Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

Na ja. Én még csak árajánlatot kértem(z14xe), medic-car azt hiszem, első körben 2 rendszert ajánlottak, '235e' az occsó, 285 a drága. Őszintén szólva, ha csak 100.000et elmegy gond nélkül simán megéri. Biztos a pénz is visszatartó erő, de szerintem még inkább az infóhiány, nem reklámozzák túl. Amúgy a matek ált. suli 1-4. oszt. Aki több milláért vesz autót, ott 2-3 kiló nem okozhat gondot.

Talán a fenntartása sem. <_<

Link to comment
Megosztás:

Na ja. Én még csak árajánlatot kértem(z14xe), medic-car azt hiszem, első körben 2 rendszert ajánlottak, '235e' az occsó, 285 a drága. Őszintén szólva, ha csak 100.000et elmegy gond nélkül simán megéri. Biztos a pénz is visszatartó erő, de szerintem még inkább az infóhiány, nem reklámozzák túl. Amúgy a matek ált. suli 1-4. oszt. Aki több milláért vesz autót, ott 2-3 kiló nem okozhat gondot.

Én innen kaptam a legjobb ajánlatot: http://www.autogazszereles.hu/ (pótkeréktartállyal, visszajelzővel) Én már szereltettem náluk.

Itt van egy "pörgősebb" fórum : http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9023399

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Én innen kaptam a legjobb ajánlatot: http://www.autogazszereles.hu/ (pótkeréktartállyal, visszajelzővel) Én már szereltettem náluk.

Itt van egy "pörgősebb" fórum : http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9023399

Üdv

Kösz az infókat! Néztem, tényleg olcsóbbak, de ha után kell állítani közel kell legyen a szerviz :wacko: A pontos beállításon sok múlik állítólag. Ráadásul nem írnak a te helyeden gariról, a drága helyen van 24 hó 100.000 km. Loveco szettekről sem hallottam még, a Lovato neves, akkor ez olyan mint az Aididos/Adidas? Asszem nincs nekem annyi pénzem, hogy a legolcsóbbat válasszam <_<

Link to comment
Megosztás:

Kösz az infókat! Néztem, tényleg olcsóbbak, de ha után kell állítani közel kell legyen a szerviz :wacko: A pontos beállításon sok múlik állítólag. Ráadásul nem írnak a te helyeden gariról, a drága helyen van 24 hó 100.000 km. Loveco szettekről sem hallottam még, a Lovato neves, akkor ez olyan mint az Aididos/Adidas? Asszem nincs nekem annyi pénzem, hogy a legolcsóbbat válasszam <_<

Nekem útba esik.

2004-ben már szereltek nekem Comboba. Régi, korekt cég.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
És mennyi a lényeg ???

szekvenciális rendszer?

Ki csinálta?

Olvass vissza! :)

215eFt.

Igen.

Szappanos autógáz Tass http://www.autogazszereles.hu/

"- Zavoli szekvenciális, gázbefecskendezős rendszer

- pótkeréktartály

- tartályszint visszajelzés

- adatlap/ ez alapján az okmányiroda bejegyzi a kettős üzemet, és nem kell vizsgáztatni/

- teljes beszerelés 215000 Ft."

Link to comment
Megosztás:

Olvass vissza! :)

215eFt.

Igen.

Szappanos autógáz Tass http://www.autogazszereles.hu/

"- Zavoli szekvenciális, gázbefecskendezős rendszer

- pótkeréktartály

- tartályszint visszajelzés

- adatlap/ ez alapján az okmányiroda bejegyzi a kettős üzemet, és nem kell vizsgáztatni/

- teljes beszerelés 215000 Ft."

és ebben benne volt az újra vizsgáztatás??

egyébként visszaolvastam,csak amit mondanak az nem mindig annyi :D

Mert én A-Z ig gondoltam...

Szerk:nem is értem miért nem kell újra vizsgáztatni...,de ez csak jó hír

Link to comment
Megosztás:

és ebben benne volt az újra vizsgáztatás??

egyébként visszaolvastam,csak amit mondanak az nem mindig annyi :)

Mert én A-Z ig gondoltam...

"- adatlap/ ez alapján az okmányiroda bejegyzi a kettős üzemet, és nem kell vizsgáztatni/"

Sorozatengedélyes és állítólag nem kell vizsgáztatni.

Már csak az a kérdés, hogy forgalmit kell-e cserélni. Valahol nem írják bele hátra (új 6000). Majd kiderül.

Link to comment
Megosztás:

"- adatlap/ ez alapján az okmányiroda bejegyzi a kettős üzemet, és nem kell vizsgáztatni/"

Sorozatengedélyes és állítólag nem kell vizsgáztatni.

Már csak az a kérdés, hogy forgalmit kell-e cserélni. Valahol nem írják bele hátra (új 6000). Majd kiderül.

pont nem láttad hogy beszerkesztettem :)

várjuk a fejleményeket :D

Link to comment
Megosztás:

OK

Én a fogyira leszek kíváncsi. Benzinből 7-8 között volt.

Bár ez mindig benzinnel indít és csak 40 fokos víznél (reduktornál) vált csak át. Melegen 25mp.

Jó hogy meglépted, majd tudósítsd a fogyasztást és esetleg a karbantartást (remélem ilyenre nem lesz szükség).

Link to comment
Megosztás:

És mennyi a benzinfogyasztás így?

Gázszag témában különben hogy állnak ezek az új cuccok? Én még a Ladás-Lovatós-gázpalackos időben leragadtam...

A benzin fogyasztás csak hideg motornál jelentős. 40 fokos viznek kell lenni a Reduktornál utána vált át gázra. Meleg indításnál 25 mp.

Tehát pár ezer km/tank.

Gázszag természetesen nincs. Teljesítmény csökkenés van föleg nyomaték visszaesés. De ez még csak az első 375km volt. Még tesztelés alatt. :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem 2 éve van a kocsimba (astra) beépítve LPG, semmi gondom nem volt vele.

Tipus>>Landi Renzo szekvenciális befecskendezésű rendszer

Válási hőmérséklet>>35 fok

Váltási fordulatszám 1500

Gáz fogyasztás 9 liter ( 3000 fordulatig!)

Meleg motornál a váltási idő megegyezik azzal az idővel amedig a motor eléri az 1500-as fordulatszámot, ha nem aduk gázt és a motor nem pereg fel (1500-ra) akkor sohasem fog átváltani gázra.

Előnyök: Környezetkímélő és nincs szúrós kipufogó gáz szag.

A motorolaj tisztább ( kevesebb korom)

A motor élettartalma hosszabb (olasz szaklapok szerint)

70%-al biztonságosabb mint a benzines (ütközéskor)

Hátrányok: A csomagtérben elfoglalja a pótkerék helyét.

A hőlecsapódás következménye végett hamarabb kirohad a hátsó kipufogó dob.

Link to comment
Megosztás:

A benzin fogyasztás csak hideg motornál jelentős. 40 fokos viznek kell lenni a Reduktornál utána vált át gázra. Meleg indításnál 25 mp.

Tehát pár ezer km/tank.

Gázszag természetesen nincs. Teljesítmény csökkenés van föleg nyomaték visszaesés. De ez még csak az első 375km volt. Még tesztelés alatt. :)

Értem. Mondjuk ez a gáz téma inkább alternatíva, mint az etanol. Régebben agyaltam én is rajta, de mostmár korosabb az autóm, nekem nem biztos, hogy megérné egy szett árát beleruházni, meg annak ellenére, hogy ma már kiforrott, biztonságos cuccokat építenek be, az ember valahogy ösztönösen jobban fél a gáztól.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.