Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


forumadmin

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

http://img2.indafoto.hu/6/5/107545_16cb4bfa34c1e42e37f694be5d269be8/11535437_bc5b3e839b9ff725cb6715a8fd2448fb_m.jpg

Szerintetek létezik belőle gyárilag 5x115 osztókörrel? Tudom hogy a google a barátom de nem találtam egyértelmű választ! :pinch: 5x105 mértben tuti van de sajna az nem jó a 1.7 CDTI -re. Esetleg ha valaki megosztaná hogy milyen felnit szeretne a gépre szívesen várom a képeket! :D

Link to comment
Megosztás:

http://img2.indafoto.hu/6/5/107545_16cb4bfa34c1e42e37f694be5d269be8/11535437_bc5b3e839b9ff725cb6715a8fd2448fb_m.jpg

Szerintetek létezik belőle gyárilag 5x115 osztókörrel? Tudom hogy a google a barátom de nem találtam egyértelmű választ! :pinch: 5x105 mértben tuti van de sajna az nem jó a 1.7 CDTI -re. Esetleg ha valaki megosztaná hogy milyen felnit szeretne a gépre szívesen várom a képeket! :D

sztem tuti létezik belőle, mert az OPC-n ilyen felnik vannak sok képen, és nem hiszem, hogy azt 5x105-tel szerelik.

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek osztókör modosítással érdemes el gondolkozni? Esetleg valakinek van benne tapasztalata hogy 5x115-öt mire érdemes modosítani?

A népi hiedelmeket ismerem hogy kinyírja a csapágyat meg stb... de észszerű és szakszerű határokon belül gondolkodom, mert számomra a 5x115 osztókörű felni kínálat elég gyenge!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok!

Opel astra J SEDAN 1.6 SIDI Turbó 170 LE -re készülök télire alufelnit, meg téli gumit venni.

A gyári méret, amivel szállították a kocsit. 225/50 R17

A gépkönyve szerint, két féle méretre engedélyezett a hólánc: 215/50 R17 és a 205/60 R16.

Valaki esetleg használ R17 -es gumit télire? Ha 17-eset veszek, akkor most egyenlőre csak a gyári felnire fogom tudni felrakatni. (pénz)

Vagy vegyek R16-os szettet?

Tudna valaki fényképet posztolni hogy mit mutat egy J astraán 205/60 R16 alufelnin?

Köszi!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel astra J SEDAN 1.6 SIDI Turbó 170 LE -re készülök télire alufelnit, meg téli gumit venni.

A gyári méret, amivel szállították a kocsit. 225/50 R17

A gépkönyve szerint, két féle méretre engedélyezett a hólánc: 215/50 R17 és a 205/60 R16.

Valaki esetleg használ R17 -es gumit télire? Ha 17-eset veszek, akkor most egyenlőre csak a gyári felnire fogom tudni felrakatni. (pénz)

Vagy vegyek R16-os szettet?

Tudna valaki fényképet posztolni hogy mit mutat egy J astraán 205/60 R16 alufelnin?

Köszi!!!

Nekem 17es téli van acélfelnin. Ezt tudtam okosban rendezni. De egyébként én 16ost vennék télre és acélfelnire. Minek télre alu? Gumiárban is a 16os kedvezőbb sokkal mint a 17es.

Link to comment
Megosztás:

Nekem 17es téli van acélfelnin. Ezt tudtam okosban rendezni. De egyébként én 16ost vennék télre és acélfelnire. Minek télre alu? Gumiárban is a 16os kedvezőbb sokkal mint a 17es.

Csak azért fordult meg a fejembe a 17 es méret, mert " minél nagyobb annál szebb szebb"

De a magyar utak ezt tényleg nem támogatják.

Meg kb anyiért lehet 17-es téli gumit venni, amennyiért veszek egy 16-os téligumit, + 16 os alufelnit.

Acél felnit azért nem akarok, mert egy tisztességes acélfelni+dísztárcsa szett többe kerűl mint egy alufelni.

Link to comment
Megosztás:

  • 5 months later...

Csak azért fordult meg a fejembe a 17 es méret, mert " minél nagyobb annál szebb szebb"

De a magyar utak ezt tényleg nem támogatják.

Meg kb anyiért lehet 17-es téli gumit venni, amennyiért veszek egy 16-os téligumit, + 16 os alufelnit.

Acél felnit azért nem akarok, mert egy tisztességes acélfelni+dísztárcsa szett többe kerűl mint egy alufelni.

Télen az alufelni addig fog jól mutatni az autódon amíg le nem esik a hó, mert akkor el kezdik sózni az utakat.

Itt remekül összefoglalták, hogy miért ne: http://www.alufelni.net/nehany_tanacs_az_alufelni_hasznalatarol

Nem tilos használni, csak a lemezfelni télen praktikusabb.

Link to comment
Megosztás:

Csak azért fordult meg a fejembe a 17 es méret, mert " minél nagyobb annál szebb szebb"

De a magyar utak ezt tényleg nem támogatják.

Meg kb anyiért lehet 17-es téli gumit venni, amennyiért veszek egy 16-os téligumit, + 16 os alufelnit.

Acél felnit azért nem akarok, mert egy tisztességes acélfelni+dísztárcsa szett többe kerűl mint egy alufelni.

Hello.

Létezik ilyen is, bár ez acél:

Designrad 7J x 17 mit Abdeckung im 5-Speichen-Design (talán ET 41)

gyári 5 küllös, feket acél felni, hozzá passzoló dísztárcsával, mindkét osztókörrel szerelték (5x105 és 5x115).

4 felni kb 150 euro ebay-n, és akkor még kell rá valami gum.

DE Opel-éknál épp 3-at fizet 4 kap akció van komplett téligarnitúrára (felni + gumi).

Módosítva : Colin
Link to comment
Megosztás:

  • 8 months later...

Üdv!

Van eladó NOKIAN (Made in Finnland) 225/50/R17 - 2009-18 heti gyártású kitünő újszerű állapotú téligumi garnitúrám!

Kérésre képeket küldök róla. Ára:49000.-/4db.

Tel: 06 70 310 38 20

Ha egy héttel korábban rakod fel megvettem volna. :)

Én új opel felniket, és gumikat vettem 134e-ért. 205/60-16... (Barum polaris 3)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 6 months later...

Sziasztok!

 

Az előző kocsiban (corsa), a téli-nyári gumikat csak cserélgettem a felnin, de az Astra J 1.4T-n guminyomás visszajelző kütyü van. Vásárláskor az eladó jelezte, hogy a téliguminál, ha nem lesz benne ilyen érzékelő, akkor le kell majd tiltani a visszajelzését a fedélezi számítógépben. Ebben kérek tanácsot, hogy ezt hogyan is kell megtenni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Az előző kocsiban (corsa), a téli-nyári gumikat csak cserélgettem a felnin, de az Astra J 1.4T-n guminyomás visszajelző kütyü van. Vásárláskor az eladó jelezte, hogy a téliguminál, ha nem lesz benne ilyen érzékelő, akkor le kell majd tiltani a visszajelzését a fedélezi számítógépben. Ebben kérek tanácsot, hogy ezt hogyan is kell megtenni.

 

De ez a visszajelző jeladó nem a szelepsapka helyére van feltekerve?! :o (Nem vagyok benne biztos) Ha igen akkor csak át kell tekerni a másikra és kész...

 

Módosítva : Davee
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.