Jump to content

Recommended Posts

zotya975    1.311
1 óra, kacs írta:

Így néz ki a kapcsoló:

Szeretném kiszedni de nem adja magát. A bal oldali kapcsoló közepén látható az izzó maradéka. Az oldalon talált leírás szerint az az izzó is azonos méretű a többivel, de nekem kisebbnek tűnik :-(

Bár nem találkoztam még klímás gomb izzó cserével, de a simánál ahol a két gomb helyett csak egy van csak ki kell húzni egy kis fogóval, és visszatolható a foglalatba az új. Ha már összeroppant lehet nehezebb lesz. Amúgy egy ilyen 3+1-as foglalatban van ( már a klíma nélkülinél) a tekerők, illetve a gomb megvilágítása:

2626297-20170825-AJephE.jpg

Ugye a plusz 1 foglalat bent van a kapcsoló belsejében ami itt nincs megbontva. 

De ez nem tuti csak így gondolom. Ha valóban kisebb akkor az is lehet hogy úgy mint a ködlámpa kapcsolókban kis izzók vannak és fixen.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
kacs    6

Sikerült a művelet! Minden szépen működik. A klímásnál a két kapcsoló egy foglalatban van és egybe is van "építve", csak külön is lehet őket kapcsolni. Sikerült kikínlódni a foglalatból (a kijelző egységből), aztán 6 kicsi fül ellenében az egész belső szerkezet szépen kihúzható. Így elérhetővé váltak az izzók, amelyek valóban fixen be vannak forrasztva és a méretük kisebb, mint a többi rizsszem izzó (250 ft/db) Aztán minden vissza a leírás szerint:

Azt hittem nehezebb lesz, de szerencsére nem volt bonyolult, hála a jó leírásnak. :-)  Zotya, köszönöm a választ!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
zotya975    1.311
6 órája, kacs írta:

Sikerült a művelet! Minden szépen működik. A klímásnál a két kapcsoló egy foglalatban van és egybe is van "építve", csak külön is lehet őket kapcsolni. Sikerült kikínlódni a foglalatból (a kijelző egységből), aztán 6 kicsi fül ellenében az egész belső szerkezet szépen kihúzható. Így elérhetővé váltak az izzók, amelyek valóban fixen be vannak forrasztva és a méretük kisebb, mint a többi rizsszem izzó (250 ft/db) Aztán minden vissza a leírás szerint:

Azt hittem nehezebb lesz, de szerencsére nem volt bonyolult, hála a jó leírásnak. :-)  Zotya, köszönöm a választ!

Nincs mit!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
Barret    1

Sziasztok 
Mennyire lehet "ki ütni" az F-astrából a lambda szondát ?. C16Se motorkód. Gyanakszom hogy az előző tulaj valamit mókolt/mókoltatott vele . Nekem gyanús hogy ha szét húzom a csatit a motor kontroll lámpa nem gyullad fel. Multiméterrel mérve változik a feszültség de fura hogy az ECU hoz menő vezetékben is  randomra megy feszültség úgy hogy szét van húzva.Rá nézésre szinte bele van olvadva a leömlőbe. Nem ugrott meg hirtelen a fogyasztás , inkább azért cserélném mert nem mindig reagál ugyan úgy a gáz adásra hol jobban húz hol kevésbé .Mint ha egyszer lenne kedve menni egyszer meg nem. Gondoltam még itt a Map szenzorra is .Esetleg valami tipp hogy még mitől lehet ez a hol jól megy hol nem ?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
zotya975    1.311
1 órával ezelőtt, Barret írta:

Sziasztok 
Mennyire lehet "ki ütni" az F-astrából a lambda szondát ?. C16Se motorkód. Gyanakszom hogy az előző tulaj valamit mókolt/mókoltatott vele . Nekem gyanús hogy ha szét húzom a csatit a motor kontroll lámpa nem gyullad fel. Multiméterrel mérve változik a feszültség de fura hogy az ECU hoz menő vezetékben is  randomra megy feszültség úgy hogy szét van húzva.Rá nézésre szinte bele van olvadva a leömlőbe. Nem ugrott meg hirtelen a fogyasztás , inkább azért cserélném mert nem mindig reagál ugyan úgy a gáz adásra hol jobban húz hol kevésbé .Mint ha egyszer lenne kedve menni egyszer meg nem. Gondoltam még itt a Map szenzorra is .Esetleg valami tipp hogy még mitől lehet ez a hol jól megy hol nem ?

Mennyit mentél széthúzott csatival? A C16SE-ben szerintem még egyvezetékes szonda van amit hidegen nem figyel, így nem is veszi észre ha "nincs".

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
Barret    1
17 órája, zotya975 írta:

Mennyit mentél széthúzott csatival? A C16SE-ben szerintem még egyvezetékes szonda van amit hidegen nem figyel, így nem is veszi észre ha "nincs".

Nem sokat kb 5-8 Km. És igen 1 vezetékes van . 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
wookie    365

Multeccel simán lehet menni szonda nélkül, sokáig nem sír miatta. Bezzeg mikor kilőtte arra egyből pofázott.... :D 

• Haha 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
zotya975    1.311
17 órája, Barret írta:

Nem sokat kb 5-8 Km. És igen 1 vezetékes van . 

12 órája, wookie írta:

Multeccel simán lehet menni szonda nélkül, sokáig nem sír miatta. Bezzeg mikor kilőtte arra egyből pofázott.... :D 

Hát azt nem tudom ennyi idő alatt bemelegszik-e annyira a víz hogy keresni kezdje. Valahol azt olvastam hogy 80 Foknál kezdi el figyelni de ez nem tuti.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
wookie    365
10 órája, zotya975 írta:

Hát azt nem tudom ennyi idő alatt bemelegszik-e annyira a víz hogy keresni kezdje. Valahol azt olvastam hogy 80 Foknál kezdi el figyelni de ez nem tuti.

Én az szr-el simán elmentem kecsóig mire kiabált érte, pedig az a legokosabb a multecek közül.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
webshark    0

Tudna valaki a Bosch elosztós gépekből egy képet linkelni, (C14NZ )? rendeltem jó messziről egy elosztófejet (még a műanyag gyűrű is ép rajta, rotorral küldték -elosztófedelek meg vannak)- lehet hogy túl fáradt voltam, és nem ment jól rá.

A villa ami tartja az egészet, annak az állása érdekel!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
zotya975    1.311
8 órája, webshark írta:

Tudna valaki a Bosch elosztós gépekből egy képet linkelni, (C14NZ )? rendeltem jó messziről egy elosztófejet (még a műanyag gyűrű is ép rajta, rotorral küldték -elosztófedelek meg vannak)- lehet hogy túl fáradt voltam, és nem ment jól rá.

Most hirtelen csak ilyen van, ha kell a másik irányból is az holnap lesz:

2634438-20170902-4vaBVo.jpg

Találtam még egyet:

2634439-20170902-4LgRrb.jpg

Nekem akkor nem ment rá, amikor az SE tengelyre akartam rátenni az elosztót, mert annak a  végében van egy golyó. De gyanítóm itt más lesz a gond.

• Like 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
webshark    0

Köszönöm, összeraktam, nem lett jobb, nem indul.  Azért még a két relét megcseréltem(kattant ez is, az is)nem lett jobb.

(Aztán elkezdett esni.)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
zotya975    1.311
8 órája, webshark írta:

Köszönöm, összeraktam, nem lett jobb, nem indul.  Azért még a két relét megcseréltem(kattant ez is, az is)nem lett jobb.

(Aztán elkezdett esni.)

Tekergetted ide-oda az elosztót vagy a régi jelhez állítottad a gyújtást? 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
webshark    0
4 órája, zotya975 írta:

Tekergetted ide-oda az elosztót vagy a régi jelhez állítottad a gyújtást? 

Nem, kb azonos előgyújtást kapott , a másik az, hogy vezérműtengelyen a tárcsa nem is engedné (+ az opel könyvben írtakat nagyon észben tartottam.

Ma lemegy újrapróbál. 

Módosítva : webshark
Csak

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
zotya975    1.311
2 perce, webshark írta:

Nem, kb azonos előgyújtást kapott , a másik az, hogy vezérműtengelyen a tárcsa nem is engedné (+ az opel könyvben írtakat nagyon észben tartottam.

Hát akkor annak így működnie kéne, még ha nincs is belőve pontosan az előgyujtás nagyon el kell tekerni ahhoz hogy emiatt ne induljon.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
webshark    0
5 órája, zotya975 írta:

Hát akkor annak így működnie kéne, még ha nincs is belőve pontosan az előgyujtás nagyon el kell tekerni ahhoz hogy emiatt ne induljon.

Akkut felhoztam tölteni. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
zotya975    1.311
42 perce, webshark írta:

Akkut felhoztam tölteni. 

Ha tekerte rendesen akkor nem az volt a gond, a szikra előállítása töredéke az önindítózáshoz képest.

• Thanks 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
webshark    0
7 perce, zotya975 írta:

Ha tekerte rendesen akkor nem az volt a gond, a szikra előállítása töredéke az önindítózáshoz képest.

Valahol belinkelted a helyes gyújtáskábel-kiosztást. Most nem találom a jó istennek sem.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
zotya975    1.311
7 órája, webshark írta:

Valahol belinkelted a helyes gyújtáskábel-kiosztást. Most nem találom a jó istennek sem.

Itt van olyan de ez szerintem kevés info: http://www.carrepairdata.com/service/repair/manual/hun/opel/astra_f/1_4i/1991-1998/c14nz/1389/44/

Délután tudok a sajátomról henger-elosztó párosítást mutatni.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Kedves Szakik!

Már olyan sokat segítettetek, most ismét hozzátok fordulok információért. Kicseréltük az autómban a motort, azt most hagyjuk, hogy miért! :) Viszont egy három pin-es csatinak nem találom a helyét. Ti esetleg tudjátok, hova csatlakozna? Forgat a motor, de beröffenni nem akar. Remélem csak a csati miatt.

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=325IMG_20170904_143716.jpg

Segítségeteket előre is köszönöm! És ha nem fárasztalak Titeket, tennék majd fel kérdést, akksira menő kábelekkel kapcsolatban is, mert sügér módon nem fotóztam le, milyen kábel melyik pólusra megy. :(

Üdvözlettel: Cselik Béla

• Thanks 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok. Elülső ablaktörlő motor csere óta ha rövidet törlök, csak megpöccintem a bajuszt, akkor a lapátok nem térnek vissza alaphelyzetbe. Szakaszos törléskor is ha éppen ütem közben kapcsolom ki, megállnak félúton ahol épp tartottak. Mosás közben ugyanez. És a hátsó lapát is!

Tönkremehetett a relében valami, amikor a motor megadta magát? Relé csere? Vagy másra gondoljak? Pl. egy homokos tengerpartra pálmafákkal? :-) Köszi!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
zotya975    1.311
45 perce, felhasznaaloo írta:

Sziasztok. Elülső ablaktörlő motor csere óta ha rövidet törlök, csak megpöccintem a bajuszt, akkor a lapátok nem térnek vissza alaphelyzetbe. Szakaszos törléskor is ha éppen ütem közben kapcsolom ki, megállnak félúton ahol épp tartottak. Mosás közben ugyanez. És a hátsó lapát is!

Tönkremehetett a relében valami, amikor a motor megadta magát? Relé csere? Vagy másra gondoljak? Pl. egy homokos tengerpartra pálmafákkal? :-) Köszi!

Igazából ez is az is lehet, az első motorban egy programtárcsából és csúszkás érintkezőkből álló akármi állítja meg a motort amint visszatért az alaphelyzetbe, ha ez elkopik, -letörik akkor ott áll meg ahol éppen megállítod. Nekem ez volt a hibás, de nekem a hátsó törlő közben rendesen működött. Abból hogy neked az sem jó, inkább az intervallum relé gyanús, mert az ha jól tudom kombinált, az első-hátsóét is állítja. Ez utóbbi nem tuti, mert a rajzon sem egyértelmű, ugye karosszéria típustól is változik egyáltalán van-e a hátsó törlőkar. Vagy kettős hibád van. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
Mixi88    0

Sziasztok tudna valaki képet feltölteni 

Y20dth astra motor térben lévő relékről amik a benzin szivattyút meg a ventiket kapcsolják Klímás 2 ventilátoros

köszönöm:)

Módosítva : Mixi88

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés