Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

On 2017. 10. 15. at 16:02, zotya975 írta:

A pollenszűrő csere közben nem várt akadályba ütköztem:

2670326-20171015-qQyhHb.jpg

2670327-20171015-WX8sK6.jpg

2670328-20171015-m0fk3j.jpg

2670329-20171015-q6bpRz.jpg

Zotya!

Veled tényleg mindíg történik valami? :-) Ha unatkozol, inkább szólj, és keresünk hasznos elfoglaltságot neked. :hehe: Menyét lesz az.... nem pocok Oszi báttyám.

Módosítva : tuskes
Link to comment
Megosztás:

1 perc, zotya975 írta:

Hát nem tudom, most bent van a csapda az akku mellett, eddig még semmit nem fogott.

 

1 perc, zotya975 írta:

Hát nem tudom, most bent van a csapda az akku mellett, eddig még semmit nem fogott.

Motortető szigetelése nincs megkaparva? Vezetékek épek?

Link to comment
Megosztás:

6 perce, tuskes írta:

 

Motortető szigetelése nincs megkaparva? Vezetékek épek?

A motorháztetőben nálam nincs szigetelés, a vezetékeket átnéztem nem láttam rágásnyomot, egérre tippelek. Ha le van csukva a motorháztető a pollenszűröhöz, talán ha 2 centis résen lehet eljutni más nagyon nem férne itt átt.

Link to comment
Megosztás:

3 perce, zotya975 írta:

A motorháztetőben nálam nincs szigetelés, a vezetékeket átnéztem nem láttam rágásnyomot, egérre tippelek. Ha le van csukva a motorháztető a pollenszűröhöz, talán ha 2 centis résen lehet eljutni más nagyon nem férne itt átt.

Jön a hűvösebb idő, keresik a tuti kellemes helyet. Időnként még városnéző túrát is kapnak, ingyen-bérmentve. Ezeknek bejött az élet. :hehe:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

14 perce, zotya975 írta:

Reggel akkora köd volt nálunk hogy letépte a vezetőoldali ablaktörlő kart. :-)Visszafordultam érte de addígra átgyúrtak rajta így a lapát is kuka. Átraktam az anyósoldalit hogy valamit lássak, holnap meg irány a bontó. 

2675372-20171020-MmFQbw.jpg

Nem igazán tudom zotya, lehet-e ezt még űberelni.....:confused: Kíváncsian várom a holnapi bejegyzésed. :) 

Link to comment
Megosztás:

12 perce, tuskes írta:

Nem igazán tudom zotya, lehet-e ezt még űberelni.....:confused: Kíváncsian várom a holnapi bejegyzésed. :) 

Holnap shopingolni megyek a bontóba...ilyenkor amennyi pénzt tudok elviszek magammal, mert hátraengednek az autókhoz és amit tudok bontok kifelé.:happy: Remélem sok F astra lesz. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Holnap shopingolni megyek a bontóba...ilyenkor amennyi pénzt tudok elviszek magammal, mert hátraengednek az autókhoz és amit tudok bontok kifelé.:happy: Remélem sok F astra lesz. 

Olyan sűrű volt a köd hogy beleakadt az ablaktörlőbe? :-):-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Megvolt a shopingolás ,a termés:
Ablaktörlő kar ( amiért mentem)
GM Sárfogó gumik előre.
Antenna talp.
C14SE motortéri kábelköteg+motorvezérlő+relé.

Map szenzor
Itt elfogyott a pénzem és haza kellett jönnöm, 14 ezret fizettem összesen.:goofy:

10 Astrát számoltam meg összesen, volt ugye az SE már hengerfej nélkül, egy SZR, pár c14nz, meg Ecotech motoros, az első egy pár sárfogót alig tudtam összevadászni róluk, hátulra nem is volt. A Map szenzort kíváncsiságból vettem hátha javít az ingadozó alapjáraton.

Link to comment
Megosztás:

8 perce, zotya975 írta:

Megvolt a shopingolás ,a termés:
Ablaktörlő kar ( amiért mentem)
GM Sárfogó gumik előre.
Antenna talp.
C14SE motortéri kábelköteg+motorvezérlő+relé.

Map szenzor
Itt elfogyott a pénzem és haza kellett jönnöm, 14 ezret fizettem összesen.:goofy:

10 Astrát számoltam meg összesen, volt ugye az SE már hengerfej nélkül, egy SZR, pár c14nz, meg Ecotech motoros, az első egy pár sárfogót alig tudtam összevadászni róluk, hátulra nem is volt. A Map szenzort kíváncsiságból vettem hátha javít az ingadozó alapjáraton.

Szerintem kifejezetten jó boltot csináltál, én csak a szarcsapkodókra meg a motorköteg+vezérlőre tippeltem volna ennyit. :-)

Link to comment
Megosztás:

28 perce, Róóóbi írta:

Szerintem kifejezetten jó boltot csináltál, én csak a szarcsapkodókra meg a motorköteg+vezérlőre tippeltem volna ennyit. :-)

Ez nagyon olcsó bontó , szerintem az öregnek nincs netje, nem tudja az árakat. :goofy: Vagy csak nincs elszállva, és tudja hogy így is bőven visszahozza az árát a roncs. 

Link to comment
Megosztás:

7 perce, zotya975 írta:

Ez nagyon olcsó bontó , szerintem az öregnek nincs netje, nem tudja az árakat. :goofy: Vagy csak nincs elszállva, és tudja hogy így is bőven visszahozza az árát a roncs. 

Hogyne hozná vissza. Egy szép zőőd géptető nincs bent véletlenül? :happy:

Csak egy a baj, minél többet jász be annál kevesebb cucc marad. :-)

(Kivéve ha megoldott az utánpótlás)

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Róóóbi írta:

Hogyne hozná vissza. Egy szép zőőd géptető nincs bent véletlenül? :happy:

Csak egy a baj, minél többet jász be annál kevesebb cucc marad. :-)

(Kivéve ha megoldott az utánpótlás)

Zöldet nem láttam. Meg a karosszéria elemeket még időben a kocsin kell elkapni, mert ha leszedik őket már nem figyelnek a tárolásra. lebaccák őket a földre aztán sérül az élén a fényezés. Mindíg van új kocsi, amit teljesen kibeleznek azokat meg összevágja és viszik vasba. 

Link to comment
Megosztás:

35 perce, zotya975 írta:

Zöldet nem láttam. Meg a karosszéria elemeket még időben a kocsin kell elkapni, mert ha leszedik őket már nem figyelnek a tárolásra. lebaccák őket a földre aztán sérül az élén a fényezés. Mindíg van új kocsi, amit teljesen kibeleznek azokat meg összevágja és viszik vasba. 

Erről jut fejembe néhai kedvenc bontóm, mikor még be lehetett menni, volt bent egy 5 ajtós kadett gyári tetõablakkal. De ezek a balpéniszek mikor pakolásszák a romokat minden üveget bevernek. Ennek is beverték minden ablakát. De haragudtam rájuk akkor (is)... Most meg már be sem mehetsz...

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Róóóbi írta:

Erről jut fejembe néhai kedvenc bontóm, mikor még be lehetett menni, volt bent egy 5 ajtós kadett gyári tetõablakkal. De ezek a balpéniszek mikor pakolásszák a romokat minden üveget bevernek. Ennek is beverték minden ablakát. De haragudtam rájuk akkor (is)... Most meg már be sem mehetsz...

itt is van olyan hogy egymáson van 2-3 kocsi, amiről levettem a sárfogót azon pont kettő állt, ez meg a földön kerék nélkül. Jó móka volt kibányászni onnan. Feltettem őket, kellene még hátra is. 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
17 órája, Stofl írta:

Sziasztok! Rendeltem egy fordulatszám mérős műszeregységet az F-be. Nemsokára érkezik. 

A km állást hogyan tudom betekerni az eredetire? Könnyen adja magát vagy van valami trükkje? Nem volt még dolgom ilyesmivel.

Köszi!

Rémlene hogy mintha a kis fogaskerekeket lehet átugrasztani a számlap felől a számoknál csavarhúzóval. Én kivettem hátul egy kereket és akkor viszonylag gyorsan át tudtam tekerni, de régen volt nem emlékszem már pontosan melyiket. Továbbá ha ugyanaz a gyártmány Delco-WDO akkor áttehető simán csak az óra ha nem, akkor kicsit faragni kell mert nem fér be, más a műanyag kialakítása. Meg még  az útjeladó csatijának is passzolnia kell. Hogy milyen gyártmány az kivülről is látszik itt:

2687660-20171103-wulhYd.jpg

A km/h és a 20-as szám egymáshoz viszonyított helyzetéből.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 órája, zotya975 írta:

Rémlene hogy mintha a kis fogaskerekeket lehet átugrasztani a számlap felől a számoknál csavarhúzóval. Én kivettem hátul egy kereket és akkor viszonylag gyorsan át tudtam tekerni, de régen volt nem emlékszem már pontosan melyiket. Továbbá ha ugyanaz a gyártmány Delco-WDO akkor áttehető simán csak az óra ha nem, akkor kicsit faragni kell mert nem fér be, más a műanyag kialakítása. Meg még  az útjeladó csatijának is passzolnia kell. Hogy milyen gyártmány az kivülről is látszik itt:

 

A km/h és a 20-as szám egymáshoz viszonyított helyzetéből.

Huha. A W számra figyeltem, hogy az stimmeljen. Azt hittem plug and play onnantól a dolog, és csak arrébb pörgetek néhány számot. Hétfőn kezdem a szerelést! Majd beszámolok mi a helyzet! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.