Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj, kenőanyag, hidraulika olaj, zsírok


uhuhu

Recommended Posts

T owdar!

Az említett olaj már nincs gyártásban. Kereskedőnél visszamaradt készlet.

Az Asland konszern Valvoline márkanév - a gyártó szerint - GM Dexos követelményt teljesítő motorolaja:

Valvoline SynPower MST 5W-30.

Értem. Már jó párhelyen érdeklődtem, és leghamarabb augusztusban lesz Valvoline SynPower MST 5W-30.nekem pedig már holnap 13 órára kellene.

Most jelen pillanatban csakis Valvoline SynPower 5W-30-at tudd adni, csak nem tudom, hogy akkor ez most jó a kocsiba ???????????????

Link to comment
Megosztás:

Értem. Már jó párhelyen érdeklődtem, és leghamarabb augusztusban lesz Valvoline SynPower MST 5W-30.nekem pedig már holnap 13 órára kellene.

Most jelen pillanatban csakis Valvoline SynPower 5W-30-at tudd adni, csak nem tudom, hogy akkor ez most jó a kocsiba ???????????????

Teljesíti a korábbi GM-ll-a-025 szabványt, oda van írva egyértelműen... Nem értem mi ebben a nehéz persze, hogy jó bele... Legközelebb meg veszel bele dexos2-est, mert addigra már tuti csak olyan lesz... Amit egyébként most is vehetnél, jobb áron is, ugyanis van olyan olaj, hogy GM DEXOS2...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van 1 opel astra h 1.4 xep.enjoy-om.Úgy olvastam,hogy a váltómüben nem kell olajat cserélni,és az lenne a kérdésem,hogy ez igaz?Most 173000 km van az autómba.Beszéltem több emberrel akinek más gyármányú autója (suzuki,ford,stb) van és ők cserélik a váltójukba az olajat 90000 km-nél.Bocs,ha nem ide kellet volna írnom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van 1 opel astra h 1.4 xep.enjoy-om.Úgy olvastam,hogy a váltómüben nem kell olajat cserélni,és az lenne a kérdésem,hogy ez igaz?Most 173000 km van az autómba.Beszéltem több emberrel akinek más gyármányú autója (suzuki,ford,stb) van és ők cserélik a váltójukba az olajat 90000 km-nél.Bocs,ha nem ide kellet volna írnom.

Így van, nem kell cserélni az olajat, kiszolgálja az autó élettartamát!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Kedves Mantec!

Irtad, hogy a Mobil 1 edge 0w40 a legjobb minőségű olaj amely a dexos2 minősítésel is rendelkezik, viszont magyarországon nem lehet megvenni. Ami Mobil 0w-s nálunk kapható az meg nem dexos2-es. Ha 0w-s olajat akarok venni ( mivel hidegben nyilván hamarabb keni a motort mint az 5w-s)akkor melyiket ajánlod ami minden követelménynek, előírásnak megfelel és nálunk is kapható?

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Puszta kíváncsiságom volna olajügyben

Miért is nem jó 15 w40,10w40,5w40 illetve 5w30.... GM gyártóművi előírás nélküli olaj h astrába?

Egy nem GM gyártóművi előírású olaj milyen hibát okozhat úgy hogy használat közben a kenési funkciót az olaj ellátja?

Vannak emiatt rossz tapasztalatok ,meghibásodások?rövidtávon,hosszútávon

Shell helix valamelyik megfelel h astrába?

Jómagam 5w30 as liqui molly Gm minősítéssel rendelkező olajat használok.

Bocs hogy ilyeneket kérdezek de olyan helyen dolgozok hogy tőlem is kérdeznek hasonlókat

Link to comment
Megosztás:

T krisztus!

" Miért nem jó ..."
A rövid válasz: a követelmény nem viszkozitás érték, hanem az aktuális gyártóművi előírás (GM dexos2) megléte.

"... az olaj ellátja? "
Ellátja? Tesztelted? Mindegyiket? Mindenhol? Hitelt érdemlően?

"... tapasztalatok ..."
Akinek van erre ideje, kedve, pénze ...
Hajrá!

" Shell Helix ..."
A Shell konszern GM (Opel) gyártóművi előírást teljesítő motorolaja a Shell Helix Ultra AG 5W-30.

Módosítva : mantec
Link to comment
Megosztás:

Az lehet, hogy túlárazott, de hozzáértő emberek vizsgálatai alapján nagyon ajánlott kategóriájú lett. Az egy dolog, hogy teljesíti a GM előírást, az más kérdés, hogy azon kívül még mit tud. Nekem eléggé igénybe van véve, mert részecskeszűrős diesel autóba használom. Castrolnál amúgy olcsóbb, jó minőségű német olaj. Sőt, most akcióba az 5 Liter mellé kapok még egyet.

T Gee!

"... nagyon jó ..."

A termék teljesíti az előírt követelményeket, viszont indokolatlanul túlárazott.

A Liqui Moly Gmbh GM (Opel) aktuális gyártóművi előírást (GM Dexos 2) teljesítő motorolaja:

Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.