Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

99939WS.png

46 perce, zotya975 írta:

Mondjon valaki vagy akár valakik:-) hengerfej-veztengelyház közé, és egyéb helyekre ( karter, váltó fedél stb) használható, és Unix, Bárdi, Láng...stb helyen ( tehát nem webáruházban és nem a Cromaxban) beszerezhető pasztát.....köszi! Valami normális minőséget.

Versachem Mega Grey, pont ilyen helyekre kentem, meg leömlő alà, tökéletes.

Módosítva : Róóóbi
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Stofl írta:

Sziasztok! A szivargyújtó aljzatot hogyan lehet kiszerelni/bontani/cserélni az F-ben? Első ránézésre szét kell kapni az egész autót hozzá..... Tud valaki segíteni néhány útmutatással, hogy álljak neki?

Köszönöm!

Elméletileg ki lehet venni kivülről, de gyakorlatilag inkább csak a kardánbox kiszedése után. Utána már sima ügy, kitolod a belső fém részt aztán meg a fehér műanyagot. Patentfülek fogják, ezeket kivülről nem nagyon lehet kiakasztani azért csak elméleti a kardánbox kiszedés nélküli kivétel.

2666916-20171012-wsijBH.jpg

Kardánbox kiszedése: két csavar oldalt a lábterekben, aztán a kézifék előtti dobozka alatt is kettő, plusz a kézifékszoknya elején egy, a hátsó hamutartó alatt is kettő. A váltószoknyát hátul megcsippented felhúzod, és kijön a keret, rá lehet fordítani a váltógombra. Lehet nem is kell kiemelni az egészet csak eltolni hátra, akkor ki sem kell akasztani sem a kézifékből sem a váltókarból. 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Elméletileg ki lehet venni kivülről, de gyakorlatilag inkább csak a kardánbox kiszedése után. Utána már sima ügy, kitolod a belső fém részt aztán meg a fehér műanyagot. Patentfülek fogják, ezeket kivülről nem nagyon lehet kiakasztani azért csak elméleti a kardánbox kiszedés nélküli kivétel.

 

Kardánbox kiszedése: két csavar oldalt a lábterekben, aztán a kézifék előtti dobozka alatt is kettő, plusz a kézifékszoknya elején egy, a hátsó hamutartó alatt is kettő. A váltószoknyát hátul megcsippented felhúzod, és kijön a keret, rá lehet fordítani a váltógombra. Lehet nem is kell kiemelni az egészet csak eltolni hátra, akkor ki sem kell akasztani sem a kézifékből sem a váltókarból. 

 

Nagyon szépen köszönöm! :)

 

Link to comment
Megosztás:

5 perce, zotya975 írta:

Hát ebben az sajna nincs benne:https://opeleseknek.hu/opel-astra-f-ismerteto

Ó erre emlékszem, itt is néztem, nem rossz oldal szerintem. Akkor jegelem egyelőre...

Viszont kijelenthetem, hogy a legújabb szekér ismét hibamentesen, sikerrel teljesítette a Kiskunfélegyháza-M5-M0-M1-Győr-Hegyeshalom-Bécs-Linz-Passau-Regensburg-Nürnberg-Würzburg-Frankfurt-Köln-Venlo-Eindhoven-Roosendaal távolságot. Röpke 1500 km plusz áfa. Igaz másodjára már csak egy utassal és TMK után. :-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

 

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Azon nem csak a színkód van? Vagyis én mindíg csak azt néztem rajta. 

Most így meg nem mondom, de mindjárt leszaladok. Egyébként azt  pont tudom, Z369 Rio Verde.:-)

Szerk.: viszont itt beazonosítottam magát a modellt (pl.:Club, GL, GT etc.):

http://www.ascona-info.de/Astra_F_Sondermodelle.html és itt a SEASON modell az.

Na ilyen dísztárcsát keresek, kettőt. Ha valakinél kallódik, ne tartsa magában, megvenném!

image815.jpg

Módosítva : Róóóbi
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.