Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

17 perce, Tiu írta:

Ez nem jól néz ki. :( Lesz vele munka. Motor megúszta?

Mi történt, eléd ugrott?

Motornak kutya baja, ahogy a váznyúlvány is megúszta, csak épp a doblemez elejét lehet kivágni a francba. Azon kívül csak egy zárhíd csere, meg a csavarozós elemek. Viszont így már muszáj lesz telibefújni az autót. Ami viszont azt eredményezi hogy az enyém bekerül a garázsba, aztán majd jövőre talán elkészül, mert két telifényt jelenleg nem bír el a kassza, egyet is csak alig.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, wookie írta:

Motornak kutya baja, ahogy a váznyúlvány is megúszta, csak épp a doblemez elejét lehet kivágni a francba. Azon kívül csak egy zárhíd csere, meg a csavarozós elemek. Viszont így már muszáj lesz telibefújni az autót. Ami viszont azt eredményezi hogy az enyém bekerül a garázsba, aztán majd jövőre talán elkészül, mert két telifényt jelenleg nem bír el a kassza, egyet is csak alig.

:( Mindíg van valami. 

Link to comment
Megosztás:

Többször csipkedtek már a gyertyapipák járó motornál különösen ha a másik kezemmel a szelepfedélen támaszkodtam. kezembe került egy virágpermetező, gondoltam megnézem hol-merre mászkálnak a szikrák. Hát semerre....aztán letesteltem egy drótot és végighúztam a kábelek mellett, de csak egy pipa tövénél ugrottak ki szikrák. Ezek szerint én jobb vezető vagyok. :-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Abban szeretném kérni a segítségeteket, h lenne egy 2001es 5 ajtós astra. Ebben szeretnénk egy olyat elérni, h a középkonzol kijelzőjéről ne menjen el az (idő, dátum, hőmérséklet) világítása, ha felkapcsoljuk akar csak a helyzetjelzőt, vagy a fényszorót. Mivel jelenleg alap helyzetben, gombnyomásra világít pár másodpercig, ill. nyújtásnál folyamatosan... "ha jól sejtem ez a normális?!" (Engem akár vezeték elcsípéses megoldás is érdekel!!!)

A másik, meg a fényszoró magasság állító kapcsoló izzócseréje lenne. Hogy és miként lehet szétszedni ill. nagyon bonyolult e? Valamint h mekkora rizszsem izzó való bele? (Akkora mint a fényszoró és ködfényszoró kapcsolokba? vagy mint a ventilátor kapcsolóba?? mert ezeket már cseréltem; némelyiket forrasztással)

Előre is köszi a segítséget

Módosítva : Pheonix
Link to comment
Megosztás:

Gyári közponzinál hogy kell ennek a kis basznak állnia?

X6BByaN.jpg

Arra már sikerült rájönni hogy két fajtám van,( lehet a jobbos meg a balos nrm egyforma)

Van ez a sarga, meg van feher. Mar forgattam , de sehogy nem akarja. A vezeto oldal nyilik, zarodni nem zarodik kulccsal. Nyitni is ugy nyit, hogy alig mozditom a kulcsot, es mar nyitja is.

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, joecockroach írta:

Milyen profilra váltasz???

Kicseréltem a kipufogó leömlő tomítést, sajnos nem ment könnyen. 

Ha már ott voltam, belenéztem a motorba, íme:

 

Még nem tudom, holnap nézek meg valamit.:)

Alapból fehéres-szürkés kokszosak a kipufogó szelepek a csatornában, ahol olajos, ott szerintem a szelepszár szimering ereszt és lecsorog az olaj állás közben. 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, zotya975 írta:

Új emelőt akarok venni a gyári helyett, mert már eléggé odavan a menet is megsérült rajta nehéz tekerni. Két esélyes van a palack, és a trapéz emelő. De két palack is volt már nálam egyik sem emelt eleget, a kerék a földön maradt.Az áruk kábé azonos.

2509585-20170406-ZqNgVN.jpg

2509586-20170406-PEN2ZP.jpg

Krokodilemelő az otthoni szerelésekhez, de nem hurcolászni a kocsiban, mert ahhoz tul nagy, elfér, csak minek cipelni, kb 8000 körül lehet kapni.

Az autóban a gyárit tartanám az útszéli kerékcserékhez, vagy mivel az kezd rossz lenni, a trapézemelőt választanám.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, joecockroach írta:

Krokodilemelő az otthoni szerelésekhez, de nem hurcolászni a kocsiban, mert ahhoz tul nagy, elfér, csak minek cipelni, kb 8000 körül lehet kapni.

Az autóban a gyárit tartanám az útszéli kerékcserékhez, vagy mivel az kezd rossz lenni, a trapézemelőt választanám.

 

3 órája, wookie írta:

8 ért kapsz lidl-ben aldiban krokit, nekem elfér a csomiban is :D Bontóban az egymás tetejére tett két autót is meg bírtam vele emelni, rengeteget használjuk, nagyon megéri az árát.

 

14 perce, Stevy írta:

Útszélére a trapéz is jó, de tényleg a krokodil az igazi otthonra. (Lildben jó kis bak is szokott lenni. :-))

A krokodillal egy bajom van, hogy murvás-földes a beálló, ráadásul nem sík terep elég mókás lenne a kocsi alá betologatni, plusz belenyomná a súly a földbe a kerekeit. Megmérem pontosan mekkorát kell emelnem hogy a kerék már ne legyen a földön, aztán ha találok ilyen palackosat az lesz, ha nem, akkor a trapéz. Vagy veszek most kapásból trapézt, és majd ha lesz normális beálló akkor krokit.:confused:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.