Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


forumadmin

Recommended Posts

On 2012. 02. 02. at 10:04, forumadmin írta:

Minden elektromos kérdés. Pl Zárlatos ABS jeladó.

Sziasztok, 2007 es Tigram elektromos csomagtér ajtaja nem akar müködni. sem külső  sem a belső kapcsolóra nem reagál.  Párszor már csinált hasonlót korábban is de vagy  egy ajtó zárás nyitás után rendbe jött vagy akkusarut levettem és visszaraktam és működött. Most viszont teljesen megadta magát.Valaki  tapasztalt hasonlót vagy esetleg ötlet? Az itteni Opel szervízbe nem merem elvinni mer az autóm" halálát "  jelentené.Köszi.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
10 órája, Tibcsi1213 írta:

Sziasztok

Erről vélemény? :)

Corsa c-hez?

 

A gyárilag start-stop rendszeres autóknál ehhez méretezik az akkut, önindítót-generátort, stb hogy bírják a gyakori indítgatást. Az indítás rengeteget kivesz az akuból, és ha városban minden lámpánál leáll majd indít nincs ideje visszatölteni egy normál üzemhez méretezett rendszernek. 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

A gyárilag start-stop rendszeres autóknál ehhez méretezik az akkut, önindítót-generátort, stb hogy bírják a gyakori indítgatást. Az indítás rengeteget kivesz az akuból, és ha városban minden lámpánál leáll majd indít nincs ideje visszatölteni egy normál üzemhez méretezett rendszernek. 

Ez nem start/stop cucc, csak sima nyomógombos indítás, mint pl H Astra-nál a kulcs nélküli indítás. Megoldható csak az immo fog szivatni C Corsanal, maximum úgy oldható meg ha zárbetétet kivéve csinálva van egy tartó a kulcsnak a betétnél és abba bele van pattintva amíg használod az autót, akkor lehet indítani. Vagy fixen burkolat mögé beragasztani az immo chipet, de akkor a "biztonság" nyilván bukva van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...

Sziasztok! Van egy 2003-as c corsám (z14xe, digit klíma) amiben nem működik a külső hőmérséklet mérő. A fő probléma az hogy nincs meg a jeladó. Tudom hogy ott kellene lennie a lökhárítóban de nincs ott. A vezetéke sincs ott és még a kábelkötegből is hiányzik. Elképzelhető hogy máshol van a szenzor?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdvözlöm Önöket. Mivel kicsit rokonok vagyunk ,ezért önökhöz fordulok. 2005 ös 16 16V Opel Mer... ban kigyúlt a chek engine lámpa. 3 hiba kód van/elm 327-torque val  olvasva/. 

P1482 , P0114 és a 3 adikat váltogatja P3459 vagy U34FF .Kicseréltem a hűtő ellenállását a porcelán hiányos volt a régin.De a hiba kódok továbbra is fent állnak. Mi lehet a baj . Köszönettel.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 05. 25. at 20:56, krova írta:

Üdvözlöm Önöket. Mivel kicsit rokonok vagyunk ,ezért önökhöz fordulok. 2005 ös 16 16V Opel Mer... ban kigyúlt a chek engine lámpa. 3 hiba kód van/elm 327-torque val  olvasva/. 

P1482 , P0114 és a 3 adikat váltogatja P3459 vagy U34FF .Kicseréltem a hűtő ellenállását a porcelán hiányos volt a régin.De a hiba kódok továbbra is fent állnak. Mi lehet a baj . Köszönettel.

Tipikus ECU hiba, forrasztás elenged belül az ECU-ban, ahol a kivezetések vannak. El kell küldeni felújításra, vagy egy bontottra cserélni és reménykedni, hogy nincs azzal is baj. Pár hete cseréltem.

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok! Segítsetek legyetek szívesek! A C Corsánk (1.3 cdti) olajteknőjén a jeladó szivárogtatja az olajat! (nem csöpög de probléma) Sajnos a jeladón keresztül! Hol tudok ilyet venni? Vagy esetleg más ötlet? Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Lenne egy problémám a központi zárral! Egyik napról másikra megadta magát a rendszer. A távirányítóval nem nyitott, a kulcs pedig csak és kizárólag a vezető oldalt nyitotta, a többi semmi. A vezető oldalt szétszedtem, ott van két dugasz. Egy kettes és egy hármas csatlakozó. Próbaképpen széthúztam a hármast, akkor a távirányítóval zárt és nyitott, de kulcsra nem reagált. Majd széthúztam a kettest (vissza a hármas), akkor pedig a kulccsal minden jó, nyit és zár, de a távirányítóra nem reagál! Tehát a kettő együtt nem megy!! Eddig minden jó volt, fogalmam sincs mi történt!

Kérdem én, mi lehet a probléma??

Motorkód: Z12XE

Módosítva : SZN
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdv mindenkinek.

A következő hibajelenséggel találkozott e már valaki:

Üzemanyag tartály tele, a műszerfalon az üzemanyag szint jelző kicsivel fél alatt van.(fentebb nem megy). A tankban a jeladót kompletten cseréltem, az ellenállást jól adja. Amikor ténylegesen kifogy fél tank akkor már jól mutatja a szintet.

Opel corsa c 2005 1.2 twinport gk ról van szó.

Valakinek ötlet ?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, beegeri írta:

Üdv mindenkinek.

A következő hibajelenséggel találkozott e már valaki:

Üzemanyag tartály tele, a műszerfalon az üzemanyag szint jelző kicsivel fél alatt van.(fentebb nem megy). A tankban a jeladót kompletten cseréltem, az ellenállást jól adja. Amikor ténylegesen kifogy fél tank akkor már jól mutatja a szintet.

Opel corsa c 2005 1.2 twinport gk ról van szó.

Valakinek ötlet ?

Nincs a tankon sérülés, horpadás alulról? 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok , kis corsa c 1,0 motoral nagyon csörgöt a lánc , hát lecseréltem a láncot ujra , a vezetö plasztikákat a láncon, és az olajos lánc ráfeszitött, kapott uj olajat és filtert is, össze is raktam szépen , megis örültem mert nagyon csendes lett a motor , az öröm korai volt mert kis idö mulva , megjelent a motor hiba ami elöte nem volt , a  Vezérmütengely jel szakadt, Szakaszos , hát rá is kötötem a diagnosztikát és kitötröltem a hibát, de kis idö mulva visza jön a hiba, az auto remekül müködik de a hibát jelzi, szenzort cseréltem de hiába mi lehet esetleg a probléma oka ?

köszönöm szépen elöre is .

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
On 2018. 09. 25. at 22:43, kristof 1 írta:

Sziasztok , kis corsa c 1,0 motoral nagyon csörgöt a lánc , hát lecseréltem a láncot ujra , a vezetö plasztikákat a láncon, és az olajos lánc ráfeszitött, kapott uj olajat és filtert is, össze is raktam szépen , megis örültem mert nagyon csendes lett a motor , az öröm korai volt mert kis idö mulva , megjelent a motor hiba ami elöte nem volt , a  Vezérmütengely jel szakadt, Szakaszos , hát rá is kötötem a diagnosztikát és kitötröltem a hibát, de kis idö mulva visza jön a hiba, az auto remekül müködik de a hibát jelzi, szenzort cseréltem de hiába mi lehet esetleg a probléma oka ?

köszönöm szépen elöre is .

Szia!

Nálam is jelentkezett ez a probléma teljes vezérmű csere után. Fontos, hogy jelre legyen állítva a főtengely, a vezérműtengely és az azon lévő kis jeladó tárcsa, különben nem kap pontos jelet a jeladó és ezt a hibakódot dobta fel nekem is. Vannak rögzítő célszerszámok amik segítenek a helyes pozicionálásban.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
12 órája, Csika írta:

Sziasztok!

Van egy opel corsa C 1.2es benzines autóm,hirtelen gázadáskor fars levegőt szív mielőtt felpörögne a motor.

Mi lehet a problémája?

Hát ha valóban fars levegőt szív, akkor meg kell keresni a helyet hogy hol/miért, és meg kell szüntetni. 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok Opel Combósok! Van egy nagy bajom: 2004-es kiadású benzines, 1.6-os szeretett autóm egy idő óta vacakol, hidegen jól indul, hoszzúban ok, de ha helyben járatom, vagy városban a fordulatszámmérő, a sebességmérő s utána a hőmérő mutatója is leesik zéróra. Majd helyrejön, majd ismét leesik....kigyul egy akkumulátorlámpácska jobbról, felül, s ugy marad. Nos ha ilyenkor megállítom, nem fog beindulni. Kell várjak sokat, majd esetleg beindul. Elvittem szervízbe, ott azt mondták miután tesztre rakták, hogy az aggyal valami bibi van, nem lát bizonyos szenzorokat. Ezért javasolták az agy, a müszerfal és a kontaktház egyidejü cseréjét...s ezer eurót emlegettek költségként, s egy ennyi idős autó esetében meggondolandó. Rendeltem egy OBD2 teszterecskét, 1-2 nap mulva megkapom, gondoltam, amennyiben hibakódot olvas és törölhető, egyelőre megoldaná a helyzetet, majd elküldeném javításra Kolozsvárra az agyat, ECU-t. Mondjatok véleményt, köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...

Sziasztok,

Kis segítségre lenne szükségem.

Vettem egy Corsa C-t, cseréltem benne hátsó ablaktörlő motort. Amikor a műanyag takaróburkolatot levettem, akkor lettem figyelmes arra, hogy a hátsóablak fűtés réz érintkezője [1.] (az ablaktörlő motor 2 oldalán van 1-1) le van szakadva az (talán) ezüst lapról [2.], ami a szélvédőre van ragasztva(?). Próbáltam cinnel visszahelyezni, de a réz-cin-ezüst nem igazán kompatibilis, így nem maradt ott, így csak fityeg a semmiben.  [nem a keresztben futó fűtőszálakkal van a gond, ha esetleg nem volt világos, amit írtam]

Járt már valaki így? Mivel lehetne vissza rögzíteni az üveghez (illetve ahhoz az ezüst érintkezőhöz)? 

Gondoltam fémragasztóra, hiszen az fémpor alapú, de attól tartok, hogy a ragasztóanyag ellenállása nem túl nagy-e és így nem okozna-e tűzet? A duct tape-t egy kicsik kókányolásnak érzem, de az valószínűleg ott tartaná a helyén azt a kis "papucsot".

Segítségeteket előre is köszönöm!

KwLdMfZ.png

Link to comment
Megosztás:

23 perce, tothatee írta:

Sziasztok,

Kis segítségre lenne szükségem.

Vettem egy Corsa C-t, cseréltem benne hátsó ablaktörlő motort. Amikor a műanyag takaróburkolatot levettem, akkor lettem figyelmes arra, hogy a hátsóablak fűtés réz érintkezője [1.] (az ablaktörlő motor 2 oldalán van 1-1) le van szakadva az (talán) ezüst lapról [2.], ami a szélvédőre van ragasztva(?). Próbáltam cinnel visszahelyezni, de a réz-cin-ezüst nem igazán kompatibilis, így nem maradt ott, így csak fityeg a semmiben.  [nem a keresztben futó fűtőszálakkal van a gond, ha esetleg nem volt világos, amit írtam]

Járt már valaki így? Mivel lehetne vissza rögzíteni az üveghez (illetve ahhoz az ezüst érintkezőhöz)? 

Gondoltam fémragasztóra, hiszen az fémpor alapú, de attól tartok, hogy a ragasztóanyag ellenállása nem túl nagy-e és így nem okozna-e tűzet? A duct tape-t egy kicsik kókányolásnak érzem, de az valószínűleg ott tartaná a helyén azt a kis "papucsot".

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

Vannak elektromosan vezető fémragasztók, az nem növelné számottevően az ellenállást. A hátsó ablak fűtés amúgy is nagy fogyasztó nagy ellenállással.

Link to comment
Megosztás:

6 perce, zotya975 írta:

Vannak elektromosan vezető fémragasztók, az nem növelné számottevően az ellenállást. A hátsó ablak fűtés amúgy is nagy fogyasztó nagy ellenállással.

Köszönöm a gyors válaszod. Esetleg tudnál linkelni valami típust, hogy pontosan mire gondolsz? De elkezdek keresgélni én is.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tothatee írta:

Köszönöm a gyors válaszod. Esetleg tudnál linkelni valami típust, hogy pontosan mire gondolsz? De elkezdek keresgélni én is.

Hát van többféle, ezek ugye nem olcsók, és nem is túl gyakran kell, a legkedvezőbb ára talán ennek van: https://www.conrad.hu/hu/vezeto-ragaszto-tartalom-9-ml-wire-glue-40152-588328.html?gclid=Cj0KCQjwi7DtBRCLARIsAGCJWBovyJRnLHxYRor7XQgRcrOyejO4s9gMH-mMcxipEg1hlM7ynAtUh1MaAgg5EALw_wcB

Ha van ismerős, rokon elektroműszerész, vagy hasonló szakmában meg lehet kérdezni hátha van neki, és akkor nem kell vásárolni. 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.