Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Autógáz - LPG az Astrában


uhuhu

Recommended Posts

ááá, olyan nekem is van,, de vettem potkereket a hondába.

ugyanis miután beletöltötted, és eljutottál a gumishoz a gumit kukába kell dobni....

majd keresek a zafirába egy szükségpótkereket...

Van már olyan cucc,ami nem eszi meg a gumit,és még használni is lehet a kocsit vele...de nem jut eszembe a neve :D

Link to comment
Megosztás:

Én meg gázmotorokat szerelek,javítok, szedek szét naponta... :D

Kiegészíteném magam:

Tudjuk, hogy az E85 üzem sem letesztelt még hosszútávon, de: a gázosítás miatt is lehetnek potenciális hibaforrások.

Gázból kicsapodó vízpára a hengertérben,melléktermék felhalomozódása a hengertérben,kipuff rendszer gyorsabb rohadása,szelepek fokozottabb igénybevétele,kenés csökkenése stb.

Szóval azért nem kell ettől sem hasraesni. :lol:

Másrészt idő kérdése a "fentieknek" mikor jut eszébe az LPG árához is hozzányúlni...sajnos. :D

Link to comment
Megosztás:

Kiegészíteném magam:

Tudjuk, hogy az E85 üzem sem letesztelt még hosszútávon, de: a gázosítás miatt is lehetnek potenciális hibaforrások.

Gázból kicsapodó vízpára a hengertérben,melléktermék felhalomozódása a hengertérben,kipuff rendszer gyorsabb rohadása,szelepek fokozottabb igénybevétele,kenés csökkenése stb.

Szóval azért nem kell ettől sem hasraesni. :D

Másrészt idő kérdése a "fentieknek" mikor jut eszébe az LPG árához is hozzányúlni...sajnos. :D

Tudtommal az LPG-ben vannak olyan adalékok, amik pl. segítik a kenést, vagy ez nem így van és nem elégséges?

A gáz is és a benzin is szénhidrogén, mindkettőből keletkezik vízpára, a gázból ezek szerint jóval több?

A melléktermékek alatt mit értesz, milyen káros cuccok csapódnak ki?

És úgy általában, milyen egyéb bajokkal találkozol még a gázos motoroknál?

Amit árkérdésben írsz, az előbb-utóbb biztosan esélyes lesz. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal az LPG-ben vannak olyan adalékok, amik pl. segítik a kenést, vagy ez nem így van és nem elégséges?

A gáz is és a benzin is szénhidrogén, mindkettőből keletkezik vízpára, a gázból ezek szerint jóval több?

A melléktermékek alatt mit értesz, milyen káros cuccok csapódnak ki?

És úgy általában, milyen egyéb bajokkal találkozol még a gázos motoroknál?

Amit árkérdésben írsz, az előbb-utóbb biztosan esélyes lesz. :D

a motor túlzott kopása szerintem ma már nem jellemző. minden motor tönkremegy elöbb vagy utobb.

kérdés hogy melyik a jobb, ha 200 Ft os gázzal 200.000 km után kuka, vagy 400 Ft os benzinnel akár 300.000 km t is megtehetsz...

10 literes fogyasztással számolva

gázár: 4.000.000 Ft ot költesz gázra

benzinből közel a duplája

( remélem jól számoltam. szerintem igen )

ezért az ember bevállal egy 400.000 Ft os többletköltséget, egy motorgenerált. ( vagy veszel nyócvanért egy bontottat )

pontosan ezért írtam ide: szomszéd toyotájában 270.000 km van, és még megy, illetve volt a multkor egy lacetti taxi amiben 310.000 km volt, és bontatlan volt a motorja.

szóval ez azért eléggé a pozitiv irányba billenti a mérleg nyelvét.

Másik a gázár. ha most 50 vagy akár 100 forinttal is felviszik a gáz árát, akkor is 100 Ft tal olcsóbb mint a benzin. ( ugye itt feltételeztük hogy a benzin árát lerögzitették... ami ugye elképzelhetetlen. )

DE ha megnézed az EU ban lévő benzin és gáz árakat akkor látjuk hogy kb muindegyik ugyanannyival magasabb itthon. nem csinálják / csinűálhatják azt hogy a gáz szlovákiába 0,7 euro, itthon akár másfél. mert akkor a benzint is az EU szint fölé kéne emelniük.

Link to comment
Megosztás:

Én - mint a dízelségből kifolyólag semleges - azt látom, hogy az LPG üzemmód átlagos futásteljesítmény mellett is hamar megtérül, és nincs vele a folyamatos macera, mint az E85-tel (na, erről bőven tudnál mesélni :lol: ).

U.i.: Egyáltalán nem mindegy, hogy a gázt literben v. kg-ban számoljuk.

"Közvetlen, literben mért fogyasztás összehasonlításnál az LPG-ből mintegy 5-20%-kal kell több ugyanazon teljesítmény eléréséhez, mint benzin esetén. Ez adódik egyrészt abból, hogy a 95-ös oktánszámú benzin sűrűsége átlagosan 0,76 g/cm3, míg az LPG (amelynek oktánszáma átlagosan 106-nak vehető) 0,53 g/cm3. Ezeket összevetve, 40%-os többletfogyasztás jönne ki első körben, de tudni kell, hogy az LPG égéshője magasabb, mint a benziné /LPG:46,1 MJ/kg(12,8 kWh/kg), benzin: 43,6 MJ/kg(12,1kWh/kg)/. Ez elméletileg 33%-ra mérsékli a többletfogyasztás mértékét, a végső 5-20%-ot végül is a magasabb oktánszám eredményezi. A többletfogyasztás mértéke függ természetesen a vezetési stílustól, az átlagosan megtett úthossztól stb., leginkább, azonban a beszerelt /beszerelhető/ gázkészüléktől. A modern, harmadik generációs berendezéseknél ez az érték ? megfelelő beállításnál ? 10% százalék alatt van, mivel a lineáris gázinjektorok már megközelítik a benzinbefecskendezés karakterisztikáját, emellett a legújabb fejlesztésű szoftverek a gázadagolás legideálisabb módját is biztosítani tudják." (Wikipédia)

Nézd, folytonos macera annyi, hogy amikor beülsz a kocsiba, elindítom (ha jól be van állítva mindig, minden körülmények :D között beindul 5-6 mp után), várok vele fél percet, és már mehet is a szekér. Kb 1-2 perc után meg már úgy megy, mintha muszáj lenne neki taposni. Ennyi a macera vele. Cserébe olcsóbban kijössz vele, mint a benzinnel.

Azért az is baromság, hogy mindent ráfogunk, hogy AC pumpa az etanol miatt ment szét... Közel 30e km etanolozás után még semmi olyan jel, hogy valami is tönkrement volna. Sőt, szerelőm mindig elcsodálkozik, hogy de szépek a gyertyák, az olaj, stb... Azért persze lekopogom.

Nekem az a bajom a gázzal, ha azt beszereltetem, de mondjuk 2 éven belül eladom a kocsit, akkor bukom vele beszerelési költséget, és az etanolhoz képest meg talán éppen, ha visszahozza az árát.

Link to comment
Megosztás:

ezért az ember bevállal egy 400.000 Ft os többletköltséget, egy motorgenerált. ( vagy veszel nyócvanért egy bontottat )

pontosan ezért írtam ide: szomszéd toyotájában 270.000 km van, és még megy, illetve volt a multkor egy lacetti taxi amiben 310.000 km volt, és bontatlan volt a motorja.

szóval ez azért eléggé a pozitiv irányba billenti a mérleg nyelvét.

Nem bántásból Ákos, de miért érzem azt, hogy egy kicsit magadat nyugtatod? :D

A kivált melléktermékről csinálok bent fotót majd a műhelyben, elég durva kokszosodást okozhat gáz a hengerfejen az égéstérben.

A gyertyák hőértékéről nem esik szó...azt nem kell cserélni a gáz esetében?

Pl a denso külön gyárt gázüzemhez gyertyákat...

Link to comment
Megosztás:

Ákos engem is régóta nyaggat a gázzal,de Én biztos hogy sosem fogom berakni a kocsimba...Etanolt kiprobáltam,minden átalakító nélkül fele-fele arányban.Nekem nem jött be.Ezt csak azért írtam le,hogy lássátok egyik oldalon se állok.Ha megnézzük tgabkai által linkelt kalkulátort akkor láthatjuk,hogy a mi esetünkben éves 25e km számolva 0.6 év alatt jön vissza a beszerelés ára.....Futó Gabi E85 oldalán is van kalkulátor,ott ugyanezekkel az adatokkal számolva 11hónap a megtérülés ideje.

Sanos az E85 árát,mindig a benzin árához emelik :D

Link to comment
Megosztás:

Nem bántásból Ákos, de miért érzem azt, hogy egy kicsit magadat nyugtatod? :D

A kivált melléktermékről csinálok bent fotót majd a műhelyben, elég durva kokszosodást okozhat gáz a hengerfejen az égéstérben.

A gyertyák hőértékéről nem esik szó...azt nem kell cserélni a gáz esetében?

Pl a denso külön gyárt gázüzemhez gyertyákat...

nem, én nem magamat nyugtatom...

látom hogy müködik ennyi. kiszámoltam, kiszámolták a szomszédok, kollégák.

a gyertyáról nem tudok.

cserébe E85 akiket ismerek, csak és kizárólag szívtak vele. ráadásul a megtérülés lassabb mint a gáz esetében.

nem akarok én megtéríteni senkit sem, csak van olyan az ismeretségemben aki 10 éve jár gázos autóval. és müködik. ő kitudja számolni hogy mennyit spórolt neki. ez csak erről szól semmi másról....

illetve: 1 liter gáz 200 FT , 1 liter benzin közel 400 FT 1 liter E85 közel 300 Ft.

A gázzal és az E85 tel 1-2 literrel többet fogyaszt az autó.

melyik a gazdaságosabb? 10 liter gáz vagy 10 liter E85 ?

ÉÉRRTTEEDD??? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem bántásból Ákos, de miért érzem azt, hogy egy kicsit magadat nyugtatod? :D

A kivált melléktermékről csinálok bent fotót majd a műhelyben, elég durva kokszosodást okozhat gáz a hengerfejen az égéstérben.

A gyertyák hőértékéről nem esik szó...azt nem kell cserélni a gáz esetében?

Pl a denso külön gyárt gázüzemhez gyertyákat...

Talán azért sem érdekli annyira mert 5-6 hónap alatt vissza jön az ára,ennyi idő alatt biztos semmi nem megy szét az autó.Ha utána se jön be neki,akkor meg drágábban el tudja adni a gáz miatt.Így engem se hiszem hogy érdekelne :lol:

Link to comment
Megosztás:

Talán azért sem érdekli annyira mert 5-6 hónap alatt vissza jön az ára,ennyi idő alatt biztos semmi nem megy szét az autó.Ha utána se jön be neki,akkor meg drágábban el tudja adni a gáz miatt.Így engem se hiszem hogy érdekelne :D

Hmmm...ez is egy szempont... :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én pár évig gázos zsigulit hajtottam (tudom, hogy más, de ez most mindegy).

Az apróságokat utáltam, mint például:

-szerelő meghallotta, hogy gázos, már mondta: ááá nem foglalkozok vele

-műszakizni se vihetted bárhova

-nem mehetsz vele mélygarázsba

-nem tankolhatsz magadnak, sétálj be, szólj, hogy jöjjenek, vársz....

Tudom, hogy hülyeségnek hangzik, de akkor ott dühítő.

Többet kajál gázból, vizsgán több lóvé, nem megy úgy...

Én nem rakatnám bele. Ahogy munkatársam mondja, kényszerüzem!

Link to comment
Megosztás:

...illetve: 1 liter gáz 200 FT , 1 liter benzin közel 400 FT 1 liter E85 közel 300 Ft.

A gázzal és az E85 tel 1-2 literrel többet fogyaszt az autó.

melyik a gazdaságosabb? 10 liter gáz vagy 10 liter E85 ?

ÉÉRRTTEEDD??? :lol:

Ha nem tisztán etanollal megy a gép (mondjuk 50-50%), akkor nekem még rosszabbnak tűnik az arány az etanol szempontjából: használni "kell" a drága benzint is, viszont az etanol "buktatói" ugyanúgy kijöhetnek, a nehezebb indítás, a többletfogyasztás, szűrőcsere, stb. Szerintem... :D

J0hnny! Okosíts tovább minket a gáz buktatóiról! (Nem ironikusan kérdezem, tényleg érdekel.) Mondjuk a mélygarázsos téma nálam nem annyira marginális probléma.

Link to comment
Megosztás:

Ha nem tisztán etanollal megy a gép (mondjuk 50-50%), akkor nekem még rosszabbnak tűnik az arány az etanol szempontjából: használni "kell" a drága benzint is, viszont az etanol "buktatói" ugyanúgy kijöhetnek, a nehezebb indítás, a többletfogyasztás, szűrőcsere, stb. Szerintem... :D

J0hnny! Okosíts tovább minket a gáz buktatóiról! (Nem ironikusan kérdezem, tényleg érdekel.) Mondjuk a mélygarázsos téma nálam nem annyira marginális probléma.

Pont most néztem gyertyát valakinek, létezik LPG-hez gyertyusz...

Holnap ha lesz időm fényképezek és írok. :lol:

Link to comment
Megosztás:

×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.