Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G LEDezés


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok.

Egy kis érdekességre lettem figyelmes a minap. Kicseréltem az utastér világítást egy 6 LED-es izzóra. Ugyebár ha az ajtót becsukom, akkor halványodni kezd a fény, majd teljesen elalszik. Igen, ez nálam egészen addig működik, hogy elhalványodik, azonban teljesen nem alszik ki. Ez mitől van? Lehet valamit ezzel csinálni? Gondolom ez azért nem jó az akksinak sem, főleg így télen...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy kis érdekességre lettem figyelmes a minap. Kicseréltem az utastér világítást egy 6 LED-es izzóra. Ugyebár ha az ajtót becsukom, akkor halványodni kezd a fény, majd teljesen elalszik. Igen, ez nálam egészen addig működik, hogy elhalványodik, azonban teljesen nem alszik ki. Ez mitől van? Lehet valamit ezzel csinálni? Gondolom ez azért nem jó az akksinak sem, főleg így télen...

Hali!

Ha az elsőt cserélted ki akkor nem egyedi eset. Nekem 1 64 ledes ledmátrix van elől és az is világít halványan.

Különösebben nem foglalkoztam vele, de az akksidat biztos nem foglya leszívni mert borzasztóan kicsi áramot vesz fel.

Bemértem a szofita izzóval is és az is vett fel áramot amikor nem volt bekapcsolva mégse szívta le az akksit.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ha az elsőt cserélted ki akkor nem egyedi eset. Nekem 1 64 ledes ledmátrix van elől és az is világít halványan.

Különösebben nem foglalkoztam vele, de az akksidat biztos nem foglya leszívni mert borzasztóan kicsi áramot vesz fel.

Bemértem a szofita izzóval is és az is vett fel áramot amikor nem volt bekapcsolva mégse szívta le az akksit.

Igen, azt cseréltem. Akkor megnyugtattál, bár új akksim van, de azért mégis kicsit furcsa "jelenség".... :-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy kis érdekességre lettem figyelmes a minap. Kicseréltem az utastér világítást egy 6 LED-es izzóra. Ugyebár ha az ajtót becsukom, akkor halványodni kezd a fény, majd teljesen elalszik. Igen, ez nálam egészen addig működik, hogy elhalványodik, azonban teljesen nem alszik ki. Ez mitől van? Lehet valamit ezzel csinálni? Gondolom ez azért nem jó az akksinak sem, főleg így télen...

Ha kiveszed a féklámpából az izzókat, csak a pótféklámpa van, akkor is ugyanaz a szituáció. :D

Egy nagyobb elenállás valószínűleg segít a problémádon, ha a + és - ra kötöd.(100K körülivel próbálkoznék)

Link to comment
Megosztás:

A lámpa szabályozó áramköre "lebeg", egy minimális terhelés (fogyasztó) nélkül.

Egy nagyobb ellenállás, lezárja.

De nyugodtan rakj bele, pár száz Ohmot. A 100K túl nagy, a LEDek többet fogyasztanak (de nem eleget).

Az "izzóval" párhuzamosan kösd!

Köszi szépen, akkor ezt az "ellenállás dolgot" kipróbálom! ;-)

Link to comment
Megosztás:

Akkor, nem nehézségi sorrendbe haladunk, de "mukodj"!

PA174283.JPGhttp://noob.hu/2011/10/17/PA174283.JPG

Az enyém, Valeo. Létezik Siemens, Borg, és még ki tudja milyen.

A fizikai méretük azonos, csak a belseje más-más.

A megvilágítás szempontjából, szintén azonos.

2 izzó, megfelelő távolságban, egy matt felületű fényáteresztő.

Szükség lesz:

12 db SMD 3228 (zöld) LED

6 db 1/4W 680 R (ohm) 1-5% ellenállásra. (a LED árama, jóval túlméretezve!)

50mm piros, 50mm fekete 0,5 mm2 szigetelt vezetékre.

73x23mm próbapanel. https://www.hqelektronik.hu/info/hu/pp-1746.html

Építsük meg ezt.

PA174295.JPGhttp://noob.hu/2011/10/17/PA174295.JPG

Rögzítése, a négy sarokba forrasztottam egy-egy alkatrész lábat, amit a rácson kidugva elhajlítottam, és levágtam a felesleget.

Értelem szerűen, a piros a plusz, a fekete, a test.

Próba.

PA174296.JPGhttp://noob.hu/2011/10/17/PA174296.JPG

Összeszerelés

PA174297.JPGhttp://noob.hu/2011/10/17/PA174297.JPG

Beszerelés

PA174301.JPGhttp://noob.hu/2011/10/17/PA174301.JPG

;)

Köszönöm szépen!!!

Link to comment
Megosztás:

Nincs mit.

Talán, egy újabb vállalkozó szellemű, sok szabadidejű, bátor ember?! ;)

Nem, sértésnek szántam!

Négy hónapja vagyok itthon, és nagyon ráérek... :lol:

Ha nem lenne még garis az autó tuti adnék neked munkát ;) Mégpedig hogy meg kéne oldani egy J Astrán, hogy mikor bezárom az ajtót, akkor hajtsa be az elektromos tükröt is. Lehet majd vmikor tavasz környékén felteszem neked a kérdést :lol:

Link to comment
Megosztás:

A lámpa szabályozó áramköre "lebeg", egy minimális terhelés (fogyasztó) nélkül.

Egy nagyobb ellenállás, lezárja.

De nyugodtan rakj bele, pár száz Ohmot. A 100K túl nagy, a LEDek többet fogyasztanak (de nem eleget).

Az "izzóval" párhuzamosan kösd!

Sziasztok! Köszi a tippeket, meg is oldódott a probléma. Egy 22k-s ellenállást tettem be párhuzamosan, és valóban nem világít a LED amikor nincs rá szükség. :-)

Link to comment
Megosztás:

Jó estét minenkinek

Én darthvödörtől érdeklődnék,hogy a müszerfalat is meg szeretné-e csinálni leddekel?Mert azt látom hogy nagyon jártas az elekromos témában,és engem érdekelne főleg ha ilyen jó lesz.Még arra is kiváncsi lennék ami az oldalán feltüntett témakörök (amihez oda van irva hogy nem gyári) folyamatban lévő dolgok?Mert a kilincs világítás is nagyon érdkelne.

Link to comment
Megosztás:

A lámpa szabályozó áramköre "lebeg", egy minimális terhelés (fogyasztó) nélkül.

Egy nagyobb ellenállás, lezárja.

De nyugodtan rakj bele, pár száz Ohmot. A 100K túl nagy, a LEDek többet fogyasztanak (de nem eleget).

Az "izzóval" párhuzamosan kösd!

1K is még kicsi, mivel akkor is 12mA-t eszik (teljesítményben 0,144W), ahogy látom a 22K bevállt, ami ~0.5mA-es fogyasztás.

Link to comment
Megosztás:

tg-hooker írta:
Jó estét minenkinek

 

Én darthvödörtől érdeklődnék,hogy a müszerfalat is meg szeretné-e csinálni leddekel?Mert azt látom hogy nagyon jártas az elekromos témában,és engem érdekelne főleg ha ilyen jó lesz.Még arra is kiváncsi lennék ami az oldalán feltüntett témakörök (amihez oda van irva hogy nem gyári) folyamatban lévő dolgok?Mert a kilincs világítás is nagyon érdkelne.

 

Módosítva : DarthVödör
Link to comment
Megosztás:

Megcsináltam már (tavasszal), de még fehér.

Lassan, de az is elkészül. (web) Viszont, az a legnehezebb.

Ezért haladok nehézségi sorrendben, hogy bárki meg tudja majd csinálni saját maga.

A kilincset még nem szedtem szét, ezért erről még nincs infó.

A folyamatban levő dolgokat is be akarom fejezni...

Köszönöm a választ akkor várok türelemmel csak az oldaladon sem láttam olyan "fület",hogy műszerfal.

Én amúgy fehérrel szeretném megcsinálni de gondolom ugyanezek az adatok amiket leírtál jók.

Olvasgattam még tovább az oldalad és találtam egy jó dolgot mégpedig a komfort ablak felhúzás de ez a bekötés csak a kulcsos zárásra igaz ugye?

Link to comment
Megosztás:

tg-hooker írta:
Köszönöm a választ akkor várok türelemmel csak az oldaladon sem láttam olyan "fület",hogy műszerfal.

Én amúgy fehérrel szeretném megcsinálni de gondolom ugyanezek az adatok amiket leírtál jók.

 

 

Olvasgattam még tovább az oldalad és találtam egy jó dolgot mégpedig a komfort ablak felhúzás de ez a bekötés csak a kulcsos zárásra igaz ugye?

 

Módosítva : DarthVödör
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.