Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

Annyi a baj, hogy nem azt rendeltem. Valamint itt a tapasztalt gázosok az egypólusú FR7DC -t ajánlották. Ezért is rendeltem a nem gyárit. A hézag állítólag minden esetre ennél is 0,8 -ra állították.

érdekes , mert nekem semmi bajom nem volt a gyári gyertyával lpg-vel ...

Link to comment
Megosztás:

Az enyémben 4k7 NTC van, valószínűnek tartom, hogy a tiédben is ilyen van. Egyszer régebben csináltam egy ilyen táblázatot, ami mutatja, hogy mennyinek látná a vezérlő, ha adott értékű fix ellenállást köt az ember vele párhuzamosan: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AjO6ntXnAQjadEdfX0tBOWsyUHd3M3NONXFFeGZkR0E&usp=sharing Az F1 és H1 mezőket ha állítgatod, akkor láthatod az eltéréseket.

A táblázatból egyébként amire emlékszem,hogy az A, B és C oszlopok tartalma egy adatlapból van. B azt tartalmazza, hogy a 25 fokon mérhető ellenálláshoz képest hányszorosa az adott hőmérsékleten az ellenállás, C oszlopra nem emlékszem, de ahogy nézem, nincs is használva. D pedig az adott hőmérsékleten mérhető ellenállás, értelemszerűren pl. D3=4k7*B3. Néhány pontból kiszámoltam az adott NTC-re jellemző Steinhart-Hart képlet együtthatóit, azok kerültek az A1, B1 és C1 mezőbe. G oszlop azt tartalmazza, hogy ha sorbakapcsolom az NTC-vel az F1, majd ezzel párhuzamosan a H1 mezőbe írt ellenállást, akkor adott hőmérsékleteken mekkora lesz az eredő ellenállás. H oszlop mutatja a kapott százalékos eltérést. I oszlop adja meg a Steinhart-Hart együtthatókkal visszaszámolt hőmérsékletet, ez értelemszerűen közel azonos kell, hogy legyen az A oszloppal. J oszlop adja meg, hogy a meghamisított mérés eredményeként mekkora hőmérséklet fog érzékelni az eszköz, amivel mérünk. K oszlop pedig a mért és a valós közötti eltérést mutatja. A grafikon pedig szintén a valós, a mért, és a kettő közötti különbséget ábrázolja. F1 és H1 mezőket változtatva megnézhető, hogy mekkora eltérés lesz a mért és valós érték között.

Egyébként valahol azt mondták nekem, hogy az is probléma, hogy gázból nem kellene annyira dúsítani hidegen, mint benzinből, ezért ha nagyon hidegen átkapcsolunk, viszont a lambdaszabályzás már elindult, akkor a benzines vezérlőt összezavarjuk, mert a gázvezérlő adná a benzines jel+korrekció alapján a gázt, ami túl dús lesz, ezért a benzines visszaveszi, ami aztán viszont benzinüzemben nem fog stimmelni. Erre mondtam, hogy oké, akkor az átkapcsoláskor a benzines vezérlő hőmérsékletjelét is meg kell hamisítani, csak azt felfelé :D

Ma tettem be egy 8.2K-s ellenállást a szenzorral párhuzamosan.

Megmértem, előtte 56 fokon kapcsolt, így most 48 fokon. De lehet egy 6.8K-t is elviselne, de ma már nem akarok vele játszani, majd holnap lehet átforrasztom, de lehet megyek vele így egy darabig. Mert így mikor átkapcsol, akkor mintha nem venné úgy a gázt, a cső langyos olyankor már.

De az az érdekes, ha az ECU úgy érzékeli, hogy elérte az optimális hőmérsékletét, akkor ohm mérővel ~4.05K-t mérek, ha leállítom a kocsit akkor 2K, majd ez kúszik felfele, tehát hűl a motor. De amíg nem meleg, vagyis nem éri el, addig megy le 2K-ig, és egy ugrás, és mintha veszi hogy annyi, és átvált egy nagy impedanciás állapotba az LPG ECU....

UPDATED:

Kicseréltem 6.2K-ra, és így 45 fokon kapcsolt át, majd tettem bele egy 4.7K-t, de most várom amíg visszahűl ~30 fokig, és próbálom. :) (így alapból már a 4.7K-s érzékelő 2.35K lesz. Kíváncsi leszek, hogy mikor kapcsol most.

UPDATED2:

4.7Kohmmal 38 fokon kapcsol. Marad ez. De ezt gyorsan eléri.

Link to comment
Megosztás:

Ma tettem be egy 8.2K-s ellenállást a szenzorral párhuzamosan.

Megmértem, előtte 56 fokon kapcsolt, így most 48 fokon. De lehet egy 6.8K-t is elviselne, de ma már nem akarok vele játszani, majd holnap lehet átforrasztom, de lehet megyek vele így egy darabig. Mert így mikor átkapcsol, akkor mintha nem venné úgy a gázt, a cső langyos olyankor már.

De az az érdekes, ha az ECU úgy érzékeli, hogy elérte az optimális hőmérsékletét, akkor ohm mérővel ~4.05K-t mérek, ha leállítom a kocsit akkor 2K, majd ez kúszik felfele, tehát hűl a motor. De amíg nem meleg, vagyis nem éri el, addig megy le 2K-ig, és egy ugrás, és mintha veszi hogy annyi, és átvált egy nagy impedanciás állapotba az LPG ECU....

UPDATED:

Kicseréltem 6.2K-ra, és így 45 fokon kapcsolt át, majd tettem bele egy 4.7K-t, de most várom amíg visszahűl ~30 fokig, és próbálom. :) (így alapból már a 4.7K-s érzékelő 2.35K lesz. Kíváncsi leszek, hogy mikor kapcsol most.

UPDATED2:

4.7Kohmmal 38 fokon kapcsol. Marad ez. De ezt gyorsan eléri.

Ma kipróbáltam reggel kb 0 fokos garázsból indulva kb 2 perc egyhelyben amíg kijártam, ajtók becsuk, stb... és kb 800m múlva már váltott....

Így azért kevesebb benzin fog fogyni. :)

Link to comment
Megosztás:

ma gyöngyösön 280 az új ár...normálisak ezek?

Szegeden is vannak ilyen "normálisak": a 47-es mellett a LUKOIL-nál 278, a MOL-nál 280 Ft a gáz.

Tőlük három kilométerre meg 240. Kedvezménnyel 232.

Egy-két hete láttam egy nem szegedi taxist Opel Zafirával a Lukinál gázt tankolni. Már majdnem szóltam neki, hogy miért nem megy át az AGIP-ra. De aztán hagytam a fenébe. Nem akartam összetűzést a kutassal. Biztosan nem tetszett volna neki ha rontom az üzletét. (Én csak pár liternyi benzinért voltam ott) :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Szegeden is vannak ilyen "normálisak": a 47-es mellett a LUKOIL-nál 278, a MOL-nál 280 Ft a gáz.

Tőlük három kilométerre meg 240. Kedvezménnyel 232.

Egy-két hete láttam egy nem szegedi taxist Opel Zafirával a Lukinál gázt tankolni. Már majdnem szóltam neki, hogy miért nem megy át az AGIP-ra. De aztán hagytam a fenébe. Nem akartam összetűzést a kutassal. Biztosan nem tetszett volna neki ha rontom az üzletét. (Én csak pár liternyi benzinért voltam ott) :icon1:

Nekem Zalaegerszegen a legolcsóbb 274Ft/l. :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Kérdésem az lenne hogy opel astra 1.8 as (Z18XE) automnak az LPG fogyasztás 9,5L de ebbe van sűrűn 110 es tempo meg városi közlekedés ez jó szerintetek vagy nézessem meg ?

Szerintem jó. Nekem ~8,5 litert evett hasonló körülmények között, majd betartottam a KRESZt, és ez "leesett" 7-7,5 literre.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérném a segítségeteket. Opel g astra z18xe 16v

Az lenne a baj P0170 es hiba van jelen amikor a gáz tartályba már fogytán van a gáz akkor ki gyullad a motor hiba jelző ha tele tankolom akkor megyek vele egy kicsit el alszik a lámpa szóval a hiba nem aktív de ugyanúgy ki lehet villogtatni ez miért van a légmennyiség mérőm jó a szerelő mondta a lambdaszondák jók de még is van valami most is épp aktív a hiba és a fogyasztáson is meg látszik

Már a napokba abszolult nem alszik ki a hiba jelző

A fogyasztásom se tetszik 9,5 litert eszik gázbol

Kérem segítsetek ! mit cseréljek, mit csináljak, mit vegyek meg gyertya milyen legyen

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérném a segítségeteket. Opel g astra z18xe 16v

Az lenne a baj P0170 es hiba van jelen amikor a gáz tartályba már fogytán van a gáz akkor ki gyullad a motor hiba jelző ha tele tankolom akkor megyek vele egy kicsit el alszik a lámpa szóval a hiba nem aktív de ugyanúgy ki lehet villogtatni ez miért van a légmennyiség mérőm jó a szerelő mondta a lambdaszondák jók de még is van valami most is épp aktív a hiba és a fogyasztáson is meg látszik

Már a napokba abszolult nem alszik ki a hiba jelző

A fogyasztásom se tetszik 9,5 litert eszik gázbol

Kérem segítsetek ! mit cseréljek, mit csináljak, mit vegyek meg gyertya milyen legyen

Ez a hiba eredhet: lambdaszonda, helytelen beállítás-ból, vagy akár reduktor hiba is lehet.

Az esetedben nem ártana a gázrendszert hangolni, valószínű az lesz a hiba, és ha a reduktorral van valami, az ott kiderül.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Üdv Mindenkinek.

Egy kis tájékoztatásra lenne szükségem. Pár napja nagyon jelképes összegért sikerült hozzájutnom egy "Ac Stag 300-6 isa2"- es típusú gázszetthez. Ugye ez egy 6 hengeres Mondeo-ban volt, és 6 hengeres a szett is. Viszont nekem egy Opel Corsa C-be kellene ami 4 hengeres. Kettő szerelőt kérdeztem. Az egyik azt mondja nem valószínű hogy bele lehet rakni a másik azt mondta semmi akadálya nincs. Kerestem infot a google-be, a hivatalos ac stag oldalán is, de nem találtam semmi érdemleges infot hogy 4 hengeressel is kompatibilis e.

Szerintetek bele lehet rakni?
Akitől vásároltam azt mondta ő is hogy 4 hengeresbe is bele lehet.

Válaszotokat köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.