Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

59 perce, pszilaj írta:

Ugye nem gyári rádiód van?

Mert bármilyen más rádióval a közepe elsötétül ha bekapcsolod a zenegépet. Csak a gyárival mutat értékeket.

Illetve van egy vezeték(talán egy szürke... de nem biztos) amit el kell vágni és akkor legalább a dátumot írni fogja.

Nem persze. Mikor megvettem sem az volt, de mivel egy kalap ... sem ért, így azt is kidobtam. De ha megnyitom az egyik ajtót, tehát a belsőtér világítás bekapcsol, vagy világítást adok rá, úgy jó. Persze ezt sem járó motornál. Azt még nem próbáltam, hogy járó motornál kikapcsolom a rádiót of-ba, hogy akkor kijelez-e? Majd ha lemegyek kipróbálom. Elszabdalni nem nagyon akarnám, mert ha jól olvasgattam daykiller egy régi bejegyzését, http://www.opelforum.hu/topic/1796-gyári-board-computer-fedélzeti-számítógép/ elég sok mindent ki lehet hozni ebből a dologból. Bár messziről sincs halvány fogalmam sem, hogyan... :) Ennek jó lenne utána járni, de ahoz egy az autó elekronikáját jól ismerő fórumtárs segítsége jól jönne, akár egy személyes találkával, Pesten. :-) 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A napokba a karosszériát foltozgatjuk és elértünk a taposólemezig. Az első ülések alatt elvezetett kábelkorbácsból mindkét oldalon egy-egy 2 pólusú stekker van kivezetve. Minek lehet az a kivezetése?

Esetleg a gyári ülésfűtés csatlakozója az üléshez?

 

Kiegészítés: Közben megtaláltam a megoldást a fórumon, hogy az a csati az ülés híd közepénél az ülésfűtés csatlakozója

Módosítva : szebik
Link to comment
Megosztás:

2 órája, szebik írta:

Sziasztok! A napokba a karosszériát foltozgatjuk és elértünk a taposólemezig. Az első ülések alatt elvezetett kábelkorbácsból mindkét oldalon egy-egy 2 pólusú stekker van kivezetve. Minek lehet az a kivezetése?

Esetleg a gyári ülésfűtés csatlakozója az üléshez?

 

Kiegészítés: Közben megtaláltam a megoldást a fórumon, hogy az a csati az ülés híd közepénél az ülésfűtés csatlakozója

Milyen évjáratod van? Nem olyan sokban szokott benne lenni ez a csati alapból. 

Link to comment
Megosztás:

Hello!!

Tudtok segíteni, Valeo önindító hátulján levettem a burkolatot, valamint a kopott bronzkeféket eltávolítottam, viszont mivel a kefetartó műanyag megtört ki kéne cserélnem azt is de nem jönn le.

Mi a titka, hogy tudom a 2 tőcsavar mentén hátra lehúzni?

Előre is köszi!!

Link to comment
Megosztás:

14 órája, bandika írta:

Hello!!

Tudtok segíteni, Valeo önindító hátulján levettem a burkolatot, valamint a kopott bronzkeféket eltávolítottam, viszont mivel a kefetartó műanyag megtört ki kéne cserélnem azt is de nem jönn le.

Mi a titka, hogy tudom a 2 tőcsavar mentén hátra lehúzni?

Előre is köszi!!

A kefetartó szinte mindíg törik, mert olyan erős a rugó, hogy szétszedéskor az eltöri. Csak simán le kell húzni a két csavarról.

2698033-20171118-5Ey1DW.jpg

Link to comment
Megosztás:

48 perce, vago írta:

Sziasztok!

Utastérbe nem műkszik a ventilátor,ötleteket várok.

Néha megjavúlt de most úgy néz ki,végleg feladta.

Ha egyik fokozatban sem megy,  kiveszed a pollenszűrőt adsz neki direkt 12Voltot, ha kell ehhez kiveszed az előtét ellenállást, és a polaritásra ügyelj( barna a test) , ha nem indul a motor akkor csere, ha így jó akkor kontakt hiba valahol, hibás bizti vagy kapcsoló. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 11. 16. at 11:59, aholy írta:

Sima higanyos, vagy digitalis otthonira gondoltam. 

Az enyem se hajszal pontos, kb az a 2 fok van benne mint neked, csak en nem tudom magam rajta stresszelni :-)

Na ma volt teszt.. kint állt a kocsi a ház előtt. Van egy időjárás állomásom a külső jeladóját odaraktam a lökhárító mellé egy fához 1.7 fok volt rajta. Kocsiba 4. Időkép app 4 et írt. Elindultam aztán lement 3 ra. Időkép app 2 őt írt. Nem tudom lehet valami hő marad a lökhárítóban.. csak oda nem akartam berakni mert félek elfelejtem  :D Sztem így marad.. nem foglalkoztat.. csak eszembe jutott hogy egy egyszerű ellenállással meg lehetne oldani..  Jóezígy.. :)

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Kispotter írta:

Na ma volt teszt.. kint állt a kocsi a ház előtt. Van egy időjárás állomásom a külső jeladóját odaraktam a lökhárító mellé egy fához 1.7 fok volt rajta. Kocsiba 4. Időkép app 4 et írt. Elindultam aztán lement 3 ra. Időkép app 2 őt írt. Nem tudom lehet valami hő marad a lökhárítóban.. csak oda nem akartam berakni mert félek elfelejtem  :D Sztem így marad.. nem foglalkoztat.. csak eszembe jutott hogy egy egyszerű ellenállással meg lehetne oldani..  Jóezígy.. :)

 

9 perce, wookie írta:

Irígylem a problémáidat. :D 

Nekem most termiszter van benne, kábé 100 forint darabja és kettőt kellett párhuzamosan kötni. ( Krajcso tudja pontosan milyen) Az index alatt engedtem ki a lökösbe, télen hosszabb állás közben átmelegszik és csal, de ha elindulok újból jól mutat. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

 

Nekem most termiszter van benne, kábé 100 forint darabja és kettőt kellett párhuzamosan kötni. ( Krajcso tudja pontosan milyen) Az index alatt engedtem ki a lökösbe, télen hosszabb állás közben átmelegszik és csal, de ha elindulok újból jól mutat. 

És te miért cserélted? Nemvolt jeladód vagy csalt?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Két kérdésem lenne.1 1997 Astra f X14XE klímás hogyan tudom kicserélni az izzót a belsőlevegökeringetőben és klímakapcsolóban,sehogy sem tudom kipattintani,az itt leírt középkonzol világítás alapján mivel itt két gomb van.....2. szivargyútó ill. hamutartó izzót hogyan lehet cserélni legegyszerűbb módon?Segítségeteket előre is köszönöm!

Módosítva : gernyo104
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Kispotter írta:

És te miért cserélted? Nemvolt jeladód vagy csalt?

Tönkrement, aztán pont itt volt Krajcso valamiért és ő adta ezeket a bizbaszokat.

41 perce, gernyo104 írta:

Sziasztok!Két kérdésem lenne.1 1997 Astra f X14XE klímás hogyan tudom kicserélni az izzót a belsőlevegökeringetőben és klímakapcsolóban,sehogy sem tudom kipattintani,az itt leírt középkonzol világítás alapján mivel itt két gomb van.....2. szivargyútó ill. hamutartó izzót hogyan lehet cserélni legegyszerűbb módon?Segítségeteket előre is köszönöm!

1: Passz, klímás gombot még nem láttam közelről.

2. Elméletileg a kesztyűtartó helyéről-lábtérből hozzá lehet férni de csak akkor ha tudod hogy néz ki pontosan és mit kell csinálni. Amúgy egyszerűbb kivenni a kardánboxot, és úgy cserélni. Két csavar oldalt a lábtérnél, kettő a váltó szoknya mögötti dobozka alatt, egy a kézifékszoknya előtt, kettő a hátsó hamutartó alatt. A kézifék szoknyát hátul kétoldalt megcsippented, felhúzod majd kijön elöl is. De talán ezt meg sem kell csinálni, ha kitekerted az összes csavart hátra lehet annyira húzni hogy hozzáférj hátulról a szivar gyujtóhóz, oldalán az izzóhoz. 

Azt a fekete biszbaszt kell levenni, benne az izzó:

2699078-20171119-BYQSlD.jpg

2699079-20171119-6NwOdy.jpg

Ja tükörrel-lámpával meg tudod keresni a lábtérből megpróbálhatod onnan cserélni.

 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 11. 19. at 22:17, gernyo104 írta:

Köszönöm,akkor a két kapcsolóm egyelőre marad sötét.....Maradok a kardánbox szétkapásánál,úgy egyszerübbnek tűnik......

Szivargyújtó-hamutál izzó befekve az utas oldali lábtérbe, zseblámpával 5 perc alatt ki van cserélve. Hosszabb ujjúaknak sem lehetetlen. 3x már megjátszottam. Ami a képen van fekete foglalat, körömmel ki lehet húzni.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 11. 19. at 18:49, gernyo104 írta:

Sziasztok!Két kérdésem lenne.1 1997 Astra f X14XE klímás hogyan tudom kicserélni az izzót a belsőlevegökeringetőben és klímakapcsolóban,sehogy sem tudom kipattintani,az itt leírt középkonzol világítás alapján mivel itt két gomb van.....2. szivargyútó ill. hamutartó izzót hogyan lehet cserélni legegyszerűbb módon?Segítségeteket előre is köszönöm!

Szia! Ahhoz, hogy a klíma és belsőlevegő keringető kapcsolóban ki tudd cserélni az izzókat (fixen forrasztva vannak), ki kell szedni az egész középkonzolt. Írtam erről korábban (aug.25.-én 1383-as és 1384-es oldal) Nem bonyolult csak picit időigényes művelet.

Link to comment
Megosztás:

Nem-elektromos fényszóró magasságállítás helyére mennyire komplikált kiépíteni a motorok betápját? Kapcsolási rajzból már kinéztem, hogy a 31 érintkezős kaszniköteg csatlakozótól mennek előre a vezetékek. A műszerfali része megvan, a vakkapcsoló alatt ott vannak a pinek. Vagy egyszerűbb a motortéri köteget egy az egyben áttenni egy másikból? Nem szívesen bombáznám ki, ha nem muszáj.

Link to comment
Megosztás:

41 perce, Róóóbi írta:

Nem-elektromos fényszóró magasságállítás helyére mennyire komplikált kiépíteni a motorok betápját? Kapcsolási rajzból már kinéztem, hogy a 31 érintkezős kaszniköteg csatlakozótól mennek előre a vezetékek. A műszerfali része megvan, a vakkapcsoló alatt ott vannak a pinek. Vagy egyszerűbb a motortéri köteget egy az egyben áttenni egy másikból? Nem szívesen bombáznám ki, ha nem muszáj.

Hát nekem ott vannak az állító motor csatijai, a kapcsolónál is megvan az aljzat, de sosem néztem még vissza hol fut össze a kettő. kapcsolóm már van évek óta, de a motorok még nincsenek, viszont már beledeztem.XD

Link to comment
Megosztás:

4 perce, zotya975 írta:

Hát nekem ott vannak az állító motor csatijai, a kapcsolónál is megvan az aljzat, de sosem néztem még vissza hol fut össze a kettő. kapcsolóm már van évek óta, de a motorok még nincsenek, viszont már beledeztem.XD

Életem leg-idegőrlőbb perceit éltem át, mikor ezt az állító kapcsolót szétszedtem, mert kiégett az izzója. Ha lehet, soha többé nem bántanám...

Azért kérdem, mert van két Kadett motortéri kasznikötegem, rajta a magasságállító motorok csatlakozóival, csak ugye vannak eltérések a kötegekben, nem csak azért mert a Kadettok '89-esek, az Astra meg '96-os. És a motorok vezetékei be vannak bandázsolva a kötegbe.

Link to comment
Megosztás:

11 órája, Róóóbi írta:

Életem leg-idegőrlőbb perceit éltem át, mikor ezt az állító kapcsolót szétszedtem, mert kiégett az izzója. Ha lehet, soha többé nem bántanám...

Azért kérdem, mert van két Kadett motortéri kasznikötegem, rajta a magasságállító motorok csatlakozóival, csak ugye vannak eltérések a kötegekben, nem csak azért mert a Kadettok '89-esek, az Astra meg '96-os. És a motorok vezetékei be vannak bandázsolva a kötegbe.

Mindenképp ki köll venni az egész dzsumbujt, mert beépítve áthúzni a tűzfalon a kábelt kissé macerás. 

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Róóóbi írta:

Életem leg-idegőrlőbb perceit éltem át, mikor ezt az állító kapcsolót szétszedtem, mert kiégett az izzója. Ha lehet, soha többé nem bántanám...

Azért kérdem, mert van két Kadett motortéri kasznikötegem, rajta a magasságállító motorok csatlakozóival, csak ugye vannak eltérések a kötegekben, nem csak azért mert a Kadettok '89-esek, az Astra meg '96-os. És a motorok vezetékei be vannak bandázsolva a kötegbe.

Szerintem az neccesebb ha a világítás kapcsolóból kiugrik a golyó... az olyan a második óra végén az asztal alatt sírva összerakós amikor a család már ebédelne, de hagyjatok békén nem vagyok éhes móka. Aztán ha rájössz a trükkre már 1 perc. Vagy mint a vezető oldali lábtér fűtéscső visszarakása. :-)

Link to comment
Megosztás:

40 perce, zotya975 írta:

Szerintem az neccesebb ha a világítás kapcsolóból kiugrik a golyó... az olyan a második óra végén az asztal alatt sírva összerakós amikor a család már ebédelne, de hagyjatok békén nem vagyok éhes móka. Aztán ha rájössz a trükkre már 1 perc. Vagy mint a vezető oldali lábtér fűtéscső visszarakása. :-)

Hű, ezt a két produkciót tudom mellőzni a kis életemből. :-)

De azért a szivargyújtó izzójánál jól végig ropogott a gerincem, kalimpáltam mint a felfordult krumplibogár :evilgrin:

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Róóóbi írta:

Hű, ezt a két produkciót tudom mellőzni a kis életemből. :-)

De azért a szivargyújtó izzójánál jól végig ropogott a gerincem, kalimpáltam mint a felfordult krumplibogár :evilgrin:

Én inkább kivettem a kardánboxot, nem is kell teljesen kivenni, csak hátrahúzni amennyire a kézifékkar-váltókar engedi. 

Link to comment
Megosztás:

4 perce, zotya975 írta:

Én inkább kivettem a kardánboxot, nem is kell teljesen kivenni, csak hátrahúzni amennyire a kézifékkar-váltókar engedi. 

Ha kinövöm a szabadulóművész ambícióimat, valószínűleg én is így fogom cserélni, az az 5 évente 1 alkalom nem vág földhöz remélem... :-)

Nem komoly, de bosszantó néha: a fűtésszabályzó jobb oldali izzója néha kialszik, ekkor oldalba kell kínálni és megint világít. Tudom, hogy előbb-utóbb a kontakthiba megeszi az izzót, de nincs ingerenciám nekiesni... lusta dög vagyok, az van. :doze:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.