Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Távindítás és tsai


nagy istván

Recommended Posts

Távindító funkcióval rendelkező autóriasztó kell hozzá pl. Magicar. Beszerelhető benzines, diesel és gázos autókba viszonylag könnyedén, viszont a canbus-os új autókba nem lehet. Immo-s autókhoz külön "olvasót" kell venni. :)

Automata váltós autóknál csak P állásban lehet távindítást kezdeményezni. Kézi váltónál csak akkor indítható ha járó motor az utolsó ajtó csukásával lett leállítva. Ezzel "ellenőrzi", hogy üresben legyen a váltó és mivel mindenki kiszállt nem fogja senki sem fokozatba kapcsolni. Persze le lehet állítani manuálisan és akkor tetszőleges fokozatban maradhat a kézi váltó, természetesen ilyenkor tiltva lesz a távindítás. Turbós autóknál van lehetőség beállítani, hogy mennyi ideig járassa a motort kiszállás után, hogy a turbó vissza tudjon hűlni. Időpontra is be lehet programozni az indítást télen fűtést, nyáron klímát tudsz kapcsolni sőt a belső hőmérsékletet is visszajelzi neked a távvezérlőn.

Röviden erről ennyit, ha több infó kell kérdezz bátran! :D

Link to comment
Megosztás:

Távindító funkcióval rendelkező autóriasztó kell hozzá pl. Magicar. Beszerelhető benzines, diesel és gázos autókba viszonylag könnyedén, viszont a canbus-os új autókba nem lehet. Immo-s autókhoz külön "olvasót" kell venni. :)

Automata váltós autóknál csak P állásban lehet távindítást kezdeményezni. Kézi váltónál csak akkor indítható ha járó motor az utolsó ajtó csukásával lett leállítva. Ezzel "ellenőrzi", hogy üresben legyen a váltó és mivel mindenki kiszállt nem fogja senki sem fokozatba kapcsolni. Persze le lehet állítani manuálisan és akkor tetszőleges fokozatban maradhat a kézi váltó, természetesen ilyenkor tiltva lesz a távindítás. Turbós autóknál van lehetőség beállítani, hogy mennyi ideig járassa a motort kiszállás után, hogy a turbó vissza tudjon hűlni. Időpontra is be lehet programozni az indítást télen fűtést, nyáron klímát tudsz kapcsolni sőt a belső hőmérsékletet is visszajelzi neked a távvezérlőn.

Röviden erről ennyit, ha több infó kell kérdezz bátran! :D

Kacseronak megcsináltad már a cuccot?...

(egyébként automata N ben is indítható - távindítással szintén.)

Link to comment
Megosztás:

Udi

Magicarhoz nem lehet plusz "sima" - 1way- tartalék távirányítót rendelni? A Sentinel alapban adja. Lehet most a Sentinelt kéne kipróbálnom? amúgy melyik a jobb szted?

edit: Hja közben láttam, hogy opcionálisan lehet olyat rendelni a magicarhoz is.

Link to comment
Megosztás:

Kacsero még nem szólt de annyit tudok valami távvezérlő hiányzik. Jól tudod lehet hozzá rendelni one way távkapcsolót amin csak 4 gomb van nincs kijelzője. Természetesen azt is fel kell progizni hozzá. :)

Én anno odaadtam Tominak a távirányítót, szal kell lenni, csak a 2es gomb (persze az a legtöbbet használt) bahalt. Nem tom javítható volt-e vagy kell az új távirányító.

Te mennyiért tudsz ilyet szerezni? És berakni?

Link to comment
Megosztás:

Ha jól gondolom valami rádiós termosztát kellene neked:

http://www.drgaz.hu/os/php/wtermresz.php?tid=488 :D

És ezt a szobában tartja, és állítgatja? Hát nem tom, nem mellékesen sztem a kocsiban lévő fűtéskazánnak nincs termosztát kivezetése, de semmi esetre sem 220V os. - Gondolom a vevő az 220as. vagy tévedek? hja és ettől még hogy kapcsolja be a fűtést? mikor fűteni akar, kiteszi az ablakba, az lehül és ad jelet a fűtésre? vagy hogy? :)

Link to comment
Megosztás:

És ezt a szobában tartja, és állítgatja? Hát nem tom, nem mellékesen sztem a kocsiban lévő fűtéskazánnak nincs termosztát kivezetése, de semmi esetre sem 220V os. - Gondolom a vevő az 220as. vagy tévedek? hja és ettől még hogy kapcsolja be a fűtést? mikor fűteni akar, kiteszi az ablakba, az lehül és ad jelet a fűtésre? vagy hogy? :D

:) :D :D

Autóban én csak állófűtést ismerek pl. webasto, fűtéskazán megnevezésből nekem egyből az épületgépészet jut eszembe valamiért.

Ha kifejti kicsit bővebben, hogy mit szeretne akkor talán tudok valami olcsó megoldást ajánlani. Tudni kellene, hogy a +12V-ot azt tartani kell végig vagy csak egy impulzus kell és onnantól kezdve levezérli saját magát a kazán vagy valami időzítővel is variálni kellene.

Link to comment
Megosztás:

:) :D :D

Autóban én csak állófűtést ismerek pl. webasto, fűtéskazán megnevezésből nekem egyből az épületgépészet jut eszembe valamiért.

Ha kifejti kicsit bővebben, hogy mit szeretne akkor talán tudok valami olcsó megoldást ajánlani. Tudni kellene, hogy a +12V-ot azt tartani kell végig vagy csak egy impulzus kell és onnantól kezdve levezérli saját magát a kazán vagy valami időzítővel is variálni kellene.

kazán...kazán.....webastókról van szó......thermo top E.......nekem tartani kellene a 12 voltot.....végig.

van progiórám.....ez jól is mükszik,DE.........mivel sokszor kell váratlanul indulnom éjjel ezért nem mindíg jó az elöre beprogizott időpont.ilyenkoör vagy kimegyek és kézzel elindítom vagy hideg autó vár......na ezt szeretném elkerülni.

valami kicsi és nagy hatótávolságu valami kellene.......kb. 100-150 méter max.

van gyári indító,de az 50 pénz........és nekem 3-4 db kellene........

Link to comment
Megosztás:

valami kicsi és nagy hatótávolságu valami kellene.......kb. 100-150 méter max.

12V-ról működtetett relés kimenetű cucc kell? :)

elmes-electronic-dwb100h-s~2082654.jpg

ELMES ELECTRONIC DWB100H S

13 450 Ft

Vezeték nélküli riasztó

2 csatornás vevő + 2db 2 csatornás adó, 100m, 433MHz, NO/NC.

Létezik 500m-es verzió is, ez 100m-t tud.

Link to comment
Megosztás:

És ezt a szobában tartja, és állítgatja? Hát nem tom, nem mellékesen sztem a kocsiban lévő fűtéskazánnak nincs termosztát kivezetése, de semmi esetre sem 220V os. - Gondolom a vevő az 220as. vagy tévedek? hja és ettől még hogy kapcsolja be a fűtést? mikor fűteni akar, kiteszi az ablakba, az lehül és ad jelet a fűtésre? vagy hogy? :)

neked ott az alvégen nem annyira kell fűteni,igaz?????

Link to comment
Megosztás:

hogy ti hol találtok ilyeneket.......... :)

J0hnny megelőzött, őt akartam ajánlani neked biztonságtechnikában profi.

Ha távindítós riasztót akarsz az sokkal drágább lenne: http://www.magicar.n1.hu/

Anno kamionos ismerősöknek fabrikáltam régi Zaporozsec-kályhához szoba termosztátos vezérlést, ott még ősrégi 40 Mhz-es távkapcsolók voltak. :D

J0hnny féle megoldás öntartó relékkel tökéletesen megfelelne neked. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.