Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Háj all! Valaki még a régi forumon érdeklödött egy spal 80 leirásról..az az igazság,h azóta sajna nem jutottam scenner közelébe,igy nincs számgépes formátumban,és nem is tudom mikor lesz rá lehetöségem! Ha viszont "sürgös" dobjon egy cimet,lefénymásolom és elküldöm neki. 1db a4es lap.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Nincs vkinek a sufnija aljában egy felesleges ellenállás"kötege"? nem tudom hogy mi a pontos megnevezése...arrol a 4az 1ben cuccrol beszélek,ami a fűtés venti sebességének a szabályozásához kell. 96.dec GSi 4 fokozatu a venti sebbesség....kezd zavarni, h csak a 3-as 4es müködik... meg most leállításkor kicsit fura hangja kezd lenni a ventinek..lehet h csak egy kis kenés kellene neki, de szeretném kimélni..nehogy csapágyas legyen..gondolom van neki olyanja :shock: :mrgreen:

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Azé nyikorog me sokat fut nagy fordulaton (mive nincsen más) és nem új az a csapágy! Ha nem veszel gyorsan új ellenállást akkor ventillátort is cserélhetsz az meg kicsikét drága! Ugyanis nem lehet megcsapágyazni rendesen én a régi Kadettemben megpróbáltam de kb 2hónapig bírta! Ugyanis nem sima csapágy van benne!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Mostanában vettem egy Gsi-t de nem a gyári kilóméteróra-csoportja van benne hanem aszem egy vectráé! Ez befojásol valamit az autó működésében? Változna-e valami ha a gyári lenne benn?

(lehet h buta kérdés de nem vagyok autószerelő!!)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Mostanában vettem egy Gsi-t de nem a gyári kilóméteróra-csoportja van benne hanem aszem egy vectráé! Ez befojásol valamit az autó működésében? Változna-e valami ha a gyári lenne benn?

(lehet h buta kérdés de nem vagyok autószerelő!!)

Nem befolyásol semmit. Kérdés, hogy a BC-is vectraé vagy az az eredeti.

HA kicseréled eredetile attól még nem fog jobban menni a kocsi. Egyébiránt viszont kérdéses, hogy miért lett kicserélve??? Erről regélt az előző tulaj???

Lehet, hogy gombóc volt és ez volt csak a bontóban???? :roll:

Link to comment
Megosztás:

Remelem nem gond, osszegyult egy par kerdes..

1. Az Astra gombjaihoz (ulesfutes, kodfenyszoro) van vkinek rajza? Szetszedtem, ket izzot kicsereltem ledekre, most ha visszadugom a helyere, vilagit ugyan, de ha bekapcsolom a gombot, akkor ahelyett, hogy a visszajelzo feny bekapcsolna, kikapcsol az alapban feher szinu ikon. Az eredetileg sarga kupak alatti resz meg soha nem eg, barmit csinalok. A polaritasok rendben, a ledek negativ laba van egy helyen, mind a ket led muxik (kiprobaltam) Mit kefelhettem el ?

2. A masik kicsit karosszeria temahoz is tartozik. Megvan ugyan a "lyuk" az elso ket ajtoban a hangszoronak, nade hogyan lehet oda rogziteni a hangszorot? Kabelt behuzni legegyszerubben hogy lehet? Mit kell megbontani hozza ?

A kabelbehuzas erdekelne mas helyen is, mivel az akkutol a csomagtartoig kellene vinni pluszt es minuszt. (ha az akksinal van kozelebbi lehetoseg is, akkor az is johet)

3. Ha gyujtas allasba helyezem a kulcsot, akkor a futes konzol gombjai mogotti vilagitas bekapcsol, fuggetlenul attol, hogy a vilagitas kapcsoloja hogy all. Ez normalis?

4. Az iranyjelzo kis kar nagyon "laza", szoval konnyen bekapcsol. Ezen lehet vhogy javitani?

Koszonom elore is... :)

Link to comment
Megosztás:

Remelem nem gond, osszegyult egy par kerdes..

1. Az Astra gombjaihoz (ulesfutes, kodfenyszoro) van vkinek rajza? Szetszedtem, ket izzot kicsereltem ledekre, most ha visszadugom a helyere, vilagit ugyan, de ha bekapcsolom a gombot, akkor ahelyett, hogy a visszajelzo feny bekapcsolna, kikapcsol az alapban feher szinu ikon. Az eredetileg sarga kupak alatti resz meg soha nem eg, barmit csinalok. A polaritasok rendben, a ledek negativ laba van egy helyen, mind a ket led muxik (kiprobaltam) Mit kefelhettem el ?

2. A masik kicsit karosszeria temahoz is tartozik. Megvan ugyan a "lyuk" az elso ket ajtoban a hangszoronak, nade hogyan lehet oda rogziteni a hangszorot? Kabelt behuzni legegyszerubben hogy lehet? Mit kell megbontani hozza ?

A kabelbehuzas erdekelne mas helyen is, mivel az akkutol a csomagtartoig kellene vinni pluszt es minuszt. (ha az akksinal van kozelebbi lehetoseg is, akkor az is johet)

3. Ha gyujtas allasba helyezem a kulcsot, akkor a futes konzol gombjai mogotti vilagitas bekapcsol, fuggetlenul attol, hogy a vilagitas kapcsoloja hogy all. Ez normalis?

4. Az iranyjelzo kis kar nagyon "laza", szoval konnyen bekapcsol. Ezen lehet vhogy javitani?

Koszonom elore is... :)

1. A világitáskapcsolóhoz tudok adni egy linket, nézd meg itt, bár ez Vectra műszerfal és gombvilágitásának átalakitása LED-esre és eléggé szájbarágósan magyarázza és képekkel ilusztrálja...nem tudom hogy mennyire különbözhetnek a kapcsolók az Astrában és Vectrában, de hátha segit ez is... http://vnet.hu/gsmbolt/aty/vect_kek.htm

3. Szerintem nem normális dolog, bár nekem sajnos nincs Astrám...

Elviekben sztem csak a világitás felkapcsolásakor kéne hogy világíson a középkonzol is...Sztem nem lehet nagy gubanc ott, csak vmit rossz helyre kötöttek vissza...nézd meg azt a linket amit irtam, lehet hogy van rá megoldás...

Remélem tudam segiteni...

Ha esetleg baromságot irtam akkor javitsatok ki!

Üdv: Madison

Link to comment
Megosztás:

Remelem nem gond, osszegyult egy par kerdes..

2. A kabelbehuzas erdekelne mas helyen is, mivel az akkutol a csomagtartoig kellene vinni pluszt es minuszt. (ha az akksinal van kozelebbi lehetoseg is, akkor az is johet)

Koszonom elore is... :)

Autóhifi, ismét...

Akksiról lehúzod a pluszt. Át a tűzfalon - ha a kocsival szemben állsz ECU kábelkötege megy bal oldalt, vagy a fékmunkahenger mögött találsz még egy szimpatikusabb lehetőséget - itt elhúzod a bizti tábla fele, aztán el a vezető oldali küszöb alatt, egészen a csomagtérig. A mellékelt biztosítékot meg elpakolod valami jó helyre. Mehet a bizti tábla mögé, vagy akár a motortérbe, rögtön az akksi után.

Minusszal egyszerűbb a dolgod :lol: Keress egy széép nagy csavart valahol az erősítő kb. fél méteres körzetében, ami a kasznihoz rögzíti a vezetéket. (Övek, ülések rögzítési pontjai, zárak, stb.)

És már kész is.

Gondolom erősítőt akarsz bekötni. Itt arra figyelj, hogy a hangszóró vagy RCA jelkábeleket ne a (+) mellett húzd. Azok menjenek pl. a másik küszöb alatt. És általában kell még egy Remote szál, ami mehet a jelkábelekkel.

Link to comment
Megosztás:

1. A világitáskapcsolóhoz tudok adni egy linket, nézd meg itt, bár ez Vectra műszerfal és gombvilágitásának átalakitása LED-esre és eléggé szájbarágósan magyarázza és képekkel ilusztrálja...nem tudom hogy mennyire különbözhetnek a kapcsolók az Astrában és Vectrában, de hátha segit ez is... http://vnet.hu/gsmbolt/aty/vect_kek.htm

Koszi, ennek alapjan csinaltam, es megsem megy :lol:

3. Szerintem nem normális dolog, bár nekem sajnos nincs Astrám...

Elviekben sztem csak a világitás felkapcsolásakor kéne hogy világíson a középkonzol is...Sztem nem lehet nagy gubanc ott, csak vmit rossz helyre kötöttek vissza...nézd meg azt a linket amit irtam, lehet hogy van rá megoldás...

Ahan, sejtettem. A rossz osszerakas nem valoszinu, mert nem tul sok lehetoseg van a csatlakozokkal. Max eredetileg szar / valaki mar babralt vele.

FBalazs koszi a valaszt, majd megprobalok e leiras alapan tenykedni vmit:) Amugy tenyleg van meg egy harmadik kabel is :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv, az a nagy álmom, hogy az ablakemelők és a magnó működjön gyújtás ill. kulcs nélkül is. El lehet érni valami normális mértékű átkötözgetéssel, vagy sokat kéne gányolni? 93-as GSI astra (ha még valaki nem fújná kívülről :) )

Link to comment
Megosztás:

Azt nem igazán látom,hogy miért nem lenne biztonságos a dolog... De megmondhatnád, mielőtt meglátogatok egy autóvillamosságist, és átberheltetem :)

hat ugye allandoan áram alatt van ez nem elég indok ..

északa szépen ott világit jol néz ki de egy akar mennyire ugyetlen auto tolvaj oda megy 1 drot be dug ablak emelö meg nyom és kocsi nyitva is van

szoval minden téren egy marhasag ez szerintem

ki lehet birni ha be kell dugni a kulcsot és elforditani

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.