Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

1 perc, Razor01 írta:

Ezek szerint nekem egyszerűbb a dolgom, csak a fűtésbox elé kell tenni egy klimaboxot és kész. Csövek helye is megvan, gumival bedugva. Mondjuk a műszerfalat ki kell szedni. Ahogy én nézegettem a kapcsolási rajzot, szerintem egy kicsit megemelheti az alapjáratot, pontosabban kikompenzálja a terhelést. Lehet ezt magától is megcsinálja nem? Ventillátort nem láttam, hogy az vezérelné, inkább a nyomáskapcsolója. De ha a klimagombra indul a venti, szerintem az is tökéletesen megfelel a célnak. :)

Hát alapból ugye tartja az alapjárati fordulatszámot, amit a motorvezérlőbe programoztak, az alapjárati motorral megkerülő levegőt ad a zárt pillangószelepnek. Az hogy mi miatt esik le a fordulatszám ( ha én hirtelen sok elektromos fogyasztót bekapcsolok, még a generátor is megfogja egy pillanatra) szerintem mindegy neki, ha leesik korrigál. Csak lehet nem elég gyorsan, ezért van bekötve a motorvezérlőbe, és akkor még a csökkenés előtt vagy annak a pillanatában korrigál, nem várja meg amig ténylegesen leesik. Ráadásul neked relatív nagy motorod van nagy nyomatékkel, jobban el kell viselnie.  Szerintem alapból c14nz-n nem is volt klíma, szinte használhatatlan lenne főleg caravanban.  

Link to comment
Megosztás:

27 perce, zotya975 írta:

Hát alapból ugye tartja az alapjárati fordulatszámot, amit a motorvezérlőbe programoztak, az alapjárati motorral megkerülő levegőt ad a zárt pillangószelepnek. Az hogy mi miatt esik le a fordulatszám ( ha én hirtelen sok elektromos fogyasztót bekapcsolok, még a generátor is megfogja egy pillanatra) szerintem mindegy neki, ha leesik korrigál. Csak lehet nem elég gyorsan, ezért van bekötve a motorvezérlőbe, és akkor még a csökkenés előtt vagy annak a pillanatában korrigál, nem várja meg amig ténylegesen leesik. Ráadásul neked relatív nagy motorod van nagy nyomatékkel, jobban el kell viselnie.  Szerintem alapból c14nz-n nem is volt klíma, szinte használhatatlan lenne főleg caravanban.  

Lehetséges, ehhez kellene a forráskódja. Az biztos, hogy figyeli, mert opcomban is írja az állapotát. Szerintem belevágok, aztán lesz ami lesz. :-) Annyira nem tűnik nehéznek, csak a szervószivattyút kell áttennem máshova. 

Ha már írok megkérdezem: Áthúznak a gyergyakábelek (gyakorlatilag mindegyik mindenhez). Ez okozhat-e erőtlenséget és túlfogyasztást? Rendeltem egy új szettet csak kíváncsi vagyok más mit mond. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Razor01 írta:

Lehetséges, ehhez kellene a forráskódja. Az biztos, hogy figyeli, mert opcomban is írja az állapotát. Szerintem belevágok, aztán lesz ami lesz. :-) Annyira nem tűnik nehéznek, csak a szervószivattyút kell áttennem máshova. 

Ha már írok megkérdezem: Áthúznak a gyergyakábelek (gyakorlatilag mindegyik mindenhez). Ez okozhat-e erőtlenséget és túlfogyasztást? Rendeltem egy új szettet csak kíváncsi vagyok más mit mond. 

Állandóan áthúz, vagy csak ha tesztelgeted (darab drótot letestelsz ás végighúzod rajta) akkor?  Elméletileg ha gyengül a szikra az nem jó, de szerintem nem tud annyira áthúzni hogy nagyon beleszóljon hiszen alapból nincs semmi a gyertyakábelek közelében normál esetben. Nekem a főkábel nyakánál húzott át a trafónál, de én is csak akkor vettem észre, ha hozzáérintettem egy letestelt drótot, amúgy nem. Kicseréltem, de semmi változást nem tapasztaltam. 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Állandóan áthúz, vagy csak ha tesztelgeted (darab drótot letestelsz ás végighúzod rajta) akkor?  Elméletileg ha gyengül a szikra az nem jó, de szerintem nem tud annyira áthúzni hogy nagyon beleszóljon hiszen alapból nincs semmi a gyertyakábelek közelében normál esetben. Nekem a főkábel nyakánál húzott át a trafónál, de én is csak akkor vettem észre, ha hozzáérintettem egy letestelt drótot, amúgy nem. Kicseréltem, de semmi változást nem tapasztaltam. 

Közel állandóan, a hővédő csőhöz a gyertyánál, és néha egy kövéret a kábelek tartójához is. Kábellel nem is néztem, csak vízpermettel. Trafónál ezek után meg se néztem, mondjuk nekem dis-es a gyújtás. Néha bele is durrant a kipuffba, szóval gondolom a kihagyás nem tesz jót semminek.

Link to comment
Megosztás:

46 perce, Razor01 írta:

Közel állandóan, a hővédő csőhöz a gyertyánál, és néha egy kövéret a kábelek tartójához is. Kábellel nem is néztem, csak vízpermettel. Trafónál ezek után meg se néztem, mondjuk nekem dis-es a gyújtás. Néha bele is durrant a kipuffba, szóval gondolom a kihagyás nem tesz jót semminek.

Akkor mondjuk esélyes én most amit vettem gyertyakábeleket azon rajta van olyan alu cső alatta rugó, nem tudom az véd-e valamit, neked ha jól értem a hengerfejből állnak ki a csövek. Én meg azt néztem hogy 290 ezernél cseréltem gyertyát és most lesz benne lassan 330 ezer...kéne cserélni, de a 3. ferdén van betekerve. :confused:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
2 órája, Dáwid írta:

Hogy lehet egy autót így összematricázni? (Amikor vannak festék sprayek is :D :D )

Azon gondolkodtam le kéne matricázni az egész hátsó ajtót. Ugye a gumikéder hiányzik ha lehet is kapni aranyárban van, meg a fényezést is elrontottam. Így meg ráengedném az üvegre 1 centit a fóliát oszt csókolom.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Azon gondolkodtam le kéne matricázni az egész hátsó ajtót. Ugye a gumikéder hiányzik ha lehet is kapni aranyárban van, meg a fényezést is elrontottam. Így meg ráengedném az üvegre 1 centit a fóliát oszt csókolom.

Nem rossz az kéder nélkül szerintem, ha nem nagyon ronda a ragasztás, nem bántanám.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
On ‎2017‎. ‎09‎. ‎16‎. at 18:55, zotya975 írta:

Most vettem észre hogy letört egy nagy faág a ház előtti fáról, megkötöttem kötéllel gondoltam lerántom, de nem voltam elég erős..60 ló viszont pont elég volt.

 

 

:-)

hehe, egy rugóra jár az agyunk. :D

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/fr/cp0/e15/q65/21688180_1071606842976540_600267101217846959_o.jpg?efg=eyJpIjoidCJ9&oh=b0709e7c27649cd5e2af43777f089b9c&oe=5A4EEC2E

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 perce, aholy írta:

A hogyan csinálj magadnak nagy kiadást című késorozatot láthatjuk :-D



https://imgur.com/a/YjMNL



1.05, meg 1.1es gyűrűhézagok vannak kb a henger közepénél, az még jónak mondható lehet? holnap megy műhelybe a blokk, ott majd megméregetik, csak jobb lenne nem tök hülyén odamenni :-D

Passz..nekem mindegyik jónak tűnik.:confused::-)

Link to comment
Megosztás:

Hegesztem a kocsit, a szomszédban meg valami esemény van..indult volna el tőle valami rokony, de a vectra csak köszörül és nem indul. Kimentem okoskodni, azt mondja a csóka valami sárga világít a műszerfalon egy autócska villáskulcsal.  Mondom neki, szerelő- márkaszervíz, hibakiolvasás ésatöbbi. Erre megnézte az olajszintet, megállapította hogy olaj van benne, majd azt mondja lehet kevés benne a benzin. :hehe: na a végén elindult a kocsi, az ipse meg elszáguldot tankolni, amúgy jó negyedig volt a szint.  Még szerencse hogy elindult, mert a következő lépés hogy nekiállnak tologatni a masszívan indítózó ( tehát jó akkuval rendelkező)autót. :-) Zajlik az élet nekem meg már szénné égett a pulóverem a kocsi alatt.

Link to comment
Megosztás:

Udv!

Nagygeneralhoz milyen markat erdemes venni ezekbol : kolbenschmidt, mahle, goetze. (Dugo, gyuru, csapagyak) 

Nem zarkozom el mastol seum, de ezekre tudok valamilyen uton modon olyan kedvezmenyt, hogy ne kelljen az IMF-hez fordulni :-):-)

Szerencsere kellett a hulyegyereknek 25xe astra :-)

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 09. 28. at 20:15, aholy írta:

A hogyan csinálj magadnak nagy kiadást című késorozatot láthatjuk :-D



https://imgur.com/a/YjMNL



1.05, meg 1.1es gyűrűhézagok vannak kb a henger közepénél, az még jónak mondható lehet? holnap megy műhelybe a blokk, ott majd megméregetik, csak jobb lenne nem tök hülyén odamenni :-D

Amúgy ezt mi okozta vagy okozhatta?

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, pszilaj írta:

Amúgy ezt mi okozta vagy okozhatta?

 

A kérdés nem rossz :-)

1 tippem lenne, de nem tudnám biztosra... 3 injektor vegéről hiányzik egy bakelit karika ami az o gyűrűt a helyen tartja, de ugye caak 1 dugo ennyire rusnya, a többi csak kopott, ugyhogy passz

Volt már szétbontva a blokk teljesen, össze van kenve minden piros tömítőpasztával(hogy rohadna meg az összes befőtje annak aki ezt elkövette)

 

Igazából hangja nem volt, indult, jött ment. Azt hogy meg volt e a kraft benne azt nemtudom, nincs viszonyítási alapom páran pislogtak amikor az öreg f astra nem maradt le :-) (csak a 14nz, de háááátt az gyenge lepkefing ehez képest ;-) )

 

Módosítva : aholy
Link to comment
Megosztás:

2 órája, aholy írta:

A kérdés nem rossz :-)

1 tippem lenne, de nem tudnám biztosra... 3 injektor vegéről hiányzik egy bakelit karika ami az o gyűrűt a helyen tartja, de ugye caak 1 dugo ennyire rusnya, a többi csak kopott, ugyhogy passz

Volt már szétbontva a blokk teljesen, össze van kenve minden piros tömítőpasztával(hogy rohadna meg az összes befőtje annak aki ezt elkövette)

 

Igazából hangja nem volt, indult, jött ment. Azt hogy meg volt e a kraft benne azt nemtudom, nincs viszonyítási alapom páran pislogtak amikor az öreg f astra nem maradt le :-) (csak a 14nz, de háááátt az gyenge lepkefing ehez képest ;-) )

 

Akkor ez sem lesz teljes papíros... :D :D

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.