Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


forumadmin

Recommended Posts

  • 1 month later...

Azzal kezdődött, hogy elkezdtek kiégni az izzók, aztán már a csere sem segített. 

Ekkor jöttek a biztosítékok.

Ezután mind a három fék lámpa folyamatosan világít.

És most: miután leparkolok és kiveszem a kulcsot a motor tovább jár! Bizony nem áll le, kezemben a kulcs és durozsol a drága. Amikor lekapcsolom a világítást csak akkor hallgat el.

Mi a tök? Én ilyet még soha nem hallottam!

Módosítva : szabcsiakircsi
Link to comment
Megosztás:

On 2019. 12. 10. at 22:14, szabcsiakircsi írta:

Azzal kezdődött, hogy elkezdtek kiégni az izzók, aztán már a csere sem segített. 

Ekkor jöttek a biztosítékok.

Ezután mind a három fék lámpa folyamatosan világít.

És most: miután leparkolok és kiveszem a kulcsot a motor tovább jár! Bizony nem áll le, kezemben a kulcs és durozsol a drága. Amikor lekapcsolom a világítást csak akkor hallgat el.

Mi a tök? Én ilyet még soha nem hallottam!

Megvan. Egy izzó okozta zárlat volt a ludas.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! 

Nemrégiben vettem egy opel corsa c 1.2 16v es járgányt és olyan problémám lenne hogy nem tudom beállítani az időt ugyan is nincs a kijelző mellett a két beállító gomb gondoltam hogy a multikormánnyal lehet valahogy de azzal sem sikerült sajnos a gyári autórádiója sincs már benne  (mivel egy kenwood kmm bt306 al vettem) így az rds funkción keresztül sem tudja magát beállítani. Szóval valahogy jó lenne ha össze lehetne kötni a multi kormánnyal vagy a kenwooddal. Esetleg valami ötlet? 

Módosítva : József98
Opel corsa c 2001 z12xe
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, József98 írta:

Sziasztok! 

Nemrégiben vettem egy opel corsa c 1.2 16v es járgányt és olyan problémám lenne hogy nem tudom beállítani az időt ugyan is nincs a kijelző mellett a két beállító gomb gondoltam hogy a multikormánnyal lehet valahogy de azzal sem sikerült sajnos a gyári autórádiója sincs már benne  (mivel egy kenwood kmm bt306 al vettem) így az rds funkción keresztül sem tudja magát beállítani. Szóval valahogy jó lenne ha össze lehetne kötni a multi kormánnyal vagy a kenwooddal. Esetleg valami ötlet? 

Hát pedig az a helyzet hogy ha nincsenek ott a beállítógombok a kijelző mellett, akkor azt gyárilag csak a fejegységen keresztül lehetett beállítani, más megoldás erre nincs. Az utólagos rádióval biztosan nem fogod tudni összekötni, és a multikormány kapcsolói sem erre valóak (bár ha jól sejtem nem is működik a multikormányod így hogy nem a gyári fejegység van benne). Egy ügyes műszerész elképzelhető hogy utóbbit meg tudja oldani a kijelző lábkiosztásának ismeretében, de a legegyszerűbb megoldás az idő beállítására hogy éjfélkor leveszed az akkusarut egy pillanatra. :-) Igaz a dátum így sem fog stimmelni...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdvözletem!

Segítséget kérnék légzsákkal kapcsolatban.
Adott egy opel corsa c 2002-es évjárat. 
A vezetőoldali légzsákok (függöny és oldal) hibásak voltak ezért kicserèltem. Csere után kiolvastam a hibakódokat op commal.
A hibakódok:
B0077 driver side Airbag sensor circuit malfunction - Not present
B0074 driver circuit airbag high resistance - not present
Boo41 driver side airbag squid circuit high resistance - not present
B1000 electronic control unit not reusable - not present
B0026 driver airbag squid circuit high resistance - not present
B0078 passenger side airbag sensor circuit malfunction -not present
.

Mért adatok:
Vezető oldali légzsàk ellenàllás: 4,4 ohm
Utas oldali légzsák ellenállás : 2,5 ohm
Vezető oldali övfeszítő ellenállás : 2,7 ohm
Utas oldali övfeszítő ellenállás: 2,8 ohm
Vezető oldali oldallégzsák ellenállás : 2,4 ohm
Vezető oldali légzsák szenzor: ok
Utas oldali oldallégzsák ellenállás: 2,4 ohm
Vezető oldali légzsàk szenzor: ok
Vezető oldal függöny légzsák ellenállás: 3,0 ohm
Utas oldali függöny légzsák ellenállás: 3,1 ohm

Hibakód törlés után a fenti hibakódok újból megjelennek, légzsák visszajelző folyamatosan világít.
Hogyan tudnám törölni a hibakódokat, illetve hogy tudom kiszűrni hol lehet a hiba?

Köszönöm, ha valaki tud segíteni!

Peti


 

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 02. 02. at 22:02, koco írta:

Szia!

Milyen típusú kijelző van az autóban, hogy nincsenek rajta beállító gombok? Tudsz képet, vagy linket feltenni róla? Milyen évjáratú az autód?

Üdv

Heló ez egy 2001 es opel corsa c osztrákból behozott full extrás csoda. A kijelzőt lefotóztam de nem tudom hogy hogy mutathatnám meg neked. Szóval az a lényeg hogy nincsenek  állító gombjai a gyári rádiója meg már akkor sem volt meg mikor megvettem több mint valószínű hogy azzal lehetett beállítami vagy atomatikusam beállította magát RDS ről. 

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A rádió valószínűleg NCDC 2013, NCDC 2015 lehetett, és tényleg azzal lehetett beállítani az időt. Marad még a Tech2 (gyári diagnosztikai műszer), vagy az op-com (ebből van klón verzió is, a jelen célnak az is megfelel) amivel be lehet állítani.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. 2005-ös Corsaba szeretnék multikormányt berakni. A kormányt és a multis légzsákátvezetőt megvettem. A légzsákátvezető csatlakozójában (a kormányon kívüli) benne vannak a vezérlés vezetékei, viszont a fejegység csatlakozójában már nem. Hol lehet megszakítva? Kapcsolási rajz nem jelöl máshol csatlakozót. Sajnos a kábelköteg bandázsolva van és műanyag gégecsőbe van behúzva, így nem tudom kideríteni, hogy hol szakad meg.

Előre is köszönöm ha valaki tudna segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ez már a faceliftes Corsa, amiben van canbus. A rádió (pl.: CD30) a közepes canbus-on kapja a kormánytáv jelet. Én kicseréltem a kormányt és az átvezetőt (programozásra sajnos nem emlékszem, hogy kellett-e) és működik azóta is.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok! 

Van egy 2006 Corsa C autóm

 Nem tudom,hogy ebben az évjáratban ezen tipuson gyárilag ez a vetítőlencsés H7 fényszóró van? A könyvében nincs ilyen lámpához rajz. A H7 cserét kiszerelt levegőszűrőházzal lehet megoldani. A helyzetjelző még kevésbé hozzáférhető. Most az index izzóval bajlódok. Egy nagy lapos műanyag szárny volt rajta. Azt elfordítottam és simán kijött. Viszont az izzó az összes körülötte lévő műanyag gyűrűvel ott maradt. Se megfogni, se kifordítani nem lehet. Rohadtul bent is van. Forog körbe. Hogy a szentsz.ba lehet onnan ezt kibányászni?

Link to comment
Megosztás:

On 2020. 04. 15. at 19:41, Raczaniko írta:

Egy nagy lapos műanyag szárny volt rajta. Azt elfordítottam és simán kijött. Viszont az izzó az összes körülötte lévő műanyag gyűrűvel ott maradt. Se megfogni, se kifordítani nem lehet. Rohadtul bent is van. Forog körbe. Hogy a szentsz.ba lehet onnan ezt kibányászni?

Az gáz, mert az izzóval együtt ki kellett volna jönnie. Bajonett záras. Próbáld meg csavarhúzóval elfordítani. Menetirány szerint balra kell fordítani ha szemben állsz az autóval akkor jobbra. Szerintem letört a "szárny" a foglalatról.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...
On 2021. 10. 17. at 20:58, kobraCode írta:

Sziasztok!

Corsa C (2002) motorterében keresek gyújtáskapcsolt 12V-ot. DRL-t szeretnék bekötni. Tudnátok valami könnyen hozzáférhető helyet, szálat mondani amit megtudok csapolni?

Köszi.

Konkrétumot nem tudok mert nincs előttem az autó, de ott a nagy biztosíték/relédoboz a vezetőoldali fényszóró mögött, csak van ott egy megfelelő vezeték.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

On 2021. 10. 19. at 22:15, kobraCode írta:

Esetleg egy relé kiosztás, leírásod nincs véletlenül róla? Köszi

Ma volt egy kis időm mérni. Üres biztosítékok helyén találtam állandó es kapocsolt 12V-ot is. Most már csak egy biztosízék kiosztást kell néznem mégis minek a helyére fogok bekötni.

Köszi még egyszer a tippet.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

 

Feleségem 2002-es C Corsájánál belefutottam egy anomáliába... visszaolvastam, láttam már valaki írt hasonló problémát, de nem volt ötlet.

Szóval. Vezető oldali tompított nem világít. Távolsági, helyzetjelző, index tökéletes. Raktam bele új izzót, nem jó. Megcseréltem az anyós oldali foglalattal, azzal sem jó, tehát valószínűleg nem a foglalat hibás.

Biztosítékokat átnéztem, nincs probléma.

Sikerült már valakinek ezt a problémát áthidalni?

 

Előre is köszönöm, ha valaki segít!

 

Link to comment
Megosztás:

On 2021. 11. 12. at 12:44, 855tdi írta:

Sziasztok!

 

Feleségem 2002-es C Corsájánál belefutottam egy anomáliába... visszaolvastam, láttam már valaki írt hasonló problémát, de nem volt ötlet.

Szóval. Vezető oldali tompított nem világít. Távolsági, helyzetjelző, index tökéletes. Raktam bele új izzót, nem jó. Megcseréltem az anyós oldali foglalattal, azzal sem jó, tehát valószínűleg nem a foglalat hibás.

Biztosítékokat átnéztem, nincs probléma.

Sikerült már valakinek ezt a problémát áthidalni?

 

Előre is köszönöm, ha valaki segít!

 

Szia. Probald meg kimerni a csatlakozot hogy egyaltalan eljut e a lampaig a 12V. Ha az nincs ott akkor elorebb kell keresni a hibat, ha ott van akkor a csatlakozo es az ego kozott lesz valami bibi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Corsa C 2005 hátsóablakfűtéssel küzdök .
Tápfeszültsége megjelenik a bal oldali csatlakozóján mikor a középkonzolon bekapcsolom, de sajnos nem működik .
Szemrevételezéskor semmi feltűnő hiba nincs .
Mit lehet ezzel még tenni, hogy működjön ?
Csak az ablakcsere oldaná meg ezt a hibát ?

Üdv.

Astra

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.