Jump to content

Recommended Posts

7 órája, wookie írta:

A kombiknak valami nagyon el van baszva a világításánál. Nekem a vectrában hátul 90% gyári izzók vannak még, de legalábbis az elmúlt 16 évben mióta nálunk van autó, talán ha 2x kellett benne cserélni. Legutóbb is annyi volt hogy a rezgéstől lekopott az izzó aljáról az érintkező. Felcineztem, és kész. Elöl is csak azért volt cserebere, mert az eleje eddig 3x vagy 4x volt összetörve. 

Monnyuk az is igaz, hogy nálunk a leggyakoribb izzóhalál-ok a fesz.szabályzó halál, meg az oxidos izzófoglalat. Ehhez még jön egy kis rezgés alkalomadtán. Ha ezek nem esnek be, hosszú ideig megteszik. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
29 perce, Róóóbi írta:

Monnyuk az is igaz, hogy nálunk a leggyakoribb izzóhalál-ok a fesz.szabályzó halál, meg az oxidos izzófoglalat. Ehhez még jön egy kis rezgés alkalomadtán. Ha ezek nem esnek be, hosszú ideig megteszik. 

Jó sokáig copatott egy olyan tolató lámpa izzó amiben el volt pattanva a szál. Nem világított ha megütöttem kigyulladt és már nem aludt el. Én is azt hittem a foglalat kontaktos, aztán valamiért kivettem az izzót és akkor láttam hogy egy pici rés van szál meg a tüske között. Ha hozzáért odaragadt ( feszültség alatt)és már jó volt. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok! Barátném astrájába megmakkant az elektromos ablak. Lehúzva maradt szét kapta a gombokat kiderült az a baj. Felküzdötte az ablakot ügyesen. Kérdésem az gyári-e az elektromos ablak kapcsoló? Mert elment bontóba aztmondták neki nem az, de szerintem meg az..

http://keptarhely.eu/view.php?file=20171115v00m1r67s.jpeg

http://keptarhely.eu/view.php?file=20171115v00m4yfse.jpeg

http://keptarhely.eu/view.php?file=20171115v00mhim50.jpeg

http://keptarhely.eu/view.php?file=20171115v00mcqyq8.jpeg

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
3 perce, Kispotter írta:

Sziasztok! Barátném astrájába megmakkant az elektromos ablak. Lehúzva maradt szét kapta a gombokat kiderült az a baj. Felküzdötte az ablakot ügyesen. Kérdésem az gyári-e az elektromos ablak kapcsoló? Mert elment bontóba aztmondták neki nem az, de szerintem meg az..

http://keptarhely.eu/view.php?file=20171115v00m1r67s.jpeg

http://keptarhely.eu/view.php?file=20171115v00m4yfse.jpeg

http://keptarhely.eu/view.php?file=20171115v00mhim50.jpeg

http://keptarhely.eu/view.php?file=20171115v00mcqyq8.jpeg

Nem az, ez olasz univerzális ablakemelő kapcsoló.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 óra, hening írta:

Nem az, ez olasz univerzális ablakemelő kapcsoló.

Hát ez remek.. sehol sem találok.. 

Más: kocsimba kb 2 fokkal többet mutat a hőmérő szerintem. Nem meleg motornál nézem reggel indulásnál.. ma pl fagyott 2 fokot mutatott pluszba. Ha lefele csalna egy soros ellenálással el lehetne tolni gondolom.. de felfele csal párhuzamosan rakok valamekkora ellenállatot lehetne tolni? Működhet??

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 órával ezelőtt, Kispotter írta:

Hát ez remek.. sehol sem találok.. 

Más: kocsimba kb 2 fokkal többet mutat a hőmérő szerintem. Nem meleg motornál nézem reggel indulásnál.. ma pl fagyott 2 fokot mutatott pluszba. Ha lefele csalna egy soros ellenálással el lehetne tolni gondolom.. de felfele csal párhuzamosan rakok valamekkora ellenállatot lehetne tolni? Működhet??

Ha tudod hogy 2 fokot csal, akkor hol a probléma? 

Masik homerot nemneztel esetleg?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
16 órája, aholy írta:

Ha tudod hogy 2 fokot csal, akkor hol a probléma? 

Masik homerot nemneztel esetleg?

Nem sajnos. Csak ez az 1 van. Másik szenzorom viszont van.. majd lehet megnézem azt.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
6 perce, Kispotter írta:

Nem sajnos. Csak ez az 1 van. Másik szenzorom viszont van.. majd lehet megnézem azt.

Sima higanyos, vagy digitalis otthonira gondoltam. 

Az enyem se hajszal pontos, kb az a 2 fok van benne mint neked, csak en nem tudom magam rajta stresszelni :-)

Módosítva : aholy

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2017. 11. 09. at 18:16, tuskes írta:

Kicsit csalódott vagyok...

Ma elmentem venni 2 kis izzót, a középkonzol hőmérséklet kijelzőjébe, mert 1 éve mióta nálam van az autó, még nem jutottam idáig. Beraktam az izzókat, minden szépen világított, beállítottam. Azután, pár perc elteltével, a középső része, dátum kijelző elsötétült. Tehát menet közben nem mutat semmit, így meg csak olyan fél-megoldás. Ha benyomom a 2 gyombot egyszerre, akkor működik, kijelez szépen, sebesség-stb. De alapesetben nem. 

Van valami tipp? Illetve nekem gyanus hogy nem jó értéket mutat a külső hőmérsékletre, bár nagy különbség nincs, telefonon lévő időjárás app-hoz képest, csak 2,5 C

Ugye nem gyári rádiód van?

Mert bármilyen más rádióval a közepe elsötétül ha bekapcsolod a zenegépet. Csak a gyárival mutat értékeket.

Illetve van egy vezeték(talán egy szürke... de nem biztos) amit el kell vágni és akkor legalább a dátumot írni fogja.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
59 perce, pszilaj írta:

Ugye nem gyári rádiód van?

Mert bármilyen más rádióval a közepe elsötétül ha bekapcsolod a zenegépet. Csak a gyárival mutat értékeket.

Illetve van egy vezeték(talán egy szürke... de nem biztos) amit el kell vágni és akkor legalább a dátumot írni fogja.

Nem persze. Mikor megvettem sem az volt, de mivel egy kalap ... sem ért, így azt is kidobtam. De ha megnyitom az egyik ajtót, tehát a belsőtér világítás bekapcsol, vagy világítást adok rá, úgy jó. Persze ezt sem járó motornál. Azt még nem próbáltam, hogy járó motornál kikapcsolom a rádiót of-ba, hogy akkor kijelez-e? Majd ha lemegyek kipróbálom. Elszabdalni nem nagyon akarnám, mert ha jól olvasgattam daykiller egy régi bejegyzését, http://www.opelforum.hu/topic/1796-gyári-board-computer-fedélzeti-számítógép/ elég sok mindent ki lehet hozni ebből a dologból. Bár messziről sincs halvány fogalmam sem, hogyan... :) Ennek jó lenne utána járni, de ahoz egy az autó elekronikáját jól ismerő fórumtárs segítsége jól jönne, akár egy személyes találkával, Pesten. :-) 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok! A napokba a karosszériát foltozgatjuk és elértünk a taposólemezig. Az első ülések alatt elvezetett kábelkorbácsból mindkét oldalon egy-egy 2 pólusú stekker van kivezetve. Minek lehet az a kivezetése?

Esetleg a gyári ülésfűtés csatlakozója az üléshez?

Kiegészítés: Közben megtaláltam a megoldást a fórumon, hogy az a csati az ülés híd közepénél az ülésfűtés csatlakozója

Módosítva : szebik

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
2 órája, szebik írta:

Sziasztok! A napokba a karosszériát foltozgatjuk és elértünk a taposólemezig. Az első ülések alatt elvezetett kábelkorbácsból mindkét oldalon egy-egy 2 pólusú stekker van kivezetve. Minek lehet az a kivezetése?

Esetleg a gyári ülésfűtés csatlakozója az üléshez?

Kiegészítés: Közben megtaláltam a megoldást a fórumon, hogy az a csati az ülés híd közepénél az ülésfűtés csatlakozója

Milyen évjáratod van? Nem olyan sokban szokott benne lenni ez a csati alapból. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Hello!!

Tudtok segíteni, Valeo önindító hátulján levettem a burkolatot, valamint a kopott bronzkeféket eltávolítottam, viszont mivel a kefetartó műanyag megtört ki kéne cserélnem azt is de nem jönn le.

Mi a titka, hogy tudom a 2 tőcsavar mentén hátra lehúzni?

Előre is köszi!!

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
14 órája, bandika írta:

Hello!!

Tudtok segíteni, Valeo önindító hátulján levettem a burkolatot, valamint a kopott bronzkeféket eltávolítottam, viszont mivel a kefetartó műanyag megtört ki kéne cserélnem azt is de nem jönn le.

Mi a titka, hogy tudom a 2 tőcsavar mentén hátra lehúzni?

Előre is köszi!!

A kefetartó szinte mindíg törik, mert olyan erős a rugó, hogy szétszedéskor az eltöri. Csak simán le kell húzni a két csavarról.

2698033-20171118-5Ey1DW.jpg

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!

Utastérbe nem műkszik a ventilátor,ötleteket várok.

Néha megjavúlt de most úgy néz ki,végleg feladta.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
48 perce, vago írta:

Sziasztok!

Utastérbe nem műkszik a ventilátor,ötleteket várok.

Néha megjavúlt de most úgy néz ki,végleg feladta.

Ha egyik fokozatban sem megy,  kiveszed a pollenszűrőt adsz neki direkt 12Voltot, ha kell ehhez kiveszed az előtét ellenállást, és a polaritásra ügyelj( barna a test) , ha nem indul a motor akkor csere, ha így jó akkor kontakt hiba valahol, hibás bizti vagy kapcsoló. 

• Thanks 1

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2017. 11. 16. at 11:59, aholy írta:

Sima higanyos, vagy digitalis otthonira gondoltam. 

Az enyem se hajszal pontos, kb az a 2 fok van benne mint neked, csak en nem tudom magam rajta stresszelni :-)

Na ma volt teszt.. kint állt a kocsi a ház előtt. Van egy időjárás állomásom a külső jeladóját odaraktam a lökhárító mellé egy fához 1.7 fok volt rajta. Kocsiba 4. Időkép app 4 et írt. Elindultam aztán lement 3 ra. Időkép app 2 őt írt. Nem tudom lehet valami hő marad a lökhárítóban.. csak oda nem akartam berakni mert félek elfelejtem  :D Sztem így marad.. nem foglalkoztat.. csak eszembe jutott hogy egy egyszerű ellenállással meg lehetne oldani..  Jóezígy.. :)

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 óra, Kispotter írta:

Na ma volt teszt.. kint állt a kocsi a ház előtt. Van egy időjárás állomásom a külső jeladóját odaraktam a lökhárító mellé egy fához 1.7 fok volt rajta. Kocsiba 4. Időkép app 4 et írt. Elindultam aztán lement 3 ra. Időkép app 2 őt írt. Nem tudom lehet valami hő marad a lökhárítóban.. csak oda nem akartam berakni mert félek elfelejtem  :D Sztem így marad.. nem foglalkoztat.. csak eszembe jutott hogy egy egyszerű ellenállással meg lehetne oldani..  Jóezígy.. :)

9 perce, wookie írta:

Irígylem a problémáidat. :D 

Nekem most termiszter van benne, kábé 100 forint darabja és kettőt kellett párhuzamosan kötni. ( Krajcso tudja pontosan milyen) Az index alatt engedtem ki a lökösbe, télen hosszabb állás közben átmelegszik és csal, de ha elindulok újból jól mutat. 

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Nekem most termiszter van benne, kábé 100 forint darabja és kettőt kellett párhuzamosan kötni. ( Krajcso tudja pontosan milyen) Az index alatt engedtem ki a lökösbe, télen hosszabb állás közben átmelegszik és csal, de ha elindulok újból jól mutat. 

És te miért cserélted? Nemvolt jeladód vagy csalt?

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Sziasztok!Két kérdésem lenne.1 1997 Astra f X14XE klímás hogyan tudom kicserélni az izzót a belsőlevegökeringetőben és klímakapcsolóban,sehogy sem tudom kipattintani,az itt leírt középkonzol világítás alapján mivel itt két gomb van.....2. szivargyútó ill. hamutartó izzót hogyan lehet cserélni legegyszerűbb módon?Segítségeteket előre is köszönöm!

Módosítva : gernyo104

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
1 órával ezelőtt, Kispotter írta:

És te miért cserélted? Nemvolt jeladód vagy csalt?

Tönkrement, aztán pont itt volt Krajcso valamiért és ő adta ezeket a bizbaszokat.

41 perce, gernyo104 írta:

Sziasztok!Két kérdésem lenne.1 1997 Astra f X14XE klímás hogyan tudom kicserélni az izzót a belsőlevegökeringetőben és klímakapcsolóban,sehogy sem tudom kipattintani,az itt leírt középkonzol világítás alapján mivel itt két gomb van.....2. szivargyútó ill. hamutartó izzót hogyan lehet cserélni legegyszerűbb módon?Segítségeteket előre is köszönöm!

1: Passz, klímás gombot még nem láttam közelről.

2. Elméletileg a kesztyűtartó helyéről-lábtérből hozzá lehet férni de csak akkor ha tudod hogy néz ki pontosan és mit kell csinálni. Amúgy egyszerűbb kivenni a kardánboxot, és úgy cserélni. Két csavar oldalt a lábtérnél, kettő a váltó szoknya mögötti dobozka alatt, egy a kézifékszoknya előtt, kettő a hátsó hamutartó alatt. A kézifék szoknyát hátul kétoldalt megcsippented, felhúzod majd kijön elöl is. De talán ezt meg sem kell csinálni, ha kitekerted az összes csavart hátra lehet annyira húzni hogy hozzáférj hátulról a szivar gyujtóhóz, oldalán az izzóhoz. 

Azt a fekete biszbaszt kell levenni, benne az izzó:

2699078-20171119-BYQSlD.jpg

2699079-20171119-6NwOdy.jpg

Ja tükörrel-lámpával meg tudod keresni a lábtérből megpróbálhatod onnan cserélni.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Köszönöm,akkor a két kapcsolóm egyelőre marad sötét.....Maradok a kardánbox szétkapásánál,úgy egyszerübbnek tűnik......

Módosítva : gernyo104

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:
On 2017. 11. 19. at 22:17, gernyo104 írta:

Köszönöm,akkor a két kapcsolóm egyelőre marad sötét.....Maradok a kardánbox szétkapásánál,úgy egyszerübbnek tűnik......

Szivargyújtó-hamutál izzó befekve az utas oldali lábtérbe, zseblámpával 5 perc alatt ki van cserélve. Hosszabb ujjúaknak sem lehetetlen. 3x már megjátszottam. Ami a képen van fekete foglalat, körömmel ki lehet húzni.

Hozzászólás megosztása

Hozzászólás linkje
Megosztás:

Szeretnél hozzászólni? Hozz létre egy fiókot, vagy jelentkezz be.

Regisztrált felhasználónak kell lenned ahhoz, hogy hozzászólást írhass.

Fiók létrehozása

Regisztrálj egy új fiókot a közösségünkben. Nem nehéz!

Regisztráció

Bejelentkezés

Már felhasználók vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés