Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

8 órája, webshark írta:

Tudna valaki a Bosch elosztós gépekből egy képet linkelni, (C14NZ )? rendeltem jó messziről egy elosztófejet (még a műanyag gyűrű is ép rajta, rotorral küldték -elosztófedelek meg vannak)- lehet hogy túl fáradt voltam, és nem ment jól rá.

A villa ami tartja az egészet, annak az állása érdekel!

Most hirtelen csak ilyen van, ha kell a másik irányból is az holnap lesz:

2634438-20170902-4vaBVo.jpg

Találtam még egyet:

2634439-20170902-4LgRrb.jpg

Nekem akkor nem ment rá, amikor az SE tengelyre akartam rátenni az elosztót, mert annak a  végében van egy golyó. De gyanítóm itt más lesz a gond.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Tudna valaki a Bosch elosztós gépekből egy képet linkelni, (C14NZ )? rendeltem jó messziről egy elosztófejet (még a műanyag gyűrű is ép rajta, rotorral küldték -elosztófedelek meg vannak)- lehet hogy túl fáradt voltam, és nem ment jól rá.

A villa ami tartja az egészet, annak az állása érdekel!

 

 

Köszönöm, összeraktam, nem lett jobb, nem indul.  Azért még a két relét megcseréltem(kattant ez is, az is)nem lett jobb.

(Aztán elkezdett esni.)

 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, webshark írta:

Tudna valaki a Bosch elosztós gépekből egy képet linkelni, (C14NZ )? rendeltem jó messziről egy elosztófejet (még a műanyag gyűrű is ép rajta, rotorral küldték -elosztófedelek meg vannak)- lehet hogy túl fáradt voltam, és nem ment jól rá.

A villa ami tartja az egészet, annak az állása érdekel!

 

 

Köszönöm, összeraktam, nem lett jobb, nem indul.  Azért még a két relét megcseréltem(kattant ez is, az is)nem lett jobb.

(Aztán elkezdett esni.)

 

Tekergetted ide-oda az elosztót vagy a régi jelhez állítottad a gyújtást? 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Tekergetted ide-oda az elosztót vagy a régi jelhez állítottad a gyújtást? 

Nem, kb azonos előgyújtást kapott , a másik az, hogy vezérműtengelyen a tárcsa nem is engedné (+ az opel könyvben írtakat nagyon észben tartottam.

Ma lemegy újrapróbál. 

Módosítva : webshark
Csak
Link to comment
Megosztás:

2 perce, webshark írta:

Nem, kb azonos előgyújtást kapott , a másik az, hogy vezérműtengelyen a tárcsa nem is engedné (+ az opel könyvben írtakat nagyon észben tartottam.

Hát akkor annak így működnie kéne, még ha nincs is belőve pontosan az előgyujtás nagyon el kell tekerni ahhoz hogy emiatt ne induljon.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Szakik!

Már olyan sokat segítettetek, most ismét hozzátok fordulok információért. Kicseréltük az autómban a motort, azt most hagyjuk, hogy miért! :) Viszont egy három pin-es csatinak nem találom a helyét. Ti esetleg tudjátok, hova csatlakozna? Forgat a motor, de beröffenni nem akar. Remélem csak a csati miatt.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=325IMG_20170904_143716.jpg

Segítségeteket előre is köszönöm! És ha nem fárasztalak Titeket, tennék majd fel kérdést, akksira menő kábelekkel kapcsolatban is, mert sügér módon nem fotóztam le, milyen kábel melyik pólusra megy. :(

Üdvözlettel: Cselik Béla

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Elülső ablaktörlő motor csere óta ha rövidet törlök, csak megpöccintem a bajuszt, akkor a lapátok nem térnek vissza alaphelyzetbe. Szakaszos törléskor is ha éppen ütem közben kapcsolom ki, megállnak félúton ahol épp tartottak. Mosás közben ugyanez. És a hátsó lapát is!

Tönkremehetett a relében valami, amikor a motor megadta magát? Relé csere? Vagy másra gondoljak? Pl. egy homokos tengerpartra pálmafákkal? :-) Köszi!

Link to comment
Megosztás:

45 perce, felhasznaaloo írta:

Sziasztok. Elülső ablaktörlő motor csere óta ha rövidet törlök, csak megpöccintem a bajuszt, akkor a lapátok nem térnek vissza alaphelyzetbe. Szakaszos törléskor is ha éppen ütem közben kapcsolom ki, megállnak félúton ahol épp tartottak. Mosás közben ugyanez. És a hátsó lapát is!

Tönkremehetett a relében valami, amikor a motor megadta magát? Relé csere? Vagy másra gondoljak? Pl. egy homokos tengerpartra pálmafákkal? :-) Köszi!

Igazából ez is az is lehet, az első motorban egy programtárcsából és csúszkás érintkezőkből álló akármi állítja meg a motort amint visszatért az alaphelyzetbe, ha ez elkopik, -letörik akkor ott áll meg ahol éppen megállítod. Nekem ez volt a hibás, de nekem a hátsó törlő közben rendesen működött. Abból hogy neked az sem jó, inkább az intervallum relé gyanús, mert az ha jól tudom kombinált, az első-hátsóét is állítja. Ez utóbbi nem tuti, mert a rajzon sem egyértelmű, ugye karosszéria típustól is változik egyáltalán van-e a hátsó törlőkar. Vagy kettős hibád van. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni a fűtőmotor ellenállás bekötésével kapcsolatban. Pontosabban egy fotó a helyes bekötéséről, mivel az ellenállás vezetékeit jól bekötöttem de a maradék 3 kábel fel lett kutyulva mert nem én szedtem szét és nem írták fel. Köszönöm előre is!

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Rindi írta:

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni a fűtőmotor ellenállás bekötésével kapcsolatban. Pontosabban egy fotó a helyes bekötéséről, mivel az ellenállás vezetékeit jól bekötöttem de a maradék 3 kábel fel lett kutyulva mert nem én szedtem szét és nem írták fel. Köszönöm előre is!

Kapcsolási rajzom van, balra a fűtőmotor az ellenállással, jobbra a kapcsoló, a kábel színeit kell nézned. 

2645616-20170916-GB49yf.jpg

BR-barna, BL-kék, GR-szürke, GE-sárga, GN-zöld,SW-fekete.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Barret írta:

Sziasztok 
F-astránál az van értelme át állítani ha 100 -as benzint tankolok  a dugaszt a motor térben 95-ről 98-ra ? Nekem C16Se-m van.Próbálkoztam már vele , de nem mertem kb 1 percnél tovább úgy hagyni mert furcsa hangot adott ki.

Elméletileg van, gyakorlatilag ha furcsa hangot adott ki az valószinűleg kopogásos égés volt, így jobb lenne nem forgatni. Papír szerint úgy kell lennie az oktánszám dugónak amilyen üzemanyag van éppen benne.  Ha így tettél és mégsem volt jó, akkor valamiért nem volt meg az oktánszám. Vagy: nem tudom neked pontosan hogyan van felfogatva az oktánszám dugó, nálam át lehet fordítani anélkül hogy lehúznám a csatiról, így látszólag a "rossz" érték van felül. Ha nálad is el lehet ezt játszani, akkor akkor lehetséges hogy most állítottad vissza 98-ról 95-re és ezért kopogott be. 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, zotya975 írta:

Elméletileg van, gyakorlatilag ha furcsa hangot adott ki az valószinűleg kopogásos égés volt, így jobb lenne nem forgatni. Papír szerint úgy kell lennie az oktánszám dugónak amilyen üzemanyag van éppen benne.  Ha így tettél és mégsem volt jó, akkor valamiért nem volt meg az oktánszám. Vagy: nem tudom neked pontosan hogyan van felfogatva az oktánszám dugó, nálam át lehet fordítani anélkül hogy lehúznám a csatiról, így látszólag a "rossz" érték van felül. Ha nálad is el lehet ezt játszani, akkor akkor lehetséges hogy most állítottad vissza 98-ról 95-re és ezért kopogott be. 

Hát amúgy most lehet nevetni fogtok de néha olyan hangot adott mintha a motortérben egy kutya vagy egy béka ugatna :D És nem tudom át fordítani csak ha szét húzom .

Link to comment
Megosztás:

16 órája, Barret írta:

Hát amúgy most lehet nevetni fogtok de néha olyan hangot adott mintha a motortérben egy kutya vagy egy béka ugatna :D És nem tudom át fordítani csak ha szét húzom .

Bár nem nagyon hallottam még, de esélyes hogy az a kopogásos égés volt, így hagyni kéne a dugót úgy ahogy volt eredetileg.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, zotya975 írta:

Bár nem nagyon hallottam még, de esélyes hogy az a kopogásos égés volt, így hagyni kéne a dugót úgy ahogy volt eredetileg.

Képtelenség hogy így kopogjon. Határozott csilingelő hangja van, leginkább enyhe gázadásra közepes fordulaton. Ha legalább feleannyi 98-100as benyat tankol a 95-re már át lehet fordítani.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Rindi írta:

Sziasztok! Ismét egy kis küszködés. Amit kaptam rajzot, arról (szerintem jól) bekötöttem a fűtőmotor ellenállást. A következő történt: 1 semmi, 2 semmi, 3 semmi, 4es fokozaton verte a 30A-es biztit. Az csak a motort védi vagy a kapcsolót is?

Valószínűleg elkötöttél valami. A négyes fokozatnak a vezetékét rákötötted a motortól kijövő test kábelra. Így egyik fokozatban sincs meg az áramkör, csak a négyesnél, amikor meg rövidzár van...

Amúgy a kapcsoló előtt van a bizti, így elvileg azt is védi.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.