Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

5 hours ago, zotya975 said:

Nem hinném, inkább alapjárat felpörgés szokott lenni, de annyira nem vagyok képben Vectránál pontosabban enm tudom mennyiben különbözik a csövezés, egyéb dolog az F astrától. Ha most van a fojtószelepházon nyitott, lehúzott vákumcső, próbáld meg hogy ledugózod. Azt mindenképpen amire azt írtad hogy " ez megy a Map szenzor alá" húzd le szerintem az semmiképpen nem oda van bekötve. Találtam valami eladó ugyanilyen motorról képeket, ott látszik hogy ez a cső neked rossz helyre megy: https://archiwum.allegro.pl/oferta/opel-astra-vectra-1-6-8v-silnik-kompletny-x16sz-i7511692161.html Bár itt a szelepfedélen van egy plusz vékony kartergázcső bekötés ami neked nincs. Ezt a csövet egy próba erejéig húzd le és dugózd le mindegyik bekötést:

3070468-20190216-c7UhpK.jpg

Ez így a fojtószelep alá vezeti a levegőt, és ez szerintem így nem jó. 

Köszönöm de ugyanannyi az alapjárat ha ledugozom, a map szenzor alattit, az idáig is levolt de akkor is ugyanennyi, 500-600 között mozgott az alapjárat

Link to comment
Megosztás:

9 órája, nistvan98 írta:

Köszönöm de ugyanannyi az alapjárat ha ledugozom, a map szenzor alattit, az idáig is levolt de akkor is ugyanennyi, 500-600 között mozgott az alapjárat

Nekem egyszer volt olyan hogy stabil 500--on volt az alapjárat, este amikor hazajöttem, aztán reggelre "kialudta magát" mire elkezdem volna keresni a hibát. Így aztán ki sem derült mi okozta.

 

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, zotya975 said:

Nekem egyszer volt olyan hogy stabil 500--on volt az alapjárat, este amikor hazajöttem, aztán reggelre "kialudta magát" mire elkezdem volna keresni a hibát. Így aztán ki sem derült mi okozta.

Nálam akkor tért magához mikor km óra spirál csere miatt levolt húzva az akksiról fél napig, körülbelül 10 percig tartott az öröm , azután újra 500 lett..

 

Link to comment
Megosztás:

7 perce, nistvan98 írta:

Nálam akkor tért magához mikor km óra spirál csere miatt levolt húzva az akksiról fél napig, körülbelül 10 percig tartott az öröm , azután újra 500 lett..

Ugye a motorvezérlő, adott idő után, ha le van véve az akkusaru resetelődik. Amikor például hegesztem a karosszériát, és napokig nincs bent az akku nekem jó nehezen indul, dadog, puffog kell pár perc amig kisimul a járása. 

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, zotya975 said:

Ugye a motorvezérlő, adott idő után, ha le van véve az akkusaru resetelődik. Amikor például hegesztem a karosszériát, és napokig nincs bent az akku nekem jó nehezen indul, dadog, puffog kell pár perc amig kisimul a járása. 

Igen az tiszta, esetleg az létezhet hogy nálam másik szelepfedél van rajta, azért nincsen  az a karter kivezető rajta? X16sz motorokon elvileg az összesen rajta van elvileg, gyárilag én úgy néztem őket

Link to comment
Megosztás:

2 órája, nistvan98 írta:

Igen az tiszta, esetleg az létezhet hogy nálam másik szelepfedél van rajta, azért nincsen  az a karter kivezető rajta? X16sz motorokon elvileg az összesen rajta van elvileg, gyárilag én úgy néztem őket

Létezhet, talán egy karbis kadetről került rá, de igazából ennek nincs nagy jelentősége, mert a vékonyabbik kartergázcső bekötés csonkja 99% -ban el van dugulva ott a fojtószelepházban az olajsártól. Akkor is szellőzik a szelepfedél ha nincs ott a csonk, csak a vastagabbik, hiszen pont az alapjárati motoron keresztül kap ilyenkor levegőt a nagy fekete fojtószelepház fedél alól amibe belemegy a vastagabbik cső. 

Link to comment
Megosztás:

6 órája, niuss írta:

Sziasztok a kormány porvédő gumit hogy tudom legegyszerübben cserélni?

 

Szervós? Akkor sehogy nem egyszerű. :D

49 perce, nistvan98 írta:

Esetleg azt tudjátok, hogy ez a ECU csatlakozó melyik kiolvasóval kompatibilis ? Elsőre ODB2-nek néztem de annak több a csatlakozása.. telefon segítségével fajin fedélzeti számítógépet lehetne csinálni! 

 

https://i.imgur.com/1MJF3m8.png

 

 

Semmivel. Tech1, vagy gemkapocs. Élőadatot nem tudsz belőle kiszedni.

Link to comment
Megosztás:

1 perc, nistvan98 írta:

köszönöm, de akkor a többi kábele mire szolgál ? 

Minden szál egy-egy vezérlőhöz tartozik. Egy a motor, egy a váltó (automata) egy az abs, egy a légzsák, egy az összkerék, és így tovább.

Just now, niuss írta:

Ki kell vennem a kormányművet? :(

Szerintem nem árt. S akkor már a kormányrúd szimeringet is érdemes cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Just now, wookie said:

Minden szál egy-egy vezérlőhöz tartozik. Egy a motor, egy a váltó (automata) egy az abs, egy a légzsák, egy az összkerék, és így tovább.

Szerintem nem árt. S akkor már a kormányrúd szimeringet is érdemes cserélni.

Világos, köszönöm! Opelnél mikortól jelent meg az ODB2 csatlakozás ? 

Módosítva : nistvan98
Link to comment
Megosztás:

9 órája, nistvan98 írta:

Alapjárati motor, és a fojtószelep állás érzékelő eltud romlani ? Mik a tünetei? És a pollen szűrő hol találom ? Kesztyű tartó mögött nem volt, Opel Vectra A 1.6i x16sz cdx, 1988-1995

Az alapjárati motort és a fojtószelep potit is lehet tesztelni.mérni. Igaz ez F astra de szerintem ebben nagy különbség nincs. Az alapjárati motort hibakiolvasási üzemmódban gyujtáson mozgatja az motorvezérlő:

A fojtószelep potit szintén gyujtáson lehet méricskélni multiméterrel. 

 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

On 2/18/2019 at 4:43 PM, zotya975 said:

Az alapjárati motort és a fojtószelep potit is lehet tesztelni.mérni. Igaz ez F astra de szerintem ebben nagy különbség nincs. Az alapjárati motort hibakiolvasási üzemmódban gyujtáson mozgatja az motorvezérlő:

A fojtószelep potit szintén gyujtáson lehet méricskélni multiméterrel. 

 

Ez nagy segítség volt, Köszönöm! A fojtószelep állás érzékelőnél mennyit kell majd mérnem, amennyi a videón is látszik? Illetve akadt egy másik próbléma is, időközben.. miértne alapon ugye.. km óra spirál csere volt, és kattog az óra.. akárhogy olajoztam, zsíroztam ugyanazt csinálta, már a leghosszabbat hoztam ki, így érződik mikor összedugom hogy belekap és ott marad mind a két végén.. közben mondták hogy az óra mehanikája is lehet rossz, "száraz" és zsírozzam be: szétszedtem, de már most megérte, tucatnyi égő hiányzot a műszerfalból, de: innen az órát hogyan szedhetem jobban szét ? https://kepkuldes.com/image/6SGx5t

Link to comment
Megosztás:

36 perce, nistvan98 írta:

Ez nagy segítség volt, Köszönöm! A fojtószelep állás érzékelőnél mennyit kell majd mérnem, amennyi a videón is látszik? Illetve akadt egy másik próbléma is, időközben.. miértne alapon ugye.. km óra spirál csere volt, és kattog az óra.. akárhogy olajoztam, zsíroztam ugyanazt csinálta, már a leghosszabbat hoztam ki, így érződik mikor összedugom hogy belekap és ott marad mind a két végén.. közben mondták hogy az óra mehanikája is lehet rossz, "száraz" és zsírozzam be: szétszedtem, de már most megérte, tucatnyi égő hiányzot a műszerfalból, de: innen az órát hogyan szedhetem jobban szét ? https://kepkuldes.com/image/6SGx5t

Hát igazából csak az enyémet mértem még így nem tudom mennyire normális, de ha van egy alap fesz amit mérsz és folyamatos az emelkedés akkor szerintem jó.  Amikor elszakadt a bowdenem, nekem is kattogott amit vettem, és bármit csináltam vele, zsíroztam olajoztam nem szűnt meg. Aztán vettem a bontóban egy használt gyárit, az egyből jó lett, amit vettem meg nekiadtam valakinek ajándékba, kínlódjon vele ő. :-) Villával ( amivel eszel a konyhában) aláfeszítve lehet a legkönnyebben levenni a mutatót a tengelyről. Mivel nincs fix pozíciója, előtte érdemes átugrasztani a mutatót a kezdőpöckön ( vagy ki kell venni a pöcköt úgyis ki kell szedni a számlap leszedéséhez) és megnézni a rugó hova húzza le, és azt megjegyezni hogy pont úgy kerüljön vissza. A számlapot a kezdőpöcök és még néhány pöcök fogja, amikről csak le kell húzni. 

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, zotya975 said:

Hát igazából csak az enyémet mértem még így nem tudom mennyire normális, de ha van egy alap fesz amit mérsz és folyamatos az emelkedés akkor szerintem jó.  Amikor elszakadt a bowdenem, nekem is kattogott amit vettem, és bármit csináltam vele, zsíroztam olajoztam nem szűnt meg. Aztán vettem a bontóban egy használt gyárit, az egyből jó lett, amit vettem meg nekiadtam valakinek ajándékba, kínlódjon vele ő. :-) Villával ( amivel eszel a konyhában) aláfeszítve lehet a legkönnyebben levenni a mutatót a tengelyről. Mivel nincs fix pozíciója, előtte érdemes átugrasztani a mutatót a kezdőpöckön ( vagy ki kell venni a pöcköt úgyis ki kell szedni a számlap leszedéséhez) és megnézni a rugó hova húzza le, és azt megjegyezni hogy pont úgy kerüljön vissza. A számlapot a kezdőpöcök és még néhány pöcök fogja, amikről csak le kell húzni. 

Köszönöm, megpróbálom akkor majd holnap! Sokan mondták hogy nem hiszik el hogy a utángyártott nem jó, kattog vele.. elsőnél még énis azt mondtam az valóban rövid volt, de a mostanit lehet érzeni hogy belepattan, az óránál és a fogaskeréknél is.. nem igaz tényleg hogy azért kattog mert nem tetszik neki.. :) vagy talán azért mert feszül, de nem hinném.. több helyre is átpakoltam, máshol vezettem el de akkor is.. :D 

Módosítva : nistvan98
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.