Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

19 órája, kopisti írta:

Azt nem gondoltam volna, hogy a két kis gyenge gumilapocska így elzárta a víz útját.

Két ajtónál is be volt ragadva, mindkettőből dőlt a víz.

Köszi a tippet.

Nekem benne sem voltak. Szerintem ezt a kereskedőnek alapból ki  kéne vennie. Bár engem az is zavar, hogy akár mosás után is ott van a nyoma a kifolyó víznek a küszöbön..

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
On 2017. 09. 19. at 15:45, atis c14se írta:

De érdekesek ezek a szervízek. Amikor az ő zsebükre megy a játék, akkor hazaküldenek, hogy majd összedugjuk a fejünket, és megpróbáljuk kideríteni, hogy mi lehet a probléma. Amikor meg a tulaj zsebére megy a játék, akkor meg ész nélkül cserélgetik az alkatrészeket.

Lassan kifogy egy teljes tank OMV MaxxMotion 100 plus benzin. Úgy tűnik a magasabb oktánszámú benzinre jól reagált a gép és nem hallom a csörgést, csak hát ez nem jelenti a probléma megoldását, mert a 95-össel sem szabadna csörögnie. A szerviz természetesen még nem jelentkezett a "megoldással", de majd hívom akkor őket én.

Most újra megpróbálom egy másik kút 95-ösével, hátha magához tér a rendszer és normálisan beállítja a gyújtást.

A szakirodalom szerint a kopogásos égés már rövid távon is akár komoly károkat okozhat a motor mechanikus alkatrészeiben. Azért érdekes, hogy így elengedték múltkor az autót a szervizesek, hadd használjam, aztán pár év múlva majd kaszálhatnak egy motorfelújításnál a garancia idő lejárta után.

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Asyx írta:

Sziasztok, érdekelne mi lett a motor csörgés probléma megoldása. Remélem olvassa vmelyik érintett. Köszi

Szia.

Jövő héten fogom vinni a márkaszervizbe az autót.

Most tankoltam bele shell 95-öst, megjáratom kicsit a gépet és majd meglátjuk, hogyan reagál rá (most még nem igazán hallom, hogy csörögne, de lehet, hogy csak "nem állt még vissza" a 100-as benzinről).

Mindenesetre kíváncsian várom, hogy mit mondanak majd a szervizesek. Bízom - lehet kissé naivan - a korrekt hozzáállásban.

Amint lesznek infóim megírom ide.

Link to comment
Megosztás:

13 perce, vectorka írta:

Szia.

Jövő héten fogom vinni a márkaszervizbe az autót.

Most tankoltam bele shell 95-öst, megjáratom kicsit a gépet és majd meglátjuk, hogyan reagál rá (most még nem igazán hallom, hogy csörögne, de lehet, hogy csak "nem állt még vissza" a 100-as benzinről).

Mindenesetre kíváncsian várom, hogy mit mondanak majd a szervizesek. Bízom - lehet kissé naivan - a korrekt hozzáállásban.

Amint lesznek infóim megírom ide.

Én is kíváncsi vagyok nagyon. Amúgy csak melegen csörög (csörgött)? Vagy hidegen is?

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 10. 14. at 16:12, atis c14se írta:

Én is kíváncsi vagyok nagyon. Amúgy csak melegen csörög (csörgött)? Vagy hidegen is?

Ma voltam ismételten a márkaszervizben a csörgéssel. Semmi jó hírem nincs sajnos.

Azt mondták, hogy a szervizben jelenleg 3 ilyen problémával küzdő 1.6-os J Astrával kapcsolatban több alkalommal keresték az Opel központot (Budaörs) iránymutatásért, tanácsért, hogy mi lehet a probléma oka és megoldása.

A szerviz elmondása szerint eddig semmit nem mondtak a központból nekik azon kívül, hogy az üzemanyagok rossz minőségét hozzák fel a csörgés magyarázataként, de megoldásuk, ötletük nincs.

A szerviz azt javasolta nekem, hogy vegyem fel én is a kapcsolatot a Budaörsi központtal és "verjem az asztalt", hogy legyen már végre valami, mert őket eddig csak lerázták. Ja és, hogy amúgy sem nagyvonalúan engedélyezik nekik a garanciális vizsgálatokat és javításokat.

Megkérdeztem, hogy akkor használjam így az autót dugattyú beszakadásig, csapágytörésig? Erre a szerviz: Hát, tankoljam tovább a 100-as benzint és próbáljak valamit elérni az Opel központnál. Ha meg lesz a megoldás, akkor majd megcsinálják amit mondanak nekik.

Egyszóval sz@pás az egész. Alig van most 4.300 km az autóban. :(

Szerintetek, most mi a sz@rt lehet még tenni? Jól felhúztak!

Link to comment
Megosztás:

Esetleg az opel magyarország mellett a fogyasztóvédelmet is meglehet keresni, karöltve egy totálkáros riporterrel, főleg, ha a szerviz saját bevallása alapján több autó is érintett, simán megérne egy sztorit.. én is ideges lennék egy új kocsival, ha ilyen tüneteket produkálna.

B verzió: saját zsebes történet "chip tuning" - alias gyújtáshangolás - átírás 95-oktánszámhoz, mert ha a 100assal nincs gond akkor a szoftver lesz rossz, vagy nem kelet eu-ra tervezett. (vagy így hoz valami nagyon jó emissziós normát, némi mellékhatással)

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, vectorka írta:

Ma voltam ismételten a márkaszervizben a csörgéssel. Semmi jó hírem nincs sajnos.

Azt mondták, hogy a szervizben jelenleg 3 ilyen problémával küzdő 1.6-os J Astrával kapcsolatban több alkalommal keresték az Opel központot (Budaörs) iránymutatásért, tanácsért, hogy mi lehet a probléma oka és megoldása.

A szerviz elmondása szerint eddig semmit nem mondtak a központból nekik azon kívül, hogy az üzemanyagok rossz minőségét hozzák fel a csörgés magyarázataként, de megoldásuk, ötletük nincs.

A szerviz azt javasolta nekem, hogy vegyem fel én is a kapcsolatot a Budaörsi központtal és "verjem az asztalt", hogy legyen már végre valami, mert őket eddig csak lerázták. Ja és, hogy amúgy sem nagyvonalúan engedélyezik nekik a garanciális vizsgálatokat és javításokat.

Megkérdeztem, hogy akkor használjam így az autót dugattyú beszakadásig, csapágytörésig? Erre a szerviz: Hát, tankoljam tovább a 100-as benzint és próbáljak valamit elérni az Opel központnál. Ha meg lesz a megoldás, akkor majd megcsinálják amit mondanak nekik.

Egyszóval sz@pás az egész. Alig van most 4.300 km az autóban. :(

Szerintetek, most mi a sz@rt lehet még tenni? Jól felhúztak!

Ez a hozzá állás szomorú és felháborító. Ezért is írtam a múltkor, hogy ha az ő zsebükre megy a javítás, akkor hazaküldenek, ha a tulaj zsebére megy, akkor meg cserélgetik az alkatrészeket ész nélkül.

Nekem az a fura, hogy vizsgálni se akarják, hogy mitől lehet a csörgés. Meg egy központba is látatlanba mit mondjanak?

Szerintem hívd fel a központot, és beszélj velük.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit utána néztem a csörgés témának és nem állja meg a helyét a "rosszabb üzemanyag" elmélet.
Maga az Opel hivatalos adatai szerint az adott motorban 91-98 oktán közötti benzin használható, bár javasoltként a 95-ös van feltüntetve.
(Kézikönyv 276. oldal): http://www.opel.hu/content/dam/Opel/Europe/hungary/nscwebsite/hu/04_Owners/02_Manuals/00_Owners/MY17/OM_Astra_ID-OASJOLSE1608-hu_41_20160908.pdf

Ami azt jelenti, hogy a kopogás érzékelőnek 91-es benzinig ki kéne igazítani a gyújtást mégpedig jelentős teljesítményveszteség nélkül. (Azért 5 oktán mínusznál már rendesen vissza kell venni az előgyújtást.) Tehát tulajdonképpen ahhoz, hogy kicsit is megcsörrenjen 90-es, vagy az alatti benzin kellene, hogy belekerüljön. Az pedig azt feltétezi, hogy a benzin más paraméterei is jóval rosszabbak nem csak az oktánszám. (valami pancsolt lötyi került bele) Igaz, hogy az itthoni benzinek silányabbak a nyugat európaiaknál, de az 5 oktán nagyon sok. Ennyivel rosszabb benzint a leggagyibb kúton sem mérnek. Itt bizony a kopogás érzékelő hibája, vagy valami szoftveres hiba sokkal elképzelhetőbb.

Link to comment
Megosztás:

18 perce, atis c14se írta:

Vagy keverékképzési hiba. De ameddig nem vizsgálják a csörgő motorokat, addig csak találgatás van.

Ez így van. Csak arra akartam rávilágítani, hogy nem hivatkozhatnak rossz benzinre, mert a saját dokumentációjuk szerint is 91-es oktán felett nem szabadna csörögnie. Verni kell az asztalt. 
Lehet, hogy már meséltem itt valahol:
Anno amikor még 86, 92 és 98 oktános benzinek voltak itthon, egy tag úgy dicsérte a Zaporozsecét a másik tagnak (talán buszon, vagy villamoson hallottam), hogy "apukám nálunk nem gyártanak olyan sz@r benzint, amivel ez el ne menne" Mint tudjuk a Zaporozsecbe 84-es volt gyárilag előírva.  És valóban akár mosóbenzinnel is elment. :D

Link to comment
Megosztás:

3 perce, ufonauta írta:

Ez így van. Csak arra akartam rávilágítani, hogy nem hivatkozhatnak rossz benzinre, mert a saját dokumentációjuk szerint is 91-es oktán felett nem szabadna csörögnie. Verni kell az asztalt. 
 

A benzin minőségére semiképpen se hivatkozhatnak, mert nem egy autóról van szó. 

Az hogy még a 91-es benzinnel is elmegy az autó az rendbe van, a kérdés az, hogy átáll magától az elektronika, vagy át kell állítani hozzá. Mert nekem ami most van autó, azt át lehet állítani más oktánszámúra, 91-től 100-ig és egyesével. Igaz nem házilag, hanem szervízbe. 

Link to comment
Megosztás:

33 perce, atis c14se írta:

Vagy keverékképzési hiba. De ameddig nem vizsgálják a csörgő motorokat, addig csak találgatás van.

Éppen az a problémám, hogy sem a helyi márkaszerviz, sem az a márkakereskedés, amelyik az autót eladta nekem nem hajlandó korrekt módon kivizsgálni és megoldani a problémámat. A központ pedig, vagy segít, vagy nem. Mindenki csak "dobálja át a labdát" a másiknak és próbálja lerázni magáról az ügyet.

Már készül a levél az Opel Magyarország felé a jótállási kötelezettségük teljesítésére irányulóan, a vonatkozó jogszabályi előírásokra hivatkozva, mivel az ügy eddig minden érintettnél elakadt és nem haladt előre. Javítási megoldással, vagy bármiféle ötlettel senki nem szolgált.

Amúgy mentem egyik ismerősöm idősebb vw autójával, akinek igazoltan kopogásos  égéstől csörög a motorja, és ugyanazt a hangot hallottam, hasonló körülmények között, mint amit az én autóm produkál. Teljesen egyértelmű már számomra, hogy az enyém is kopog. A szerviz pedig hagyná, hogy így üzemeltessem akármeddig, mert ugye tanácstalanok!?

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 09. 19. at 7:35, ufonauta írta:

Nekem most 7500 km van a gépben, de én is hallom ugyanezt a csörgést lehúzott ablaknál.

Te még nem nézetted meg az autót a csörgés miatt?

Amúgy én úgy tapasztalom, hogy néhány km megtétele után kezdi el, amikor már valamennyire bemelegedett a gépezet.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, vectorka írta:

Te még nem nézetted meg az autót a csörgés miatt?

Amúgy én úgy tapasztalom, hogy néhány km megtétele után kezdi el, amikor már valamennyire bemelegedett a gépezet.

Nem, mert nagyon kicsit csinálja és tényleg csak akkor, ha nem váltok vissza. Van az a terhelés aminél bármilyen jó motorbeállításnál becsörög a gép. Amióta észrevettem, kicsit jobban pörgetem (nem igen váltok fel 2000 alatt) és így nem csinálja. Egyébként tényleg tipikusan üzem meleg motornál jön csak elő.

Link to comment
Megosztás:

17 perce, atis c14se írta:

A benzin minőségére semiképpen se hivatkozhatnak, mert nem egy autóról van szó. 

Az hogy még a 91-es benzinnel is elmegy az autó az rendbe van, a kérdés az, hogy átáll magától az elektronika, vagy át kell állítani hozzá. Mert nekem ami most van autó, azt át lehet állítani más oktánszámúra, 91-től 100-ig és egyesével. Igaz nem házilag, hanem szervízbe. 

Hááá...t a dokumentumban az áll, hogy 91-98-ig használható és 95 az ajánlott. Az nincs odaírva, hogy szerviben kell átállíttatni, ha mondjuk 93-ast rak bele. Ezt mindenképpen magától kéne tudnia. Ráadásul nem is kell, mert ugye elméletileg 95-öst tankolt bele, csak az Opel Magyarország hivatkozik a rossz benzinre.

Link to comment
Megosztás:

39 perce, ufonauta írta:

Hááá...t a dokumentumban az áll, hogy 91-98-ig használható és 95 az ajánlott. Az nincs odaírva, hogy szerviben kell átállíttatni, ha mondjuk 93-ast rak bele. Ezt mindenképpen magától kéne tudnia. Ráadásul nem is kell, mert ugye elméletileg 95-öst tankolt bele, csak az Opel Magyarország hivatkozik a rossz benzinre.

Nem csak az Opel Magyarország hivatkozik a rossz benzinre, hanem nagyon sok szervíz is. Ugyan ebbe szenvedünk azzal a tipussal ami nekünk van. Nagyon sok mindenkinek csörög melegen (főleg nyáron a városi araszolgatáskor) bizonyos terhelésre. Többen voltunk vele szervízekbe, vagy azt mondták, hogy rossz benzin miatt, vagy hogy hát ez ilyen, vagy a vállukat húzgálták.

Ha minden igaz, (bár nem szeretném elkiabálni) akkor mi kezdünk közelebb kerülni a miértjéhez. Aztán majd az okát kellesz kideríteni, feltéve ha jó irányba gondolkodunk.

 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, ufonauta írta:

Hááá...t a dokumentumban az áll, hogy 91-98-ig használható és 95 az ajánlott. Az nincs odaírva, hogy szerviben kell átállíttatni, ha mondjuk 93-ast rak bele. Ezt mindenképpen magától kéne tudnia. Ráadásul nem is kell, mert ugye elméletileg 95-öst tankolt bele, csak az Opel Magyarország hivatkozik a rossz benzinre.

Igen magától kellene átállnia. Ha nincs is meleg, mint most, és most is csörög, ott valami nem OK, de lehe, hogy a magyar benzin minősége sem valami jó. Nincs lehetőséged más nem Mo-on gyártott benzint tankolni? Amikor megyünk nyaralni mindig Au-ban tele töltöm, mert észrevehetően kevesebbet eszik (diesel), és még olcsóbb is pár Ft-al.

Link to comment
Megosztás:

Motor csörgésre: Nos nem örülök. 1.6-os sima benzinest tervezek venni, de aggasztó a probléma is meg az opel hozzáállása is. Nem vagyok szakértő, de nem hinném, hogy benzin probléma, bár legegyszerűbb arra hivatkozni. Valahonnan az EuroVI norma felől fúj a szél, Szentgotthárdi ismerősöm szerint ,,többet szednek szét, mint raknak össze" ezekből a motorokból, kis túlzással persze. Kíváncsi vagyok a végkifejletre, mert alapvetően nem rossz motor ez. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Asyx írta:

...alapvetően nem rossz motor ez. 

Éppen ezért választottam én is ezzel a motorral. Bíztam benne, hogy mivel viszonylag egyszerű szerkezet, nincs benne semmi túlbonyolítva, talán tartós és hibamentes lesz jó ideig és kiszolgálja a családot. Egyelőre - finoman szólva - még nem bizonyított.

A munkahelyemen legtöbbször H Astra sedan-t használok, szintén 1.6-os benzinest (A16XER). Lassan 300.000 km van benne, de még mindig hasít és nem is voltak vele komolyabb gondok. Erre meg a saját használatra vett J Astra sedan 1.6-os motorja szívat, és még csak 4.400 km-nél tartok.

Azért remélem, hogy Opelék összekapják magukat és előállnak valami elfogadható megoldással, mert így nem szívesen használom az autót, hogy ki tudja mi minden történt már eddig is a motor rendellenes üzemelése miatt rendszeresen létrejövő kopogásos égés következtében.

Arról nem is beszélve, hogy nem szívesen tankolok hosszú távon kb. 40 Ft/l-el drágábban a 100-as benzinből, mikor elvileg működnie kellene 95-el is. Persze a részükről kényelmes az időhúzás, mert egyszer majd csak megadja magát egy/vagy több alkatrész odabenn (nyilván majd csak garancia időn túl, mert úgy az igazi, akkor meg bizonyítgathatom, hogy összefüggésben van a korábbi motorcsörgéssel).

Link to comment
Megosztás:

10 órája, vectorka írta:

... ki tudja mi minden történt már eddig is a motor rendellenes üzemelése miatt rendszeresen létrejövő kopogásos égés következtében.

Mivel nálam is csak kimondottan terheléses gyorsulásnál jön elő. (alacsony fordulaton magas sebességfokozatban odalépve neki) nem hinném, hogy mind a 4400 km-t kopogva tette meg a géped. Biztos, hogy nem tesz neki jót, de azért nem olyan mértékű ez a csörgés, hogy hazavágja a motort. Viszont tény, hogy idegesítő. Ráadásul szerintem egy szoftverfrissítéssel orvosolható lenne.

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Astra J SportsTorerem van, 2012-es évjárat, azaz nem a facelift. A tetősín, és a tető találkozásánál a festék válik le. FB fórumon is jelezték, hogy van ilyen probléma másnál is. A városunkban is nézegettem, és 2 kocsit láttam, mindegyik így járt. Beszéltem a budaörsi központtal, de lepattintottak, hogy ez nem általános probléma, azért nincs rá visszahívás. Max akkor lenne, ha többen visszamennék, és a helyi opel kereskedés beküldené Budaörsre... Ehhez minimum 10-20 eset kellene, hogy nekiálljanak vele foglalkozni, vagy még több...

1. kép   2. kép

 

Link to comment
Megosztás:

Csörgés probléma:

Budaörs és a márkaszerviz egyelőre még csak fél-hivatalos válasza az, hogy "van valamilyen spéci GM-es olaj, és ha most lecserélik rá, akkor biztosan nem fog kopogni ezután a motor". Kérdem én: akkor miért javul a helyzet a 100-as benzinnel, ha csak az olajat kéne cserélni.

Nekem egyelőre ez a vicc kategória. Ennyivel próbálnak lerázni, hogy elég egy olajcsere és az mindent megold?! Amúgy is augusztusban voltam 3000 km-nél kiegészítő olajcserén (ja, hogy az nem spéci olaj volt). Akkor vajon mit tettek bele (30.000-ért)?

És amikor kérem, hogy írásban küldjék meg a válaszukat és ne csak telefonon hívogassanak, akkor meg azzal jönnek, hogy én miért húzom az időt, meg hogy akkor én nem is akarom megoldani a problémát, csak pereskedni akarok.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.