Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

21 órája, vectorka írta:

 

 Új gyertyák, jobb gyújtás és égés?!

 

Vagy pedig nagyobb hőértékűre cserélték. És így már nem olyan meleg a gyertya, hogy a nyomás és a meleg hatására idő előtt begyulladjon a keverék, hanem a megfelelő időbe szikra hatására gyullad.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 12. 01. at 14:07, atis c14se írta:

Vagy pedig nagyobb hőértékűre cserélték. És így már nem olyan meleg a gyertya, hogy a nyomás és a meleg hatására idő előtt begyulladjon a keverék, hanem a megfelelő időbe szikra hatására gyullad.

Sajnos 3 nap használat után megállapítottam, hogy továbbra is csörög. Kifejezetten már bemelegedve, különösen emelkedőn, terhelésre (2-es, 3-as fokozatokban). Na úgy néz ki, hogy ennyit a gyertyacseréről...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Én ma küldöm a levelet a tetőn lévő festékleválással kapcsolatban. Egy egyszerű levelet fogalmaztam meg. (mellékeltem) Kérném, hogy mindenki akinek van ilyen problémája küldje el nekik, úgy talán foglalkoznak a problémával. Sajnos ha nem küldünk levelet, akkor vagy mi csináltatjuk meg, vagy egy idő után átrozsdásodik... egy próbát megér. Kérem akinek ismerősének is Astra J-je van, és ilyen probléma, hívjátok fel a figyelmét, és menjen a levél. Ide tettem fel egy doksit, aki gondolja írja be, ha küldött levelet, így látszani fog, hogy mennyi kocsiról jelentettük be a hibát. Dokumentum elérhetősége   A levél elérhetősége

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2017. 12. 06. at 9:23 AM, imy said:

Sziasztok! Én ma küldöm a levelet a tetőn lévő festékleválással kapcsolatban. Egy egyszerű levelet fogalmaztam meg. (mellékeltem) Kérném, hogy mindenki akinek van ilyen problémája küldje el nekik, úgy talán foglalkoznak a problémával. Sajnos ha nem küldünk levelet, akkor vagy mi csináltatjuk meg, vagy egy idő után átrozsdásodik... egy próbát megér. Kérem akinek ismerősének is Astra J-je van, és ilyen probléma, hívjátok fel a figyelmét, és menjen a levél. Ide tettem fel egy doksit, aki gondolja írja be, ha küldött levelet, így látszani fog, hogy mennyi kocsiról jelentettük be a hibát. Dokumentum elérhetősége   A levél elérhetősége

Szia!

Az enyémről is pattog a tetősín alatt a festék, 2012.12. havi facelift-es autó. A márkakereskedő mivel pattintott le? Fényezésre mennyi a garancia/jótállás?

 

Üdv., 

Gábor

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Gabor80 írta:

Szia!

Az enyémről is pattog a tetősín alatt a festék, 2012.12. havi facelift-es autó. A márkakereskedő mivel pattintott le? Fényezésre mennyi a garancia/jótállás?

 

Üdv., 

Gábor

Szia, azzal, hogy ezzel nem foglalkozik az Opel. Te is megtennéd, hogy egy levelet küldesz nekik? Amúgy az volt, hogy felhívták a garancia ügyintézőjüket, s mondták, hogy 2 év a garancia, vagy 4, amennyi volt a kocsira. Illetve nem tudnak tömeges problémáról, így ez egyedi eset lehet vagy nem sok, így nincs rá visszahívás. Mondtam, hogy több kocsi ilyen, de azt mondták, hogy erről nem tudnak. Ezért fontos a levél, ha egyszerre kapnak több bejelentést.

 

Budaörs, Szabadság út 117, 2040 Opel Southeast Europe Autóforgalmazó Kft.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Következő a probléma egy 2011-es évjáratú A14NET motorkóddal rendelkező astrán: A motor beindítását követően,  pár perc elteltével a vízhőfok eléri az üzemi (90-es) állást, azonban láthatóan forrni kezd a hűtőfolyadék. (Kupak óvatos lecsavarását követően nyomja ki a hűtőfolyadékot) Az üzem melegség elérést követően kiegyenlítő tartály közelében lévő cső kb. 90 fokos, a termosztát előtti eközben kb. 40 fokos. Menet közben, jelenlegi időjárási viszonyban (4-6  fok) autópályán való közlekedés során bekapcsol a hűtőventilátor, a motor meg érezhetően több hőt termel a megszokottnál. A termosztát cserélve lett benne, de a hiba továbbra is fennáll. A fentiek alapján egyértelmű, hogy nem fordul meg a hűtőfolyadék a rendszerben. Esetleg valaki találkozott már ilyen hibával? A termosztáton kívül a hiba forrása vélelmezhetően a vízpumpa lehet? Azt még tudni kell róla, hogy a hengerfej tömítés cserélve lett rajta nemrégiben.

Módosítva : Gaben1987
Link to comment
Megosztás:

26 perce, Gaben1987 írta:

Sziasztok!

Következő a probléma egy 2011-es évjáratú A14NET motorkóddal rendelkező astrán: A motor beindítását követően,  pár perc elteltével a vízhőfok eléri az üzemi (90-es) állást, azonban láthatóan forrni kezd a hűtőfolyadék. (Kupak óvatos lecsavarását követően nyomja ki a hűtőfolyadékot) Az üzem melegség elérést követően kiegyenlítő tartály közelében lévő cső kb. 90 fokos, a termosztát előtti eközben kb. 40 fokos. Menet közben, jelenlegi időjárási viszonyban (4-6  fok) autópályán való közlekedés során bekapcsol a hűtőventilátor, a motor meg érezhetően több hőt termel a megszokottnál. A termosztát cserélve lett benne, de a hiba továbbra is fennáll. A fentiek alapján egyértelmű, hogy nem fordul meg a hűtőfolyadék a rendszerben. Esetleg valaki találkozott már ilyen hibával? A termosztáton kívül a hiba forrása vélelmezhetően a vízpumpa lehet? Azt még tudni kell róla, hogy a hengerfej tömítés cserélve lett rajta nemrégiben.

Miért?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, csicsó írta:

Miért?

Mert vásárlást követően azt vettem észre, hogy  kiegyenlítő tartály belső részén sötét színű elszíneződés van, valamint több helyen meg van repedve. A tartály sikeresen ki is lett cserélve, de továbbra is túlnyomás volt a rendszerben. Ezután meg lett állapítva, hogy a hengerfej tömítés átenged.

Link to comment
Megosztás:

A csörgéses hibajelenség kivizsgálása az Opel Magyarország és az értékesítő márkakereskedés szervize részéről hivatalosan lezárva.

Az autót berendelték átvizsgálásra és próbaútra, az Opel Southeast Europe Kft. illetékes vezetőinek a részvételével.

Írásba adott végső hivatalos álláspontjuk szerint: ...a tapasztalható hangjelenség az autó normál üzemeléséből származó, terhelés alatt jelentkező hang, konkrétan a hajtáslánc hangja. Kipróbálva más 1.6-os Astra J tesztautóval ugyanaz a hangjelenség tapasztalható. Kopogásos égésre utaló hangjelenség nem tapasztalható. Az elvégzett motordiagnosztika szerint hibakód nincs, egyik henger esetében sem volt érzékelhető eddig kopogásos égés. Az autó hibátlan műszaki állapotú, beavatkozást vagy javítást nem igényel, rendeltetésszerű használatra alkalmas.

Ez így milyen jól hangzik, nem?! Aztán, hogy igaz-e, vagy sem, az szerintem már nem fog kiderülni. Innentől már csak bírósági úton keresztül, független műszaki szakértő igénybevételével lehetne tovább lépni, már ha van egyáltalán értelme. Ha már így írásba adták, lehet, hogy hagyni kellene az egészet és használni az autót legfeljebb a garancia idő (4 év) végéig. Elvégre az autó hibátlan?!?! :)

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Gaben1987 írta:

Mert vásárlást követően azt vettem észre, hogy  kiegyenlítő tartály belső részén sötét színű elszíneződés van, valamint több helyen meg van repedve. A tartály sikeresen ki is lett cserélve, de továbbra is túlnyomás volt a rendszerben. Ezután meg lett állapítva, hogy a hengerfej tömítés átenged.

Akkor nem ez volt a probléma:(Hengerfej nem repedt?Szivárgás tesztet csináltak?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2012-es  Astra Sport Tourerem, 1.7 CDTi . Idén télen elkezdte naponta kiírni a Csökkentett motor teljesítményt és el is tűnt az erő az autóból. Plusssz eddig 1700-as fordulaton simán ugrott az autó, most 2500-on adja le ugyan azt a lendületet. Tudja valaki, hogy mi lehet a probléma?

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Asyx írta:

Vectorka! Kössz, hogy megirtad. Érdekelt mi lesz a vége a storynak. Elégedett azért nem vagyok. Te vezettél más ugyanilyen autót?

Elégedett én sem vagyok, már csak azért sem, mert ez az állítólagos "normál üzemi hang" 100-as benzinnel gyakorlatilag eltűnik. Erre is rákérdeztem a helyszínen, de csak hümmögtek valamit, hogy a jobb benzin minőség miatt optimálisabb a működés, kevésbé terhelődik a motor pl. emelkedőn és ezért nem olyan jellegzetes olyankor a csörgő hang.

Vezettem én is másik 1.6-os tesztautót (természetesen 95-ös benzinnel) és ott is jelentkezett a csörgő hang mikor emelkedőn mentünk felfelé (ugyanott mentünk 1.4 turbós K Astrával is és az nem adott ki ilyen hangot), de az Opel szerint az 1.6-osok ilyenek, a hang nem rendellenes.

Igazából nem nyugtattak meg, de mivel ők lezártnak tekintik az ügyet, így már csak jogi úton lehetne tovább vinni a dolgokat.

Link to comment
Megosztás:

Szia Vectorka!

Kezdetektől olvasom a kálváriádat az autóval, sajnálom és sajnos segíteni nem tudok, de egy tapasztalatot megosztanék azért. A típus ugyanaz mint a tied, mi 2015.11.11-én vettük át Szfváron. Azóta csak 100-as oktánszámú benzint kap a Shell-töl. 31000km van benne, soha semmi csörgést nem hallottunk se hidegen se üzem meleg állapotban. Előző G Astra 1.6, H Astra 1.6 szintén új korától ezt a naftát kapta és semmi rendellenes motorhangot nem produkáltak. Bármi kérdésed lenne, csak nyugodtan, napi szinten olvasom a fórumot.

Tamás.

Link to comment
Megosztás:

Szerencsére nekem nem érintett a kocsim a kopogásos égésben..

Szüleim H astrája sem érintett még (2011-es 1.6 - 115 lovas motor), nem kopog és nincs semmi gondja. (95%-ban 95 omv maxxmotion-al használják)

Ellenben több mint valószínű a következő a sztori.. az új emissziós normáknak próbál megfelelni az opel és egy mozdulattal szegényebb keveréket adnak szerencsétlen motornak, hogy ezt teljesítsék. Az eredmény: kopogásos égés.

Továbbra is úgy gondolom, hogy lehet 100as benzinre költeni a pénzt, de 30ezrenként majd 80ezer felárat fizet ezért az ember.. plusz hozadék nélkül.

Ha ilyen helyzetben lennék, elmennék egy megbízható hangoló (chip tuning) céghez, ahol felülírják a gyári előgyújtás értékeket és még pár dolgot és csodák csodájára megszűnne a szegénykeverék probléma. (kb a fenn megnevezett összegből ez meg is lenne)

A saját tapasztalatom egyébként az 1.4 turbo - 100-as omv akár shell-el: semmi hozadék, ami bevált az a 95 omv maxxmotion, vagy shell 95 v-power (ezzel párom is észreveszi, hogy halkabb az amúgy sem hangos motor járása :) ).

Ami pedig valóban hoz egy kicsit a teljesítményen (turbo motor) és nem vettem észre fogyasztás növekedést. (nagyobb fordulaton nyúl bele, így tényleg csak akkor ad plusz naftát, ha "kell", viszont akkor ég&föld, valóban érezni a plusz lovakat és nyomatékot, comp pedig ugyanúgy 8.3-8.4 között mozog az átlagfogyasztás, hisz általában 2500 - 3000es a max fordulat tartomány ahol használom MO-n az autót, kivéve azt a pár kigyorsítást ami nem számottevő az átlagfogyasztásnál) :

https://www.racechip.com/

 

 

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Ezel72 írta:

...csak 100-as oktánszámú benzint kap a Shell-töl. 31000km van benne, soha semmi csörgést nem hallottunk...Előző G Astra 1.6, H Astra 1.6 szintén új korától ezt a naftát kapta és semmi rendellenes motorhangot nem produkáltak.

Nem tudom, de mostantól én is már csak a 100-ast merem beletankolni. Szerinted ez a "módszer" elég lehet, hogy növeljem az esetlegesen kopogó motor élettartamát, vagy előbb utóbb úgyis megadja magát (gondolok itt kb. 100.000 km-es futásra)? Azért azt csak nem hagyták volna, hogy szép lassan hazavágjam a motort a "tudtukkal"? Lehet, hogy csak naiv vagyok, de azért mégiscsak írásba adták a dolgokat.

8 órája, Alientwo írta:

...több mint valószínű a következő a sztori.. az új emissziós normáknak próbál megfelelni az opel és egy mozdulattal szegényebb keveréket adnak szerencsétlen motornak, hogy ezt teljesítsék. Az eredmény: kopogásos égés.

Ha ilyen helyzetben lennék, elmennék egy megbízható hangoló (chip tuning) céghez, ahol felülírják a gyári előgyújtás értékeket és még pár dolgot és csodák csodájára megszűnne a szegénykeverék probléma. (kb a fenn megnevezett összegből ez meg is lenne)

Az a gondom ezzel, hogy ha meglépném, akkor valószínűleg a még hátralévő 3,5 év garancia időm is ugrana, ha kiderülne!? Aztán ha beüt a krach, csak nézelődhetek.

Egyébként csak azt nem értem, hogy hogyan nem mutatta ki a diagnosztika a kopogásos égést egyik hengeremnél sem. Vagy valahogy manipulálhatták az eredményeket? Esetleg tényleg nem tárolt el a rendszer semmit?

Link to comment
Megosztás:

4 órája, vectorka írta:

Nem tudom, de mostantól én is már csak a 100-ast merem beletankolni. Szerinted ez a "módszer" elég lehet, hogy növeljem az esetlegesen kopogó motor élettartamát, vagy előbb utóbb úgyis megadja magát (gondolok itt kb. 100.000 km-es futásra)? Azért azt csak nem hagyták volna, hogy szép lassan hazavágjam a motort a "tudtukkal"? Lehet, hogy csak naiv vagyok, de azért mégiscsak írásba adták a dolgokat.

Az a gondom ezzel, hogy ha meglépném, akkor valószínűleg a még hátralévő 3,5 év garancia időm is ugrana, ha kiderülne!? Aztán ha beüt a krach, csak nézelődhetek.

Egyébként csak azt nem értem, hogy hogyan nem mutatta ki a diagnosztika a kopogásos égést egyik hengeremnél sem. Vagy valahogy manipulálhatták az eredményeket? Esetleg tényleg nem tárolt el a rendszer semmit?

Mint már írtam nekem is csörren néha, de nem olyan veszettül, mint mondjuk a Lada, ha 86-ost tettünk bele. És gondolom neked sem annyira vészes, hiszen csak lehúzott ablaknál hallani. Kicsit jobban kell pörgetni és akkor nincs olyan nagy terhelés. 
Az Opel írásos válaszát pedig tedd el jól, mert az felér egy garancia hosszabbítással. Mármint ami a motorkárosodást illet (hiszen te jelezted a problémát, amit ők lepattintottak). Az üzemanyag minőségének kifogásolása részükről ott bukik, hogy a saját gépkönyvük szerint 91-98 oktán közötti benzin használható (95 az ajánlott) ebben az autóban. Eszerint még a 91-es benzinnel sem szabadna megcsörrenni, csak a 90-el, vagy az alattival. Azért ez már 5 oktán és ha ennyire sz@r lenne a hazai benzin (tényleg elég sz@r), akkor azt más márkák használói is éreznék. Abból már rég óriási botrány lenne. Egész egyszerűen az van, amit Alientwo kartárs is ír, hogy a környezetvédelmi előírások miatt valamit elkurmináltak a szoftverben. Különben, mindenféle fizikai változtatás nélkül, hogy ugrottak volna Euro 4-ről Euro 6-ra? Márpedig tudtommal csak a motorkódok változtak más érdemi változtatás nélkül. Z16XER-A16XER-B16XER

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
34 perce, Lucky84 írta:

Sziasztok

Valaki tudna segíteni hogy alkatrészek gyári számát honnan tudnám megszerezni? Konkrétan az első fényszórók érdekelnének (led verzió)

Előre is köszi

Hát ha beírod a keresőbe a  13365290 számot akkor kidobja a Gm fényszórót. Nem tudom hogy ez-e a gyári szám. Vagy:

2764314-20180211-6NOKPO.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elég csend van a fórumon, nem szoktam sokat írogatni, de ezt a storyt megosztom veletek, mosolyt csalhat a szürke hétköznapokra.Múlt héten kiégett a bal helyzetjelző,menetfény izzó, amit mi szoktunk kicserélni.Sajnos az én dolgom csak a zárókupak levétele,a kézfej mérete miatt.Utána jön ,,aranykéz" aki a foglalatot kis szöszmötölés után kivette, rossz izzó ki, újat bele és próba után vissza a helyére.Na most!!! Visszahelyezéskor kipattant az izzó a foglalatból és bele a lámpaburába, annak is a legaljára a bumerángforma sarkába. Megoldás szfvári és Bp.-i márkakereskedés szerint bontás, levenni a lökhárítót, lámpát és majd kiöntik belőle az égőt.Na persze!!! 2 éves a vas nem engedtem, ezt már nem teszik úgy vissza ahogy Gliwicéből kijött a gyárból. 17. éve vagyok Opel használó,nem sok szerelési gyakorlattal. De egy kölcsönkapott rúgós hajlékony csavarkiemelővel és pár óra ügyeskedéssel kiszedtem. Megspórolva a kocsi elejének lebontását. Az izzó fémszála volt a ludas, ami ki volt lazulva.További szép napot, és jó utat nektek.

Tamás

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nemrég lettem egy J Astra Sedan tulajdonosa. Teljesen rendben van az autó 62 ezer km, de van egy kis zavaró dolog. A kuplung kinyomásakor egy kattanást lehet hallani, ami kicsit zavaró és a kuplung pedál kicsit lötyög jobbra-balra.

Tudnátok segíteni, hogy mi lehet ez?

Ádám

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.