Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Üdv!

Szerintetek első ajtókba ez

Pioneer-TS-G1710F-Aut%C3%B3hifi-hangsz%C

Hátra meg ez

Pioneer-TS-G1310F-Aut%C3%B3hifi-hangsz%C

Megfelelne?

Az elsők kezdenek megpusztulni. A bal első tekercse alá már beszorult a kosz... legszívesebben gyári újat tennék. Vagy esetleg JBL-t ha lenne a két méretben egy modell de nincs... ezek hasonlítanak a gyárira. Nem kell 60000W meg 9 utas nagy ovál, CAR400-al elfogadhatóan szóljon. Ránézésre belépő szintű modellek. Érdemes velük foglalkozni?

Pioneer TS-G 1310F és TS-G 1710F

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Antennát (ráadásul azt hiszem motorosat) cserélt már valaki?

A szervizkönyv elég bonyolultnak láttatja a folyamat, mert azt mondja, hogy valami bal hátsó panelt/borítást meg a (gondolom A és C) oszlopok borítását is le kellene venni. Ez tényleg szükséges?  A meglévő antennát akarnám kicserélni egy újra, mert letört az antenna teleszkópos része, illetve már előtte sem ment a motorikus (emelő) része (ami azt hiszem van neki).

3aY7F2F

Nekem úgy tűnik, hogy ha elhúzom azt a műanyagra fújt kárpitszerű borítást a csomagtartóban, ami a kerékdobokat is fedi, akkor simán hozzáférek az egész antennatörzshöz és az összes kábelhez, ami fut hozzá. A kábeleket magukat még nem látom pontosan merre futnak befelé, de arra gondoltam, hogy nem is akarom én elvezetni az új kábeleket, hanem egyszerűen hozzáforrasztanám az új antenna kábeleit a régiek végéhez. Ez járható út?

Köszi minden segítséget előre is!

 

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, wookie said:

CSotányseggűn én ki szoktam venni a bal hátsó lámpát, utána megfelelő szerzámokkal onnan kiszedhető anélkül hogy a műanyag kárpitot megbontanánk, mert utóbbi elég macerás, ráadásul szinte tuti hogy valami törni fog. 

A csótányseggű alatt a ferdehátút kell érteni? Nekem lépcsőshátú van (amit az angol irodalomban "saloon"-nak hívnak). Abban csomagtartó falát egy viszonylag vékony és hajlítható műanyag idom adja, aminek a belső felülete kárpitszerű, de a másik oldalon csak sima fekete műanyag. Ezt ilyen piros forgatható kis kallantyúk tartják a helyén a külső oldalon, belül meg hatfejű műanyag (vagy műanyaggal bevontnak tűnő) csavarok. Ezeket egyelőre nem bontottam le, de szerintem ha kiszedem a csavarokat, a borítást kompletten ki lehet szedni törés nélkül. Lásd: https://imgur.com/a/pHXZnrE

A kérdésem igazából az, hogy hogyan vannak bekötve az antenna kábelei, hol vannak a csatlakozási pontjaik, és lehet -e forrasztani őket. A csatlakozások egy része helyben bonthatónak tűnik, de amiket néztem csereantennákat az eBay-en, azokhoz mind van legalább egy viszonylag hosszabb kábel is, ami azt sugallja nekem, hogy legalább az a kábel helyben nem bontható. A kérdés ezzel kapcsolatban az, hogy ez tényleg így van -e, illetve ebben az esetben ennek a kábelnek (vagy kábeleknek) a forrasztása járható út -e, vagy nem, mert pl. alapvetően megváltoztatja az antenna sajátosságait. Illetve, hogy ha nem forrasztani akarnám, akkor hol és mit kellene lebontani ahhoz, hogy a kábeleket rendeltetésszerűen be lehessen kötni, és hol vannak a csatlakozásaik.

JGvSlfm.jpg

Link to comment
Megosztás:

13 hours ago, wookie said:

Az antenna kábelt nem tudod forrasztani. A gyári antennán minden csatlakozás bontható, a képen ebből kettő látszik is. Jól értem hogy te most a gyári motoros antennát akarod kukázni? 

Szia! Kösz a választ.

Közben kiszereltem, és kiderült, hogy nem motoros. És igen, valóban minden csatlakozás bontható ott helyben - csak amíg ki nem szereltem, nem láttam az alját (ami eltűnt a kasztnilemez mögött), hogy ott nincs -e még valami. De nincs. Illetve csak akkor lenne, ha motoros lenne. És igen, kukáznom kell, mert az antenna kilógó része le van törve, csak a hüvelycsonk van meg.

De ha már ilyen szépen kiszedtem, és kiderült, hogy nem motoros, akkor adódik a kérdés, hogy motorosítható -e az egész autó szétbontása és újrakábelezése nélkül? Vagy nem, mert ahhoz más kábelkorbács kellene, hogy végigfusson az autón? Esetleg a gyári rádiók között is van különbség, és annak is speciálisan fel kellene készítve lennie ehhez? Vagy ez valahogy úgy van megoldva, hogy nem is igazából a rádió vezérli az antenna kitolását és behúzását, hanem egy külön egység, ami csak azt figyeli, hogy a rádió be van -e kapcsolva vagy sem?

Esetleg tudja valaki mi a gyári alkatrészszáma ennek a rádióantennának? Én csak egy számot látok a kiszerelteken, ami GM 90 336 945 - de úgy néz ki, hogy ez nem magáé az antennáé, hanem csak azé a műanyag bilincsé, ami odarögzíti az antennát a karosszérialemezhez.

Módosítva : Aster
Link to comment
Megosztás:

Kell legyen ott az antenna csati környékén egy fehér 3 érintkezős csatlakozó, egy csavaros végű barna, egy piros, és egy piros fehér vezetékkel. Az a motoros antenna csatija. A classicokon kívül elvileg mindben benne van, és a rádiók is mind tudják. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, wookie said:

Kell legyen ott az antenna csati környékén egy fehér 3 érintkezős csatlakozó, egy csavaros végű barna, egy piros, és egy piros fehér vezetékkel. Az a motoros antenna csatija. A classicokon kívül elvileg mindben benne van, és a rádiók is mind tudják. 

Aha. Ez Classic. Valószínűleg azért nem találom. Ha jól értem, akkor ezt nem is lehet felmotorosítani (vagy legalábbis nem újrakábelezés nélkül), igaz?

Ha egyébként valakit érdekel, a Bárdinál sikerült igen baráti áron (manuális) csereantennát találni: https://www.bardiauto.hu/webshop/cikkszam-kereso/FE6005.000.03

Módosítva : Aster
Link to comment
Megosztás:

14 hours ago, wookie said:

Hát, kell két szálat behúzni neki elölről, egyet a rádiótól, meg egy fix tápot. 

Aha. Arra akkor inkább nem vállalkozom. Végül is megvettem és beszereltem a manuálisat. Mivel úgy tűnik, hogy elég kb. 20 centit kihúzni ahhoz, hogy minden adót vegyen, így nem olyan vészes az üzemeltetése mint gondoltam. Ekkora méret mellett valószínűtlen, hogy beakadjon valamibe, így nyugodtan állandóra kint is lehet hagyni, és nem kell állandóan kihúzni meg betologatni, amikor hallgatni akar valamit az ember, meg amikor utána megáll.

Mindenesetre kösz mindenkinek a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok 

Olyan kérdésem lenne hogy mostanában  a gép azt csinálja hogy indítanék de vagy meg akad vagy indítás után olyan hangot ad amikor a bendix nem húz vissza és még kint marad pörgetve a motort nagyon fémes hanggal . Na most önindító kiszed  elvisz felújíttatni  azt mondta cserélt bendixet meg még pár dolgot.. Vissza rakom még nagyobb fémes csörömpölés néha meg meg akad szarabb mint volt. Na megint kivesz 2. ra amikor vissza raktam meg pár sarut át csiszoló papíroztam jobb lett a szitu 10 ből 7x szépen indult. Ilyenkor én vagyok béna és valamit szarul raktam fel  (mondjuk 2 csavaron hinném h el lehet rontani +3 saru ) vagy keressem fel a aki felújította h valami nem okés ? Esetleg mi más hiba lehet az önindítón kívül ? (ja lendkerék fogas kerekek épek  (ahogy benéztem ). Az alany egy benzines f-astra valeo öndítóval ha ez számít.

 

Módosítva : Barret
Link to comment
Megosztás:

13 perce, Barret írta:

Sziasztok 

Olyan kérdésem lenne hogy mostanában  a gép azt csinálja hogy indítanék de vagy meg akad vagy indítás után olyan hangot ad amikor a bendix nem húz vissza és még kint marad pörgetve a motort nagyon fémes hanggal . Na most önindító kiszed  elvisz felújíttatni  azt mondta cserélt bendixet meg még pár dolgot.. Vissza rakom még nagyobb fémes csörömpölés néha meg meg akad szarabb mint volt. Na megint kivesz 2. ra amikor vissza raktam meg pár sarut át csiszoló papíroztam jobb lett a szitu 10 ből 7x szépen indult. Ilyenkor én vagyok béna és valamit szarul raktam fel  (mondjuk 2 csavaron hinném h el lehet rontani +3 saru ) vagy keressem fel a aki felújította h valami nem okés ? Esetleg mi más hiba lehet az önindítón kívül ? (ja lendkerék fogas kerekek épek  (ahogy benéztem ). Az alany egy benzines f-astra valeo öndítóval ha ez számít.

 

Tengely végén nincs rajta a rugós határológyűrű.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Barret írta:

A tengely végén az fekete kb 0,5-1 cm darab az az lenne ? mert olyan van rajta 

Szerintem arra gondol ott a csavarhúzó felett.

2832602-20180511-nvRys7.jpg

2832603-20180511-DHz6xh.jpg

Alapból a behúzótekercsen lévő rugó húzza vissza alaphelyzetben a fogaskereket, azt is meg kellene nézni hogy megvan-e egészben, nincs-e elkoszolódva. 

Link to comment
Megosztás:

40 perce, zotya975 írta:

Szerintem arra gondol ott a csavarhúzó felett.

Alapból a behúzótekercsen lévő rugó húzza vissza alaphelyzetben a fogaskereket, azt is meg kellene nézni hogy megvan-e egészben, nincs-e elkoszolódva. 

Igen Zotya, köszönöm arra gondoltam.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 04. 22. at 9:32, Róóóbi írta:

Üdv!

Szerintetek első ajtókba ez

Pioneer-TS-G1710F-Aut%C3%B3hifi-hangsz%C

Hátra meg ez

Pioneer-TS-G1310F-Aut%C3%B3hifi-hangsz%C

Megfelelne?

Az elsők kezdenek megpusztulni. A bal első tekercse alá már beszorult a kosz... legszívesebben gyári újat tennék. Vagy esetleg JBL-t ha lenne a két méretben egy modell de nincs... ezek hasonlítanak a gyárira. Nem kell 60000W meg 9 utas nagy ovál, CAR400-al elfogadhatóan szóljon. Ránézésre belépő szintű modellek. Érdemes velük foglalkozni?

Pioneer TS-G 1310F és TS-G 1710F

 

On 2018. 04. 22. at 9:37, Róóóbi írta:

A 16.5mm-nek 49.7mm-t ír a gyártó mélységnek. 144mm ahova még befér.

A hátsóknál ugye ez irreleváns. 4 ohm 40W mindkettő.

 

A mélység nagyon fontos, mert nem sok hely van ott, a seggénél az ajtó, elől a müa. borítás. Kiemelő keret mindenképp kell hozzá.

http://taylor.hu/astra/hangszoro_elol/

Link to comment
Megosztás:

5 órája, stirlitz írta:

A mélység nagyon fontos, mert nem sok hely van ott, a seggénél az ajtó, elől a müa. borítás. Kiemelő keret mindenképp kell hozzá.

http://taylor.hu/astra/hangszoro_elol/

Ezért választottam keskeny, 1 utas kivitelt. A dual kónusz nem lóg ki számottevően.

Még esetleg az jutott fejembe, hogy az elhunyt hangszóró kerete lenne maga a kiemelőkeret.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 05. 11. at 8:59, zotya975 írta:

Szerintem arra gondol ott a csavarhúzó felett.

2832602-20180511-nvRys7.jpg

2832603-20180511-DHz6xh.jpg

Alapból a behúzótekercsen lévő rugó húzza vissza alaphelyzetben a fogaskereket, azt is meg kellene nézni hogy megvan-e egészben, nincs-e elkoszolódva. 

Az mennyire lehetséges hogy a lenderék nél a fogaskerék lenne elkopva valahol ? Mert már ez az öndítós dolog felkúr naon .

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Barret írta:

Az mennyire lehetséges hogy a lenderék nél a fogaskerék lenne elkopva valahol ? Mert már ez az öndítós dolog felkúr naon .

Azt valószínűbbnek tartom h a két felfogató csavarját sikerült úgy meghúznod h mikor kirugja a kis fogaskerekét az önindító az kicsit szorulva ér a lendkerék fogaskoszorújához és ezért megy vissza nehezen. 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Barret írta:

Az mennyire lehetséges hogy a lenderék nél a fogaskerék lenne elkopva valahol ? Mert már ez az öndítós dolog felkúr naon .

Nem túl valószínű, de ha aláfekszel, és leveszed a karter felőli takaró lemezt ( az szerintem megmaradt 94-után is miközben a váltó ablak már nem) és a főtengelyre rakott 18-as dugókulcsal forgatod a motort ( vagy 5-be rakva az egyik levegőben lévő kerékkel) végig tudod nézni a fogakat. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.