Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

On 2016. 04. 22. at 18:41, tomi-official írta:

Amugy hol van a diag. csatlakozo? :D Ez most elegge idiota kerdes lehet, gondolom, de ODB-t nem talaltam sehol. 

... és ha tgabika76 által leírt helyen megtaláltad a csatlakozót, akkor az érintkezősor megfelelő 2 vezetékét rövidrezárva a műszerfalon a gyújtást bekapcsolva a "Check Engine", narancssárga műszerfallámpa levillogja a hibakódokat, ha vannak. Mondhatni lemorzézza a hibakódokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! Opel Vectrába szeretnék izzítógyertyát cserélni.(1.7TD ISUZU 1995.02. A VECTRA ) A baj az,hogy az autó előző gazdája összevissza gyertyákat rakott bele tehát a benne levő gyertyák nem egyformák. Megtudná nekem mondani valaki,hogy pontosan milyen gyertya kell bele? Bárdi-nál azt mondták, hogy vigyem be a régi gyertyát(amit kiszedek belőle) mert többfajtát is hoz nekik a rendszer, de hogy vigyem be ha egyszerűen nem egyformák, egyik vékonyabb a másik vastagabb... Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 23. at 10:34, tomoro írta:

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! Opel Vectrába szeretnék izzítógyertyát cserélni.(1.7TD ISUZU 1995.02. A VECTRA ) A baj az,hogy az autó előző gazdája összevissza gyertyákat rakott bele tehát a benne levő gyertyák nem egyformák. Megtudná nekem mondani valaki,hogy pontosan milyen gyertya kell bele? Bárdi-nál azt mondták, hogy vigyem be a régi gyertyát(amit kiszedek belőle) mert többfajtát is hoz nekik a rendszer, de hogy vigyem be ha egyszerűen nem egyformák, egyik vékonyabb a másik vastagabb... Köszönöm!

Lényeg, hogy 11 V-os legyen ne 5 és M10 x 1,25 mm. Méretileg szinte egyforma mind, ha kiválasztja az autót. A teljes hosszban van némi különbség a márkák között, de szinte egyforma (85-90mm) és a beépítési hossz vagy fejhossz, de szerintem az is mindegy. Én a berut ajánlom. Szerintem vedd ki őket és nézd meg a hosszukat.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Segítségetekre lenne szükségem!

Adott egy c20xe (Rotoros, Motronic 2.5)  motor a köv. a probléma! Fogyasztása átlag 10,5L Amióta elhoztam a kipuff szerelőtől! Előtte 7,5L volt és semmi baj nem volt vele! Azóta minden vissza lett állítva eredeti állapotra fogyasztás továbbra se csökkent! Már alapból hidegen is nagyon sokat ad neki Feketék a gyertyák benne! Hibakód nincs! Melegen kis gázra fullad ugye mert sokat kap!

Amit már Cseréltem: -Két vezetékes vízhőfokjeladó, ECU, GázpedálPoti, Lambda szonda új 15.000km lehet benne! Alapjáraton 1,4L-1,6L változik! Alapjárat kb 1000 

Mielőtt beindítottam próbaképpen lehúztam a légtömegmérőt ekkor lement 1,2L Így ezek alapján légtömegmérőre tippelek! 

 

Köszönöm szépen előre is!

Link to comment
Megosztás:

Kicsit elhúzódott ez a dolog, de a lényeg, hogy megannyi sikertelen próbálkozás és egy kisebb vagyon elköltése után már azt hittük, behatároltuk a dolgot, gyújtótrafó. (Hahaha, hát persze...)
 
Kezdődőtt minden a TPS-sel, amiből először egy utángyártott lett beletéve, azzal csak rosszabb lett minden, aztán egy Bosch, amivel minden maradt a régi. OK, ez nem vezetett sehova, maradt a toporgás. Bundee nagyon segítőkész volt, felajánlotta az OP-COM diagnosztikát, csak sajnos neki sem sikerült beszélgetnie a motorvezérlővel. Semmi probléma, majd valamit kitalálunk.
 
Közben cserélni kellett pár dolgot, mint pl. olaj, vezérlés, gömbfej, főtengely szimering, ilyesmik.
 
Ezek után egy darabig aztán jó volt megint, de kb. 300 km után újra előjött, egyre rosszabb lett ráadásul. Aztán már a pirosnál sem lehetett vele elindulni rendesen. Akkor jöjjön a villogtatós megoldás. De hoppá, a check engine lámpa kiégett (vagy az előző tulaj így tette értékesebbé az autót, haha). Rendben, ezen már nem akadunk fenn. Elvittük egy Opel márkaszervizbe, ahol meglepő módon a felmérésnél nem sok rendelenességet állapítottak meg. Egy hibát viszont ki tudtak olvasni: vezérműtengely-jeladó. Kicseréltük. Közben észrevettük, hogy a kábel eléggé érdekes, tépázott... fixáltuk. Maradt minden.
 
Na már nagyon felhúztuk magunkat, úgyhogy jött a stroboszkóp meg minden egyéb, végül kiderült, hogy nincs gyújtás két hengerben, mikor rosszalkodik (amit gondoltunk is), már csak az kellett, hogy valahogy lássuk, hogy elmegy-e a trafóig az áram. Mivel a fordulatszám nem ingadozik, nem feleződik, és az meg az ECU-ból jön, az áram meg eljut a trafóig, így valószínűleg az a hibás. Cseréltük, de nem az volt a hibás. És most itt megállt már tényleg minden tudomány. Úgyhogy szétkaptam a műszercsoportot, kicseréltem a Check Engine izzót: jöhet a villogtatás. 12, 52, 75. A 12-es az a diag. inditás, a többit annyira nem tudom behatárolni. Tudna adni valaki tippeket? Előre is köszönöm.
 
+1: indítás után mikorra kell kialudnia a check engine-nek? (Vagy eltárolja a hibát és Opel szerviz tudja törölni?)
Módosítva : tomi-official
formazas
Link to comment
Megosztás:

A hibákat az opelszervízben is ki kellett volna tudniuk olvasni....

Az 52 a kiégett izzó miatt van benne.

A 75 viszont azt mondja hogy nyomatékszabályzás feszültség alacsony. Ezt még meg kell nézzem hogy pontosan mi is. Nem automataváltós a géped véletlenül? Akkor rögtön értelmet nyerne a dolog.

 

A hibákat akkusaru levétellel tudod törölni, illetve 20 hibamentes indítás után automatikusan törli. Csak akkor világít folyamatosan, ha valami komolyabb vagy folyamatos hiba áll fenn.

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, wookie said:

A hibákat az opelszervízben is ki kellett volna tudniuk olvasni....

Az 52 a kiégett izzó miatt van benne.

A 75 viszont azt mondja hogy nyomatékszabályzás feszültség alacsony. Ezt még meg kell nézzem hogy pontosan mi is. Nem automataváltós a géped véletlenül? Akkor rögtön értelmet nyerne a dolog.

 

A hibákat akkusaru levétellel tudod törölni, illetve 20 hibamentes indítás után automatikusan törli. Csak akkor világít folyamatosan, ha valami komolyabb vagy folyamatos hiba áll fenn.

Wow, de szuper vagy. Koszonom. CDX, automata. De jol valt, azzal szerencsere nincs baj. Ez persze meg nem jelenti azt nyilvan, hogy ne lehetne valami rejtett baja. 

Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, wookie said:

A hibákat az opelszervízben is ki kellett volna tudniuk olvasni....

Schiller ... es vagy masfel orat vizsgalgattak az autot, aztan kaptam egy kezzel irt papirt. Meg egy nyomtatottat is, szamlaval egyben, amin rajta van, hogy vezermutengely-jelado csere javasolt. Ennyi volt allitolag a hibataroloban.

Link to comment
Megosztás:

Szegény Tomi már keresztbe-kasul bejárta Bp-t emiatt, de ez az Opcom olyan mint az állatorvosi ló.

Valami elb@€&ott firmware van rajta, másrészt a K-line illesztő ic helyett LIN-busz illesztő volt a panelen.

Ma sikerült végre ict vennem, meg rendeltem rendes PIC-et is, ugyhogy ha megjön remelem végre tudunk élőadatot nézni.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, wookie írta:

Áljjáljjáljj. Nem cserélgetünk vezérlőt csak úgy hasra. Főleg hogy beigazolódott az automataváltó. Kis türelmet és utánajárok.

Ezért akarnánk mindenképp élőadatot nézni. B Veki 56.5-os Simteccel mar kommunikáltam, ez 56.1.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 6/10/2016 at 7:53 AM, Bundee said:

Ezért akarnánk mindenképp élőadatot nézni. B Veki 56.5-os Simteccel mar kommunikáltam, ez 56.1.

Sziasztok, egy kis fejlemény van. Gondoltam, megosztom veletek. :)

Szóval megannyi sikertelenség után azt mondtam, hogy ok... ehhez kevés vagyok. El kell vinni egy rendes szervizbe, diagnosztika, oldják meg profi szerszámokkal és műszerekkel... szkópozzanak kedvükre a szakemberek.

Miután két helyről is elhajtottak, hogy nekik nincs idejük, majd talán fél év múlva, ezért erről letettem. A márkaszerviz leszerepelt, hogy képtelenek voltak kiolvasni azt a két hibakódot, amit korábban írtam, így hozzájuk meg nem is akartam vinni. Elkezdtem hát keresni mindenféle-fajta fórumokon bármi hibát, ami hasonló lehetett. Végül egy egészen bizarr dologra bukkantam: EGR. Mármint, most aki ért hozzá, az rögtön a fejéhez is kap, hogy természtesen, az első dolgok egyike, amit érdemes lett volna megnézni. Itt meg is jegyzem gyorsan, hogy nem értek az autókhoz, nekem ez teljes mértékben "önszórakoztatás". Meg pár kedves barátom életének megkeserítése. :hehe:

Az a három szerelő, akinél eddig volt, három másik dolgot mondott, az EGR-re nem mondott semmit.

Lekötöttük egy cimborámmal. Elmúlt a két hibakód, elmúlt a toporgás 2000 körüli terhelésen. Hoppá-hoppá. A gyújtótrafó valószínűleg hibás még, mivel bizonyos pedálállásoknál érezhető, hogy nem frankó valami, korábban volt egy strobizás is, aminél gyújtáskimaradások is voltak, szóval, megy bele az új. Az újat már próbáltuk korábban, csak mivel a 2000 körüli torpanás maradt, inkább visszatettük a régit.

Szóval, a kérdés, hogy mennyire reális ez a kép, érdemes-e venni új EGR-t horror áron?

Link to comment
Megosztás:

Kedves Mindenki!

Problémám van a c20ne motorral (igaz, nem vectra, hanem calibra, de ez a topic jobban pörög) :)

Szóval, észrevettem, hogy veszít az erejéből a motor. A vastag levegőcsövet leszedve azt láttam, hogy tele van olajjal, sőt, a pillangószelep környéke is. Eztán le lett szedve a szelepfedél, az eltömődött kartergázszűrőt, a kis csövet fent kitakarítottuk. Ezután már kicsit megint jól ment, de kb 200 km után a gumi kartergázcsőnél borzasztóan elkezdte kinyomni a gázt megint. Azt cseréltük ma. A két fém cső, amire rámegy ez  a gumi, totál el volt vastagon tömődve, kormolva, de nem volt idő kitakarítani, így csak össze lett dugva a cső és rá a bilincsek.Próbakörnél viszont megint gyenge az autó, lassítás után gázt adva kipufogószag (?) jön be a szellőzőn át, a garázshoz visszaérve pedig le is fulladt  a motor alapjáraton.....

Olajat, vizet nem eszi. Fogyasztása 6,5 literes, nagyon megbízható kis motor volt eddig :( Mi lehet a baj ?

Link to comment
Megosztás:

A képen szereplő összes csövet kitisztítottátok? (különös tekintettel az 1-es, 2-es, 10-es számúra)

Ha igen, és még mindig telenyomja a szívóoldalt, akkor azt kéne kideríteni hogy mitől sok a kartergáz. Utálnám az ördögöt a falra festeni, de ez leginkább kopott kompressziógyűrűktől szokott lenni (az olajlehúzókkal nincs baj, azért nem eszi az olajat), az meg motorfelújítást (gyűrűzést) jelent, de kívánom hogy ne legyen igazam, és legyen valami egyszerűbb megoldás amire senki sem gondolt.

Ez csak tipp, de momentán semmi jobb nem jut eszembe. 

kartergaz.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ja, egy kérdés lemaradt az előbb: általában milyen fordulaton használod az autót? Csak mert a kartergáz mennyisége alacsony fordulaton több, úgyhogy ha kitisztítottátok az előbb említett csöveket meg a fojtószelepet és előtte a szívóoldalt, akkor tüneti kezelésként kipróbálhatnád hogy kicsit magasabb fordulaton használva (nyugodtan pörgesd 3-4000 köré/fölé, nem lesz annak semmi baja) is ugyanolyan hamar elkoszolódik-e. Ha nem, akkor csak egy kicsit lendületesebben kell használnod, nincs annak semmi baja.:cool: 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, wookie írta:

Az a motor valszeg szénné van kopva, és belefullad a saját kartergázába.

Először én is erre gondoltam, mert ez lenne a nyilvánvaló ok a sok kartergázra, de benzinből sem eszik sokat, és amikor utoljára vezettem (2éve) még erő is volt benne...

Link to comment
Megosztás:

Ha kopott volna a motor, akkor megnőne a fogyasztás is, nem? 6.5-et eszik, pedig általában 110-120-al járok vele, szépen húz, gyorsul (összehasonlításképpen ott a x20xev calibrám, ami 20 lóerővel több, mégis kb egyformának érzem őket  ). Hétvégén takarítva lesznek a csövek, jön egy kedves autószerelő barátom, aki majd ítéletet mond....

Link to comment
Megosztás:

On 6/9/2016 at 2:13 PM, Bundee said:

Szegény Tomi már keresztbe-kasul bejárta Bp-t emiatt, de ez az Opcom olyan mint az állatorvosi ló.

Valami elb@€&ott firmware van rajta, másrészt a K-line illesztő ic helyett LIN-busz illesztő volt a panelen.

Ma sikerült végre ict vennem, meg rendeltem rendes PIC-et is, ugyhogy ha megjön remelem végre tudunk élőadatot nézni.

A hibat sikerult javitani... elegge amator dolog volt. A gyertyak voltak rosszak. Sajnos az elozo tulajnak bedoltunk, hogy azok biztosan jok, mert cserelte. Igy sosem szedtuk ki egyszerre mindet es neztuk ossze. Kicsereltuk, azota nagyon tutin megy. :) Hat igen, ki gondolta volna, hogy ha nincs szikra, akkor nem lesz gyujtas? haha. :)

EGR visszadugva, nincs kulonbseg, szoval akkor inkabb maradjon, ovjuk a kornyezetet. :)) 

De legalabb lett uj vezermutengely jelado, TPS, gyujtotrafo... Draga menet volt, jo kis tanulopenz. :) A check engine lampa sem vilagit mar.

Es termeszetesen, mindenkinek koszonom meg egyszer a hozzajarulasokat / otleteleseket!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.