Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Gondolkodom mostanában gáz beszereltetésén az autómba, van valakinek esetleg akinek már gázos az autója és vannak tapasztalatok?

Nekem 1,6 benzines kombi h astra van!

Ilyen apróságok érdekelnének hogy ki milyen szettet ajánl hol szereltette be?

A másik hogy a bc fogyasztásmérőjét ilyenkor gondolom felejtsem el?

a válaszokat előre is köszi:-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Gondolkodom mostanában gáz beszereltetésén az autómba, van valakinek esetleg akinek már gázos az autója és vannak tapasztalatok?

Nekem 1,6 benzines kombi h astra van!

Ilyen apróságok érdekelnének hogy ki milyen szettet ajánl hol szereltette be?

A másik hogy a bc fogyasztásmérőjét ilyenkor gondolom felejtsem el?

a válaszokat előre is köszi:-)

Szia!

Gondolom ugyan az a motorunk (Z16XEP). Én Tass-on szereltettem be, 5 óra alatt kész volt. Pótkerék (38L)tartállyal, visszajelzővel 215eFt volt Októberben.

Eddig 5ekm mentem hiba nélkül. BC-m nincs. ZAVOLI rendszer, nem kell vizsgáztatni, bejegyzés a forgalmiba 2300 Ft tavaly.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Z14XE motorosba nincs valakinek szerelve autógáz? Nagy dilemmák után most megyek februárban a beszerelésre. Remélem minden hiba nélkül menni fog az átállás. "F" Astránál megszívatott az etanol, ezért azzal nem próbálkozom többet.

Van már tapasztalat szelephézag ellenőrzésre? Milyen sűrűn érdemes? Motorolajra valami tuti tipp, hogy ezután mit tegyek bele?

Mindenkinek jó átszerelést! A 370 forintos benzint meg felejtsük el!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Z14XE motorosba nincs valakinek szerelve autógáz? Nagy dilemmák után most megyek februárban a beszerelésre. Remélem minden hiba nélkül menni fog az átállás. "F" Astránál megszívatott az etanol, ezért azzal nem próbálkozom többet.

Van már tapasztalat szelephézag ellenőrzésre? Milyen sűrűn érdemes? Motorolajra valami tuti tipp, hogy ezután mit tegyek bele?

Mindenkinek jó átszerelést! A 370 forintos benzint meg felejtsük el!

Z16XE van, nem hiszem, h működésben nagy különbség lenne...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Z14XE motorosba nincs valakinek szerelve autógáz? Nagy dilemmák után most megyek februárban a beszerelésre. Remélem minden hiba nélkül menni fog az átállás. "F" Astránál megszívatott az etanol, ezért azzal nem próbálkozom többet.

Van már tapasztalat szelephézag ellenőrzésre? Milyen sűrűn érdemes? Motorolajra valami tuti tipp, hogy ezután mit tegyek bele?

Mindenkinek jó átszerelést! A 370 forintos benzint meg felejtsük el!

hogyan szívatott meg az etanol, mi történt?

Link to comment
Megosztás:

gallyra vágta a kp-i befecskendező szelepemet, aminek vidéken a vasárnapi javítása majdnem 40 000 ft volt, ráadásul akár mit csináltuk 10 liter felett zabált, benzinből meg 7-et. Többször lefulladt, elég ciki pirosnál városban, és ilyenkor csak nagyon nehezen indult újra. Pályán sokszor rángatott, tény hogy nem volt benne benya csak etanol, de nyár volt, a hidegre nem lehetett fogni.

Link to comment
Megosztás:

gallyra vágta a kp-i befecskendező szelepemet, aminek vidéken a vasárnapi javítása majdnem 40 000 ft volt, ráadásul akár mit csináltuk 10 liter felett zabált, benzinből meg 7-et. Többször lefulladt, elég ciki pirosnál városban, és ilyenkor csak nagyon nehezen indult újra. Pályán sokszor rángatott, tény hogy nem volt benne benya csak etanol, de nyár volt, a hidegre nem lehetett fogni.

Átalakító nélkül ,csak etanolt tankoltál bele???Tudtommal csak fele lehet max átalakítás nélkül,

télen meg inkább még kevesebb olyan 20-30% körül .

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
ma kiderül hogy megtartjuk e a zafirát, és ha igen akkor ebbe megy bele a gáz....

elég sokat olvastam, nincs hosszú távú hatása. müködik. a szomszédom toyotájában 270.000 km van, és még megy gond nélkül, ugyhogy nincsvész :lol:

az akkora az az autó hogy két tartály is befér :D

Link to comment
Megosztás:

Én is gondolkoztam a napokban,csak nem tom hosszútávú hatásaitsmiley-confused005.gif

qrva drága a benzin,és sokat járok

Nem tudom, belebegtették mostanában a 400, sőt az 500 Ft-os :D benzint is... Ha ez bejön, az egyre többeknél fogja kiverni a biztosítékot. Én mindig idegenkedtem a gáztól, de ha így megy tovább, valamit lépni kell. Az etanol nem tűnik túl spórolós megoldásnak, úgyhogy ha gáz, ha nem - lehet, hogy át "kell" térni gázra. És ha szépen kezdene majd elterjedni, egy huszárvágással felemelik a jövedéki adóját...

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, belebegtették mostanában a 400, sőt az 500 Ft-os :lol: benzint is... Ha ez bejön, az egyre többeknél fogja kiverni a biztosítékot. Én mindig idegenkedtem a gáztól, de ha így megy tovább, valamit lépni kell. Az etanol nem tűnik túl spórolós megoldásnak, úgyhogy ha gáz, ha nem - lehet, hogy át "kell" térni gázra. És ha szépen kezdene majd elterjedni, egy huszárvágással felemelik a jövedéki adóját...

Beteszem ezt is a corsába, akkor olyan lesz, mint egy orosz harckocsi: mindenevő! :D

Link to comment
Megosztás:

ma kiderül hogy megtartjuk e a zafirát, és ha igen akkor ebbe megy bele a gáz....

elég sokat olvastam, nincs hosszú távú hatása. müködik. a szomszédom toyotájában 270.000 km van, és még megy gond nélkül, ugyhogy nincsvész :D

Haverom Z12XEP Corsába tetette bele a gázt,mert oktat a kocsival.Ő is már 100 ezer km.

felett jár a gázzal,eddig egyszer volt talán baja vele,valahogy nem váltott át gázra vagy mi.

A beszerelő szervízben megcsinálták neki gariban.

Valamint trafót kellett cserélni,3 hengerezett a kocsi,de ez gondolom a gáztól független.

Érdekességképp elmondom,hogy ezelőtt is C Corsával oktatott,Z10XE-vel és 324 ezer

km-t tettek a kocsiba nagyobb meghibásodás nélkül.

Link to comment
Megosztás:

Én is nézelődtem gáz ügyben de nem tudtam dűlőre jutni vele.

Olvasgattam indexes topikot is kérdeztem opel szervizt ahol

szerelnek be gázt, ott azt mondták hogy autópályára nem

ajálják a gázt mert a szelepfészkek beéghetnek vagy akkor

át kell kapcsolni benzinre mondjuk ebből nem tudom mi igaz?

Arra mondjuk én is kíváncsi lennék ha mondjuk beégne a szelepfészek

az kb mennyi lenne a javítása?

1,6 benzin H astra

uhuhu neked a zafirába ugyanaz a moci lehet mint az enyémben?

Link to comment
Megosztás:

Én is nézelődtem gáz ügyben de nem tudtam dűlőre jutni vele.

Olvasgattam indexes topikot is kérdeztem opel szervizt ahol

szerelnek be gázt, ott azt mondták hogy autópályára nem

ajálják a gázt mert a szelepfészkek beéghetnek vagy akkor

át kell kapcsolni benzinre mondjuk ebből nem tudom mi igaz?

Arra mondjuk én is kíváncsi lennék ha mondjuk beégne a szelepfészek

az kb mennyi lenne a javítása?

1,6 benzin H astra

uhuhu neked a zafirába ugyanaz a moci lehet mint az enyémben?

nem, neked a z16xep motorod van, nekem a régebbi z16XE.

Melyik opel szerviz szerel gázt?

amugy a szelepbeégés lehetséges, de nem hiszem kicsi az esély rá.

2 hozzászólással ezelött írtam:

elég sokat olvastam, nincs hosszú távú hatása. müködik. a szomszédom toyotájában 270.000 km van, és még megy gond nélkül, ugyhogy nincsvész

ezenfelül párhónapja volt nálunk egy lacetti javitáson. Gázos, 310.000 km volt benne. a motor még nem volt megbontva...

Link to comment
Megosztás:

Hol? És miért kell újravizsgáztatni? Nincs hozzá típusengedély?

Jogos az észrevétel!

Sorozat beépítési engedéllyel rendelkező cucc szerelése után csak be kel jegyeztetni forgalmiba.

Azt nem értem, hogy ez miért nem így működik vonóhorog felszerelésnél?

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.