Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok. Van egy 94-es Opel Astra F Caravanom, és az volna az egyik probléma, hogy sejtéseim szerint nem jut elektromosság a csomagtartó ajtóba. Tehát nem működik a hangszóró, ablaktörlő motor és a rendszám világítás sem. A minap mikor utánna jártam ennek a dolognak felnyitottam mind a két gumiharangot ami az ajtó és kasztni között van, és arra lettem figyelmes, hogy a jobb oldalinál, ahol az ablaktörlőfolyadék jön el, az el van vágva és le van szigetelőszalagozva.

Ez még nem minden. Jött a másik gumiharang is amibe a vezetékek futnak. Nos a jóhír az, hogy a vezetékek megvannak, de viszont el vannak már érve. Hogyan tudnám ezeket a vezetékeket kicserélni? Illetve az ablakmosó vezetéket is? Ha kicserélem, akkor működni fog az elektronika? 

Vagy csak elég megbontanom a csomagtartó paneljait, ahol fut a vezeték és elég hozzátoldani az újat?

Link to comment
Megosztás:

5 órája, adamoka15 írta:

Sziasztok. Van egy 94-es Opel Astra F Caravanom, és az volna az egyik probléma, hogy sejtéseim szerint nem jut elektromosság a csomagtartó ajtóba. Tehát nem működik a hangszóró, ablaktörlő motor és a rendszám világítás sem. A minap mikor utánna jártam ennek a dolognak felnyitottam mind a két gumiharangot ami az ajtó és kasztni között van, és arra lettem figyelmes, hogy a jobb oldalinál, ahol az ablaktörlőfolyadék jön el, az el van vágva és le van szigetelőszalagozva.

Ez még nem minden. Jött a másik gumiharang is amibe a vezetékek futnak. Nos a jóhír az, hogy a vezetékek megvannak, de viszont el vannak már érve. Hogyan tudnám ezeket a vezetékeket kicserélni? Illetve az ablakmosó vezetéket is? Ha kicserélem, akkor működni fog az elektronika? 

Vagy csak elég megbontanom a csomagtartó paneljait, ahol fut a vezeték és elég hozzátoldani az újat?

Az ablakmosó csövéhez hozzáférsz a bal hátsó kapaszkodó mögött, vissza tudod húzni, megtoldani, majd újra kifűzni az ajtóig.

A vezetékeknél a lámpa belső ajtójánál van két csati ha ezeket széthúzod, és kiszeded a kábelt a karosszériához rögzítő tartókból ki tudod húzni az egészet fent az átvezetőnél a csatikat egymás után kell kibujtatni. Leveszed a belső borítást, ( elég sokat vissza kell húzni, az ajtó belső részébe) az adott kábelből kivágsz 20-25-centit újat forrasztasz a helyére rendesen szigetelve lehetőleg zsugorcsővel. Ha több kábelt is kell toldani akkor ne egy helyen hanem eltolással forrassz hogy ne legyen vastag bumszli a kábelkorbácson. Én az egészet kivettem, de ott a helyén is lehet javítani nyilván körülményesebb mint asztalon, de meg lehet csinálni. Amúgy így néz ki:

2581591-20170708-7BGg07.jpg

 

 

Link to comment
Megosztás:

10 perce, adamoka15 írta:

Ez a fajta központi zár van bekötve az autómba, de már régóta nem működik.

http://www.metroman.hu/termek/v09-24v-24-voltos-kozpontizar-taviranyito-szett

Mint a képek között is látni, hogy nem a biztosíték táblába van bekötve a biztosíték, hanem a vezetéken van rajta. Az volna a kérdésem, hogy ezt a vezetéket hol találhatom?

 

 

Pontosan ugye nem tudom neked hová szerelték be, de az utólagos kp zár vezérlőjét általában a vezetőoldali lábtér burkolat mögé szokták helyezni valahol a motorháztető nyitó kallantyú közelében, mert felette van a biztosíték tábla és ott tudnak tápot találni. Ha megtalálod a vezérlőt meglesz a vezetéke és a biztosíték is . Pölö:

2581816-20170708-C3SKv9.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, zotya975 írta:

Az ablakmosó csövéhez hozzáférsz a bal hátsó kapaszkodó mögött, vissza tudod húzni, megtoldani, majd újra kifűzni az ajtóig.

A vezetékeknél a lámpa belső ajtójánál van két csati ha ezeket széthúzod, és kiszeded a kábelt a karosszériához rögzítő tartókból ki tudod húzni az egészet fent az átvezetőnél a csatikat egymás után kell kibujtatni. Leveszed a belső borítást, ( elég sokat vissza kell húzni, az ajtó belső részébe) az adott kábelből kivágsz 20-25-centit újat forrasztasz a helyére rendesen szigetelve lehetőleg zsugorcsővel. Ha több kábelt is kell toldani akkor ne egy helyen hanem eltolással forrassz hogy ne legyen vastag bumszli a kábelkorbácson. Én az egészet kivettem, de ott a helyén is lehet javítani nyilván körülményesebb mint asztalon, de meg lehet csinálni. Amúgy így néz ki:

2581591-20170708-7BGg07.jpg

 

 

Arra lennék még kíváncsi, hogy ezek milyen vezetékek?

Link to comment
Megosztás:

7 órája, adamoka15 írta:

Arra lennék még kíváncsi, hogy ezek milyen vezetékek?

Ha minőségre kérdezed akkor én sima villanydrótot szoktam használni pótlásra vagy bontottat autóból , igazából nem tudom pontosan van-e különbség e között és a villanyszerelési drót között, talán ami az autóban van ránézésre több és finomabb érből áll. Ha vastagságra kérdezed akkor a hátsó ablak fűtés drótja ( aminek az "átvezető" szó után látszik a csatija) az 2.5-ös, a törlőmotor (a képen kábé középen kék drót látszik csak), és a barna testkábel ( amit csavarozni kell ) az 1.5-ös a többi 0.75-ös. 

Link to comment
Megosztás:

59 perce, zotya975 írta:

Ha minőségre kérdezed akkor én sima villanydrótot szoktam használni pótlásra vagy bontottat autóból , igazából nem tudom pontosan van-e különbség e között és a villanyszerelési drót között, talán ami az autóban van ránézésre több és finomabb érből áll. Ha vastagságra kérdezed akkor a hátsó ablak fűtés drótja ( aminek az "átvezető" szó után látszik a csatija) az 2.5-ös, a törlőmotor (a képen kábé középen kék drót látszik csak), és a barna testkábel ( amit csavarozni kell ) az 1.5-ös a többi 0.75-ös. 

Tehát, akkor nem probléma,. hogyha bemegyek egy villamossági boltba és kérek valami villanyszerelési kábeleket (pl.:  ilyet) mcu-vezetek-800x800.jpg

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! segitségre lenne szükségem! kb 2 napja kicseréltem a komplett müszereket középen a müszerfalban. vagyis az egészet cakk-pakk. ma ahogy mentem vele, egyszer csak felvillant a légzsák hibajel és folyamatosan világit, nem tünik el. kiolvastam a hibakódot op-commal, majd töröltem, de ahogy elindultam újra feldobta. a csatlakozói jók, nem huztam szét. óra csere és a felvillanás között kb 100 km volt és 2 nap. ezér nem gondolom h köze lenne hozzá (vagy mégis? ) ezeket irta a gép:  44 Hibajelző (ellenőrző lámpa) áramkör, 31 Vezető oldali gyújtó áramkör ellenállás magas. valakinek ötlete h ezek mit jelentenek és hogyan oldjam meg a hibát? tehát egyszer csak ugy menet közben kezdett jelezni, közvetlen elötte semmit nem csináltam rajta. fogtam a kormányt, vezettem és egyik pillanatról a másikra kivillant. köszi az ötleteket és segitségeket!

 

Link to comment
Megosztás:

10 perce, wolfy26 írta:

sziasztok! segitségre lenne szükségem! kb 2 napja kicseréltem a komplett müszereket középen a müszerfalban. vagyis az egészet cakk-pakk. ma ahogy mentem vele, egyszer csak felvillant a légzsák hibajel és folyamatosan világit, nem tünik el. kiolvastam a hibakódot op-commal, majd töröltem, de ahogy elindultam újra feldobta. a csatlakozói jók, nem huztam szét. óra csere és a felvillanás között kb 100 km volt és 2 nap. ezér nem gondolom h köze lenne hozzá (vagy mégis? ) ezeket irta a gép:  44 Hibajelző (ellenőrző lámpa) áramkör, 31 Vezető oldali gyújtó áramkör ellenállás magas. valakinek ötlete h ezek mit jelentenek és hogyan oldjam meg a hibát? tehát egyszer csak ugy menet közben kezdett jelezni, közvetlen elötte semmit nem csináltam rajta. fogtam a kormányt, vezettem és egyik pillanatról a másikra kivillant. köszi az ötleteket és segitségeket!

 

Üdv rémlik mintha például a kormány átvezető szalag hibája szokott ilyen csinálni.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Üdv rémlik mintha például a kormány átvezető szalag hibája szokott ilyen csinálni.

utána néztem mi is ez a szalag meg hogy lehet cserélni. majd bontóbol nézek egyet. köszi! amugy biztositék, vagy relé van a légzsáknak? nem lehet h az ment ki?

Link to comment
Megosztás:

3 órája, adamoka15 írta:

Szeretnék beszerelni egy külön kis digitális órát a fordulatszámmérőnek valamint digitális vízhőfok és digitális feszültség mérőt is. Szerintetek lehetséges ez? Hogyan tudnám bekötni?

Minden lehetséges de vásárlás előtt meg kell nézni hogy amit venni akarsz honnan veszi a jelet és ezt össze lehet-e hozni ebben az autóban .

Link to comment
Megosztás:

28 perce, adamoka15 írta:

És ezt honnan tudom meg, hogy honnan veszi a jelet?

Hát ennek vásárlás előtt kell utána nézni ha webshopon veszed akkor infót kérni ha ott nem egyértelmű ha személyesen boltban akkor meg ott az eladótól. Pölö itt a trafót említik, tehát valószinűleg ahhoz kell bekötni: http://www.deviltuning.hu/?oldal=2&kat=110&termek=3721

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. A tegnapi napon egy kicsit elmerültem az autóm kábelezésében és találtam egy pár darab dugót, illetve kábelt amit nem tudok, hogy micsoda. Tudnátok benne segíteni?

Ez a csatlakozó a jobb első fényszóró mögött van, de nem tudom, hogy ez milyen csatlakozó. Mit lehet erre rákötni? 

https://kephost.com/image/0nv0

https://kephost.com/image/0nvw

Valamint ez a csatlakozó pedig a jobb hátsó lámpánál volt elhelyezve.

https://kephost.com/image/0nvk    https://kephost.com/image/0nv2

Ezen a képen rajta van az előbb említett csatlakozó, valamint a hátsó lámpa csatlakozó, és egy olyan fekete vezeték is amit nem tudok, hogy micsoda.

https://kephost.com/image/0nva

Valamint, így néz ki a jobb hátsó csatlakozó. Mi hiányzik belőle?

https://kephost.com/image/0nvp

Ez már a bal hátsó csatlakozó. Ott is van egy elvágott kábel.

https://kephost.com/image/0nvT

Ez viszont a bal hátsó csatlakozó. Ebből látszólag nem hiányzik semmi. Csak egy kicsit rozsdás.

https://kephost.com/image/0nvJ

 

Milyen csatlakozók, illetve kábelek ezek?? Illetve a csatlakozókban a rozsdát, mivel tudnám megszüntetni?:

Link to comment
Megosztás:

Első: Lámpamagasságállító motor, de egy érintkezője hiányzik a kép alapján.
Második a tankajtó központizár motorjának a csatlakozója.

A jobb lámpacsatiból a ködzárfény kábele hiányzik, a legtöbbet gyárilag csak balos zárfénnyel szerelték, csak a jellemzően svéd piacosokon van dupla.
Érintkező tisztításra a forró ecetet ajánlom.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, wookie írta:

Első: Lámpamagasságállító motor, de egy érintkezője hiányzik a kép alapján.
Második a tankajtó központizár motorjának a csatlakozója.

A jobb lámpacsatiból a ködzárfény kábele hiányzik, a legtöbbet gyárilag csak balos zárfénnyel szerelték, csak a jellemzően svéd piacosokon van dupla.
Érintkező tisztításra a forró ecetet ajánlom.

Az elsőnél csak jobb oldalt van ilyen csatlakozó.

Illetva akkor hátul az a hosszú kábel ami nincs bekötve az lenne a ködfényzáró? És azt hogy kellene bekötni?

Valamint a jobb oldalon is van egy vezeték elvágva, azt nézd már meg kérlek. Az az utolsó előtti kép.

Link to comment
Megosztás:

2 perce, adamoka15 írta:

Az elsőnél csak jobb oldalt van ilyen csatlakozó.

Illetva akkor hátul az a hosszú kábel ami nincs bekötve az lenne a ködfényzáró? És azt hogy kellene bekötni?

Valamint a jobb oldalon is van egy vezeték elvágva, azt nézd már meg kérlek. Az az utolsó előtti kép.

Az a hátsó lámpa csatija, de nem látom tisztán milyen színű az elvágott vezeték.

Link to comment
Megosztás:

20 perce, zotya975 írta:

Na hát akkor itt elakadtam, nekem nincs fekete szál ott, és a rajzon sem látni. Tutit a kábelkorbácsba van befonva és nem utólagos? 

Tudnád mellékelni a rajzot?

 

Illetőleg szeretném megtudni, hogy a hőmérséklet jeladó hol található, mert én a motortérben nem találtam sehol sem.

Módosítva : adamoka15
Link to comment
Megosztás:

2 órája, adamoka15 írta:

Tudnád mellékelni a rajzot?

 

Illetőleg szeretném megtudni, hogy a hőmérséklet jeladó hol található, mert én a motortérben nem találtam sehol sem.

Kellene hozzá motorkód, mert motortípusonként máshol van, visszaolvastam de nem láttam hogy írtad volna eddig. 

Van rajz, de nem magyar: Itt van a komplett anyag: http://www.skandiasauna.de/opel/astra/  Amin a lámpa van az meg ez: http://www.skandiasauna.de/opel/astra/F/Plan/0600.jpg Ugye a lámpákat jelképező ikont biztos felismered, azok közelében kellene találni SW feliratos vezetéket. 

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.