Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

14 perce, zotya975 írta:

Valaki világosítson fel légyszives, mert már az elején az elméletnél elakadtam. Gondolom hogy van Map, víz és vákumcső, de melyik-melyik?

 

Szerintem a két vastag csöcs a vízé...a fojtószelep és a motor közti a MAP szenzoré, a negyedik meg talán kartergáz cső...

Link to comment
Megosztás:

3 perce, pszilaj írta:

Szerintem a két vastag csöcs a vízé...a fojtószelep és a motor közti a MAP szenzoré, a negyedik meg talán kartergáz cső...

Én is vízre tippelek, egy képen azt láttam hogy a jobb oldali vízé, de a másik nem látszik. A kartergáz elől jön be a motor oldalról, azt tisztán ki tudtam venni több képen, de a hátsó oldalról nincs kép. Délután szétbontom talán többre jutok.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, zotya975 írta:

Valaki világosítson fel légyszives, mert már az elején az elméletnél elakadtam. Gondolom hogy van Map, víz és vákumcső, de melyik-melyik?

xUVTucU3.jpg

De már lehet, későn írom :)

 

1 óra, zotya975 írta:

Az elsőt még csak felismerem de a második mi a túró? Amúgy nem nagyon értem miért fűtik a szívócsőnek ezt a kis szakaszát. :confused: 

Én azt hittem, hűtjük, nem fűtjük... Eléggé meglepődtem szétszedéskor, hogy jött kifelé a víz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az NZ-nél beleláttam a veztengelybe a végéről, az SE-nél viszont csak két golyót látok, gondolom valami visszacsapó szelep.

2490108-20170312-VaXAG9.jpg

Mi van ha átrakom csak simán, ha jól látom ennek is van a végén rotor kihajtás. Nagyobbat emel nem? 

2490109-20170312-VkaQuS.jpg

Emmeg Pierburg.

2490110-20170312-iJ1I02.jpg

Ide kellenek új tömítőgyűrűk.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, zotya975 írta:

Az NZ-nél beleláttam a veztengelybe a végéről, az SE-nél viszont csak két golyót látok, gondolom valami visszacsapó szelep.

Mi van ha átrakom csak simán, ha jól látom ennek is van a végén rotor kihajtás. Nagyobbat emel nem? 

Emmeg Pierburg.

Ide kellenek új tömítőgyűrűk.

Az csak golyó, mint dugó. Nem kell, hogy arra menjen olaj. :wink:

Rosszabb biztos nem lesz. :) Már ha nem kell olajzás az elosztó felé. :blink:

Ráadásul holdacskás. :)

Ha nincsenek kitöredezve, akkor ezek a legjobbak (gyári). Vaselinnel rakd majd össze, ide is jó. :-)

Link to comment
Megosztás:

25 perce, Tiu írta:

Az csak golyó, mint dugó. Nem kell, hogy arra menjen olaj. :wink:

Rosszabb biztos nem lesz. :) Már ha nem kell olajzás az elosztó felé. :blink:

Ráadásul holdacskás. :)

Ha nincsenek kitöredezve, akkor ezek a legjobbak (gyári). Vaselinnel rakd majd össze, ide is jó. :-)

Hm....rögzítés az akku felől van az SE-nél is, ( egy vastagabb lemez két csavarral)tehát jut oda olaj az sem szárazon fut. Szerintem az elosztó kihajtáshoz is elég ami van, szóródik, olajpára.

Holdacskás? :confused:

Egy-kettő megsérült, de nem néztem még meg őket mennyire, max ezek lesznek a szívócsonkba, inkább az injektor hídnál tömítsen rendesen. De vehetek is, bár még nem találtam sehol 

Link to comment
Megosztás:

7 perce, zotya975 írta:

Hm....rögzítés az akku felől van az SE-nél is, ( egy vastagabb lemez két csavarral)tehát jut oda olaj az sem szárazon fut. Szerintem az elosztó kihajtáshoz is elég ami van, szóródik, olajpára.

Holdacskás? :confused:

Egy-kettő megsérült, de nem néztem még meg őket mennyire, max ezek lesznek a szívócsonkba, inkább az injektor hídnál tömítsen rendesen. De vehetek is, bár még nem találtam sehol 

Azt hívják holdacskának, ami rá van csavarozva a pillangóra. Ha "adsz gázt", meg tudod néni, hold alakja van. :-)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Megint kínom van a ..csög op-commal. Tegnap rádugtam a kocsira, nézegettem ezt az. Kiírt valami hibát, azóta próbáltam két másik autóval is, de nem működik. initializing ecu megy (szerk.: De lehet initializing k-line ecu not respond-ot ír :-) )folyamatosan. 3 laptopon is próbáltam. Win 8.1, Win 7, win xp, plussz win 7ből virtuál xpvel.

 

A kütyüt szétszedtem, látszólag nincs hiba.

Ugye a 7-15ös lábak közösítését már kivettem, előtte is ugyan ezt csinálta, caak akkor a check lámpa is villogott.

Módosítva : aholy
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 03. 10. at 22:36, pszilaj írta:

óóó bazz... mi történt??????

 

On 2017. 03. 11. at 7:37, aholy írta:

Ez valami nagy fajta nyúúl volt? :-(

Ez egy olyan nagyobb fajta traktor. :brooding:

Zotya! Bocs hogy csak most írok de otthon nincs netem. A fent vázoltak miatt most nem tudtam feléd kanyarodni, de most hétvégén valszeg megint megyek haza és akkor már igen.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, wookie írta:

 

Ez egy olyan nagyobb fajta traktor. :brooding:

Zotya! Bocs hogy csak most írok de otthon nincs netem. A fent vázoltak miatt most nem tudtam feléd kanyarodni, de most hétvégén valszeg megint megyek haza és akkor már igen.

Semmi gond, gondoltam hogy van elég dolgod, nem is akartalak zargatni. A hétvégét még megbeszéljük, mert lehet dolgozom. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.