Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Hosszú vita a fórum müködéséről a klubtagságról, és egyebekről


Recommended Posts

Tényleg! <_< Hová tűnt Damon Hill Plasti Dip?

inaktív a téma, nincs törölve, de ergó nem látható

köszönhető az új rendszernek, ami folyamatosan lép majd életbe a fórumon

jelentős változások lesznek

egyben itt jelezném a NEM klubtagoknak, hogy velük kapcsolatban nem elképzelhetetlen a fórum használatának belassítása sem

de erről még nem született konkrét döntés

Link to comment
Megosztás:

inaktív a téma, nincs törölve, de ergó nem látható

köszönhető az új rendszernek, ami folyamatosan lép majd életbe a fórumon

jelentős változások lesznek

egyben itt jelezném a NEM klubtagoknak, hogy velük kapcsolatban nem elképzelhetetlen a fórum használatának belassítása sem

de erről még nem született konkrét döntés

1., Ergo a soha többé nem lesz aktív, mivel nem is látszik.

2., Mit vártok tőle, mi a cél?

a., Annyi a klubtag, hogy zavarjuk őket?

b., Szeretnétek a NEM klubtagokat belépésre "bírni"? (Honnét ismerős a módszer? <_< )

c., húzzunk el a regisztrált inaktívba?

Nem hőbörögni, kötözködni akarok, de ha már elejtesz néhány infomorzsát ....

Link to comment
Megosztás:

1., Ergo a soha többé nem lesz aktív, mivel nem is látszik.

2., Mit vártok tőle, mi a cél?

a., Annyi a klubtag, hogy zavarjuk őket?

b., Szeretnétek a NEM klubtagokat belépésre "bírni"? (Honnét ismerős a módszer? <_< )

c., húzzunk el a regisztrált inaktívba?

Nem hőbörögni, kötözködni akarok, de ha már elejtesz néhány infomorzsát ....

nem ezt mondtam Laciék hoztak egy döntést, rajtuk múlik megváltoztatják-e

PD és a többi, hasonló felülvizsgálandó téma kapcsán ? egyértelműen bevételt a klub számára, nézd meg mekkora a napi látogatottság lent a statban

nem kérdeztem meg minden klubtagot :D más nevében én nem nyilatkozhatom, de én azt mondom : sajnálom, ha valaki nem látja át ezt az egészet és nem komplexen tekint a fórum, klub, talik, társaság témakörre

ez egy szabadon választott nem kötelező gyakorlat, sokaknak az volt a kérdés, hogy minek lépjenek be

most erre egyértelmű lesz a válasz és kristálytiszta

amúgy bevétel pont ahhoz kell, hogy többet lehessen adni, azt hiszem ezen kár vitázni

nem hiszem, hogy lesz teljes fórum zárás

de csak mondom, hogy van akinek ez lenne szimpatikus

Link to comment
Megosztás:

nem ezt mondtam Laciék hoztak egy döntést, rajtuk múlik megváltoztatják-e

PD és a többi, hasonló felülvizsgálandó téma kapcsán ? egyértelműen bevételt a klub számára, nézd meg mekkora a napi látogatottság lent a statban

nem kérdeztem meg minden klubtagot <_< más nevében én nem nyilatkozhatom, de én azt mondom : sajnálom, ha valaki nem látja át ezt az egészet és nem komplexen tekint a fórum, klub, talik, társaság témakörre

ez egy szabadon választott nem kötelező gyakorlat, sokaknak az volt a kérdés, hogy minek lépjenek be

most erre egyértelmű lesz a válasz és kristálytiszta

amúgy bevétel pont ahhoz kell, hogy többet lehessen adni, azt hiszem ezen kár vitázni

nem hiszem, hogy lesz teljes fórum zárás

de csak mondom, hogy van akinek ez lenne szimpatikus

Nos, ha szóba kerül a téma, akkor említsd meg, hogy aki nem tag csak regelt A Fórumra, azt nagy valószínűséggel a fórum érdekli, nem a klubosdi, a talik meg az olyan álkedvezmények, melyeket amúgy is bárki megkap (sajnos vannak!).

Megértem a bevétel növelési szándékot a nagyobb támogatottságra való törekvést, akár a teljes fórum zárást is, de az sok valódi szakember és tapasztalt opeles valamint grafomán loser user kívülmaradását is jelentheti. Valószínűleg nem arról van szó, hogy ne bírnának ki évente a minimális tagdíjat. Sok lehetőség áll előttük egy minden kötelezettség nélküli tapasztalatcserére más formában. Pl. elég elindítani egy blogot, ami előbb-utóbb úgyis kinövi magát. Hadd ne nevezzem konkurenciának, mert nem lenne olyan nívós, mint A Fórum, de nem is elképzelhetetlen.

Valóban szép a napi látogatottsági statisztika, ám pont a klubtagok - nem klubtagok arányát nem tükrözi.

Link to comment
Megosztás:

Nos, ha szóba kerül a téma, akkor említsd meg, hogy aki nem tag csak regelt A Fórumra, azt nagy valószínűséggel a fórum érdekli, nem a klubosdi, a talik meg az olyan álkedvezmények, melyeket amúgy is bárki megkap (sajnos vannak!).

Így van... a fórum érdekli... amit a klubtagok tagsági díjából tart fent az egyesület...álkedvezményekről nem tudok, de szívesen meghallgatom...

Megértem a bevétel növelési szándékot a nagyobb támogatottságra való törekvést, akár a teljes fórum zárást is, de az sok valódi szakember és tapasztalt opeles valamint grafomán loser user kívülmaradását is jelentheti.

Ez benne van a pakliban, de úgy véljük aki itt szeretne fórumozni, egy ilyen társasághoz szeretne tartozni, az meg fogja hozni ezt az áldozatot... nyilván lesz aki nem...

Valószínűleg nem arról van szó, hogy ne bírnának ki évente a minimális tagdíjat. Sok lehetőség áll előttük egy minden kötelezettség nélküli tapasztalatcserére más formában. Pl. elég elindítani egy blogot, ami előbb-utóbb úgyis kinövi magát. Hadd ne nevezzem konkurenciának, mert nem lenne olyan nívós, mint A Fórum, de nem is elképzelhetetlen.

Valóban szép a napi látogatottsági statisztika, ám pont a klubtagok - nem klubtagok arányát nem tükrözi.

Ilyen fórumok létrehozására volt és van folyamatosan kísérlet, és érdekes módon előbb utóbb de inkább előbb "bedőlnek", megszűnnek...

A klubtag, nem klubtag arányon pedig pont ezért szeretnénk változtatni... <_<

Link to comment
Megosztás:

Nos, ha szóba kerül a téma, akkor említsd meg, hogy aki nem tag csak regelt A Fórumra, azt nagy valószínűséggel a fórum érdekli, nem a klubosdi, a talik meg az olyan álkedvezmények, melyeket amúgy is bárki megkap (sajnos vannak!).

Megértem a bevétel növelési szándékot a nagyobb támogatottságra való törekvést, akár a teljes fórum zárást is, de az sok valódi szakember és tapasztalt opeles valamint grafomán loser user kívülmaradását is jelentheti. Valószínűleg nem arról van szó, hogy ne bírnának ki évente a minimális tagdíjat. Sok lehetőség áll előttük egy minden kötelezettség nélküli tapasztalatcserére más formában. Pl. elég elindítani egy blogot, ami előbb-utóbb úgyis kinövi magát. Hadd ne nevezzem konkurenciának, mert nem lenne olyan nívós, mint A Fórum, de nem is elképzelhetetlen.

Valóban szép a napi látogatottsági statisztika, ám pont a klubtagok - nem klubtagok arányát nem tükrözi.

azért arról nem mi tehetünk, hogy ha valaki akkor is ad kedvezményt, ha valaki nem is klubtag

zárás csak egy erős retorzió, sokan ellenének csak a többi klubtaggal

lehet úgy is zárni, hogy olvasható, de nem kommentelhető csak tagnak, aztán ha valaki vissza akarja kapni a kedvenc játékát, akkor belép

vagy kaparja a falat

pont ezt mondtam, ez nem csak egy fórum, de a lehetőség adott, hajrá-hajrá

nem is ezért mondtam, az esetleges kereskedelmi tevékenységet folytatóknak lehet érdekes

Link to comment
Megosztás:

Tudom minden döntéshozatal nehéz, pláne, ha több embernek kell konszenzusra jutnia.

Álkedvezmény?

Kollégám kötelező biztosításához kapcsolódóan rendelkezik EDC kedvezménnyel. Unix-nál a kártya bemutatásakor közölték, hogy amúgy is kedvezményes az ár. AGIP kúton választás elé állították: vagy a mindenkinek megjáró -16 Ft/l vagy EDC -5Ft/l.

Személyesen nem láttam így konkrétummal nem szolgálhatok. Nem is érint, de nem is a MOTE tehet róla. Őszintén remélem, hogy elszigetelt, egyedi esetekről van szó, amit a megfelelő helyen kell rendezni (ahogy ti is szoktátok).

További jó munkát kívánok!

Link to comment
Megosztás:

Tudom minden döntéshozatal nehéz, pláne, ha több embernek kell konszenzusra jutnia.

Álkedvezmény?

Kollégám kötelező biztosításához kapcsolódóan rendelkezik EDC kedvezménnyel. Unix-nál a kártya bemutatásakor közölték, hogy amúgy is kedvezményes az ár. AGIP kúton választás elé állították: vagy a mindenkinek megjáró -16 Ft/l vagy EDC -5Ft/l.

Személyesen nem láttam így konkrétummal nem szolgálhatok. Nem is érint, de nem is a MOTE tehet róla. Őszintén remélem, hogy elszigetelt, egyedi esetekről van szó, amit a megfelelő helyen kell rendezni (ahogy ti is szoktátok).

További jó munkát kívánok!

Unixnál valóban vannak folyamatosan egyes terméktípusokra nagyobb kedvezmények, de az nem globális... tehát ha olyan valamit vesz, akkor ez valóban előfordulhatot... ellenben egy AGIP kúton a

AGIP (Felhívtam őket)

Az olyan üzemanyag vásárlások után, melyek részben vagy egészben ponttal kerülnek kifizetésre, nem írunk jóvá prémium pontokat a Klubtag kártyáján ->tehát amikor beváltasz már nincs is kedv.

9 Premio pontért 16 Ft kedvezményt adunk (mindig az aktuális akció szerint, visszavonásig érvényes).

Tegyük fel, hogy 350 HUF a benya ára... 1 liter tankolása esetén kapsz 2 pontot... ahhoz, hogy 16 HUF kedvezményt érvényesíts 9 premio pontot kell gyűjteni...ehhez kell 4.5 lici nafta ugyebár...

Na akkor egy példa 50 liter esetén:

Normál esetben: 50l X 350 HUF = 17,500 HUF (0 HUF kedvezmény)

EDC kártyával : 50 X 350 X0.95 = 16,625 HUF (848 HUF kedvezmény) Javítva: 250 HUF a kedvezmény!

Premio nyavaja: 50 X 350 HUF= 17,500 HUF - És ehhez kap az ember fia 100 pontot...Azaz 11 licire tudod érvényesíteni a 16 HUF kedvezményedet -> 176 Forint kedvezmény...

Na szóval... röviden és tömören... (azért számoljatok utána pls...)

Nem igazán szeretem amikor csak a dobálózás megy, és nincs mögötte háttér információ... <_< utána kell járni... én is utána tudtam mielőtt leírtam... :D

Link to comment
Megosztás:

...

Na akkor egy példa 50 liter esetén:

Normál esetben: 50l X 350 HUF = 17,500 HUF (0 HUF kedvezmény)

EDC kártyával : 50 X 350 X0.95 = 16,625 HUF (848 HUF kedvezmény)

Premio nyavaja: 50 X 350 HUF= 17,500 HUF - És ehhez kap az ember fia 100 pontot...Azaz 11 licire tudod érvényesíteni a 16 HUF kedvezményedet -> 176 Forint kedvezmény...

Na szóval... röviden és tömören... (azért számoljatok utána pls...)

Nem igazán szeretem amikor csak a dobálózás megy, és nincs mögötte háttér információ... <_< utána kell járni... én is utána tudtam mielőtt leírtam... :D

EDC kártyával: 50 X 345 = 17.250 HUF - mivel 5Ft/l a kedvezmény, nem 5%. :D

Link to comment
Megosztás:

EDC kártyával: 50 X 345 = 17.250 HUF - mivel 5Ft/l a kedvezmény, nem 5%. <_<

Nem kéne a fentieket áthelyezni a MOTE Szolgáltatások - kedvezmények topicba?

Halkan jegyzem meg, hogy az ENVI kúthálózata legalább olyan sűrű/ritka, mint az Agip-é, de a 95-ös mindenféle kártya, pontgyűjtés és hókuszpókusz nélkül literenként 6,50Ft-os különbözetet mutat. ENVI - 351,4 Ft/l Agip - 357,9 Ft/l

Link to comment
Megosztás:

...Halkan jegyzem meg, hogy az ENVI kúthálózata legalább olyan sűrű/ritka, mint az Agip-é, de a 95-ös mindenféle kártya, pontgyűjtés és hókuszpókusz nélkül literenként 6,50Ft-os különbözetet mutat. ENVI - 351,4 Ft/l Agip - 357,9 Ft/l

Halkan jegyzem meg én is, hogy míg az ENVI, ha jól számoltam az oldalukon, 11 kúttal rendelkezik a metron belül, meg vagy 2-3 automata kúttal, addig az Agip a holtankoljak.hu-n is 159 kúttal.

Akkor most ezt a 2 hálózatot mégis miként lehet összehasonlítani?

Értem én, hogy könnyű kötekedni, csak nem érdemes.

Link to comment
Megosztás:

AGIP (Felhívtam őket)

Az olyan üzemanyag vásárlások után, melyek részben vagy egészben ponttal kerülnek kifizetésre, nem írunk jóvá prémium pontokat a Klubtag kártyáján ->tehát amikor beváltasz már nincs is kedv.

9 Premio pontért 16 Ft kedvezményt adunk (mindig az aktuális akció szerint, visszavonásig érvényes).

2pont csak február végéig van,utána literenként 1 pontot adnak.Kivéve azoknak akik 2havonta 200L nél több üzemanyagot tankolnak <_<

Link to comment
Megosztás:

Aki pedig nem, annak azt hiszem nincs itt keresni valója...

ez egy elég jó fórum összeségében.......sokan látjuk ennek hasznát akik nem vagyunk MOTE tagok(én is... <_< ),de semmi bajom vele ha egy teljesen jól működő dologért ellenszolgáltatást kérne.persze ésszerű keretek között.

elég sok fórumot nézegettem eddig és sajnos egyik-másik nagyon eldúrvult....már-már alpári hangot enged meg ezeken.

megnézhető melyik másik márkának van akár csak hasonlóan összetartó társasága.....ezen azért érdemes elgondolkozni.

Link to comment
Megosztás:

Pontosan ezen elv szerint haladva kell belátni, hogy nem finanszírozhatja tovább 200 tag 5000 ember "szórakozását". <_<

Én is az 5000 között vagyok, nem vagyok klubtag, de úgy gondolom, hogy az 5000-ből azért legalább 4500 nem szórakozni, hanem azért jár ide mert hasznos infókat olvashat, mert segítenek neki.

Több fórumot olvasok, de ez a legnagyobb, itt kaptam eddig a legtöbb segítséget.

Ha ennek az olvasgatásnak, segítségnek az az ára, hogy kényszerből fizetnem kell, hogy továbbra is napi rendszerességgel olvassam a fórumot, azért elgondolkodnék rajta. (De lehet, hogy fizetnék? Még nem tudom)

Én nem vagyok egy találkozókra járó, személyesen ismerkedő típus, egyszerűen csak Opelom van és érdekel az autó, meg rengeteg itt a hasznos infó, amit szerintem nem lenne helyes klubtagsághoz kötni, és más hasonló gondolkodásúak elől elzárni.

Link to comment
Megosztás:

az a helyzet, hogy itt egy végetnemérő vita fog perceken belül indulni.

egyszerüen parasztosan:

az én 5000 Ft om és a másik 100 klubtag 5000 forintja tartja fent a fórumot. ÉS te az én pénzemen spórolsz a szerelgetéseken, szerzel barátokat, szerzel kedvezményeket, okosodsz.

és ez nekem nem tetszik. ennyi. amennyiben Te nem vagy hajlandó áldozni ezért havi 293 forintot, akkor menj innen, és keress indormációt máshol, a goolgén, vagy mittomén. vagy még egy lehet, akkor én sem áldozok ennyit rá, és az a másik klubtag se mert minek, ha ingyen is megvan, és kész. akkor fél éven belül bezár a fórum, bezár a klub. ez neked is jó lesz?

újraírom, mert lehet hogy átsiklottál a kérdésen: havi 293 forint. ha ez neked sok akkor egy ruppótlan vagy aki viszont nem való ide. ne vegyél autót, mert úgyse tudod tankolni.

szerintem ezt érthetően, körités nélkül leírtam.

amennyiben másnak más a vélemény akkor vésse ide.... <_<

anyázós PÜ-t nemkérek...

Link to comment
Megosztás:

Én is az 5000 között vagyok, nem vagyok klubtag, de úgy gondolom, hogy az 5000-ből azért legalább 4500 nem szórakozni, hanem azért jár ide mert hasznos infókat olvashat, mert segítenek neki.

Több fórumot olvasok, de ez a legnagyobb, itt kaptam eddig a legtöbb segítséget.

Ha ennek az olvasgatásnak, segítségnek az az ára, hogy kényszerből fizetnem kell, hogy továbbra is napi rendszerességgel olvassam a fórumot, azért elgondolkodnék rajta. (De lehet, hogy fizetnék? Még nem tudom)

Én nem vagyok egy találkozókra járó, személyesen ismerkedő típus, egyszerűen csak Opelom van és érdekel az autó, meg rengeteg itt a hasznos infó, amit szerintem nem lenne helyes klubtagsághoz kötni, és más hasonló gondolkodásúak elől elzárni.

Évente 3500Ft szerintem nem sok. Vannak olyanok, akik már típusidegen autóval rendelkeznek, de mégis támogatják az egyesületet a tagságuk megújításával. Sőt, úgy tudom, hogy van ennél kivételesebb eset is. Pont az ilyen hasznos információk és a jó társaság miatt döntöttem amellett, hogy támogatom a MOTE-t a tagsággal. Van halvány lila fingom arról, hogy például eme fórum fenntartása milyen költségekkel jár a hosting cég felé, ha bérlik a tárhelyet, ha saját gép van bent, ha VPS bérlés van, stb. Az a legszomorúbb, hogy vannak, akik ingyenes javítóműhelynek tekintenek erre a fórumra.

Link to comment
Megosztás:

havi 292 forintot hajlandó lennél fizetni a fórum használatért?

És, ha az adómat odaadom az számít?

Akkor is le fogtok lassítani?

Nem akar mindenki klubtag lenni, de van aki hozna 1 kis áldozatot, hogy igazságosabb legyen a rendszer. <_<

Nekem nem kell képtár és egyéb úri huncutságok, csak a cartársakkal szeretek csevegni, és esetleg segíteni.

Link to comment
Megosztás:

És, ha az adómat odaadom az számít?

Akkor is le fogtok lassítani?

Nem akar mindenki klubtag lenni, de van aki hozna 1 kis áldozatot, hogy igazságosabb legyen a rendszer. :D

Nekem nem kell képtár és egyéb úri huncutságok, csak a cartársakkal szeretek csevegni, és esetleg segíteni.

Azt nem tudják ellenőrizni név szerint szerintem.

Nekem elég a "tettem valamit az egyesületért" gondolat, mikor elutalom az 5000Ft-ot és az adóm 1%-át ajánlom nekik. <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.