Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Hosszú vita a fórum müködéséről a klubtagságról, és egyebekről


Recommended Posts

nem vettem magamra csak gondolom,hogy elég sokan vannak vele úgy ahogy én.... legalább is remélem....

mondjuk ha beugrós lenne a fórum használata biztos sokan kiszelektálodnának a nem kivántak közül.....

meglátjuk

én azt szeretném, hogy ne legyen már ennyire szájbarágós a dolog....

ha különbözőek is vagyunk, de akkor is x százaléknak miért van meg elsőre dolog, vagy idővel, míg másnak meg magyarázat után sem ?

rejtély.....

Link to comment
Megosztás:

meglátjuk

én azt szeretném, hogy ne legyen már ennyire szájbarágós a dolog....

ha különbözőek is vagyunk, de akkor is x százaléknak miért van meg elsőre dolog, vagy idővel, míg másnak meg magyarázat után sem ?

rejtély.....

Lehet, hogy nem olvasnak vissza a Subaru GSi topikban <_<

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Ejj, hogy ezt csak most vettem észre! Elolvastam a hozzászólásokat és Mantácska nagyon belenyúlt, hogy ez mindig előjön, de tenni nem nagyon lehet ellene sajnos. Igaziból csak rosszabb lesz. De lenne egy másik észrevételem is. Sokan csak kérdezni, de most már egyre idiótábban járnak ide. Mostanában, hogy mindenki türelmetlenebb és a fórumokban is rengeteg az info, egyre inkább a visszaolvasást és a leoltást, esetenként a savat kapják. Viszont ami engem nagyon dühít, hogy egyes és most már kettes moderátorok aszisztálnak ehhez. Nincs ezzel gondom, csak nehogy bedühödjek és a következő talin lepofozzam a kis köcsögládát, mert valaki modi jogot adott neki...

Link to comment
Megosztás:

Ejj, hogy ezt csak most vettem észre! Elolvastam a hozzászólásokat és Mantácska nagyon belenyúlt, hogy ez mindig előjön, de tenni nem nagyon lehet ellene sajnos. Igaziból csak rosszabb lesz. De lenne egy másik észrevételem is. Sokan csak kérdezni, de most már egyre idiótábban járnak ide. Mostanában, hogy mindenki türelmetlenebb és a fórumokban is rengeteg az info, egyre inkább a visszaolvasást és a leoltást, esetenként a savat kapják. Viszont ami engem nagyon dühít, hogy egyes és most már kettes moderátorok aszisztálnak ehhez. Nincs ezzel gondom, csak nehogy bedühödjek és a következő talin lepofozzam a kis köcsögládát, mert valaki modi jogot adott neki...

Nananana... :D

Link to comment
Megosztás:

  • 4 years later...

Tisztelt Adminisztrátorok, Moderátorok, Webmester!

Szigorúan tiltott

1. Ne Spammelj – ne hirdess oldalakat a fórumokban

2. Ne Flamelj – ne írj rágalmazó, sértegető, durva, utálatos, rasszista, szexuális, bosszantó vagy obszcén szavakat tartalmazó üzeneteket

3. Ne Crosspostingolj – a témád mindig csak egy (1) fórumba illeszkedjen. Ne nyisd meg a témád több hasonló fórumban.

4. Semmi Illegális – ne írj linkeket ahol illegális szoftverek találhatók.

5. A fentiek megszegése az üzeneted eltávolítását, az azonosítód és IP címed azonnali bannolását vonja maga után korlátlan időre.

6. Tilos engedély nélkül autós és számítástechnikai termékeket, szolgáltatást nagy mennyiségben -kereskedelmi céllal -reklámozni!

lefordítva, csak magánszemély, és csak kis mennyiségben hirdethet a fórumban.

7. "Többszörös regisztráció" vagy " Több felhasználói fiók használata".

Talán elkerülte a figyelmüket, de van akinek több accountja van.

Egyszerű IP vizsgálattal is ki lehet deríteni.

Azonos IP, azonos karakterekből álló nick név.

Pl.: mantec, cetnam, tecman, mentac és végül cantem.

Ha figyelemmel kíséri valaki, a "stílusából" is kiderül az azonosság.

Köszönöm a figyelmet.

Tisztelt DarthVödör,

Köszönjük az észrevételed, valóban a többszörös regisztráció fórumszabályzatba ütköző és nem tolerálható cselekedet! Mantec -el sem teszünk tovább kivételt. Lásd itt.

Sajnos az elmúlt két évben több munkát is adott, így megváltunk ettől a karaktertől. Tudjuk mi a feladatunk, de ha valaki alapból segítő szándékkal használja a fórumot és "alapból" a hozzászólás korlátozással szemben lép fel, próbáljuk logikus és észérvékkel rávenni, váltson ki egy klubtagságit.

Mi a ezt a fórumot társadalmi munkával tartjuk fenn. A klubtagsági kapcsán is csak az látja mindenki, hogy mit add ez egyesület, nem kapok semmit stb. Ami, mint tudjuk az egyesület fennállása óta mit sem változott, azaz évi 5.000 Ft, durván (eltérő árak miatt) mondjuk 12-14 liter üzemanyag, hogy más példát ne írjak. A fórumon / életben / magyar honban sajnos a tendencia nem egyedi. Könnyebb inkább a rombolás,trollkodás majd úgyis regisztrál sok nicket, stb. 2003 óta nem változott ez sokat.

Jelen korunkban egy kezdeményezés támogatása nem igazán követendő példa. Reménykedem?, bízom?,elvárom?, hogy nem szaporodnak meg a többszörös regisztrációk, csak azért mert "ingyen" nem lehet annyit hozzászólni amennyit az adott felhasználó szeretne? Nem tudom... Arról már nem is írok, hogy egyesületünk (több kártya kibocsájtóval egyetemben) EDC logoval ellátott kártyát add, mellyel okosan még a "befektetés" is megtérülhet... erre csak azért tértem ki, mert egy olyan felhasználóról (mantec) beszéltünk aki örömmel, kedvel használta ezt a fórumot, de a fenntartásához nem kívánt hozzájárulni sem tagsági díjjal, sem társadalmi munka vállalással.

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt DarthVödör,

Köszönjük az észrevételed, valóban a többszörös regisztráció fórumszabályzatba ütköző és nem tolerálható cselekedet! Mantec -el sem teszünk tovább kivételt. Lásd itt.

Sajnos az elmúlt két évben több munkát is adott, így megváltunk ettől a karaktertől. Tudjuk mi a feladatunk, de ha valaki alapból segítő szándékkal használja a fórumot és "alapból" a hozzászólás korlátozással szemben lép fel, próbáljuk logikus és észérvékkel rávenni, váltson ki egy klubtagságit.

Mi a ezt a fórumot társadalmi munkával tartjuk fenn. A klubtagsági kapcsán is csak az látja mindenki, hogy mit add ez egyesület, nem kapok semmit stb. Ami, mint tudjuk az egyesület fennállása óta mit sem változott, azaz évi 5.000 Ft, durván (eltérő árak miatt) mondjuk 12-14 liter üzemanyag, hogy más példát ne írjak. A fórumon / életben / magyar honban sajnos a tendencia nem egyedi. Könnyebb inkább a rombolás,trollkodás majd úgyis regisztrál sok nicket, stb. 2003 óta nem változott ez sokat.

Jelen korunkban egy kezdeményezés támogatása nem igazán követendő példa. Reménykedem?, bízom?,elvárom?, hogy nem szaporodnak meg a többszörös regisztrációk, csak azért mert "ingyen" nem lehet annyit hozzászólni amennyit az adott felhasználó szeretne? Nem tudom... Arról már nem is írok, hogy egyesületünk (több kártya kibocsájtóval egyetemben) EDC logoval ellátott kártyát add, mellyel okosan még a "befektetés" is megtérülhet... erre csak azért tértem ki, mert egy olyan felhasználóról (mantec) beszéltünk aki örömmel, kedvel használta ezt a fórumot, de a fenntartásához nem kívánt hozzájárulni sem tagsági díjjal, sem társadalmi munka vállalással.

Köszönjük az intézkedést! Én is csak a fórum használata miatt váltottam tagságot, pedig többnyire tanácsokat adni járok ide.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...
8 hours ago, Tápiószecső írta:

Hát lehet ezt sokféleképp nézni........

 

Átjöttem ide, de aztán közben rájöttem ( vagy inkább eszembe jutott) hogy sokszor lefutott körben kezdenék bele, vagy sokszor lerágott csontot ásnák elő, aminek nincs értelme, amúgy is csak fix dolgokon vitáznánk feleslegesen. Ami biztos: a "régi szép időkhöz" képest most annyira pang a fórum ( szerintem) hogy tényleg elég a napi 5 hsz mert néha még azt sem tudom kivel " lebeszélni".:brooding:

Link to comment
Megosztás:

10 hours ago, zotya975 írta:

 Ami biztos: a "régi szép időkhöz" képest most annyira pang a fórum ( szerintem) hogy tényleg elég a napi 5 hsz mert néha még azt sem tudom kivel " lebeszélni".:brooding:

Ebben lehet valami, és véleményem szerint a facebook viszi el innen az embereket, az más kérdés hogy szerintem rosszul teszik akik szakmai kérdésekben oda fordulnak, mert ez a fórum sokkal átláthatóbb a témakörök miatt, és vissza is kereshető. Ha viszont ezért nem váltasz klubtag státuszra mert elég a napi 5 hozzászólás is, akkor azt a magam részéről elhibázott gondolatmenetnek tartom. Nekem legalábbis ez a fórum 11 év alatt már sokkal többet adott mint az az öt hozzászólásnyi kérdésre adott válasz.

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, tgabika76 írta:

Ebben lehet valami, és véleményem szerint a facebook viszi el innen az embereket, az más kérdés hogy szerintem rosszul teszik akik szakmai kérdésekben oda fordulnak, mert ez a fórum sokkal átláthatóbb a témakörök miatt, és vissza is kereshető. Ha viszont ezért nem váltasz klubtag státuszra mert elég a napi 5 hozzászólás is, akkor azt a magam részéről elhibázott gondolatmenetnek tartom. Nekem legalábbis ez a fórum 11 év alatt már sokkal többet adott mint az az öt hozzászólásnyi kérdésre adott válasz.

Na igen a fészbúk tuti elviszi az embereket,  az igaz hogy itt átláthatóbbak  a témakörök, és vissza lehet olvasni, csak éppen ezt a tagok szinte soha nem teszik meg, bár volt aki úgy jött hogy végignyálaztam X oldalt és nem találtam választ a kérdésemre, de ez ritka. Mindenki azonnal választ akar és ezt ott többnyire megkapja, hogy mennyire szakszerű az már más kérdés. A fészes csoportokból már rég kiléptem, mert túl sok volt a hülye, ( képzeld amikor valaki fészen simán lehülyéz, utána meg megkeres opelfórumon felteszi ugyanazt a kérdést, és megköszöni a választ , nicknév, profilkép nem volt gyanús neki:hehe:) viszont a fórum előnye hogy valamilyen szinten ki tudja szűrni őket. De mivel semmilyen regisztrációval, klubtagságival, vagy akár szabályok betartásával nem jár a használatuk hát sokan inkább ott vannak, és sokszor ott is megkapják ugyanazt a szakmai választ hiszen akár olyan emberek is lehetnek ott akik itt is vannak. Nem azért nem vagyok most klubtag mert elég a napi 5 hsz, az oka simán csak anyagi ( egyszerűen nincs most 5 ezer forintom erre a célra) csak szomorú példának hoztam fel, hogy gyakran elég a napi 5 hsz-is mostanában.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Szervusz. 2011-es a cím, de igazad van ez egy örök vita. Korlátozás marad nem változtak az indokok. De nem lesz 3,2,0 vagy hasonló amit a másik topikban írtál. Maradjunk tárgyilagosak. :)  Hogy ebben a témában válaszoljak, a PÜ nem direkt került bele.  A Blitz Weekend találkozó után megnézem ennek az okát. Addig is köszönöm az észrevételt. Hamarosan javítom. 

Balesetmentes közlekedést kívánok.  

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem vártam a hibakereséssel. A frissítés óta 5db -os napi korlát került véletlenül a privát üzenet napi darabszámra is a  "Fórumlakó" fórumozó esetén. Ezt most javítottuk.  PÜ korlát törölve. A hozzászólások esetén marad a 24 órás napi 5db limit.  

Köszönjük a türelmeteket. Balesetmentes közlekedést és kellemes további fórumozást kívánok.  

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.