Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tipushibák


hemi

Recommended Posts

A mostanában német gyártótól forgalmazott 6hengeres CIH motorhoz szánt vízpumpa 1 334 009 Typ H OP 30 1208 cikkszámmal lényeges gyárihibával rendelkezeik: az egyik viszkót tartó csavarhely jobbmenetesre sikerült bal helyett, ami a ventillátor elszabadulását okozhatja 5-10km után is.

Csavarrögzítőanyag a csavart és a ventillátort megfelelő erővel megtartani nem tudja, ezért a vízpumpa beépítése semmiképpen nem ajánlott.

Gyártó nyilatkozata szerint a vízpumpát visszacseréli.

Link to comment
Megosztás:

A mostanában német gyártótól forgalmazott 6hengeres CIH motorhoz szánt vízpumpa 1 334 009 Typ H OP 30 1208 cikkszámmal lényeges gyárihibával rendelkezeik: az egyik viszkót tartó csavarhely jobbmenetesre sikerült bal helyett, ami a ventillátor elszabadulását okozhatja 5-10km után is.

Csavarrögzítőanyag a csavart és a ventillátort megfelelő erővel megtartani nem tudja, ezért a vízpumpa beépítése semmiképpen nem ajánlott.

Gyártó nyilatkozata szerint a vízpumpát visszacseréli.

ez azért elég dúrva.......... :blush:

Link to comment
Megosztás:

Opel omega 88 as, 2.4 cdi motor, automata sebességváltó...sajnos.

Létezik olyan, hogy a sok /kb6 hó/ állástól a seb váltó szimering tönkremegy?

Most vettem az autót, és kb 80 km után elfolyt az olaj a seb váltóból..

Valamint a váltókaron van egy "S" betű is... ez mit takar?

gdea :?: Az a sport fokozat

Link to comment
Megosztás:

  • 8 months later...

Sziasztok!

Visszatérve a típushibára. 3 omegánk volt a családban, de a mind a 3-nak rettenetesen szét volt rohadva a hátsó sárvédöje. (a hátso ajto és sárvédöv találkozásánál) ha az opel mérnökei gondolkodtak volna ANNO akkor nem lett volna gond :) rettentö idegesitö. mondjuk nem nagy ügy mert ki lehet cserélni de akkor is. Mi ez ha nem tipushiba??? :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Visszatérve a típushibára. 3 omegánk volt a családban, de a mind a 3-nak rettenetesen szét volt rohadva a hátsó sárvédöje. (a hátso ajto és sárvédöv találkozásánál) ha az opel mérnökei gondolkodtak volna ANNO akkor nem lett volna gond :) rettentö idegesitö. mondjuk nem nagy ügy mert ki lehet cserélni de akkor is. Mi ez ha nem tipushiba??? ;)

:D Az én A Omegámnak nincs szétrohadva... és még gyári... :) Én nem tudok ilyen hibáról :lol: :lol: Persze láttam már ilyet nem keveset B)

Link to comment
Megosztás:

:) Az én A Omegámnak nincs szétrohadva... és még gyári... :) Én nem tudok ilyen hibáról :D :lol: Persze láttam már ilyet nem keveset :lol:

opel omega A-rol beszélünk ugye???? (mennyi km-van a tiedbe? és mikor évjárat? aztán meglátjuk) a B-nek stimmt h nincs szétrohadva, de itt ahol élek bizony mászkál nem egy rozsdás B omcsi.

Link to comment
Megosztás:

opel omega A-rol beszélünk ugye???? (mennyi km-van a tiedbe? és mikor évjárat? aztán meglátjuk) a B-nek stimmt h nincs szétrohadva, de itt ahol élek bizony mászkál nem egy rozsdás B omcsi.

"Az én A Omegámnak nincs szétrohadva... és még gyári... " - Az A az A, a B az B... (mellékesen B2 amim van, szép is lenne, hogy 7 évesen rohadna az ív...)

Az A omegám az 93. X havi üzembe helyezésű, olaszban használt, vételkor kb. 170 volt benne, most? .. úgy 250 körül járhat. Pasz mert óracsere, elejecsere miegymás is volt, és nem számoltam utána az olajcseréknek. Mondjuk 2002 óta garázst idén lát csak, és több mint egy évig "elfekvőben" pihent roncsolás miatt :) (mert a korrózió nem km függő amúgy)

Mondjuk azon nem csodálkozom, hogy láttál rothadó B Omegát, a 94-95 ös széria rosszabb volt mint a 92-92 as, de az egy másik topik :)

Link to comment
Megosztás:

"Az én A Omegámnak nincs szétrohadva... és még gyári... " - Az A az A, a B az B... (mellékesen B2 amim van, szép is lenne, hogy 7 évesen rohadna az ív...)

Az A omegám az 93. X havi üzembe helyezésű, olaszban használt, vételkor kb. 170 volt benne, most? .. úgy 250 körül járhat. Pasz mert óracsere, elejecsere miegymás is volt, és nem számoltam utána az olajcseréknek. Mondjuk 2002 óta garázst idén lát csak, és több mint egy évig "elfekvőben" pihent roncsolás miatt :lol: (mert a korrózió nem km függő amúgy)

Mondjuk azon nem csodálkozom, hogy láttál rothadó B Omegát, a 94-95 ös széria rosszabb volt mint a 92-92 as, de az egy másik topik :)

ok igazad van :) az enyém egy 89' V havi, lassan 250.000km-rel. nagy szerencséd volt vele h nem annyira gáz. nekem ennyi az össz rozsdaproblémám semmi más. (nem láttam még hibátlan hátso sárvédöivű omega-A-t ) mondjuk eddig mindig frankon lehetett alkudni a sárvédö miatt a vásárlásnál :D

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...
ok igazad van <_< az enyém egy 89' V havi, lassan 250.000km-rel. nagy szerencséd volt vele h nem annyira gáz. nekem ennyi az össz rozsdaproblémám semmi más. (nem láttam még hibátlan hátso sárvédöivű omega-A-t ) mondjuk eddig mindig frankon lehetett alkudni a sárvédö miatt a vásárlásnál :D

Végigböngésztem a topikot... Barna... ha akarod akár most is megnézheted.. még mindig az eredeti ívek vannak rajta.. nos? :D Vszínű már van rajta hiba, (fél éve nem láttam a kocsit :D ) De nem lehet gyalázatos, ha faterom még nem ugat érte! :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 years later...

Üdv mindenkinek!

A Omega fan és tulaj vagyok, egy C26NE Dual Ram Caravan-t hajtok.

Elég sok hibával szembesültem miota nálam van a hajo,de természetesen nem javíthatatlanok és mint tudjuk azért a 21 év nem kevés, pláne a több száz ezer km.

Ha érdekel itt bárkit szívesen leírom egy hosszabb jellemzésben, pl.: hiba észlelése-felmérés/keresés-javítás bejegyzésekkel.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.