Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

37 minutes ago, wookie írta:

Az a csati amin kivillogod a hibát. 

Ok de az hol van :) lehet hülye kérdés de a helyét nem tudom. Ok a többi meg ha jól értettem a német oldalt akkor az OBD I csati amihez létezik átalakító hogy OBD II műszer is tudja olvasni... 

Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, patsz80 írta:

Ok de az hol van :) lehet hülye kérdés de a helyét nem tudom. Ok a többi meg ha jól értettem a német oldalt akkor az OBD I csati amihez létezik átalakító hogy OBD II műszer is tudja olvasni... 

Igen ez az, meg kell még hozzá egy 10-16 tüskés átalakító. De nem OBD I-II ez csak sima K vonal.

Jövőhét után megint nem leszek itthon 2 hetet, addig tudom nélkülözni a cuccost, van átalakítóm, meg toldóm is ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, Bundee írta:

Igen ez az, meg kell még hozzá egy 10-16 tüskés átalakító. De nem OBD I-II ez csak sima K vonal.

Jövőhét után megint nem leszek itthon 2 hetet, addig tudom nélkülözni a cuccost, van átalakítóm, meg toldóm is ;)

Ez nagyon jól hangzik!  És hogy jutok hozzá addig? Mire gondolsz?  

Link to comment
Megosztás:

49 minutes ago, wookie írta:

Tehát a lambdaszonda jel vezeték, és test között mérsz feszt? 

Mindjárt lemegyek és megmérem az enyém mit csinál. Igaz ez ML4.1

Igen pontosan. Az elektronika felől jön 800-1000 mV mérhető szabálytalan össze vissza ugrál. 

Link to comment
Megosztás:

Mérési eredmények :) érdekes.... Kábel korbács felöl (computer) járó illetve gyújtás közben is lambda test kábel illetve a lambda jel kábel is 800-1000 mV mérhető aksi negatív polússal. Aksi negatív polus akksi negatív pólus 0v. Aksi negatív -szelepdekni közt tehát 2 test pont közt 0.044mV. Lambda szonda kábel 3 pontja bármilyen össze zárásban nem sípol ki (fűtés + - sem)  lambda - vezeték illetve aksi - közt 800 -1000mV. Úgy érzem valahol testre áthúz pár mV. Kábelkorbács? 

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, wookie írta:

Szerintem valahol összeérhet a szonda fűtéssel. Húzd le a csatit a vezérlőről, és mérd meg a lambda csatijánál, hogy nincs e zárlat a vezetékek közt. 

Valami test lesz de hogy hol.... Még a motor és az aksi negatív közt is van 44mV de az nem ingadozik az fix. 

Link to comment
Megosztás:

Értem érdekes dolgot csinál a test lábak és a kasztni közt van fesz kezdetben semmi majd gyújtáson 12v majd beiindítva 600-1200 mV. Ma teszek bele helyette másikat. Menet közben motorlámpa villog berángat és kattog ez a relé. Hibakód 48 tápfeszültség alacsony kevesebb mint 10v járó motornál ez a leírás. Meglatjuk mit tesz egy relé. 

6 órája, wookie írta:

Ne-nél (motronicnál) az ac relé az egy dupla relé, az kapcsolja a feszt az ecunak meg az injektoroknak is. 

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.