Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


mélykék76

Recommended Posts

On 2016. 02. 06. at 14:32, Arni74 írta:

Üdvözletem  mindenkinek! 2015 május óta én is gazdija vagyok egy 1.4 t Sports Tourernek(2011.02. havi).A kocsiról majd bővebben később,egyenlőre szeretem:)))

Üdv. mindenkinek! Na szóval mikor megláttam  a kombi astrát azonnal beleszerettem.Találtam egy példányt,céges autó volt 110000 km volt benne.108000 -nél volt szervizen.            Átnézettem a Diferbe rendben találták,csak a vízpumpával volt gond,cseréltettem.Azóta kapott egy kartámaszt meg egy fóliázást.Olvasgattam a fórumot, a motortérből nekem is jön egy furcsa súrlódó hang de nem mindig csinálja.A tartályba eddig kétszer kellett töltenem,mert jelezte hogy alacsony a hűtőfolyadék.Max.2 dl.Szivárgást nem találok sehol.Most van benne 120000 km.2 hete kapott egy olajcserét amit én csináltam!Utánna elkezdett szivárogni az olaj, hiba: főtengelyszimeringet kellett cserélni.Szerelő azt mondta hogy elfáradt a szimering, és ahogy megkapta a friss olajat( GM Dexos 5w-30)azért kezdett el szivárogni.Egyenlőre ennyi.Szerintem elég jól megy a 1.5 tonnához képest,de azért nem versenyautó:))A fogyival nem foglalkozom nagyon, fél-egy liter nem számít:)) Sziasztok.IMG_1255.thumb.JPG.65e217803b7eb910afacd

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 02. at 20:53, Ezel72 írta:

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy a helyzetjelző izzója milyen fajtájú, ami egyben menetfényként funkcionál, indításkor automatikusan kapcsolódik fel. Szeretném ezt is fehér fényűre cserélni, de nem tudom milyet vegyek. Novemberi a paripa,nincs benne még 2000 km se. Eddig minden ok. B 1.6 XER, Fogyasztását már sikerült levinni 6.4 l-re, hosszú távon.

Köszi, ha válaszoltok!

Szia,

 

én kérdeznék. G 1,6 Astrámat akarom J 1,6ra cserélni. De mindenki az 1,4T javasolja. Többek között a fogyasztás miatt. Milyen friss tapasztalataid vannak?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

CD600-as rádióval kapcsolatban lenne két kérdésem:

- ha USB-n zenét hallgatok és bemegyek egy mappába akor számokat játszok le, akkor van-e lehetőség egyel feljebb lépni a mapparendszerben? Tehát lemegyek mondjuk 2 szintet a gyökértől, ott végighallgatok néhány zenét, majd egyel feljebb lépnék. Jelenleg ezt csak a nagy gomb megnyomásával, majd a Mappák sorig való letekeréssel és további nyomkodással tudom csak megoldani (igaz a Mappákban már segít, mindig bepozicionálja hogy az aktuálisan lejátszott szám melyik mappában van és csak rá kell újra nyomni). Tehát az elvárt működés az lenne hogy szól a zene, megtekerem a nagy gombot (ilyenkor az aktuális könyvtár tartalmát hozza) majd innen szeretnék egyel feljebb lépni. Nincs ".." sor a listában, mint mondjuk egy fájlrendszer listázásánál rendes oprendszeren. Szerintetek ez megoldható valahogy?

- ha a fényérzékelő végre úgy dönt hogy nappal van, kikapcsolja a tompítottat (és felerősíti a led-es menetfényt), ugyanakkor egy ipari reflektor fényerejére kapcsolja a CD600 képernyőjét, mire én szívrohamot kapok és odanézek hogy mi a fene történik. Ráadásul ilyenkor le sem lehet venni a fényerőt, nem csinál semmit a műszerfal világítást szabályozó gomb. Ez utóbbi jól működik ha az érzékelő úgy gondolja kint sötét van. Elég zavaró ez a fényár és ugyan a rádió képernyőjét ki lehet kapcsolni menüből de jobb lenne csak levenni a fényerőt. Megoldható?

köszi!

Link to comment
Megosztás:

Szia helgi!                                                                                                            Vectra 1.6, G astra 1.6, H 1.6 és most J 1.6, mindig benzinest választottam.A fogyasztásban amit irtam 6.4 , ami az eddigi legjobb,de még kevés a használat és a km.Szerintem ez nem rossz. Az elöző astrákat,még ez alá is sikerült vinni,fogyasztásban.            

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 10. at 15:29, aboy írta:

Sziasztok!

CD600-as rádióval kapcsolatban lenne két kérdésem:

- ha USB-n zenét hallgatok és bemegyek egy mappába akor számokat játszok le, akkor van-e lehetőség egyel feljebb lépni a mapparendszerben? Tehát lemegyek mondjuk 2 szintet a gyökértől, ott végighallgatok néhány zenét, majd egyel feljebb lépnék. Jelenleg ezt csak a nagy gomb megnyomásával, majd a Mappák sorig való letekeréssel és további nyomkodással tudom csak megoldani (igaz a Mappákban már segít, mindig bepozicionálja hogy az aktuálisan lejátszott szám melyik mappában van és csak rá kell újra nyomni). Tehát az elvárt működés az lenne hogy szól a zene, megtekerem a nagy gombot (ilyenkor az aktuális könyvtár tartalmát hozza) majd innen szeretnék egyel feljebb lépni. Nincs ".." sor a listában, mint mondjuk egy fájlrendszer listázásánál rendes oprendszeren. Szerintetek ez megoldható valahogy?

- ha a fényérzékelő végre úgy dönt hogy nappal van, kikapcsolja a tompítottat (és felerősíti a led-es menetfényt), ugyanakkor egy ipari reflektor fényerejére kapcsolja a CD600 képernyőjét, mire én szívrohamot kapok és odanézek hogy mi a fene történik. Ráadásul ilyenkor le sem lehet venni a fényerőt, nem csinál semmit a műszerfal világítást szabályozó gomb. Ez utóbbi jól működik ha az érzékelő úgy gondolja kint sötét van. Elég zavaró ez a fényár és ugyan a rádió képernyőjét ki lehet kapcsolni menüből de jobb lenne csak levenni a fényerőt. Megoldható?

köszi!

A szabályozó gomb működtetését úgy próbáld, hogy közben kikapcsolod az automata világítást, én ezt álló helyzetben csináltam. Miután beállítottad, szabályoztad a kijelző fényét az általad jónak gondolt erősségre visszakapcsolhatod. Nálam ez működött. A fényerő szabályozható volt automata világítás mellett is, de csak nagyon kis intervallumban.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 11. at 1:25, Ezel72 írta:

Szia helgi!                                                                                                            Vectra 1.6, G astra 1.6, H 1.6 és most J 1.6, mindig benzinest választottam.A fogyasztásban amit irtam 6.4 , ami az eddigi legjobb,de még kevés a használat és a km.Szerintem ez nem rossz. Az elöző astrákat,még ez alá is sikerült vinni,fogyasztásban.            

Szia,

 

Köszi, A G Astrával nyugger módon közlekedve 6 - 6,5 között megállok, napi kb 50 km fele város, fele közút.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Még mindig a motortérből jövő zúgó hang forrását keresem. Az már biztos, hogy valamelyik ékszíj által hajtott csapágy lesz a ludas, vagy a generátoré, vagy a másik hajtott keréké, amin mindkét szíj van. Na azt nem tudom mi. Valaki meg tudná mondani? Előbb azt hittem, hogy valamelyik szíj feszesebb a kelleténél. Szóval mi a másik hajtott alkatrész (klímakompresszor)? Okozhatja az?

Módosítva : Melan
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 10. at 11:47, helgi írta:

Szia,

 

én kérdeznék. G 1,6 Astrámat akarom J 1,6ra cserélni. De mindenki az 1,4T javasolja. Többek között a fogyasztás miatt. Milyen friss tapasztalataid vannak?

Jobb a sima 1.6...

Ha 1.4T-t veszel, akkor már érdemesebb dieselt venni, nyomatékosabb, és kevesebbet eszik.

Link to comment
Megosztás:

23 órája, Melan írta:

Sziasztok! Még mindig a motortérből jövő zúgó hang forrását keresem. Az már biztos, hogy valamelyik ékszíj által hajtott csapágy lesz a ludas, vagy a generátoré, vagy a másik hajtott keréké, amin mindkét szíj van. Na azt nem tudom mi. Valaki meg tudná mondani? Előbb azt hittem, hogy valamelyik szíj feszesebb a kelleténél. Szóval mi a másik hajtott alkatrész (klímakompresszor)? Okozhatja az?

A klímakompresszornak olyan ütemes surrogó hangja van, ha van. Olyan volt nekem is, nehéz leírni milyen, igazából alapjáraton lehetett csak hallani utastérből is. Én addig jártam a szerviz nyakára, míg ki nem cserélték.

Link to comment
Megosztás:

19 órája, camaron írta:

A klímakompresszornak olyan ütemes surrogó hangja van, ha van. Olyan volt nekem is, nehéz leírni milyen, igazából alapjáraton lehetett csak hallani utastérből is. Én addig jártam a szerviz nyakára, míg ki nem cserélték.

Az lesz az! Nem vészes, de engem nagyon zavar. Meglátom, mit reagálnak rá, mert elvileg működőképes, tehát okot nem tudok a hangján kívül felhozni. Arra gondoltam még, hogy lehet kevesebb benne az olaj, mint kellene. Holnap be is megyek, beszélek velük.

Köszönöm a választ!

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Melan írta:

Az lesz az! Nem vészes, de engem nagyon zavar. Meglátom, mit reagálnak rá, mert elvileg működőképes, tehát okot nem tudok a hangján kívül felhozni. Arra gondoltam még, hogy lehet kevesebb benne az olaj, mint kellene. Holnap be is megyek, beszélek velük.

Köszönöm a választ!

Nekem is működött, gondom nem volt vele, de zavart. Mondtam a szervizeseknek, hogy átvételkor nem volt ilyen hangja, x hónapig nem volt ilyen hangja, aztán egyszer csak elkezdte, szóval valami lett vele és mivel garanciás még az autó, cseréljék ki.

Link to comment
Megosztás:

On 2/11/2016 at 11:13 PM, roob5 said:

A szabályozó gomb működtetését úgy próbáld, hogy közben kikapcsolod az automata világítást, én ezt álló helyzetben csináltam. Miután beállítottad, szabályoztad a kijelző fényét az általad jónak gondolt erősségre visszakapcsolhatod. Nálam ez működött. A fényerő szabályozható volt automata világítás mellett is, de csak nagyon kis intervallumban.

köszi a választ. nekem nem csinál semmit a szabályzó gomb kikapcsolt automata világításnál sem. csak süti ki a szemem a kijelző :-)

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 02. 13. at 13:06, imy írta:

Jobb a sima 1.6...

Ha 1.4T-t veszel, akkor már érdemesebb dieselt venni, nyomatékosabb, és kevesebbet eszik.

köszi, igazad van, de óriási az ár különbség, amiben gondolkodom akár 1 misi is lehet. munkahely cserére készülök, ha bejön éves szinten 6-8 ezer km lesz a futása az autónak. nem tudom megéri-e?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Korábban már irtam, hogy valamilyen recsegő hangot hallottam az órák mögül. A helyes megfejtés, hogy a levegőkeringetésnél a lapátokat szabályozó motor hajt egy kör alakú tárcsát. Eközben ott van a furcsa hang. Vajon vane rá valamilyen anyag illetve megoldás? A másik kérdédem dzintén egy hanggal kapcsolatos. Ha az autó kb 30cal meg és jobbrabalra billeg, akkor a müszerfal mögül olyan kalamolás hallatszik. De már arra is gondoltam, hogy paranoiás vagyok.

Link to comment
Megosztás:

15 hours ago, Balázs198004 said:

Sziasztok. Korábban már irtam, hogy valamilyen recsegő hangot hallottam az órák mögül. A helyes megfejtés, hogy a levegőkeringetésnél a lapátokat szabályozó motor hajt egy kör alakú tárcsát. Eközben ott van a furcsa hang. Vajon vane rá valamilyen anyag illetve megoldás? A másik kérdédem dzintén egy hanggal kapcsolatos. Ha az autó kb 30cal meg és jobbrabalra billeg, akkor a müszerfal mögül olyan kalamolás hallatszik. De már arra is gondoltam, hogy paranoiás vagyok.

szia!

nekem is van ez a hang, de abszolut nem zavar. nálam télen jelentkezik egy pár másodpercig amíg a fűtést illetve a lapátokat beállítja. 

a másik említett dolgot még nem tapasztaltam.

 

(2009, 1.6 benzin)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, ppetike írta:

szia!

nekem is van ez a hang, de abszolut nem zavar. nálam télen jelentkezik egy pár másodpercig amíg a fűtést illetve a lapátokat beállítja. 

a másik említett dolgot még nem tapasztaltam.

 

(2009, 1.6 benzin)

Szóval engem sem zavar igazából. Csak azt szeretném tudni, illetve már tudom, hogy másnak is van, tehát valamennyire normális a hang. Köszi, hogy elmondtad te is.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2016. 02. 15. at 9:53, helgi írta:

köszi, igazad van, de óriási az ár különbség, amiben gondolkodom akár 1 misi is lehet. munkahely cserére készülök, ha bejön éves szinten 6-8 ezer km lesz a futása az autónak. nem tudom megéri-e?

A diesel nem hiszem, hogy 1M-el drágább. (1.4T és 1.7 diesel)

Link to comment
Megosztás:

1 óra, kaktus1981 írta:

hello  cartarsak. az automban sima H7-es izzok vannak. szeretnék xenonokat bedobni. Tud vki segiteni mit kell vennem hozza. tudatlan vagyok ezen a téren...koszi

Csak xenon gázzal töltött emelt fényűt? Vagy xenon szettet szeretnél?

Előbbi esetén csak meg kell venni, bár biztos gyakrabban kiég mint a sima.

Valódi xenonosításhoz: projektoros lámpatestre kell cserélni a simát, automata magasságemelőnek kell lennie a kocsiban és kell lennie fényszóró mosónak.

(focusnál jártam anno utána, ott potom 300e körülre jött volna ki, ha tippelnem kell, az astrához már csak a can bus rendszer miatt is drágább)

Ha ezt nem csináltatod meg, a rendőr helyszínen elveheti a forgalmit, mehet az újraműszakiztatás, plusz bírság.

Csak projektoros cserével még talán meglehet úszni a rendőrt is, max műszakin kell mindig átsegítő pénz.. ha találsz rá helyet, mert egyre kevesebben mernek reszkírozni.

Ha fényszóró testet sem cserélnél csak így bele a xenon, akkor egyrészt az első rendőr lekapcsol, mert ordít a baki, másodsorban addig is, vakítasz minden szembejövőt.

Nem ér ennyit a xenon.. a legegyszerűbb spórolni és következő kocsinak kapásból xenonost venni, vagy eladni ezt és gyárilag xenonost venni. (bár akkor már inkább LED-est vennék, az opel led fényszórója elég meggyőző)

Link to comment
Megosztás:

Én mindenféleképpen függetleníteném a meglévő villamos hálózattól az energia ellátást, mert nem bízom az átalakítókban. Vagyis direkt akksiról, plusz relékkel, hogy ne kerüljön kapcsolatba a kocsi elektromos rendszerével, mert ha valami gond lenne a trafókkal, az megbolondíthatja a motorvezérlést is. A vezérlése az mehetne a világítás kapcsolóról. A gyári izzócsatiba, meg műterhelés kell, hogy ne érzékeljen izzókiégést.

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.