Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Recommended Posts

  • 2 months later...

Sziasztok. Oriasi problémam lenn, 2001 C 1.2 corsam van, sport. 127000km el. biztos annyi itt nemetbe vasaroltam. Kezdet a kovetkezo volt, felvillan minden a muszerfalon menet kozbe, majd megszunik minden fordulatszammero, km ora, tankmuszer. Elotte IN5P ezt irja en ennek olvasom, nem ertek hozza. A motor jar kozbe.A pályn megyek vele es elojon ez. Tegnap az aranyos kb 50km utan persze kozbe ezeket gyakran csinalta de mukodott, leallitottam es nem indult el.Elindul jar pár masodpercig majd leall, nem hallom az uzemanyag szivattyut beindulni. mi lehet ez ? Immobilajzer, vagy motor elektronika. Az elso benzines autom es az elso opelom kb 2 honapja van nalam. Segitsegeteken nagyon koszonom elore is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Oriasi problémam lenn, 2001 C 1.2 corsam van, sport. 127000km el. biztos annyi itt nemetbe vasaroltam. Kezdet a kovetkezo volt, felvillan minden a muszerfalon menet kozbe, majd megszunik minden fordulatszammero, km ora, tankmuszer. Elotte IN5P ezt irja en ennek olvasom, nem ertek hozza. A motor jar kozbe.A pályn megyek vele es elojon ez. Tegnap az aranyos kb 50km utan persze kozbe ezeket gyakran csinalta de mukodott, leallitottam es nem indult el.Elindul jar pár masodpercig majd leall, nem hallom az uzemanyag szivattyut beindulni. mi lehet ez ? Immobilajzer, vagy motor elektronika. Az elso benzines autom es az elso opelom kb 2 honapja van nalam. Segitsegeteken nagyon koszonom elore is.

Valószínűleg hibakódot is tárol, rá kell dugni diagnosztikára, vagy pedál tesztel kivillogtatni, elvileg működik C-n is.

Fék és gáz pedált benyomod és tartod majd gyújtás, és elvileg elkezd villogni a motorlámpa.

Link to comment
Megosztás:

Az IN5P pedig valójában INSP (Inspektion), és a szervizintervallum lejártára figyelmeztet. 30e km-ként előjön, de nem hiba, és viszonylag egyszerűen törölhető: leállított autónál (gyújtás nélkül) be kell nyomni a kilométerszámláló nullázógombját, nyomva kell tartani és közben ráadni a gyújtást, majd amint eltűnt a felirat, el lehet engedni a nullázógombot.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy problémára!

Van egy 50000 Km-t futott Corsánk, ami pár hónapja a következő hibajelenséget produkálja: három-négy napos állás után elindítva a motort, halk, de határozott kopogó hang hallatszik valahonnan (fentről) a szelepek felől! Az olajnyomásjelző egyből elalszik az indítás után, és ez a rendellenes zaj is megszűnik pár másodpercet követően! Egy-két nap után nem tapasztaljuk ezt a kopogást, csak "hosszabb" állás után.

Köszönöm előre is!

Módosítva : jszem
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy problémára!

Van egy 50000 Km-t futott Corsánk, ami pár hónapja a következő hibajelenséget produkálja: három-négy napos állás után elindítva a motort, halk, de határozott kopogó hang hallatszik valahonnan (fentről) a szelepek felől! Az olajnyomásjelző egyből elalszik az indítás után, és ez a rendellenes zaj is megszűnik pár másodpercet követően! Egy-két nap után nem tapasztaljuk ezt a kopogást, csak "hosszabb" állás után.

Köszönöm előre is!

Szerintem ez hidrotőke.

Milyen olaj van benne? Mikor volt olajcsere ?

Link to comment
Megosztás:

T jszem!

Edge 5W-40
Edge Professional 5W-40
Edge Turbo Diesel 5W-40
Magnatec 5W-40 A3/B4
Magnatec 5W-40 C3
Magnatec diesel 5W-40 B4
Magnatec Professional A3 5W-40
Magnatec Professional OE 5W-40
Magnatec Diesel 5W-40 Dpf
Power 1 Racing 4T 5W-40

Melyik?

Módosítva : mantec
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy problémára!

Van egy 50000 Km-t futott Corsánk, ami pár hónapja a következő hibajelenséget produkálja: három-négy napos állás után elindítva a motort, halk, de határozott kopogó hang hallatszik valahonnan (fentről) a szelepek felől! Az olajnyomásjelző egyből elalszik az indítás után, és ez a rendellenes zaj is megszűnik pár másodpercet követően! Egy-két nap után nem tapasztaljuk ezt a kopogást, csak "hosszabb" állás után.

Köszönöm előre is!

Szerintem cserélj olajat, valószínűleg neked is sikerült kifognod a hamis Castrol változatot, sajnos már jó pár ember így járt vele. Akiknek eddig javasoltam hasonló hidrotőke hangnál azoknak mind megszűnt a hang.

Q8, Valvoline MaxLife, GM hologrammos pl.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítsetek nekem. Az Agila rosszalkodik nekem! 2003-as a kicsike. Z10XE motor van benne. Az a hiba hogy hidegen például reggel mikor indítok nagyon nehezen indul el. Sokat indítózok mire elindul. Melegen egy pöccintés és indul gond nélkül! Mitől lehet ez?

Trafó szerintem nem lehet mert gondolom ha az szar melegen sem menne.

Segítsetek vagy adjatok valami ötletet ahonnan elindulhatok!

Köszi srácok!

Link to comment
Megosztás:

T jszem?

Edge 5W-40

Edge Professional 5W-40

Edge Turbo Diesel 5W-40

Magnatec 5W-40 A3/B4

Magnatec 5W-40 C3

Magnatec diesel 5W-40 B4

Magnatec Professional A3 5W-40

Magnatec Professional OE 5W-40

Magnatec Diesel 5W-40 Dpf

Power 1 Racing 4T 5W-40

Melyik?

Bocs, elnézést!

Magnatec 5W-40 C3

Link to comment
Megosztás:

Szerintem cserélj olajat, valószínűleg neked is sikerült kifognod a hamis Castrol változatot, sajnos már jó pár ember így járt vele. Akiknek eddig javasoltam hasonló hidrotőke hangnál azoknak mind megszűnt a hang.

Q8, Valvoline MaxLife, GM hologrammos pl.

Rendben, megpróbálom!

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok!

A kedvesemnek vásároltunk egy Z12XE motorkódú Corsat, olyan bajunk van vele, hogy hidegen nem csörög benne a vezérmű lánc melegen viszont igen. 2 hete van nálunk az autó eddig semmi baja 2 napja kezdte el ezt a jelenséget. Az előző tulaj 167000 -nél cseréltetett komplett vezérlés és olajat (ez van a szerviz számlán) viszont annyi, hogy az olajra nincs írva semmi márka, csak annyi, hogy 5W40 lehet az olaj miatt ilyen jelenség szerintetek?
Most van benne óra szerint 172000 km.
Válaszokat előre is köszönöm.

Módosítva : Pyte
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek!

Most vettem egy C corsát 2001.évjárat, Z12 XE motorkódú 1.2 55kw, 36.000 km van benne az auto egy tulajos, sokat állt garázsban , egy jó évvel ezelőtt lett tankolva bele, és nem jártak vele! Sokat megnéztük , sokszor beindítottuk vásárlás előtt, mert nem is akarták eladni!

Eladást követően az autónak még új szaga van, csendes motorja van , haza vittük, már másnap nem indult be az önindító motornak fura hangja volt csak tekert, nem huzott be, betoltuk , de már csak 3 henger ment! Kiolvastuk az agyát az összes hengerre gyújtásproblémát írt! Cseréltünk gyergyát azzal sem lett jó, majd trafót, azzal már igen!

Másnap megint 3 hengerezett és csúnya hangja volt a motornak(csattogó), gyújtás le , és ismét beindtitva már jó volt!

Kérdésem, hogy milyen hibája lehet, talán a benzin nem jó benne az csinál ilyen galibát benne???

Előre is köszönöm válaszotokat!

Üdv.:ROli

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek!

Most vettem egy C corsát 2001.évjárat, Z12 XE motorkódú 1.2 55kw, 36.000 km van benne az auto egy tulajos, sokat állt garázsban , egy jó évvel ezelőtt lett tankolva bele, és nem jártak vele! Sokat megnéztük , sokszor beindítottuk vásárlás előtt, mert nem is akarták eladni!

Eladást követően az autónak még új szaga van, csendes motorja van , haza vittük, már másnap nem indult be az önindító motornak fura hangja volt csak tekert, nem huzott be, betoltuk , de már csak 3 henger ment! Kiolvastuk az agyát az összes hengerre gyújtásproblémát írt! Cseréltünk gyergyát azzal sem lett jó, majd trafót, azzal már igen!

Másnap megint 3 hengerezett és csúnya hangja volt a motornak(csattogó), gyújtás le , és ismét beindtitva már jó volt!

Kérdésem, hogy milyen hibája lehet, talán a benzin nem jó benne az csinál ilyen galibát benne???

Előre is köszönöm válaszotokat!

Üdv.:ROli

Be nem indítottam volna 1 éves benzinnel, annak egy része már csak tiszta etanol a többi meg valami alacsony oktánszámú lötty.

Magyarul megdöglött a benzin.

Szívd le, tankold meg minőségi benzinnel, mondjuk OMV Maxmotion-el, aztán úgy próbáld, szerintem nem lesz gondja.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Be nem indítottam volna 1 éves benzinnel, annak egy része már csak tiszta etanol a többi meg valami alacsony oktánszámú lötty.

Magyarul megdöglött a benzin.

Szívd le, tankold meg minőségi benzinnel, mondjuk OMV Maxmotion-el, aztán úgy próbáld, szerintem nem lesz gondja.

Kösziönöm a válaszod, az lesz a következő lépés! Remélem minden jó lesz.... . :)

Link to comment
Megosztás:

HAli!

Megtörtént a benzin csere, maxmotionnal + egy injektor tisztítot 20 liter benzinhez(teszem hozzá a benzinnek semmi baj nem volt, a benzin szűrőből is tiszta benzin jött ki)! ....de viszont hideg indításnál remeg a motor még mindig gázt kell adni, de ha bemelegszik , indul nincs probléma, nagyon szépen jár a motor!

Az indító kulcs elfordításánál nem mindig ad hangot a szivattyú, ennyit vettem még észre! NA most akkor benzinszivattyút vagy üzemanyag relé a probléma, és ki lehet e mérni a szivattyút, hogy megfelelően üzemel?????

Előre is köszönöm a válaszod!

Üdv.:ROli

Link to comment
Megosztás:

HAli!

Megtörtént a benzin csere, maxmotionnal + egy injektor tisztítot 20 liter benzinhez(teszem hozzá a benzinnek semmi baj nem volt, a benzin szűrőből is tiszta benzin jött ki)! ....de viszont hideg indításnál remeg a motor még mindig gázt kell adni, de ha bemelegszik , indul nincs probléma, nagyon szépen jár a motor!

Az indító kulcs elfordításánál nem mindig ad hangot a szivattyú, ennyit vettem még észre! NA most akkor benzinszivattyút vagy üzemanyag relé a probléma, és ki lehet e mérni a szivattyút, hogy megfelelően üzemel?????

Előre is köszönöm a válaszod!

Üdv.:ROli

Szia benzinnyomást lehetne mérni a motornál.A hidegen alacsony fordulat lehet a vízhőfok rossz jele is de szerintem csak gépen látnád mit ad a jeladoja.

Link to comment
Megosztás:

Szia benzinnyomást lehetne mérni a motornál.A hidegen alacsony fordulat lehet a vízhőfok rossz jele is de szerintem csak gépen látnád mit ad a jeladoja.

Hidegnél inkább dadog a motor , a fordulat megvan nem áll le csak remeg, dadog a motor!!!!

- Hideg motornál kellene gépre tenni?? És ez valamilyen diagnosztika , vagy csak laptop+program és amit lát az agyában???

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.