Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Bigblock Corsák / kérdések, válaszok, infók


Demó

Recommended Posts

Fent már egy ideje, nagyon jó, de megszívtam mert felraktuk az Omega devandert és szar volt, pár nap után farsot szívott, sikerült egy szart megvennem sajnos, így egyenlőre a gyári rásegítővel és főfékkel használom, de az érezhetően rosszabb mint a 22-es főfék és a dupla devander kombóval viszont még így is sokkal sokkal fickósabb mint a gyári fékek. Először DS2000-el akartam összerakni az elejét de eladtam a betéteket, mert hidegen visított és nem is fogott, sokat megyek országúton, mindig visszahűl és úgy nem fog rendesen. Nekem utcai betéttel most használhatóbb.

Link to comment
Megosztás:

Gyárinál sokkal jobb az SL is, amúgy meg ez volt ingyen gyakorlatilag, majd ha lesz egy kis pénzem akkor lehet lecserélem valami joobbra, de előbb a nagy főféket kell visszarakni, mert az nagyon kell még bele. Amúgy megnéztem a régi betéteket ami benne volt a nyergeidben azok is SL-ek. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Szevasztok bocs hogy nem ebben a témába irok de egy kis segítségre lenne szükségem.Teljes gyújtás kimaradás van az autón és abszolut nem indul és már tanácstalan vagyok.Ami lett benne cserélve:gyertyák,trafó,jeladó.Az elosztó és a rotor nem régen lettek cserélve.(persze ettől még lehet rossz).Válaszotokat,tanácsokat előre is köszönöm.

Corsa A 1.3i 1989

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Tulajdonképpen a kis fék is elég azoknak a nagymamáknak akik csak hétvégi bevásárlásra használják a Corsát, és sosem mennek vele 45km/h-nál többel, nekik sztem viszonylag ritkán melegszik el... :D Viccen kívül az autógyárak nem azért szerelnek kicsi fékkel egy autót, mert "az is elég", hanem mert olcsó... Persze azért az idők szava rájuk is hat, csak sajna a kelleténél lassabban: pl. Astránál (F)/Vectránál/Calibránál még a 150LE-höz is 256-os féket párosítottak gyárilag, nekem a Coupén már 280-as jutott a 125LE-höz is.

165-ös gyári kerékhez bőven elég az, ami fent van gyárilag. Ha jobban megfékezem ígyis úgyis blokkolnak az első kerekek :)

Link to comment
Megosztás:

165-ös gondolom gyári 13"-os kerékhez nem is kell felrakni a 284 mm-es első fékeket, mert arra minimum 15"-os guriga kell. Nekem 7X15-ös felnijeim vannak 35-ös ET-vel és le kellett szedni a centírsúlyokat és odébb centírozni, hogy elférjen a nyeregtől. Szvsz a nagyfék kizárja a kis kereket... :D

Más! Lenne egy feleslegessé vált C16NZ alapokon nyugvó igen paraszt motorom. Frissen fúrva (2 éve, azóta gyakorlatilag áll van benne nem egész 200 km) Kolbenschmidt dugók, gyűrűk, csapágyak. 13S-es hengerfej portolva, Szuromi sport tengely, hidrotőkésről sima állítósra átalakítva, két 40-es Dellorto karbival, fokolható vezérműkerékkel, könnyített főtengely és lendkerék stb...

Versenyautóból kerül ki, C20XE kerül a helyére, ezért feleslegessé válik, ára 80.000 Ft, pár hétig még próbálható, utána kikerül a kocsiból.

Ugyanebből az autóból eladó még egy F13-as váltó sperrel és rövid végáttétellel. 120.000 Ft

Privátban lehet érdeklődni.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Van egy 16 szelepes 1.6 motor . A rendszerből kilett szedve a termosztát és a tulaj szerint így is 10 perc után bekapcsol a ventillátor... És valóban meleg a víz. Hengerfejtőmítésre gyanakodnak...A kiegyenlítő tartályban nem találok habosodást vagy olajra utaló nyomot. Olajban nívónál nincs víz, és a kipufogónál sem látható fehéres "füst"... Nem igazán értem vagy ilyennel nem találkoztam. Mi lehet? Nem is forralja a vízet , igazából csak meleg a víz mintha bent lenne a termosztát és üzemi hőmérsékleten lenne. A műszerfalon található visszajelző szerint is eléri a ventillátor bekapcsolásához a hőmérsékletet. Tudomásom szerint termosztát nélkül nincs igazából ilyen hiszen folyamatosan kering a víz...

Link to comment
Megosztás:

Van egy 16 szelepes 1.6 motor . A rendszerből kilett szedve a termosztát és a tulaj szerint így is 10 perc után bekapcsol a ventillátor... És valóban meleg a víz. Hengerfejtőmítésre gyanakodnak...A kiegyenlítő tartályban nem találok habosodást vagy olajra utaló nyomot. Olajban nívónál nincs víz, és a kipufogónál sem látható fehéres "füst"... Nem igazán értem vagy ilyennel nem találkoztam. Mi lehet? Nem is forralja a vízet , igazából csak meleg a víz mintha bent lenne a termosztát és üzemi hőmérsékleten lenne. A műszerfalon található visszajelző szerint is eléri a ventillátor bekapcsolásához a hőmérsékletet. Tudomásom szerint termosztát nélkül nincs igazából ilyen hiszen folyamatosan kering a víz...

Nem mehet fel ha ki van ütve a termosztát, alig 1 hónapja nekem is ki kellett ütnöm, mert 300km-re itthonról megadta magát aztán kiakadt az órám, kiütés után, menetszél nélkül is még a 90-et is csak épp hogy elérte, rendes menetszélben 90-t sem, hazafelé így jöttem egyszer sem kapcsolt be. Inkább azt mondanám, hogy dugulás van a rendszerben valahol...

(Egyébként ezt nem ide szántad szerintem, írd meg a típust aztán egy moderátor átrakja a megfelelő topicba, igen most remélem ... :D)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Üdv. Mindenkinek

Még új vagyok itt, remélem megfelelő topicban teszem fel a kérdésem.

Egy megbízható szervizest keresek, aki korrekt áron dolgozik.

Van egy 94'es B Corsa-m,1.2i Swing, a kuplung szerkezet teljesen tönkre ment.

Legutolsó használat során nagyon nehezen vette be a sebességet, a kuplung pedál teljesen beesett.

Kérem írjon egy korrekt szervizes, valahogy eljutatom az autót, jelenleg a belvárosban parkol.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv Mindenkinek!

1.2 - es B corsám van (c12nz) és szeretnék tenni bele egy c16se motort. Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy lehet e illetve ha lehet akkor mi kell hozzá és mik a buktatói, mire kell figyelni?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdvözlettel: Viktor

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

1.2 - es B corsám van (c12nz) és szeretnék tenni bele egy c16se motort. Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy lehet e illetve ha lehet akkor mi kell hozzá és mik a buktatói, mire kell figyelni?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdvözlettel: Viktor

Bármit lehet, bele tudsz reszelni egy C20NE-t is akár, de az már komoly átalakításokat igényel.

C16SE-hez kell a komplett motor, az ECU és az egész motortér/ecu kábelköteget újra kell húzni, mivel az NZ központi az SE hengerenkénti befecskendezéses.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok hozzáértők!

Leendő corsa b tulajdonos vagyok , jobban mmondva jövőhéten veszek 1 et. A kiszemelt egy 1994 es évjáratú 1.2 es city. Arra lennék kiváncsi hogy ezekben a tipusokban külön oda kell e figyelni valamire? 8 vagy 16 szelepes motor van benne ?? illetve hogy szervós-e a kocsi?? Remélem tudtok segíteni ezekben a kérdésekben . Válaszotokat előre is köszönöm és várom .

Remélem énis egy boldog b corsa tulaj leszek :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Gondoltam lecserélem a jobboldalt kicsit hullámos 256 tárcsákat,műszakin tökéletesek voltak,de 150-ről fékezve már darált a jobb első.Idegesített.

Vettem új ferodo tárcsákat, betéteket,nem volt drága 17.300-at fizettem az egészért. Bekoptattam őket apró fékezésekkel,aztán 160ról fékeztem egyet és ugyanúgy elhullámosodott valamelyik,hogy a qurvaannyát b*szná meg. Téli-nyári garnitúrával ugyanezt csinálja biztosan a tárcsa lesz hullámos,236 tömör tárcsák is pont így csináltak.

Szóval melyik az a méret amivel már lehet normális tempóról fékezni is?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.