Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

Tasson van a Szappanos Autógáz nevű cég. Keress rá neten. Akiket néztem eddig, ők a legolcsobbak. Skodában a tartályra lejárt a 10 év, náluk volt a legolcsobb cserélni is.

a legolcsóbb sajnos nem a legjobb.

Dunakeszire jelentkeztem be, 215.000 Ft, de ott a legjobb olasz gászszettet szerelik be. ( plusz müszaki vizga 20.000 Ft )

A Tass-i az lengyel szettet szerel 180 ért, és azzal a gázos fórumok szerint rengeteg baj van.

Bejelentkeztem, 03.30 ára adtak időpontot. Van munkájuk bőven :D

Link to comment
Megosztás:

Opel16v E85 guru/fanatikus/főpap/zászlóvivő.

aha jaja.

de erre most nem tudok mit írni :D

nekem az etanol max 5 év mulva, amikor kiderült hogy milyen kárt okoz az autóban, és hogy mennyire pénztárca barát.

mert többet fogyaszt, az átalakitó is pénzbe kerül, és annyival nem olcsóbb mint a benzin.

a gáz meg jelenleg 200 Ft / L . és másfél liter a többletfogyasztás.

A zafira elméletileg el fog menni 100 KM-t 2000 forintból..... a majdnem 4000 helyett...

Link to comment
Megosztás:

aha jaja.

de erre most nem tudok mit írni :D

nekem az etanol max 5 év mulva, amikor kiderült hogy milyen kárt okoz az autóban, és hogy mennyire pénztárca barát.

mert többet fogyaszt, az átalakitó is pénzbe kerül, és annyival nem olcsóbb mint a benzin.

a gáz meg jelenleg 200 Ft / L . és másfél liter a többletfogyasztás.

A zafira elméletileg el fog menni 100 KM-t 2000 forintból..... a majdnem 4000 helyett...

Én sem barátkozom az E85-l.Inkább gáz,talán április május környékén lesz majd csináltatva,addig gyüjtés.

Egy ismerősömnek,az öreg toyotáját,igen rendesen lerendezte az etanol...

Link to comment
Megosztás:

Azért megéri utánaszámolni! Etanolból kb ugyanannyit enne/eszik, mint gázból enne/eszik. Saját példám, 1.8 G astra, eszik városban etanolból 10-12 körül, 10-et melegben, 12-t nagy hidegben. Benzinből is meginna 9-10-et minimum, szóval nem járok rosszul. Gázból is min a 10-20% többletfogyi, vagyis literje, kg-ja mindegy miben számoljuk, hasonló. Árban persze van kb 100km-ként 780 Ft különbség a gáz javára, de a gáznál van kb 200e Ft beszerelésre, plusz amikor vizsgáztatod, pár ezer forint többlet és macera. Etanolban ez olyan 60e körüli egyszeres befektetés, meg kb 5000 Ftért benzinszűrőcsere. Kb 2 év alatt hozza be az árát a gáz, ha így számolsz, ami azért nem egy annyira nagy bolt, főleg, hogy az etanolos átalakítót bármikor kiveszem, míg a gázt azért macera.

Sajnos az se érv, hogy az etanolt emelik a benzinnel, mert a gázt is emelik... Szóval, érdemes számolgatni, sokat papíron. :D

Link to comment
Megosztás:

Azért megéri utánaszámolni! Etanolból kb ugyanannyit enne/eszik, mint gázból enne/eszik. Saját példám, 1.8 G astra, eszik városban etanolból 10-12 körül, 10-et melegben, 12-t nagy hidegben. Benzinből is meginna 9-10-et minimum, szóval nem járok rosszul. Gázból is min a 10-20% többletfogyi, vagyis literje, kg-ja mindegy miben számoljuk, hasonló. Árban persze van kb 100km-ként 780 Ft különbség a gáz javára, de a gáznál van kb 200e Ft beszerelésre, plusz amikor vizsgáztatod, pár ezer forint többlet és macera. Etanolban ez olyan 60e körüli egyszeres befektetés, meg kb 5000 Ftért benzinszűrőcsere. Kb 2 év alatt hozza be az árát a gáz, ha így számolsz, ami azért nem egy annyira nagy bolt, főleg, hogy az etanolos átalakítót bármikor kiveszem, míg a gázt azért macera.

Sajnos az se érv, hogy az etanolt emelik a benzinnel, mert a gázt is emelik... Szóval, érdemes számolgatni, sokat papíron. :D

Én - mint a dízelségből kifolyólag semleges - azt látom, hogy az LPG üzemmód átlagos futásteljesítmény mellett is hamar megtérül, és nincs vele a folyamatos macera, mint az E85-tel (na, erről bőven tudnál mesélni :lol: ).

U.i.: Egyáltalán nem mindegy, hogy a gázt literben v. kg-ban számoljuk.

"Közvetlen, literben mért fogyasztás összehasonlításnál az LPG-ből mintegy 5-20%-kal kell több ugyanazon teljesítmény eléréséhez, mint benzin esetén. Ez adódik egyrészt abból, hogy a 95-ös oktánszámú benzin sűrűsége átlagosan 0,76 g/cm3, míg az LPG (amelynek oktánszáma átlagosan 106-nak vehető) 0,53 g/cm3. Ezeket összevetve, 40%-os többletfogyasztás jönne ki első körben, de tudni kell, hogy az LPG égéshője magasabb, mint a benziné /LPG:46,1 MJ/kg(12,8 kWh/kg), benzin: 43,6 MJ/kg(12,1kWh/kg)/. Ez elméletileg 33%-ra mérsékli a többletfogyasztás mértékét, a végső 5-20%-ot végül is a magasabb oktánszám eredményezi. A többletfogyasztás mértéke függ természetesen a vezetési stílustól, az átlagosan megtett úthossztól stb., leginkább, azonban a beszerelt /beszerelhető/ gázkészüléktől. A modern, harmadik generációs berendezéseknél ez az érték ? megfelelő beállításnál ? 10% százalék alatt van, mivel a lineáris gázinjektorok már megközelítik a benzinbefecskendezés karakterisztikáját, emellett a legújabb fejlesztésű szoftverek a gázadagolás legideálisabb módját is biztosítani tudják." (Wikipédia)

Link to comment
Megosztás:

Zömében rövid utakra (15-20 km) + belvárosi hideg üzemekre használva a gázos autót van valami mellékhatás, vagy jelentkezhet valami ebből adódó probléma?

Nem ismerem a modern gázos rendszereket, de gondolom az indítás itt is benzinről megy és csak a melegedő motornál vált át gázra. Ha ez így van, akkor nálam kicsit felemás sikerű lenne a használata. :D

Link to comment
Megosztás:

Zömében rövid utakra (15-20 km) + belvárosi hideg üzemekre használva a gázos autót van valami mellékhatás, vagy jelentkezhet valami ebből adódó probléma?

Nem ismerem a modern gázos rendszereket, de gondolom az indítás itt is benzinről megy és csak a melegedő motornál vált át gázra. Ha ez így van, akkor nálam kicsit felemás sikerű lenne a használata. :D

Ha jól emlékszem valahol 35°C körül vált gázra. Azt viszonylag hamar eléri a motor ill. a hűtővíz.

Link to comment
Megosztás:

a gázt 20 éve árusítják magyarországon. azért arról tudjuk már hogy müködik. etanol max 1 éve van, és a környezetemben mindenki szopott már miatta, ha másnem akkor egy AC pumpát... ami azért eléggé elviszi a megtérülés idejét a negatív irányba.

A Gázzal nincs ilyenirányú tapasztalatom, ott egy pár taxist ismerek akik használjék, és nekik működik... hisz egy kiforrott technikáról van szó.

Biztos segít megölni a motort, de szerintem ritka az az ember aki 200.000 km-t használ egy autót....

Link to comment
Megosztás:

ezek az új rendszerek nem tudnak már gázzal indulni??

"2004 óta már LPI-gázberendezések is jelen vannak a piacon. Ezen rendszereknél egy üzemanyag szivattyú a folyékony gázt nyomás alatt az adagolócsőbe nyomja, amiből a gázsugár - adagolószelepeken át - egyenest a beömlő traktusokra kerül. A gáz légneművé váláskor föllépő hőelvonás a beömlő levegőt, a terheléstől függően 5-15 Kelvin fokkal lehűti, s ez némi teljesítménynövekedéssel jár /Lásd a turbófeltöltős motoroknál alkalmazott visszahűtés/ a kigázosításos módszerhez képest, míg az eredeti meghajtó anyaghoz, a benzinhez képest nincs változás, mivel ott is folyékony formában injektálják be a hajtóanyagot"

(Wikipédia)

Link to comment
Megosztás:

a gázt 20 éve árusítják magyarországon. azért arról tudjuk már hogy müködik. etanol max 1 éve van, és a környezetemben mindenki szopott már miatta, ha másnem akkor egy AC pumpát... ami azért eléggé elviszi a megtérülés idejét a negatív irányba.

A Gázzal nincs ilyenirányú tapasztalatom, ott egy pár taxist ismerek akik használjék, és nekik működik... hisz egy kiforrott technikáról van szó.

Biztos segít megölni a motort, de szerintem ritka az az ember aki 200.000 km-t használ egy autót....

Én meg gázmotorokat szerelek,javítok, szedek szét naponta... :D

Link to comment
Megosztás:

Biztosan mindenki tudja, és akinek gázos autója van, azt valószínűleg nem befolyásolta a döntésben, de gázos autóval nem lehet mélygarázsba behajtani.

Cserébe környezetbarátabb, és jobb keverékképzést produkál.

hát én kb ennyi hátrányát tudom felsorolni :D

illetve még azt hogy a pótkerék bekerül az utastérbe, és foglalja a helyet ....

Link to comment
Megosztás:

hát én kb ennyi hátrányát tudom felsorolni :D

illetve még azt hogy a pótkerék bekerül az utastérbe, és foglalja a helyet ....

Na én nem fogom hurcibálni a pótkereket,lesz egy spray,vagy egy kis kompri...Mélygarázy,meg 140 km-s körzetben nincs :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na én nem fogom hurcibálni a pótkereket,lesz egy spray,vagy egy kis kompri...Mélygarázy,meg 140 km-s körzetben nincs :D

ááá, olyan nekem is van,, de vettem potkereket a hondába.

ugyanis miután beletöltötted, és eljutottál a gumishoz a gumit kukába kell dobni....

majd keresek a zafirába egy szükségpótkereket...

Link to comment
Megosztás:

ááá, olyan nekem is van,, de vettem potkereket a hondába.

ugyanis miután beletöltötted, és eljutottál a gumishoz a gumit kukába kell dobni....

majd keresek a zafirába egy szükségpótkereket...

Ezt a sprés dolgot már hallottam én is.De hova teszem a mankókereket?Csomagtartóra,kívül?? :D

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.