Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

8 órája, wookie írta:

Na, mostmár legalább azt is tudom, hogy be tudok tenni egy (fél) kisblokkot egyedül:

 

Tegnap még ketten vettük ki, de ma másképp alakult... Holnap meg már járnia kéne. 

:icon13: Nincs lehetetlen, csak tehetetlen. De én azért igyekszem kihasználni a technika előnyeit.:goofy:

2473105-20170222-xkSDLG.jpg

Például az építkezésből megmaradt emelőt.:hehe: na jó hazudok, ez is két emberes volt, a motorháztetőt nem tudtam egyedül visszarakni. 

Link to comment
Megosztás:

Na én is neki futottam a Váltó-kulissza felújításnak.. Nagyon patika lett a váltó... nincs semmi kottyanás, müller autótól rendeltem a felújító szettet meg egy új GM tengelyt......azt hittem eltörik a blokktartó mire kivertem a régi tengelyt belőle...de végül sikerült....Végre mindent sebességet úgy vesz mint új korában. De az alapjárat ettől se javult meg ! :D :D :D :D :D :D

2473495-20170222-CeX6iC.jpg

2473496-20170222-LFyQdN.jpg

2473497-20170222-HnFnuv.jpg

2473498-20170222-Mh8IBK.jpg

2473499-20170222-8JQ4ZW.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, wookie írta:

" a motorháztetőt nem tudtam egyedül visszarakni.  "

Nem-e? Amatőr. :D 

Hát igen, nekem is van egy csinos flasencugom, csak itt a 210-es belmagasságú garázsban nemigen van hova fellógatni. 

Nyilván ha nem lett volna más megoldás megoldom egyedül, de mivel volt, hát nem próbálkoztam.:goofy: Ez nekem kocsibeálló, amikor építettem bele lett kalkulálva hogy felfelé kellhet a hely.

42 perce, C5oNtkov4c5 írta:

Na én is neki futottam a Váltó-kulissza felújításnak.. Nagyon patika lett a váltó... nincs semmi kottyanás, müller autótól rendeltem a felújító szettet meg egy új GM tengelyt......azt hittem eltörik a blokktartó mire kivertem a régi tengelyt belőle...de végül sikerült....Végre mindent sebességet úgy vesz mint új korában. De az alapjárat ettől se javult meg ! :D :D :D :D :D :D

 

 

 

 

 

Nekem is kotyog, de az nem zavar a váltó tetején az olaj annál inkább. Cseréltem már szimeringet, de nem hozott sok javulást, talán a rudat is ki kéne cserélnem. http://mullerautowebshop.hu/rudazat-javito-keszlet/2187-opel-astra-corsa-kadett-meriva-daewoo-kalos-lanos-lacetti-valto-rud.html

Munkába menet viszont elkezdett gyorsításkor rángatni, először a pumpára gyanakodtam, de attól inkább nagy gázra fullad, talán gyújtás. Városban nem tudtam igazán próbálgatni, este hazafelé padlóztam, de most meg semmi. Hibalámpa nem volt, talán ideje gyertyát cserélni, ezt viszont a ferdén betekert 3. miatt húzom amig lehet. 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, zotya975 írta:

 

Nekem is kotyog, de az nem zavar a váltó tetején az olaj annál inkább. Cseréltem már szimeringet, de nem hozott sok javulást, talán a rudat is ki kéne cserélnem. http://mullerautowebshop.hu/rudazat-javito-keszlet/2187-opel-astra-corsa-kadett-meriva-daewoo-kalos-lanos-lacetti-valto-rud.html

Munkába menet viszont elkezdett gyorsításkor rángatni, először a pumpára gyanakodtam, de attól inkább nagy gázra fullad, talán gyújtás. Városban nem tudtam igazán próbálgatni, este hazafelé padlóztam, de most meg semmi. Hibalámpa nem volt, talán ideje gyertyát cserélni, ezt viszont a ferdén betekert 3. miatt húzom amig lehet. 

Azt kell, hogy mondjam Müller autósok tökre korrektek voltak... Ha rendelsz akkor szerintem onnan vagy még Cromaxról szoktam.  Hála égnek nekem ott még nem folyat, de ne fesd az ördögöt a falra mert pont tegnap dicsértem meg kicsi autókámat, hogy egy csepp olaj még csak olaj pára sincs sehol, ezt megelözve gyorsan kicseréltem az olaj betöltő sapka 25 éves gumigyűrűjét is! :D 

Nekem ilyen rángatás akkor volt mikor a marha fejemmel hittem a marketing dumáknak és a 100 as benzin mellé még raktam STP vagy Spuri adalékot...na attól meg bolondult. :D Azóta csak a sima 100-as adalék nélkül.  

Dehát az én kis autóm folyamatosan okoz meglepetéseket, emlékszel mondtam, hogy remeget a km/h mutatóm meg hogy mindent kicseréltem vettem új gyári ismétlem gyári GM spirált, gyári kis kihajtót a váltóba az órát letesztelték padón , majd egyik pillanatról a másikra láss csodát nem remeg a mutató (mind az állat rátoltam a spirált az óra hátuljára), dehát hogy ne legyen egyszerű az élet , most kattog a spirál 100-120 között A GYÁRIIII SPIRÁL......... most vagy úgy 1000 szor állhatok neki megint szétszedni....

2473776-20170223-ARbWFf.jpg

Link to comment
Megosztás:

41 perce, C5oNtkov4c5 írta:

Azt kell, hogy mondjam Müller autósok tökre korrektek voltak... Ha rendelsz akkor szerintem onnan vagy még Cromaxról szoktam.  Hála égnek nekem ott még nem folyat, de ne fesd az ördögöt a falra mert pont tegnap dicsértem meg kicsi autókámat, hogy egy csepp olaj még csak olaj pára sincs sehol, ezt megelözve gyorsan kicseréltem az olaj betöltő sapka 25 éves gumigyűrűjét is! :D 

Nekem ilyen rángatás akkor volt mikor a marha fejemmel hittem a marketing dumáknak és a 100 as benzin mellé még raktam STP vagy Spuri adalékot...na attól meg bolondult. :D Azóta csak a sima 100-as adalék nélkül.  

Dehát az én kis autóm folyamatosan okoz meglepetéseket, emlékszel mondtam, hogy remeget a km/h mutatóm meg hogy mindent kicseréltem vettem új gyári ismétlem gyári GM spirált, gyári kis kihajtót a váltóba az órát letesztelték padón , majd egyik pillanatról a másikra láss csodát nem remeg a mutató (mind az állat rátoltam a spirált az óra hátuljára), dehát hogy ne legyen egyszerű az élet , most kattog a spirál 100-120 között A GYÁRIIII SPIRÁL......... most vagy úgy 1000 szor állhatok neki megint szétszedni....

 

Ehh... nem elég hangos a hangtechnika... :evilgrin::-)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! Mi történik ha w1111-es óra helyett w1102-est szerelek be a kocsiba? Mit fog rosszul mutatni? És mennyire rosszul? Most 65-t mutat amikor 50-el megyek. Azt se tudom, hogy gyárilag ez az óracsoport volte benne. c14nz ről van szó. az óra 7ezerig van skálázva.

Módosítva : Lajos12
Link to comment
Megosztás:

10 perce, Lajos12 írta:

sziasztok! Mi történik ha w1111-es óra helyett w1102-est szerelek be a kocsiba? Mit fog rosszul mutatni? És mennyire rosszul? Most 65-t mutat amikor 50-el megyek. Azt se tudom, hogy gyárilag ez az óracsoport volte benne. c14nz ről van szó. az óra 7ezerig van skálázva.

A sebességet és a távolságot. Hogy mennyire azt passzolom.

Link to comment
Megosztás:

Valaki érdeklődött a múltkor, hogy mennyit forog az SE a végén, hát ennyit: 17022100_940167812787111_572870888616012

Ennél egy picivel ment még feljebb, de ilyenkor ugye nem egyszerű fotózni, pláne éjszaka.

Mind gps-el mérve, mind az áttételszámító szerint is hozza a gyári értékeket. 185/65/15-ös gumikkal, f15c394-es váltóval, 5500-as fordulat, 183 km/h, ha felkúszik 5700-ig, akkor megvan a 190. Ez ugye egy meglehetősen rövid váltó egy nehéz vectra kaszniban. Plusz ugye elfelejtettem kicserélni a levegőszűrőt, és a tetőablak is nyitva volt bukóra, az adott német autópályaszakasz :devlish::devlish: síkságáról meg nincs információm. 

  • Like 4
Link to comment
Megosztás:

Ha éppen nem szerelek autót mindenféle carsággal szoktam foglalkozni, most éppen előszedtem egy régi decatlonos dinamós kislámpát ami már régóta csak akkor működött ha tekertem. Szétszedtem és tettem bele 3 darab kábé akkora gombelemet mint amekkora akku volt benne ( és ami már nem tárolta a villanyt) . Összeraktam, de amint megmozdítottam a tekerőt elkezdte magát tekerni, gondolom a dinamó motorként működött, hurcoltam körbe a lakásban mindenkinek mutogattam, hogy de poénos, de senkit nem érdekelt rajtam kívül. Aztán szétszedtem és elcsíptem az egyik kábelt a kis dinamónál, hogy ne merüljön le a gombelem a nagy tekerésben. Csak arra nem jövök rá, hogy az akkuval miért volt jó, ezzel meg miért tekergeti magát? :confused:

Link to comment
Megosztás:

27 perce, zotya975 írta:

Ha éppen nem szerelek autót mindenféle carsággal szoktam foglalkozni, most éppen előszedtem egy régi decatlonos dinamós kislámpát ami már régóta csak akkor működött ha tekertem. Szétszedtem és tettem bele 3 darab kábé akkora gombelemet mint amekkora akku volt benne ( és ami már nem tárolta a villanyt) . Összeraktam, de amint megmozdítottam a tekerőt elkezdte magát tekerni, gondolom a dinamó motorként működött, hurcoltam körbe a lakásban mindenkinek mutogattam, hogy de poénos, de senkit nem érdekelt rajtam kívül. Aztán szétszedtem és elcsíptem az egyik kábelt a kis dinamónál, hogy ne merüljön le a gombelem a nagy tekerésben. Csak arra nem jövök rá, hogy az akkuval miért volt jó, ezzel meg miért tekergeti magát? :confused:

Valahonnét nem hagytál ki egy diófát? Mókás lehetett a jelenet amúgy :hehe:

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Bundee írta:

Valahonnét nem hagytál ki egy diófát? Mókás lehetett a jelenet amúgy :hehe:

Az volt főleg úgy szétcsavarozni hogy közben forgott a kar. Nem, hacsak magában az "akkupakkban" nem volt dióda, de mondjuk belegondolva nem 3 gombféleség van összepréselve hanem 2 egyforma és egy kicsit más. Az lehet az? Én 3 gombelemet tettem be, az kábé 4.5 Voltos. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, Lajos12 írta:

Nem magas a vízhőmérséklet?

Vagy ilyen tempónál megemelkedik ennyire? Nem szoktam 180-al menni :)

Nem, mert a jeladó nem az órához való, így az üzemi hőfok hajszálpontosan a 90 és 100-as közötti vonalon van, attól meg csak nagyon minimálisan ment feljebb. Ekkora tempónál mondjuk ez normális. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Az volt főleg úgy szétcsavarozni hogy közben forgott a kar. Nem, hacsak magában az "akkupakkban" nem volt dióda, de mondjuk belegondolva nem 3 gombféleség van összepréselve hanem 2 egyforma és egy kicsit más. Az lehet az? Én 3 gombelemet tettem be, az kábé 4.5 Voltos. 

Videót, videót! :hehe: Sanszos, hogy az volt. 

Link to comment
Megosztás:

22 órája, wookie írta:

Az már alu, és van egy "füle" a váltófelöl, ami a nz-s lemezke helyett lezárja a kuplungharangot a motor felöl, amiatt nem fog kiférni. 

Hát sikerült megcsinálni, de nem volt sétagalopp...

Elég volt kiforgatni a kipuff mögül. Nekem hajlékony cső van behegesztve a tűzkarika helyére...na meg a váltó felőli két csavar szívatott meg mert nem gondoltam hogy van ott, mélyen elrejtve... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.