Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Recommended Posts

Sziasztok!

Segítséget szeretnék tőletek kérni!

Barátnőmnek van egy C Corsa-ja 1.0 12V-es motorral. Azt vettem észre rajta, hogy hidegindításkor valami iszonyatos nagy csörgéssel indul be, aztán elhalkul. Olykor melegmotor indításakor is csinálja. Foggalmam sincs miért is csinálhatja ezt!

Azt is észre vettem rajta, hogy amikor üzemi hőmérsékleten van a fordulatszám nagyon alacsony lesz és kerepelő hang is társul mellé. Lehet azért mert túl alacsony?!

Nem tudom, ezért is fordulok hozzátok.

Válaszotokat előre is köszönöm!

üdv JosSs

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék tőletek kérni!

Barátnőmnek van egy C Corsa-ja 1.0 12V-es motorral. Azt vettem észre rajta, hogy hidegindításkor valami iszonyatos nagy csörgéssel indul be, aztán elhalkul. Olykor melegmotor indításakor is csinálja. Foggalmam sincs miért is csinálhatja ezt!

Azt is észre vettem rajta, hogy amikor üzemi hőmérsékleten van a fordulatszám nagyon alacsony lesz és kerepelő hang is társul mellé. Lehet azért mert túl alacsony?!

Nem tudom, ezért is fordulok hozzátok.

Válaszotokat előre is köszönöm!

üdv JosSs

Mennyi km van benne és milyen olajat használsz?

Ha sok a km még akár komplett vezérlés csere sem árthat ha kopott vagy megnyúlt a lánc akár amiatt sem tudhat eleget feszíteni a feszítő.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok

most terveznék egy Corsa C-t venni, de nem tudom mi a különbség az altípusok közt, mint pl.: Essentia, Club, Enjoy, Comfort, Viva, Elegance.

Tud valaki segíteni, vagy esetleg egy linket küldeni (akár angolul / németül) is, mert sajnos nem találom...

Segítséget köszönöm előre is :).

Link to comment
Megosztás:

Hűha, ez nem lesz könnyű... alapvetően a fentebb írt fantázianevek felszereltségi szinteket jelölnek, de ezek piactól (és sok esetben évjárattól is) függően változtak. Tehát egy eredendően német piacra eladott mondjuk Comfort felszereltségű autó más extrákat és szériafelszereltségeket tartalmaz, mint egy új korában Magyarországon ugyanezen a fantázianéven eladott autó, illetve az is lehet hogy egyes piacokon nem is forgalmaztak vagy más néven forgalmaztak bizonyos felszereltségi szinteket. Vagy mondjuk 2003-ban még nem volt széria például a négy légzsák az Elegance kivitelben, 2004-től meg már igen... A legbiztosabb az lenne ha sikerülne egy gyári prospektust szerezned abból az évből és országból ahová az autód először eladásra került. Talán a Google segíthet.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy otthon egyedül, megjavítsam az autómat?

Ugyan is azt történt, hogy elkezdett nehezen beindulni és egyszer sehogyan. Végül az önindítóval, ha gurultam 1 métert, beindult. Elvittem a XVIII. Kerületi Opel márkaszervizbe. Megállapították, hogy az ÁC pumpám rossz. Házzal együtt ki kell cserélni. 82000Ft. Pár órával később felhívnak, rossz a benzin benne és szétmarta a vezetékeket. Azt tanácsolták, hogy leszívják a 30 liter benne lévő benzint (3000 Ft munkadíjat számoltak föl érte) és utána majd rendesen fog járni a motor a friss benzinnel. /Megjegyzem, előtte való héten 2 nap alatt 200 Km mentem az autóval és egy MOL kútnál tankoltam./ még ebben is belementem, mert azt hittem tényleg volt valami az üzemanyaggal, és hogy nehogy tönkrevágja az új ÁC-mat.

A lényeg a vége. 87500 Ft számla után közölték, hogy itt van egy 27000Ft-os árajánlat az üzemanyag szintmérő cseréjére, mert a rossz benzin azt is szétmarta. Bevittem, hogy nem indul és így kaptam vissza 1 hét után. Otthon megvizsgáltam a kicserélt ÁC-t. olyan benzin szaga volt, hogy én is beindultam tőle, amire azt mondták, hogy metanol szagú. Az a 15 cm-es gumicső volt kilyukadva. Persze Ők azt mondták visszaereszt és nem tudja nyomni a 3 bár nyomást. Gyári érték 2.1 a neten utána néztem.

Szóval ezért szeretnék segítséget kérni az otthoni szereléshez. Most már nem vagyok biztos abban, hogy tényleg rossz a műszerem. Lehet, hogy csak a kábelsarút húzták le róla, mert se tartalékot, sem szintet nem jelez.

Köszi, hogy végig olvastátok és előre a segítségért.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Tiszteletem!

A "beteg" egy Z10XEP 1,0 3cyl 2003-as, 44ekm-el, eddig a gyári akksi cserén kívűl gond nem volt.

(2005-ben visszahívva, lánc-sebváltóbizbasz 20e km-nél megvolt)

Hiba :

Előző nap semmi, másnap reggel enyhe csörömpölés motor felöl, 1 henger nem indul. Két hengerrel megy, kissé emeltem is a fordulatot egy pillanatra, veszi gond nélkül. Csak kissé lágy boxerhanfja van :)

Gyári gyertyák másnap újak betéve, trafósor szikrát ad, ellenállásmérő szerint is mindhárom primer 0,5ohm körül mutat. Van egy ötödik tüske is a csatlakozóban, az szakadást mutat a másik négyhez képest. Mindez látszólag rendben lévőnek mutatja a gyújtási energiát. Szervízlámpa elalszik, nem villog. Lekérdezve 10-5-6-10 üzenet van, ez ha minden igaz, rendszerfeszültség alacsony, illetve magas választ ad. Ennek ellenére pikk-pakk beindul gyenge akksifesznél is.

Az el nem égett benzin szaga érezhető, tehát kap a henger levet.

Sajnos elektromos rajzom nincs, illetve amit találtam, nem ad támpontot a felől, hogy biztiken keresztül kapják a tekercsek a delejt. Ezt csak remélem :) Még túrom a netet rajz után.

Akksit feltöltöttem fullra, helyzet változatlan.

Ha valaki tudna segíteni, mit érdemes még ellenőrizni, azt előre is megköszönöm.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Sziasztok!
Egy opel corsa c 1.2 (Z12XE) autórol van szó. A gép benzin-gáz üzemű, aminek a sztori szempontjából elvileg nincs jelentősége de tény. Az üzemanyag szivattyúm kb. 2 hete megállt, amit kicseréltünk egy meyle szivattyúra természetesen szűrővel együtt. Azóta az autó reggelente (4-5 óra állás után) nehezen \\\"habogva \\\" indul ,mintha szegény lenne a keverék, második indítást követően azonban tökéletes. nyomástartó szelep cserélve, nem javított, komplett másik szivattyú nyomástartó szeleppel együtt cserélve.. ugyanaz. Kifogytam az ötletekből. Van valami nyomásérzékelő, vagy mi lehet? Köszi az ötleteket előre is.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Segítsetek kérlek, ha tudtok!

Van egy drága jó 1.2-es 2001-es Z12XE corsám.... azért drága, mert most vagyok a vízpumpa és vezérműlánc csere után.... a kopogó csörgő síró hangok végett (110ezer km) cseréltettem ki, jól jártam vele úgy érzem, elment minden ahhoz tartozó hang. (Aki az iránt érdeklődik, hogy mennyibe fáj a csere, akkor kb. annyi, amennyi km van a kocsiban :evilgrin: )

Viszont egyetlen hang megmaradt......

A szerelő szerint azért maradt még mindig a hidrotőkéknél a kopogás (már az agyamra megy, mert nem csupán indításkor, hanem gázt adva- olajzás után is többször megmarad), mert a "gondos első tulajdonos mama" a szakszervízben cseréltette az olajat - érdekes minőségűt tehettek bele, és az utolsó pár évben valószínűleg ritkán is (már semmi sincs a szervizkönyvbe írva) - és mikor megvettem a kocsit, az olajcsere alkalmával láttam, hogy dieselhez való olajszűrő volt benne <_< az olaj meg irtó retkes volt.... szóval nagyon elhanyagolt állapotban volt a kocsi olajzása. Tízezer km-ként olajmosó adalék (boltban megvásárolható izé), hozzá olajszűrő és 10W40-es (zölddobozos) olaj... már legalább 3 alkalommal cserélve volt, mióta nálam az autó (másfél éve).

Állítólag van valami atomspéci cucc, amivel úgy ki lehet a trutyit mosni a olajzásból, ami után megszűnik a fránya kopogás a hidrotőkéknél.

Van olyan tapasztalat, hogy

- jó (elmegy a hang, normális olajzás mindenhol, nem dugul el a hidrotőke, csilli-villi új belső motortér)

- nem jó (ha beleöntöd, akkor kimosod azokat a "jótékony" lerakódásokat is, amik pl. az olajszivárgásaidat eltömítik)

Jó vagy nem jó dolog ez a teljes kipucolás?

Azt mondta nekem a szerelő, hogy valami ötezerbe fájna nekem, hogy az ő spéci cuccával lenne kimosva... :omg: át akar verni, vagy valóban segíteni akar?

Plusz ha be tudnám én is szerezni valahogyan, akkor egy olajcserét meg tudunk háznál is oldani.....

Vélemény, TAPASZTALAT, tanács?????? :smartass:

u.i.: semmi olajat nem evett eddig, két csere között egy kicsit se kellett utántöltenem!!!!!!!!!!!! ;)

EGR hibát nekem akkor szokott kiírni, ha nagyon rövid távon használom a kocsit, érdemes lenne kipucoltatni?

Valószínű a benzinszintjelző is vacakol, az is hibakódot ír ki, meg nem tudom értelmezni a kevés benzinszintet (villog, folyamatosan világít, de van, hogy mindig csak villog....) ezzel mi lehetne a teendőm?

Link to comment
Megosztás:

Vélemény: A csörgő hidratőke teljesen szokványos dolog:-(. Nem akkora gond, mindaddig, amíg később elhallgatnak, nem kell velük foglalkozni. Amennyiben pár kilométer múlva is varrógép hangja van és melegen is csörög,illetve gyengében húz, akkor szerintem inkább csere. Ki is lehet őket venni megpucolni, illetve lehet mosogatni, de szerintem újra csörögni fog. Lehet, elsőre nem annyira. Szerintem amúgy baja nem lesz ha így jársz vele, nagyrészt csak idegesítő. Akkor cserélném, ha már gyengében kezdne húzni a gép. Meg lehet próbálni amit írsz, de én sokat nem várnék tőle. Inkább sűrűbben cserélj olajat.

Tapasztalat: A Z12XEP motoros Corsám csörög, zörög. De a twinport csere jobban fáj:)) fájt...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Egy opel corsa c 1.2 (Z12XE) autórol van szó. A gép benzin-gáz üzemű, aminek a sztori szempontjából elvileg nincs jelentősége de tény. Az üzemanyag szivattyúm kb. 2 hete megállt, amit kicseréltünk egy meyle szivattyúra természetesen szűrővel együtt. Azóta az autó reggelente (4-5 óra állás után) nehezen \\\"habogva \\\" indul ,mintha szegény lenne a keverék, második indítást követően azonban tökéletes. nyomástartó szelep cserélve, nem javított, komplett másik szivattyú nyomástartó szeleppel együtt cserélve.. ugyanaz. Kifogytam az ötletekből. Van valami nyomásérzékelő, vagy mi lehet? Köszi az ötleteket előre is.

Sikerült megoldani?

Link to comment
Megosztás:

Vélemény: A csörgő hidratőke teljesen szokványos dolog:-(. Nem akkora gond, mindaddig, amíg később elhallgatnak, nem kell velük foglalkozni. Amennyiben pár kilométer múlva is varrógép hangja van és melegen is csörög,illetve gyengében húz, akkor szerintem inkább csere. Ki is lehet őket venni megpucolni, illetve lehet mosogatni, de szerintem újra csörögni fog. Lehet, elsőre nem annyira. Szerintem amúgy baja nem lesz ha így jársz vele, nagyrészt csak idegesítő. Akkor cserélném, ha már gyengében kezdne húzni a gép. Meg lehet próbálni amit írsz, de én sokat nem várnék tőle. Inkább sűrűbben cserélj olajat.

Tapasztalat: A Z12XEP motoros Corsám csörög, zörög. De a twinport csere jobban fáj:)) fájt...

Szia!

Hiperszuper motor rendszer tisztító bele, sok-sok perc járatás után hang szépen elhalkult.... végeredmény:

A használt olaj iszonyat fekete koszos lett, a szűrő ocsmány lett...

Új szűrő és zölddobozos 5W40 olaj került a kocsiba, MINDEN hang megszűnt.

Azóta 1.000 km-t mentem. ÚJ lánc-szett, -vízpumpa, -hosszbordás szíj, motorpucolás és friss 5W40-es olaj mellett sokkal jobban húz, teljesítménye észrevehetően erősebb, és legalább 1 literrel kevesebbet fogyasztott az autóm :D

EGR szelep se vacakol azóta!!! Hidrotőke hang sincs!!!!!!! Rendben mennek, ahogy a szelepek is!

ÚJ AUTÓM LETT ;)

A hiperszuper motor rendszer tisztítót boltok polcain nem lehet megtalálni, csak talán 2-3 helyen az országban! Ha kell az adata, szívesen megadom, más is járjon jól!!!! :icon10: Benzinesnek és dieselnek egyaránt! :icon10: Nem reklámozom, de Magyarországon gyártják a terméket és jót tesz az autónak!!!! :blush:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy 1.0-ás 2003-as benzines C Corsánál ki lehet valahogy iktatni az EGR szelepet?

Elvileg ki lehet azon is, én pár hete egy másik motornál MMC kollégánál csináltattam meg.

De csak vezérlőből lehet kiiktatni, mert ha lekötöd akkor ált. jelez az elektronika.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Elvileg ki lehet azon is, én pár hete egy másik motornál MMC kollégánál csináltattam meg.

De csak vezérlőből lehet kiiktatni, mert ha lekötöd akkor ált. jelez az elektronika.

És ezt az MMC-s kollegát hol lehet megtalálni és mennyibe fájna?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Hiperszuper motor rendszer tisztító bele, sok-sok perc járatás után hang szépen elhalkult.... végeredmény:

........................

Szia!

Privátba leírnád nekem a "cucc" nevét? Illetve, ha azóta mentél 3-4 ezer km-t írd már le a tapasztalatod. Kíváncsi vagyok.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Hiperszuper motor rendszer tisztító bele, sok-sok perc járatás után hang szépen elhalkult.... végeredmény:

A használt olaj iszonyat fekete koszos lett, a szűrő ocsmány lett...

Új szűrő és zölddobozos 5W40 olaj került a kocsiba, MINDEN hang megszűnt.

Azóta 1.000 km-t mentem. ÚJ lánc-szett, -vízpumpa, -hosszbordás szíj, motorpucolás és friss 5W40-es olaj mellett sokkal jobban húz, teljesítménye észrevehetően erősebb, és legalább 1 literrel kevesebbet fogyasztott az autóm :D

EGR szelep se vacakol azóta!!! Hidrotőke hang sincs!!!!!!! Rendben mennek, ahogy a szelepek is!

ÚJ AUTÓM LETT ;)

A hiperszuper motor rendszer tisztítót boltok polcain nem lehet megtalálni, csak talán 2-3 helyen az országban! Ha kell az adata, szívesen megadom, más is járjon jól!!!! :icon10: Benzinesnek és dieselnek egyaránt! :icon10: Nem reklámozom, de Magyarországon gyártják a terméket és jót tesz az autónak!!!! :blush:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok.
Van egy 2003-as Agilám. Az a kérdésem hogy vezérmű láncot (Z10XE) ha cserélek (emellett a műanyag vezetőket és egy feszítőt mindenképp) a fogaskerekeket is ki kell cserélni? Nagyszervíz lesz és ezt nem tudom mert az Astra szíjas. Ott ilyen gondom nem volt még! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van egy 2003-as Agilám. Az a kérdésem hogy vezérmű láncot (Z10XE) ha cserélek (emellett a műanyag vezetőket és egy feszítőt mindenképp) a fogaskerekeket is ki kell cserélni? Nagyszervíz lesz és ezt nem tudom mert az Astra szíjas. Ott ilyen gondom nem volt még! :)

Szia!

Úgy érdemes.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új regisztráló vagyok, a segítségetekre lenne szükségem.

Ezres benzines C Corsám van, valós 95.000 km-rel. Egyik pillanatról másikra nem indult ha esetleg elindult akkor is nagyon nehezen.Az öninditó szépen forgatja a motort és úgy indul el de akkor is nehezen ha rányomok a gázra.Erre eddig nem volt szükség,pöcre indult gáz nélkül télen nyáron.

Elvittem szerelőhöz és azt mondta, hogy a fojtószelep szenzor rossz rajta ami cirka 180 ezer a gyári és utángyártottat pedig ne vegyek.

Elképzelhető, hogy ez a probléma?Milyen jótanácsot tudtok adni.Köszönettel!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új regisztráló vagyok, a segítségetekre lenne szükségem.

Ezres benzines C Corsám van, valós 95.000 km-rel. Egyik pillanatról másikra nem indult ha esetleg elindult akkor is nagyon nehezen.Az öninditó szépen forgatja a motort és úgy indul el de akkor is nehezen ha rányomok a gázra.Erre eddig nem volt szükség,pöcre indult gáz nélkül télen nyáron.

Elvittem szerelőhöz és azt mondta, hogy a fojtószelep szenzor rossz rajta ami cirka 180 ezer a gyári és utángyártottat pedig ne vegyek.

Elképzelhető, hogy ez a probléma?Milyen jótanácsot tudtok adni.Köszönettel!

Sok pííz az..

És bontóból?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy 2003-as évjáratú Corsával, (52.000 km) a következőket tapasztaltam. Hideg indításkor (garázsban tartott, kb 7 °C) indítás után után el kezd fulladni a motor, de nem fullad le. A fordulatszám visszaesik, után fel le ugrál majd beáll alapjáratra. Olyan mintha nem kapna elég benzint. Gázadással elmúlik ez a jelenség. Egyre sűrűbben csinálja ezt és kicsit félek, hogy egszer az úton hagy,

Tapasztaltaok-e már ilyet? Mi lehet az oka?

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.