Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

12 órája, hening írta:

Volt egy tartalék kormányom, amin szakadt volt a bőrözés. Ma visszakaptam a mestertől (4 hét után :doze:). Asszem holnap be is szerelem.

Nem tudok képet külső forrásból beilleszteni.  WTF van?

Én magamnak bőröztem le. talán 2000 forintért vettem "hulladék" UV bőröket és eddig 2 kormányt húztam be belőle... :)

 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, wookie írta:

Meguntam hogy melegszik az SE:

 

 

 

 

 

 

 

Maradt még, de már így is sokkal jobb, viszont se idő, se kedvem nem volt vele tovább szarakodni.

Trutyi a hűtőrendszerben? Nekem meg a fűtésem gyenge a radiátort kéne átmosni. Csak a helyén nem merem, hátha szivárog és későn veszem észre kibontani meg lusta vagyok.:goofy:

Link to comment
Megosztás:

15 órája, zotya975 írta:

Trutyi a hűtőrendszerben? Nekem meg a fűtésem gyenge a radiátort kéne átmosni. Csak a helyén nem merem, hátha szivárog és későn veszem észre kibontani meg lusta vagyok.:goofy:

Kicsit megrozsdált... fűtőradiátor csöve kb 3/4-ére szűkült. Szal lesz még vele munka.

31 perce, hening írta:

Tegnap cseréltem szíjat (6pk). Viszont most meg mintha valamelyik csapágy nem örülne neki, mert elkezdett "zenélni". Nem tudom, melyik lehet, kedvem meg nincs egyesével cserélgetni, hogy egyszercsak jó lesz.

Olyan sok csapágy nincs ott. Feszítő (3000ft) meg a generátor. Leakasztod a szíjat, kézzel megpörgeted, aztán kiderül. (mondjuk ugye a görgőt együtt kellene cserélni a szíjjal.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, wookie írta:

Olyan sok csapágy nincs ott. Feszítő (3000ft) meg a generátor. Leakasztod a szíjat, kézzel megpörgeted, aztán kiderül. (mondjuk ugye a görgőt együtt kellene cserélni a szíjjal.

Meg van még egy terelő görgő is. Aztán még szólhat a klíma, meg a szervószivattyú is. 

Amúgy meg nem az árával van nekem bajom. Hanem azzal, hogy megint szét kell szedni. Most égettem szét a karomat a kipufogóval (olajcsere, szűrő). Pedig hányszor elhatároztam, hogy veszek egy szűrőfogót.:doze:

Módosítva : hening
Link to comment
Megosztás:

7 órája, wookie írta:

Kicsit megrozsdált... fűtőradiátor csöve kb 3/4-ére szűkült. Szal lesz még vele munka.

Olyan sok csapágy nincs ott. Feszítő (3000ft) meg a generátor. Leakasztod a szíjat, kézzel megpörgeted, aztán kiderül. (mondjuk ugye a görgőt együtt kellene cserélni a szíjjal.

Igen? Régen volt benne folyadék cserélve?  Lehet hogy akkor mégiscsak nekiállok.:confused: Bár én már vagy 4X cseréltem új hűtő van benne, a folyadék tiszta, de attól még lehet nekem is szűkület?  A fűtés egyre gyengébb és más hiba nem indokolja.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, zotya975 írta:

Igen? Régen volt benne folyadék cserélve?  Lehet hogy akkor mégiscsak nekiállok.:confused: Bár én már vagy 4X cseréltem új hűtő van benne, a folyadék tiszta, de attól még lehet nekem is szűkület?  A fűtés egyre gyengébb és más hiba nem indokolja.

Naná, még a vastag gumicsövek fala is tiszta rozsda volt. A hűtőt hiába cserélgeted az az egész rendszer kb. 10 százaléka.

7 órája, hening írta:

A főtengely és a klímakompresszor között van egy görgő.

Javagyúgy, hogy neked ilyen fullextrás a verda.

Link to comment
Megosztás:

37 perce, wookie írta:

Naná, még a vastag gumicsövek fala is tiszta rozsda volt. A hűtőt hiába cserélgeted az az egész rendszer kb. 10 százaléka.

Javagyúgy, hogy neked ilyen fullextrás a verda.

Amikor hengerfejes lett az autó akkor átmostuk az egész rendszert, de ennek kábé 100ezer kilómétere már.  De ha a kiegyenlítőben tiszta a folyadék az jelent valamit  nem? vagy attól még az alsó részeken lehet trutyis? 

Link to comment
Megosztás:

27 perce, zotya975 írta:

Amikor hengerfejes lett az autó akkor átmostuk az egész rendszert, de ennek kábé 100ezer kilómétere már.  De ha a kiegyenlítőben tiszta a folyadék az jelent valamit  nem? vagy attól még az alsó részeken lehet trutyis? 

Ha tiszta, és a tartályra sincs kirakódva semmi, az azt jelenti hogy nem rosszabodik, viszont attól itt ott még lehetnek lerakódások, amitől csökken a keresztmetszet, azokat meg sokszor csak a mechanikai tisztítás hozza ki.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.