Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


forumadmin

Recommended Posts

figyelj, én tettem tempomatot a sajátomba 2002 januári. Azért írom, hogy 3 illetve 4 szál az indexkar. Aztán tudom diagnosztizálni is. A ködlámpát, ablaktörlőt dudát..........bármit tudsz kapcsolni diagnosztikával, mert can-bus

A corsa volt az első. Egy 2001-es corsa utastere többet tud mint egy 2004-es astra vagy zafira, merthogy ekkor még ezek nem voltak azok. Pl 2001-ben a corsa már megjegyezte az ablaktörlő intervallumot (tanítható) amit egy g astra nem is tud. Vagy nyomsz egy rükit esőben és töröl egyet a hátsó ablakra stb.....

amire te gondolsz az a rádió körüli fejlesztés. A Corsa c-ben van egy úgynevezett karosszéria vezérlő modul, az kapcsolgat lámpát indexet ablaktörlőt stb és a kapcsolók jelei oda futnak be.

Link to comment
Megosztás:

Felemás tapasztalataim vannak ezzel kapcsolatban... ha esőben hátramenetet kapcsolok akkor nekem is bekapcsol a hátsó ablaktörlő, de pl. az ablaktörlőm (első) intervalluma nem tanítható, és OP-COM-mal is egyedül csak a hűtőventillátort lehetett kapcsolni, semmi mást. Most akkor az enyém milyen?

Link to comment
Megosztás:

Felemás tapasztalataim vannak ezzel kapcsolatban... ha esőben hátramenetet kapcsolok akkor nekem is bekapcsol a hátsó ablaktörlő, de pl. az ablaktörlőm (első) intervalluma nem tanítható, és OP-COM-mal is egyedül csak a hűtőventillátort lehetett kapcsolni, semmi mást. Most akkor az enyém milyen?

nem tanítható az intervallum?? jól csinálod? most már kiváncsivá tettél rendesen. Milyen példány a tiéd?

Link to comment
Megosztás:

figyelj, én tettem tempomatot a sajátomba 2002 januári. Azért írom, hogy 3 illetve 4 szál az indexkar. Aztán tudom diagnosztizálni is. A ködlámpát, ablaktörlőt dudát..........bármit tudsz kapcsolni diagnosztikával, mert can-bus

A corsa volt az első. Egy 2001-es corsa utastere többet tud mint egy 2004-es astra vagy zafira, merthogy ekkor még ezek nem voltak azok. Pl 2001-ben a corsa már megjegyezte az ablaktörlő intervallumot (tanítható) amit egy g astra nem is tud. Vagy nyomsz egy rükit esőben és töröl egyet a hátsó ablakra stb.....

amire te gondolsz az a rádió körüli fejlesztés. A Corsa c-ben van egy úgynevezett karosszéria vezérlő modul, az kapcsolgat lámpát indexet ablaktörlőt stb és a kapcsolók jelei oda futnak be.

A rádiórész az biztos, hogy nem can-bus-os, mert amikor CD-sre akartam cserélni, már szóba jött.

A többi elektronika eddig még nem jött szóba.

A reléken, elakadásjelzőn kivűl most mást nem tudok cserével kiszűrni.

(így is szétkaptuk kollégám verdáját... ha még a kormányoszlop burkolatot is szétkapom, akkor az nem fog neki tetszeni...

- Létezik ilyen a 2001-es Corsa C-ben, hogy "irányjelző automatika"?

- Hogy tanítható az ablaktörlő üteme?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

A rádiórész az biztos, hogy nem can-bus-os, mert amikor CD-sre akartam cserélni, már szóba jött.

A többi elektronika eddig még nem jött szóba.

A reléken, elakadásjelzőn kivűl most mást nem tudok cserével kiszűrni.

(így is szétkaptuk kollégám verdáját... ha még a kormányoszlop burkolatot is szétkapom, akkor az nem fog neki tetszeni...

- Létezik ilyen a 2001-es Corsa C-ben, hogy "irányjelző automatika"?

- Hogy tanítható az ablaktörlő üteme?

Köszi.

Amiről itt többen beszélnek az az, hogy a rádiót is integrálták a már meglévő can-bus rendszerbe 2004-ben

A kormányburkolat halál egyszerű. Nekem nem lenne különösebb problémám, ha valami ismerősömön todok segíteni. Lego.....10 perc

De leszereled a sajátodat, és megnézed, hogy az indexkarra hány vezeték fut.

Ha három akkor can-bus. (4 vezeték lesz ott, csak az egyik a tempomat)

http://zsu.hu/kepek/...meriva_00__.jpg

Magyarázza el nekem valaki, hogy a három vezetéken hogyan tud annyi funkciót kivezérelni, ha nem can-bus lenne

Ablaktörlő tanítás benne van a használati útmutatóban is, de:

1. meglököd felfelé az ablaktörlő kart, Nem bekapcsolod, csak meglököd (töröl egyet)

2. pl csöpög az eső és ha úgy gondolod ideje a következő törlésnek ismét fellököd a kart, de ekkor már bekapcsolod.

Az intervallum az első és a második lépés között eltelt másodperc lesz, egészen addig még újból nem végzed el az első és második lépést. Ekkor az újat jegyzi meg. teljesen hozzá lehet állítani a csepegő esőhöz.

Link to comment
Megosztás:

Felemás tapasztalataim vannak ezzel kapcsolatban... ha esőben hátramenetet kapcsolok akkor nekem is bekapcsol a hátsó ablaktörlő, de pl. az ablaktörlőm (első) intervalluma nem tanítható, és OP-COM-mal is egyedül csak a hűtőventillátort lehetett kapcsolni, semmi mást. Most akkor az enyém milyen?

Annyit tennék még hozzá, ha valakinek nem lenne világos, hogy a sima, és can-bus rendszert szemrebbenés nélkül vegyítik.

pl az ülésfűtést sem szokták integrálni a can-bus-ba.

Az hogy a tiéd fapados nem jeleni azt, hogy nem az. Hiányoznak a perifériák és ennyi.

De van belső világításod, indexed, első-hátsó ablaktörlőd, reflektorod, dudád, egyenlőre ennyi jut eszembe. Ezeket is a BCM azaz a karosszéria vezérlő kapcsolgatja.

Az op-com kényes. Pl az én karosszériavezérlőmet is csak olvasni tudja, és teszteket végrehajtani rajta. (indexelni dudálni ablakot törölni ködlámpázni....stb.) Viszont a funkciókat a legördülő menüben nem hajlandó módosítani. Próbáltuk másikkal is, az sem vitte. Viszont másik corsan igen. Lehet, hogy neked is csak ez a problémád. A tieddel nem kommunikál megfelelően.

A corsan pl a tempomatot is két helyen kell bekapcsolni. A bcm azaz a karosszéria vezérlőben, ami rögtön szórja a hibakódot, ha nem találja meg a hardvert azaz a tempomatos indexkart. Aztán be kell kapcsolni a motorvezérlőben is. A folyamatokba be van iktatva egy "kisfőnök" ami a BCM. A kapcsolóknak egy része csak utasításokat osztogat, nem kapcsolgat valódi áramköröket.

De ahogy mondod, sok értelmét én sem látom, talán annyit, hogy kevesebb, és vékonyabb kábelek kellenek.

Link to comment
Megosztás:

De ahogy mondod, sok értelmét én sem látom, talán annyit, hogy kevesebb, és vékonyabb kábelek kellenek.

Nem kell hallgatni az index relé kattogását :D

Utólagos ülésfűtés nehézkes dolog? Olyan lassan melegszik be ez a kis motor, sőt, dugóban nem hogy melegedne de még ki is hül :/

Link to comment
Megosztás:

Annyit tennék még hozzá, ha valakinek nem lenne világos, hogy a sima, és can-bus rendszert szemrebbenés nélkül vegyítik.

pl az ülésfűtést sem szokták integrálni a can-bus-ba.

Az hogy a tiéd fapados nem jeleni azt, hogy nem az. Hiányoznak a perifériák és ennyi.

De van belső világításod, indexed, első-hátsó ablaktörlőd, reflektorod, dudád, egyenlőre ennyi jut eszembe. Ezeket is a BCM azaz a karosszéria vezérlő kapcsolgatja.

Az op-com kényes. Pl az én karosszériavezérlőmet is csak olvasni tudja, és teszteket végrehajtani rajta. (indexelni dudálni ablakot törölni ködlámpázni....stb.) Viszont a funkciókat a legördülő menüben nem hajlandó módosítani. Próbáltuk másikkal is, az sem vitte. Viszont másik corsan igen. Lehet, hogy neked is csak ez a problémád. A tieddel nem kommunikál megfelelően.

A corsan pl a tempomatot is két helyen kell bekapcsolni. A bcm azaz a karosszéria vezérlőben, ami rögtön szórja a hibakódot, ha nem találja meg a hardvert azaz a tempomatos indexkart. Aztán be kell kapcsolni a motorvezérlőben is. A folyamatokba be van iktatva egy "kisfőnök" ami a BCM. A kapcsolóknak egy része csak utasításokat osztogat, nem kapcsolgat valódi áramköröket.

De ahogy mondod, sok értelmét én sem látom, talán annyit, hogy kevesebb, és vékonyabb kábelek kellenek.

Köszönöm kimerítő válaszod, megint tanultam valamit.

Kíváncsivá is tettél, úgyhogy holnap sztem leszedem a kormányburkolatot hogy megnézzem az indexkart... ;)

Link to comment
Megosztás:

Utólagos ülésfűtés nehézkes dolog?

Hát ez kialakításfüggő... CAN-buszossal nincs tapasztalatom, de végigasszisztáltam ülésfűtés beszerelését az Astrámba. Abban be volt vezetékelve gyárilag (az ülés alatt ott volt a gyári csatlakozó), mégis oldalanként(!) 4 órát vett igénybe mert bonyolult volt szétszedni a dönthető, deréktámaszos-combtámaszos-oldallégzsákos ülést...

Link to comment
Megosztás:

Hát ez kialakításfüggő... CAN-buszossal nincs tapasztalatom, de végigasszisztáltam ülésfűtés beszerelését az Astrámba. Abban be volt vezetékelve gyárilag (az ülés alatt ott volt a gyári csatlakozó), mégis oldalanként(!) 4 órát vett igénybe mert bonyolult volt szétszedni a dönthető, deréktámaszos-combtámaszos-oldallégzsákos ülést...

Ebben nincs oldal légzsák, de az ülések alatt ott a csatlakozó ledugaszolva.

Tehát vagy venni kell gyárilag fűtőszálas üléseket, kicserélni és bedugni (ill. ülésfűtés gombokat is betenni) vagy gyári fűtőszálakat behúzni, megfelelő kábelre rákötni és kapcsolókat berakni?

Link to comment
Megosztás:

Én tettem már be ülésfűtést Zafirába. Nekem szerintem volt 8 óra is egy oldal. Sok munka, de megéri A gyári fűtőpárnákat el kell felejteni, drága mint a méreg, de lényegében bármelyik autóét be lehet tenni. Ez a projekt úgy működik, hogy ki mit tud szerezni :-D.

Vatera, ebay, fórumok stb. Én kb két évig készültem rá. Egyszer vateráztam kapcsolókat, aztán később vettem fűtőszálakat, aztán mégsem álltam neki, aztán találtam nagyobb fűtőlapokat, azt is megvettem, Legvégén pedig itt a Fórumon Gery csinált nekem teljesítmény szabályzókat. Szóval nehezen de összeállt.

Ha valaki nem szeret alkotni az ne álljon neki, inkább ki kell fizetni egy embert aki megcsinálja. A corsaban nekem gyárilag benne volt.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv Fórumtársak!

AZ lenne a kérdésem, hogy van-e ötlete valakinek arra vonatkozóan, hogy ha a csomagtartófedélben lévő elektronika nem megy, mi lehet a gond?

Konkrétan: hátsó ablaktörlő, hátsóablak-fűtés, pótféklámpa, illetve a csomagtér-világítás nem akarja az igazságot.

A kárpitot leszedtem, de nem jutok vele zöldágra. A testkábel (erre gondoltam legelőször, mint hibaforrásra), szépen oda van csavarozva az ajtóhoz, a csatlakozót megmozgattam, kábelek nem lógnak, biztosítékok rendben vannak.

Van valakinek valami ötlete?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már ahogy több fórumot is olvastam rájöttem hogy nem én vagyok az egyedüli aki így járt!

2004es Corsa C GSi-m van és a következő a hibajelenség, inditáskor vagy menet közbe is akár, le esnek a mutatók, felgyullad a töltés jelző lámpa. Ez menet közbe néha megjavul, a mutatók önálló életet élnek, de a kocsi megy hibátlanul. Az egyik szerelő szerint motorvezérlő, Opel szervíz szerint műszercsoport hiba.Már szoftver frissítés is volt! Van amikor egy hétig tökéletes. Aztán napokig szivat, van mikor el sem indul,még ha addig próbálkozom is amig az akksi már majdnem elfárad! A műszercsoport csatlakozóját már többen is javították, de a hiba mindig visszajön!Van akinél már rájöttek hogy mi a hiba tényleg mert már több tízezer forintban van ez a hülyeség és még mindig sz@r!

Köszi előre is

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm az "ajánlatokat"

Egy kérdés? Honnan tudom ,hogy CAN bus-os? össze lehet-e hekkelni, a mostanival... Most egy gyári Blaupunkt CAR 2300-as van benne. Meg bemegy-e a helyére...

Azt kellene kideríteni, hogy az autód Can bus-os e. Neten nem találtam az általad megadott autórádióról semmit. :(

Link to comment
Megosztás:

Minden C Corsa legalább részben CAN-buszos (ezt nemrég tudtam meg, köszi AtiZafi!), de ha ilyen rádiód van akkor már ez a része is az, tehát elvileg nyugodtan megveheted a CD30 mp3-at, bele fogod tudni szerelni.

köszi a segítséget, még annyit szeretnék kérdezni, hogy ha kicserélem, akkor azt fel kell programozni?

Vagy csak kihúz-berak mindenki örül :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.