Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Campo


nagy istván

Recommended Posts

Szia Ákos !

A kipufogó fék ( régen a buszokon BUBÓ-nak hívták ) egy olyan szerkezet , ami motorfék üzemben egy bizomyos fordulatszám felett elzárja a kipufogó torkot , a cső előtt .Magyarul megfojtja a motort , addig amíg zárva van . Az elzárást vákumszeleppel oldja meg . Helyileg a kipufogó torkon található , egy nagy pneumatikus szelep . Ha jól működik , alig kell fékezni , ha ésszel használja az ember , lejtőn meg kimondottan kíméli a fékeket .

A kuplungom kb. 2 cm után kezd el kiemelni ,a 2/3útnál már teljesen kiemel . Hála Istennek nincs vele gond . Símán lehet kapcsolni oda-vissza , gázfrőccs nélkül . A kuplungod nem levegős , azért nem emel ki rendesen ?

A könyvedben van kapcsolási rajz ?

Kézi gáznál nálam csak a tekerentyűt látom , bowdent nem találok . Hova van bekötve a bowden vége ?

Üdv , Karcsi

hali Karcsi

a könyvben van kapcsolási rajz megpróbálom beszkennelni és majd felteszem ide.

nem tudom, hogy levegős lehet-e a kuplung majd megnézetem..

azért gondolnám, hogy a kézigáz bowdenes mert van egy 123-as w mercim és az ilyen megoldású..

de majd nézd meg a motornál, hogy a gáz rudazatánál csatlakozik-e egy bowden, ha nincs akkor más lehetett a kivitel.

ezt még nem kellett megismernem közelebbről..

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Halló Urak!

Most találtam még erre a fórumra. 3 éve van egy szimplafülkés hosszúplatós campom. Csak hátsó kerék hajtás, 2,5D. Klíma, víz előmelegítő rendszer, felújított kaszni, alváz, és futómű. 1500km-es felújított motor. Ha bárkinek bármi kérdése van nyugodtan írjon, Én már darabokra szedtem és összeraktam utolsó csavarig a kocsit.

Ja és van eladó vonóhorgom 4x4es változatra, gyári. 15000 ft-ért.

campo.jpg

Módosítva : Papik
Link to comment
Megosztás:

Én is használom rendesen, de mivel le volt rendesen épülve inkább felújítottam és nincs is vele gond. Húzza a trélert, hozza viszi a motorokat, pakoltam már rá 1T felett is kicsivel. Jól eszik, és aránylag jó árban vannak a cuccok hozzá.

Link to comment
Megosztás:

előzőekhez...

gyorsmelegítő rendszer: egy vákumkapcsolót húz meg az adagolón ami feltolja az alapjáratot és pörgeti a motort, ezáltal gyorabban melegszik.

A tekerentyű bowdennal húzza a gázpedált (autópályán tempomatként lehet üzemeltetni :-))

A kipufogófék csak akkor hajlandó működni ha a gázpedál alap állásban van. Ami azt jelenti hogyha kézzel megnyomjuk hallatszik egy kattanás, egy mikrokapcsolót nyom meg, azért hogy ha gázt ad a dógozó akkor ne legyen lezárva a szelep. Ha magasabban van az alapjárat tekerőgombja mint a kapcsoló kapcsolási pontja akkor nem fogja beüzemelni a kipu féket. És elvileg csak akkor működik ha a gyorsmelegítő üzemel. (téli csúszós utak miatt)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Én is uj vagyok,végig olvastam a forumot az elejétöl,hát találtam néhány sületlen dolgot.Viszont találtam néhány okos tanácsot is.

Két éve van egy '94-es 4x4 2,5D campom,a fogyasztás togyogoban 8-8,5l hosszu távon 6-6,5

A kézigáz bowden a gázpedálra csatlakozik,a müszerfalnál szokott a menet szét menni de javithato

Szervo gyárilag van benne.Rosszat azért mondanak a camporol,mert mindenki csak hajtotta és nem figyelt rá mert nem kellet.Mikor szét esett akkor már késö volt.Az alváz korrodálodása a legnagyobb hibájuk.Egyéb ként megbizhato egy auto.

Olyan kérdésem lenne hogy hol az olajgomba benne,mert a motort még nem kellet piszkálni igy nem volt lehetöségem nagyon át vizsgálni.Ami szem elött van az eggyértelmü. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Üdv Mindenkinek!

Én is szeretnék egy terepjárót venni , szintén méhészkedni,és a Campo szerintem bőven meg fog feleni Én is egy 94-s környékén keresgélek, árban ez áll hozzám a legközelebb :D Elég sok infot találtam itt amire vásárlás előtt kíváncsi lennék, hálás köszönet Egyet viszont sehol nem találok ,a plató méretét . valaki megtenné nekem hogy lemérné, és közzéteszi itt ?

Azt honnan lehet megtudni hogy milyen motoros vásárláskor? Pl a hondámban van embléma Az opel/isuzu motoron is van?Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

Az utolsó kérdésre egyszerű a válasz, ugyanis a Campo összes motorja (mind a 4, az egy szem benzines és a 3 féle dízel is) Isuzu eredetű, bár a motorvezérlés az Bosch rajtuk (leszámítva a '95 utáni injektoros benzinest, mert annál az is Isuzu). Platóméretet sajna nem tudom, csak annyit hogy háromféle hosszúság létezik belőle, úgy mint normál, SportsCab és Crew Cab. Az első a leghosszabb platójú, de az csak kétszemélyes, a másodikban van +2 szükségülés (elég kényelmetlenek, inkább csak pakolni jó), a Crew Cab pedig teljes értékű ötszemélyes, 4 ajtóval de ennek megfelelően kicsi platóval.

Link to comment
Megosztás:

Az utolsó kérdésre egyszerű a válasz, ugyanis a Campo összes motorja (mind a 4, az egy szem benzines és a 3 féle dízel is) Isuzu eredetű, bár a motorvezérlés az Bosch rajtuk (leszámítva a '95 utáni injektoros benzinest, mert annál az is Isuzu). Platóméretet sajna nem tudom, csak annyit hogy háromféle hosszúság létezik belőle, úgy mint normál, SportsCab és Crew Cab. Az első a leghosszabb platójú, de az csak kétszemélyes, a másodikban van +2 szükségülés (elég kényelmetlenek, inkább csak pakolni jó), a Crew Cab pedig teljes értékű ötszemélyes, 4 ajtóval de ennek megfelelően kicsi platóval.

Én úgy emlékszem, hogy a 2,3-as Td az Omega motor.

Link to comment
Megosztás:

Öö... nem kevered te a Fronterával?

Mert Campoból nem is volt 2.3-as dízel, csak kétféle 2.5-ös dízel (motorkódok 4JA1 és 4JA1TC), egy 3.1-es dízel (motorkód 4JG2T), valamint egy 2.3-as benzines (4ZD1).

Asszem ennek a kérdésnek múltkor is aláfutottam :D

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! Csatlakozom a klubhoz, mind újdonsült campo tulajdonos... :lol: Befejeztem a sulit, elhelyezkedtem hivatásos vadászként, és szükség lett egy terepjáróra. Pályakezdőként nem vetett fel a pénz, így a legolcsóbb kategóriában kellett válogatnom. Sok telefonálgatás és idegeskedés után nekiindultam járni a kereskedéseket. Ilyen 300-400 ezer forintos kategóriákat néztem, de aminek papírja volt, az márkától függetlenül siralmas volt... sok nevetséges dolgot hallottam, mint például: teljesen gyári állapotú, hibátlan, igaz az alváz ketté van törve, a féltengely szétszakadt, ablak kitört, ajtó lerohadt stb... végül ráakadtam erre a campora, nem igazán volt szimpatikus, jól körberohadva, de a hajtáslánc és a motor hibátlan volt. nem túl nagy örömmel, de 400ezer forintér elhoztam.Ezt követő 5 napot együtt töltöttem vele, ráköltöttem kb 100ezer forintot, lett egy jó terepjáróm, a rohadásokat kijavítottam, a siralmas plató is helyre lett hozva, és beleszerettem :lol: nézegettem L200-asokat, samurait, de ebben az árban nem is volt, 700ezer tájékán pedig olyanok voltak, hogy erősen javítgatásra szorult volna az is. Egy hibája maradt még, a generátor végén levő vákumszivattyúnál valahol olajszivárgásom van, egyátalán nem vészes, de engem zavar, mert sehol máshol nem olajos. Illetve még egy amit meg kell csinálnom, az első hajtásnál automata a bekapcsoló, és kell még hézagolnom rajta, mert ha nagyon nagyot tud fogni átugrik, de már hézagoltam rajta, és sokat javult a helyzet. Akinek van még tippje, hogy mire figyeljek, vagy ilyen jellegű problémával találkozott, várom szeretettel a tanácsokat! Óóó majdnem elfelejtettem... Ha padlógáztadok, és nekiáll dühöngeni a motor, akkor bizony feketén füstöl... ami tudom, hogy szívódízelnél nem nagy hiba, de ezt azért már soknak tartom. Azt mondják ne nyúljak hozzá, mert jobb nem lesz, a fogyasztásom is jó, 7-8 liter vegyes használatba. Várom a hozzászólásokat! :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Akinek van még tippje, hogy mire figyeljek

arra figyelj, hogy amikor laza talajon csak hátsó kerékhajtással driftelsz, a külső íven forgó hátsó kerék el ne akadjon valamiben mert eldobbant és letörhet a tükör amikor ráesik az autó.

De ha a tükör nem törik le akkor a visszaérkezés a földre lesz izgalmas, egy nagy csattanással csak a nyelved húzd be!

Amikor megvolt a csattanás mehet a karó egyes és gázt neki. :lol:

johnny ült mellettem majd hozzászól :lol:

Link to comment
Megosztás:

A fekete füstöt el tudod tűntetni viszont akkor veszít az erejéből. Az adagoló hátulján van egy füsthatároló csavar. Azon lehet okoskondi,de akkor utána kell állítani az alapjáratot is. Vissza lehet venni egészen addig hogy semmiféle füstje nem lesz viszont akkor egy nagyobb emelkedőn rakosgatni kell szaporán a sebességet visszafelé.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Opelesek a segítségetekre lenne szükségem! 93-as Campom lakatoshoz került. Levettük a platót, és ami alatta van, az eléggé elkeserítő... a legegyszerűbb lenne komplett alvázat cserélni, vagy legalább a hátsó részét. Nem tud valaki valahol egy használható alvázat? Sürgős lenne! Köszönöm segítségetek előre is!

Link to comment
Megosztás:

Opelesek a segítségetekre lenne szükségem! 93-as Campom lakatoshoz került. Levettük a platót, és ami alatta van, az eléggé elkeserítő... a legegyszerűbb lenne komplett alvázat cserélni, vagy legalább a hátsó részét. Nem tud valaki valahol egy használható alvázat? Sürgős lenne! Köszönöm segítségetek előre is!

Frontera alváz van Zsámbékon de nem tudom hogy azok kompatibilisek -e....nemhinném :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.