Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Vivaro


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok, ez ismetlos kerdes lesz mind a 3 topikba, mert kulon kerultek :-)

a vivaaro/movano tapasztalatok erdekelnenek, mind teher mind szemelyszallito kivitelben. kinek milyen motorral van, melyiket erdemes megvenni?

mik az altalanos konstrukcios hibak, mire kell figyelni?

vivarobol elsosorban a duplakabinos vagy kisbusz erdekelne, mig a movanobol a szimpla/dupla kabinos, de ebbol a hosszu tengelytav, magas teto erdekelne.

akarmelyik is lesz, at fogom alakitani kutyazos kocsinak (kiallitasokra jarni), a vivarot csak szimplan kutyaszallitosnak, a movanobol azonban ha nem is lakoautot, de egy ahhoz hasonlo, szerenyebb felszereltsegu, egyszerubb kempingautot keszitenek.

koszi az infokat.

tomi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, ez ismetlos kerdes lesz mind a 3 topikba, mert kulon kerultek :-)

a vivaaro/movano tapasztalatok erdekelnenek, mind teher mind szemelyszallito kivitelben. kinek milyen motorral van, melyiket erdemes megvenni?

mik az altalanos konstrukcios hibak, mire kell figyelni?

vivarobol elsosorban a duplakabinos vagy kisbusz erdekelne, mig a movanobol a szimpla/dupla kabinos, de ebbol a hosszu tengelytav, magas teto erdekelne.

akarmelyik is lesz, at fogom alakitani kutyazos kocsinak (kiallitasokra jarni), a vivarot csak szimplan kutyaszallitosnak, a movanobol azonban ha nem is lakoautot, de egy ahhoz hasonlo, szerenyebb felszereltsegu, egyszerubb kempingautot keszitenek.

koszi az infokat.

tomi

6 hónapja egy trafic-ot hajot...tök ugyanaz.

2.0 dci motor,115 ló.....nem rohanógép,de pályán tudja amit kell.vegyesben 7-et eszik,pedig sokat megyek autópályán(bp-bécs,bp-pozsony,bp-prága).

6 hónap alatt belement 145.000.km.

ami eddig baj volt:

-a fék kopik eléggé

-most érett kuplungozásra

-3x leállt csak úgy magától...aztán 2x elindult kis idő múltán a 3.nál már nem szaroztam és hívtam az assistantot.

-fullos lévén van benne navi is amit elég körülményes frissitetni.....

-az állófűtés kazánja volt,hogy nem akart elindulni,de nem nagy baja volt csak az izzitóstift volt rossz.

amúgy megbízható és kényelmes autó.....én újonan kaptam meg 120 km-el szóval nem volt aki elrontsa elöttem.

nekem tetszik melós autónak,bár egy személyatóval nem vethető össze komfortban,ha terhelés nélkül megyek akkor elpattog a hátulja.sajnos a tárgyalóbuszba sem raktak légrugót hátra....

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok, ez ismetlos kerdes lesz mind a 3 topikba, mert kulon kerultek :-)

a vivaaro/movano tapasztalatok erdekelnenek, mind teher mind szemelyszallito kivitelben. kinek milyen motorral van, melyiket erdemes megvenni?

mik az altalanos konstrukcios hibak, mire kell figyelni?

vivarobol elsosorban a duplakabinos vagy kisbusz erdekelne, mig a movanobol a szimpla/dupla kabinos, de ebbol a hosszu tengelytav, magas teto erdekelne.

akarmelyik is lesz, at fogom alakitani kutyazos kocsinak (kiallitasokra jarni), a vivarot csak szimplan kutyaszallitosnak, a movanobol azonban ha nem is lakoautot, de egy ahhoz hasonlo, szerenyebb felszereltsegu, egyszerubb kempingautot keszitenek.

koszi az infokat.

tomi

Szia!

Nekünk egy 2002-es 1.9dti-nk van, 6 személyes kisteher. Ami baja csak lehet, az már előjött. Óra szerint 150ezer van benne, ami valójában 250.

A váltó kúpcsapágyas, ami ennyi idő után már lóg rendesen, nem mindig veszi be a fokozatokat, javítás akciósan 90ezer körül van. A kuplung csere egy vagyon. A turbot már cserélték. A vákumcsövek taknyosodnak, ami érdekes hibajelenséget generál (nem veszi a fordulatot), és amire a szervízprogram szerint a turbo töltőnyomásszabályzó szelep vagy a motorvezérlő cseréje a megoldás, ami a gyakorlatban kb 20 perc tisztogatás. Az üzemanyagszűrőre rohadt kényes, csak a gyári jó, az utángyártottnál kirakja a motor kontroll és a szervízlámpát, és egy métert sem megy tovább.

Egyenlőre ez jutott eszembe.

Jani

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Sziasztok!

Vivaro 2007-es 2.0 dci 115 Le olyan probléma lépett fel, hogy kb.1 hónapja járó motornál kigyulladt a motordiagnosztika lámpa " stop" lámpa és leállt a motor. ezt követően vissza belehetett indítani és semmi problémát nem jelzett. Ki lett olvastatva, de nem volt benne mentett hiba. Ma reggel szokásos indulás, pöcre indult, kb. 200 méter után kigyulladt a Stop lámpa és leállt a motor. Beindul, de kb. 3-4 mp után Stop lámpa és leáll a motor. Mi lehet a probléma? találkozott már valaki ilyennel? Olvastam, hogy másoknak is volt már ilyen, de sehol nem látta, hogy mi volt a probléma oka.

Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vivaro 2007-es 2.0 dci 115 Le olyan probléma lépett fel, hogy kb.1 hónapja járó motornál kigyulladt a motordiagnosztika lámpa " stop" lámpa és leállt a motor. ezt követően vissza belehetett indítani és semmi problémát nem jelzett. Ki lett olvastatva, de nem volt benne mentett hiba. Ma reggel szokásos indulás, pöcre indult, kb. 200 méter után kigyulladt a Stop lámpa és leállt a motor. Beindul, de kb. 3-4 mp után Stop lámpa és leáll a motor. Mi lehet a probléma? találkozott már valaki ilyennel? Olvastam, hogy másoknak is volt már ilyen, de sehol nem látta, hogy mi volt a probléma oka.

Válaszokat előre is köszönöm!

az enyémnél nem derült ki az oka,de azóta csak 1x fordult elő.viszont mostanában meg az air bag lámpa világít állandóan.....mondjuk lassan 200.000. km. van az autóban.... :)

Link to comment
Megosztás:

Az AGR szelep nem nagyon koszos?

A légzsák visszajelzője az ülés alatti kábel kontakt hibája miatt szokott világítani. Az enyémet elvágták, újraforrasztották, azóta semmi baja. (Ez csak azért gáz, mert ha világít, akkor elvileg nem működik az övfeszítő patron sem, ha esetleg szükség lenne rá.)

Link to comment
Megosztás:

Az AGR szelep nem nagyon koszos?

A légzsák visszajelzője az ülés alatti kábel kontakt hibája miatt szokott világítani. Az enyémet elvágták, újraforrasztották, azóta semmi baja. (Ez csak azért gáz, mert ha világít, akkor elvileg nem működik az övfeszítő patron sem, ha esetleg szükség lenne rá.)

az airbag-ot tudom,hogy azért világít.

a motorleállásnál meg soha nincs tárolt hiba.....az egr meg nem lehet sztem mivel 95%-ban pályán megyek én nem 130-al... :)

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...
  • 2 years later...

Vivaro 2.0 DCi-nél nagyon gyakori probléma, hogy a porlasztócsúcsok tönkremennek, és hétköznapi szervízek számára lehetetlen kihúzni, mert annyira belerohadt a hengerfejbe.

Sajnos ilyenkor sokan azt választják, hogy a szelepfedelet / vezérműtengely házat szétverik, majd a hengerfejet leveszik. Hatalmas munka, teljesen szakszerűtlen, felesleges, és óriási pénzkidobás így eltúlozni.

Megoldást kínálunk azzal, hogy kimegyünk az ország egész területén abba a műhelybe, ahol az autó áll, és hidraulikus célszerszámainkkal kihúzatjuk a porlasztót. Ha annyira be van rohadva a porlasztócsúcs, hogy a hidraulika ketté szakítja, az sem okoz gondot, kifúrjuk. Hengerfej garantáltan nem sérül, és garantáltan a motorba semmi szennyeződés nem kerül !!! Ha már előttünk több "csapatnak" beletört a bicskája és nem tudták kiszedni, vagy esetleg már beletörték, nyugodtan keressenek meg, megoldjuk a problémát.

Részletekről honlapunkon tájékozódhatnak:

http://porlaszto-kihuzas.hu/

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Hey!

Volt egy 2808km-es túrám,amiből 1700 km Erdélyben tevődött bele egy 2.0 CDTi 115 lovas 7 személyes Vivaroba...fel a Transzfogarason,fel a Hargitára,le a völgyekbe a Gyimesi-szorosban. Abszolú tetszett a gép (a cégünké ahol dolgozok). 5 ember fejedelmi kényelemben,10 napi cuccal,3 hűtőtáskával utazott benne. Autópálya fogyija 8.6 lett,Erdélyban 6.9-7.1 lityi. Tempomat nagyon hasznos dolog :) Egy hibája van ,hogy néha szervíz módba kapcsol....egyszer el is játszotta Székelyudvarhelyen dombon felfelé.

Link to comment
Megosztás:

...fejedelmi kényelemben...

Hát nem tudom. Én a cégünkét hajtottam sokáig (amíg össze nem tört), de nekem fura volt hogy az addig használt Opelek németesen kemény tömésű ülései helyett ebben franciásan puhák voltak (ami mondjuk nem meglepő, hiszen ez egy átemblémázott Trafic), ami rövid távon valóban kényelmes, de engem hosszú úton kikészített. Mondjuk én derékfájós vagyok, meg az is lehet hogy kicsit már ki voltak ülve azok az ülések... Persze ha a helykínálatra gondolsz, akkor abban valóban ász a Vivaro, 5 személynek meg főleg!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Akkor ide is csatlakozom egy 2006-os Vivaro Tourral, amiben egy 2,5 CDTI zakatol. Remélem nem lesz sok gondom vele. Pénznyelőnek ott az Omega :) Az érdekelne, hogy a Webasto kályhára rakatott már valaki vvezérlőegységet, hogy állófűtésként is funkcionáljon?

Link to comment
Megosztás:

Elöl két fűthető egyes ülés van. Hátul pedig két három személyes pad, könyöklőkkel. Sajnos nem plüs huzatos :( Egy takarítás ráférne, de azzal megvárom a jövő tavaszt.

 

Idő közben megcsináltam a külső hőmérséklet érzékelőt. Ki kellett cserélni a jeladót és alaposan megtisztítani a csatlakozót, mert kontakthibás volt. Sikerült a webasto kályhát is működésre bírnom: op-commal töröltem a tárolt hibakódokat, azóta megy, de még nem tökéletes, mert nagyon füstöl, és gázolaj szaga van. Legközelebb leszedem és kipucolom. Tegnap kapott szürke oldalirányjelzőket a csúnya sárgák helyett. Sajnos pár dolog még megoldásra vár: a fedélzeti computer nem méri a fogyasztást, a jobb első ajtó kábelkötegben meg van törve pár vezeték, a motor leállításakor megremeg a kasztni, nem működik a bal első ülésben a fűtés. Ezen kívül ki kell cserélnem a bal első irányjelzőt, mert repedt a búrája, szereznem kell egy dísztárcsát, mert az előző gazda elhagyta, hátsó lökös is cserés lesz, mert a hátsó ajtóra szerelt létra miatt szét lett vágva.

Link to comment
Megosztás:

Kiderült, hogy nem webasto, hanem ebersprächer az állófűtés, ami állítóleg elég megbízhatatlan. Ki lesz cserélve webastora. A jobb első ajtóban nem volt megtörve a vezeték, csak kontakthibás volt a csatlakozó az A oszlopon. Az ülésfűtésnek csak szét volt csúszva a csatlakozója. A gyári cd-lejátszó (CDR2005) cd része rossz, majd kell egy másik rádió. A tolóajtó lóg egy kicsit, próbáltam az alsó görgő felfogatásán állítani, ki is reszeltem a csavarlyukakat, de nem lett sokkal jobb. Szép időre való tekintettel ki kárpittisztítóztam az egész belsejét. Most már csinálok majd képet a belsejéről. Kiszedtem az intercoolert, és átmostam benzinnel a belsejét. Nem volt sok trutyi benne. Ha már úgyis ráláttam az egr szelepre, gondoltam, gyorsan kikapom, és átmosom azt is. A három csavarból mindjárt az első beletört, ezért inkább hagytam az egészet. Előbb ki kell derítenem, miként jön ki kompletten a házával együtt. Ha már úgyis le volt kapva a motor felső borítása, kiszedtem az izzítógyertyákat, de szerencsére csak egy volt rossz, így azt is cseréltem. A motorburkolat mindkét lába le volt törve, azokat is visszacsavaroztam. Végre lekerült a létra a hátsó ajtóról, így már a teleszkópok is megtartják. Viszont a műszerfal teteje kezdett el zörögni, amivel nem tudom még mit fogok kezdeni, mert elvileg az egész műszerfal egyben van, nem lehet szétszedni. Közben vadászom a hiányzó dísztárcsát, az akkut takaró szőnyeget, hátsó lököst, és bal első irányjelzőt. Ja és beszereztem egy vezérlés rögzítő készletet is. A legfontosabbat hagytam a végére: felkerültek az opelklubos rendszámkeretek. Igaz most Ani Rekordján egy kopottabb van.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Vétel óta zavar, hogy leállításkor nagyot ránt a motor a kasztnin. Tegnap végre utánajártam a dolognak. Kiderült, hogy az alsó-hátsó motortartóbak szét van szakadva. Mindjárt rendeltem a motortartó mellé bal első ajtóhatárolót, mert nagyon kattog. Remélem megszűnik a hangoskodása. 

 Ennek örömére tegnap délután elindítottam az autót, és hangos kattogó hang hallaszott a motortérből, és égett gumiszagot lehetett érezni. Mivel olvastam, hogy többeknek 300e km környékén esett szét a generátora, mindjárt arra gondoltam én is. Ma nekiálltam szétszedni, levettem a hosszbordásszíjat, de a generátornak semmi hangja nem volt. A görgőknek és a klímakompresszornak sem volt. Ekkor vettem észre, hogy a főtengely szíjtárcsáról leszakadt a szíjat hajtó rész. Nem vagyok túl boldog :(

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok! Segítséget kérek!!!!!!!!

Opel Vivaro 2001-es 1.9   Indítás után a motor nem pörög fel, maximum 900-as fordulatig. Az autó lefullad. Újraindítás után a kocsi tökéletesen működik. Van amikor füstöl, van amikor nem. Segítsetek!!!MI lehet a hiba?   Előre is köszönöm!!!

                                                 Dani

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Szombaton megállt a Vivaro első ablaktörlője. Mindjárt el is szídtam a csigazabáló tervezőket. Másnap gondoltam egyet, és rádugtam az op-comot. Meglepve tapasztaltam, hogy 5-6 hibakód volt a karosszéria vezérlőjében, többek közt az ablaktörlőé. Kitöröltem mindet, és megjavult az ablaktörlő. Ezután eszembe jutott, hogy csájnából rendeltem pár ezresért bluetoothos OBDII-es diagnosztikai sticket, amit először rádugva elindította az ablaktörlőt. Sztem ez kuszálta össze a karosszérivezérlőt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.