Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

Bluetooth, sztem igen, ha az alapban is van vevő és szimplán tiltva van.

USB bemenet sztem nem, mert nincs rajta kivezetés (ott van az AUX, az is jó kb mindenre)

Engem viszont a Digitális rádió vétele érdekelne, mert a könyvecske irja, de amugy semmit nem találni. (tény hogy Mo-n nincs ilyen rádió) De tudja vagy nem? :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Bluetooth, sztem igen, ha az alapban is van vevő és szimplán tiltva van.

USB bemenet sztem nem, mert nincs rajta kivezetés (ott van az AUX, az is jó kb mindenre)

Engem viszont a Digitális rádió vétele érdekelne, mert a könyvecske irja, de amugy semmit nem találni. (tény hogy Mo-n nincs ilyen rádió) De tudja vagy nem? :devlish:

Az hogy az USB nincs kivezetve csak egy kábel kérdése, de a rádió hátulján szerinted ott van a kivezetés?

Link to comment
Megosztás:

de +70.000 Ft ha csak külön kéred.

ha meg a másik rádiót, tehát a cdc 400-ast, ami tud már usb-t, meg van hozzá cd-tár is, az +80.000 Ft (kb)

Ebből kiindulva, sztem nem.

De nem tudom, nem lett szétszedve.

Német astra forumokon nézz szét, talán még migweb. Ott már lehet többet tudnak. Mo-n összesen talán 200 db szaladgálhat.

Link to comment
Megosztás:

Igen sajnos, Insignia, tényleg egy jellegzetesebb forma. De most ez a kedvező forma a szélcsatornában......Pesten én eddig 2 db szürkét 1 db zöldet, 1 db kéket meg egy rakat feketét látam. Szekszárdon egy cégnél van néhány szürke, meg a mienk, Opel szerint 15 db van a krönyéken tőlük. Kalocsa környékén 10 db rohangál Opel szerint.

Ezt a két számot felszoroztam a megyékkel és kb igy lett 200, de valószínű kevesebb :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Bluetooth, sztem igen, ha az alapban is van vevő és szimplán tiltva van.

USB bemenet sztem nem, mert nincs rajta kivezetés (ott van az AUX, az is jó kb mindenre)

Engem viszont a Digitális rádió vétele érdekelne, mert a könyvecske irja, de amugy semmit nem találni. (tény hogy Mo-n nincs ilyen rádió) De tudja vagy nem? :devlish:

Mármint a DAB-ra gondolsz?

Link to comment
Megosztás:

Igen sajnos, Insignia, tényleg egy jellegzetesebb forma. De most ez a kedvező forma a szélcsatornában......Pesten én eddig 2 db szürkét 1 db zöldet, 1 db kéket meg egy rakat feketét látam. Szekszárdon egy cégnél van néhány szürke, meg a mienk, Opel szerint 15 db van a krönyéken tőlük. Kalocsa környékén 10 db rohangál Opel szerint.

Ezt a két számot felszoroztam a megyékkel és kb igy lett 200, de valószínű kevesebb :devlish:

Nálunk áll egy fekete a garázsban (no nem az enyém). Olyan kis pufi Corsa, szerintem.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Az 1,4 az 90/100 lovas, kicsit gyenge az autó, de ha főként városban használod, akkor szerintem édes mindegy, hogy 1,4 vagy 1,6 (115 le).

A tömeg meg az 1,6-nak 1300 kg......gondolom az 1,4-nek is.

De van ám 1,3 95 lovas dizel is, ha a hülyeségeknél tartunk :rolleyes:.

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem, hogy az 1.4-es H astránál lassabb az 1.4-es J Astra (plusz súly, de plusz 10 LE), akkor meg átlagos használathoz szerintem elég az a 100 meg 95 lovas:) és finoman hajtva legalább takarékosak is:)!

Az 1,4 az 90/100 lovas, kicsit gyenge az autó, de ha főként városban használod, akkor szerintem édes mindegy, hogy 1,4 vagy 1,6 (115 le).

A tömeg meg az 1,6-nak 1300 kg......gondolom az 1,4-nek is.

De van ám 1,3 95 lovas dizel is, ha a hülyeségeknél tartunk :rolleyes:.

Link to comment
Megosztás:

Nem gyenge az 1.4 es motor ekkora kasztnit mozgatni itt szerintem mellé fogot az OPEL /1400kg saját tőmeg/? :rolleyes:

attól függ mire használod és hány személlyel stb. Alapmotornak tökéletesen elég.

Az 1.6-al próbáltam egyet az ugye 115le és az simán elég normál átlag használatra, sokkal kevésbe lefulladáshajlamos mint a H astraban

Link to comment
Megosztás:

Egy jó példát tudok felhozni erre.

Mindkettő 5 ajtós.

G(/H) Astra 1,4 legyen ez adott. Ezt eltudod képzelni, próbáltad már, sőt tapasztaltad is már, hogy hogy megy üresen, és full telepakolva 4 személlyel.

J Astra 1,4 ez üresen 1300 kb és +10 Le.......(nekünk a G 1050 kg volt) tehát ez +250 kg, ami kb megfelel egy telepakolásnak. Érzésre olyan lesz, mintha egy teli pakolt autóval mászkálnál.......ezért kell 1,6. (vagy 1,4 turbo.....)

Link to comment
Megosztás:

A H-hoz képest 100-120 kilóval nehezebb a j, a g érezhetően fürgébb volt a h-nál azonos teljesítmény mellett (de -100kg), ezért gondolom, hogy szinte ugyanaz mint a h a j!:rolleyes:

Egy jó példát tudok felhozni erre.

Mindkettő 5 ajtós.

G(/H) Astra 1,4 legyen ez adott. Ezt eltudod képzelni, próbáltad már, sőt tapasztaltad is már, hogy hogy megy üresen, és full telepakolva 4 személlyel.

J Astra 1,4 ez üresen 1300 kb és +10 Le.......(nekünk a G 1050 kg volt) tehát ez +250 kg, ami kb megfelel egy telepakolásnak. Érzésre olyan lesz, mintha egy teli pakolt autóval mászkálnál.......ezért kell 1,6. (vagy 1,4 turbo.....)

Link to comment
Megosztás:

Ha már itt tartunk a G Astra 1088 kg 90LE 125 n/m adot le.H astra kb 1230kg 90 Le 125 n/m.J astra 1375kg 100 LE 130n/m ad le.Akkor szerintetek ezek kőzűl az 1.4 ek kőzűl melyik megy a legjobban hát természetesen az ASTRA G Király kocsi nem egyértelmű a tőbbinél lehetnek komoly gontok halálesetek az előzésnél a Golfok jobban mennek mert csak kb 1200 kg súlyuk van de én OPEL párti vagyok bármi áron!!! :rolleyes: ;) :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Már pedig az 1.4 és az 1.6 os is 1373 kg saját ösztömegű személygépjármű lassan már eljutunk odáig hogy egy kombi sulya lesz az alap!!!!!!!!!!!!!!!Itt melléfogot a szegény OPEL nagyon a GOLF 6 kb 1215 kg akkor hogyis van ez a két kocsi kűlőmbőzete 158 kg??????????????? :rolleyes: ;) :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

mondom hülyeség.

A kocsi forgalmijában 1300 kg szerepel.

1,6 115 le, 5 ajtós enjoy+, fekete.....visszább van róla kép is.

Ha nem bánod, nem fotózom le.

Sztem a Golf 6-t ne vegyük példának, mert az 1 golf 5 facelift. Az Astra ezzel szemben az elődhöz képest, egy teljesen új megvalósítás, mind külső és belsőben is.

Meg a golf-ban tudtommal csak turbós motor van......és nagyon sok embernek nem kell a turbó

Vagy nézhetjük úgyis azt a +158kg-t, hogy a golf 1,2 tsi 105 le, 1,4 tsi 122/160 le........ezzel szemben, opeléknál, 1,4 szivó 90/100 turbós meg 140 le.

Ha jól néztem az árakat, akkor az 1,2 tsi drágább, mint az 1,4 100 lovas, és egy átlag felhasználónak a pénz többet jelent....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.