infója arról, hogy a "bejáratás" alatt software-sen fojtva lenne az autó? Ha igen hány km-ig? Csupán kíváncsiság, nem mintha agyon akarnám hajtani... :)

Köszönöm!

Tudtommal nincs semmi fojtás benne. Nekem most van 10.000 km benne. Én 2.500-nál lecseréltettem az olajat és a szűrőt. Kb. addig tartottam bejáratósnak (nem pörgettem agyon, de nem is autóztam feleslegesen magas sebesség fokozatban), azóta megyek vele rendesen. Valóban mintha kicsit jobban menne, mint az első kilométereken, de ez inkább annak tudható be, hogy bár most sem taposom ki a lelkét, már nem óvatoskodok vele olyan nagyon. :)

 

Link to comment
Megosztás:

22 órája, Imi (Astra) írta:

Sziasztok!

Június óta birtoklok egy J Sedan-t, B16XER motorral. Jelenleg ~5000 km van az autóban.

Kérdésem, hogy van-e valakinek infója arról, hogy a "bejáratás" alatt software-sen fojtva lenne az autó? Ha igen hány km-ig? Csupán kíváncsiság, nem mintha agyon akarnám hajtani... :)

Köszönöm!

Nincs fojtva semmikor, új motornak idő kell amíg "összekopnak" az alkatrészek, ezért fontos a bejáratás, hogy azt ne nagy terhelésen tegye, olajcsere rövid időn belül is azért fontos, mert az ilyenkor természetesen keletkező minimális fémreszeléket el kell távolítani a motorból.

Miután összekopott, nyilván "könnyebben" jár a motor, ebből következik az a placebo érzés, hogy jobban megy.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 11. 14. at 14:56, Davee írta:

Mi az a dexos1? Dexos2 előtt GM-ALL-024 és 25 szabvány volt. 2009-től pedig előírás a Dexos 2, J Astra-ba csak az mehet. Szóval nem értem.

A szerviz elmondása szerint ez a "Dexos1 Gen2" típusú olaj, ami kifejezetten az új turbós benzineseknek lett kifejlesztve, de jobb híján 1.6 szívóba is megpróbálják, hátha beválik.

Lecserélték, de semmi változás. Elinduláskor pl. emelkedőn, gyorsításkor továbbra is becsörög. Sőt még egy hibajelenség megjelent épp a próbaút alatt, úgyhogy a szervizes is kérdezte, hogy korábban is csinálta-e. Konkrétan beindul a ventilátor, de kb. 10-20 mp-ig olyan drasztikusan remegteti a kormányt és az egész autót, mintha traktorba ülnénk. Szerintük ez semmiképp sem normális jelenség és hát szerintem sem.

Most ott kell majd hagynom néhány napra, hogy tetőtől talpig átnézzék, mert egyelőre még azt sem tudják pontosan, hogy mi a baj pontosan az autóval (meghallgatva volt aki szerint a csörgés hang váltó eredetű, másik szervizes szerint tipikusan kopogásos égés (csak nem olyan drasztikus, hogy a rendszer beavatkozzon, ezért nincs hibajel, meg hogy ezek a mai benzinesek az üzemanyagokra sajnos így reagálnak, de ettől nem megy tönkre a motor. Hát én nem vagyok ebben annyira biztos.).

Úgy néz ki, hogy kifogtam egy problémás példányt.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, vectorka írta:

A szerviz elmondása szerint ez a "Dexos1 Gen2" típusú olaj, ami kifejezetten az új turbós benzineseknek lett kifejlesztve, de jobb híján 1.6 szívóba is megpróbálják, hátha beválik.

Lecserélték, de semmi változás. Elinduláskor pl. emelkedőn, gyorsításkor továbbra is becsörög. Sőt még egy hibajelenség megjelent épp a próbaút alatt, úgyhogy a szervizes is kérdezte, hogy korábban is csinálta-e. Konkrétan beindul a ventilátor, de kb. 10-20 mp-ig olyan drasztikusan remegteti a kormányt és az egész autót, mintha traktorba ülnénk. Szerintük ez semmiképp sem normális jelenség és hát szerintem sem.

Most ott kell majd hagynom néhány napra, hogy tetőtől talpig átnézzék, mert egyelőre még azt sem tudják pontosan, hogy mi a baj pontosan az autóval (meghallgatva volt aki szerint a csörgés hang váltó eredetű, másik szervizes szerint tipikusan kopogásos égés (csak nem olyan drasztikus, hogy a rendszer beavatkozzon, ezért nincs hibajel, meg hogy ezek a mai benzinesek az üzemanyagokra sajnos így reagálnak, de ettől nem megy tönkre a motor. Hát én nem vagyok ebben annyira biztos.).

Úgy néz ki, hogy kifogtam egy problémás példányt.

Csak üzemmelegen van csörgésed, vagy hideg motornál is?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, vectorka írta:

A szerviz elmondása szerint ez a "Dexos1 Gen2" típusú olaj, ami kifejezetten az új turbós benzineseknek lett kifejlesztve, de jobb híján 1.6 szívóba is megpróbálják, hátha beválik.

Nem szóltam, valóban van Dexos1 Gen2 2015 utáni motorokhoz előírás.

Csak nekem meglepő volt, hogy visszafelé számoztak. :)

Link to comment
Megosztás:

59 perce, vectorka írta:

Eddig én úgy tapasztaltam, hogy csak miután bemelegedett a motor. Az első néhány km-en hideg motorral nem igazán hallom.

Nekünk is hasonló problémánk van az autóval (ami egy más márka), hogy elinduláskor, és parton felfelé (akkor lehet legjobban előidézni) csörög. És csak amikor már bemelegedett a motor. Nyáron jobban, télen picit kevésbé. Mi arra jutottunk egyenlőre, hogy valószínüleg az égéstérbe, valami valamiért túlmelegszik, és bizonyos terhelésre, bizonyos fordulaton a meleg és a nyomás hatására idő előtt begyullad a keverék.

Jelenleg ott tartunk, hogy én kicseréltem a termosztátot egy olyanra, ami pár fokkal hamarabb nyit, és mintha a csörgés kevésbé lenne. Van most is, de mintha több km-t kéne menni hogy becsörögjön, mint a másik termosztáttal, és mintha nem csörögne annyira. Egy márkatárs a gyertyákat cserélte ki nagyobb hőértéküre, és pár napos tapasztalata alapján mintha nem csörögne, de még várom a hoszzabb tesztelésről a visszajelzését. De tételezzük fel, hogy jó irányba kapisgálunk, még az okát nem tudjuk.  Ami azért lehet elég sokmindentől.

És nagyobb oktánszámú üzemanyagtól nem csörög nekünk se.

És nem biztos, hogy az opelnak ez irányú hibakeresése jó irány.

Módosítva : atis c14se
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2 hete vagyok egy 2011-es évjáratú 1.4 T benzines Astra J tulaja. Azóta olvasgattam/olvasgatok különböző fórumokat ezzel a "géppel" kapcsolatban.

Még nem tudtam az összes oldalt átolvasni, de biztos szóba került már a forumon az a probléma másnál, ami nálam is

A vízhőfok! Szerencsére nem ment még 'pirosba', de 50-90 fok között ingadozik. Pályán 130 km/h-nál 6-os sebességi fokozatban 70 fok körül, városban 60 fok.

A termosztát csere segít szerintetek? Vagy ez ennél a típusnál normális?

Várom a hozzászólásokat!

Üdv: Péter

 

Módosítva : hagymasipet
Link to comment
Megosztás:

11 órája, hagymasipet írta:

Sziasztok!

2 hete vagyok egy 2011-es évjáratú 1.4 T benzines Astra J tulaja. Azóta olvasgattam/olvasgatok különböző fórumokat ezzel a "géppel" kapcsolatban.

Még nem tudtam az összes oldalt átolvasni, de biztos szóba került már a forumon az a probléma másnál, ami nálam is

A vízhőfok! Szerencsére nem ment még 'pirosba', de 50-90 fok között ingadozik. Pályán 130 km/h-nál 6-os sebességi fokozatban 70 fok körül, városban 60 fok.

A termosztát csere segít szerintetek? Vagy ez ennél a típusnál normális?

Várom a hozzászólásokat!

Üdv: Péter

 

Szia! 

Nyílván nem normális, jó eséllyel nyitott állapotban ragadt a termosztát. 

Nekem is ilyen motorral szerelt szintén 2011es autóm van, egyszer már cseréltem termosztát házat mert egy hajszálrepedesen eresztett, és ha már azt cseréltem, cseréltem a termosztátot is. 

Ellenőrizni úgy tudod, hogy hideg motornál indítás után kézzel megnézed, hogy melegszik-e a hűtőbe menő vizcső, ha igen akkor egyértelmű a termosztát hiba. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 11. 18. at 20:51, Imi (Astra) írta:

Nem tudja valaki, hogy egy 2017-es Sedan, Enjoy felszereltséggel, "alap" rádióval és központi kijelzővel kijelzi, ha kiogyóban/kifogyott az ablakmosó folyadék? A gépkönyvbe megtaláltam a jelét, de a műszerfal ábrán már nem... :S

Köszi!

Kiírja a BC-n, ha kevés a folyadék. Én mostanában próbáltam ki. Hagytam kifogyni a nyárit, így most már téli cucc van benne.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2011-es 1.4 T Astra J-m ma ezt írta ki nekem: Service power steering

Találkozott valaki ilyennel? Mi ez pontosan? Mennyi volt a javittatása?

Pénteken megyek szervízbe, de megöl a kíváncsiság.:-)

 

Előre is köszönöm a választ!

üdv: Péter

 

 

Módosítva : hagymasipet
Link to comment
Megosztás:

20 órája, hagymasipet írta:

Sziasztok!

2011-es 1.4 T Astra J-m ma ezt írta ki nekem: Service power steering

Találkozott valaki ilyennel? Mi ez pontosan? Mennyi volt a javittatása?

Pénteken megyek szervízbe, de megöl a kíváncsiság.:-)

 

Előre is köszönöm a választ!

üdv: Péter

 

 

Szervo kormány

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 11. 18. at 20:51, Imi (Astra) írta:

Nem tudja valaki, hogy egy 2017-es Sedan, Enjoy felszereltséggel, "alap" rádióval és központi kijelzővel kijelzi, ha kiogyóban/kifogyott az ablakmosó folyadék? A gépkönyvbe megtaláltam a jelét, de a műszerfal ábrán már nem... :S

Köszi!

Milyen a központi kijelződ?

Nekem ilyen kijelzővel (2012, Cosmo) kiírja, ha kevés benne. De 1-2x fogyott annyira ki, akkor már csak pár dl van benne. Inkább mindig töltök bele időben. ;)

 Opel_Astra_J_fuel.jpg

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, imy írta:

Milyen a központi kijelződ?

Nekem ilyen kijelzővel (2012, Cosmo) kiírja, ha kevés benne. De 1-2x fogyott annyira ki, akkor már csak pár dl van benne. Inkább mindig töltök bele időben. ;)

 Opel_Astra_J_fuel.jpg

Amennyiben a kijelző méretére gondolsz,akkor ez az :) Én sem akarom megvárni, kíváncsiskodtam, hogy mit tud az autó, és mit nem

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2017. 11. 18. at 13:47, atis c14se írta:

Egy márkatárs a gyertyákat cserélte ki nagyobb hőértéküre, és pár napos tapasztalata alapján mintha nem csörögne...

Ma volt újra kompresszió mérés, diagnosztika, minden rendben van. A márkaszerviz kicserélte a gyári gyertyákat, új irídiumos gyertyákat kapott az autó. Egyelőre úgy tűnik, hogy megszűnt a csörgés, de azért persze még próbálgatom.

Érdekes, hogy ennyivel megoldható lenne a motorcsörgés? Új gyertyák, jobb gyújtás és égés?!

Mindenesetre bizakodó vagyok, hogy nem jelenik meg az átkozott csörgés újra.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.