Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


forumadmin

Recommended Posts

A véleményem az, hogy a ballonosabb gumi szerencsésebb télen. Az 55-östől meg alacsonyabb lesz a kocsi, ami megint nem szerencsés télen. A "tél" a havas telet jelenti.

A kalkulátort csak tájékozódásnak használd, ne mérvadónak. A méretváltás a km órában fog jelentkezni, amit eldönthetsz, hogy együtt élsz ezzel vagy sem.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem! Hamarosan belépek én is a J Astrások táborába, februárra érkezik az új autó. 16"-os alufelnivel rendeltem, és nyári gumival érkeznek gyárilag. Azonban nagyon tetszik a 17-es alufelnije, és ma tudatosult bennem, hogy valószínűleg a 16"-os felnihez 205/60-as gumit kapok. Jobban szerettem volna egy kevésbé ballonosat nyárra. Namost fontolgatom, hogy a rendelést módosítom 17"-osra, akkor a hozzá való gumi is jobba lesz (kinézetre főleg). Télére meg veszek 16-os gumit majd. A kérdés az, hogy elbír e az 1.6-os 115lovas szívó ezzel a kerékkel? Nem terheli a motort? Ahogy matekozom, a 16-os /60-as majdnem ugyanott van gumiköpeny átmérőre mint a 17-es /50-es.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem! Hamarosan belépek én is a J Astrások táborába, februárra érkezik az új autó. 16"-os alufelnivel rendeltem, és nyári gumival érkeznek gyárilag. Azonban nagyon tetszik a 17-es alufelnije, és ma tudatosult bennem, hogy valószínűleg a 16"-os felnihez 205/60-as gumit kapok. Jobban szerettem volna egy kevésbé ballonosat nyárra. Namost fontolgatom, hogy a rendelést módosítom 17"-osra, akkor a hozzá való gumi is jobba lesz (kinézetre főleg). Télére meg veszek 16-os gumit majd. A kérdés az, hogy elbír e az 1.6-os 115lovas szívó ezzel a kerékkel? Nem terheli a motort? Ahogy matekozom, a 16-os /60-as majdnem ugyanott van gumiköpeny átmérőre mint a 17-es /50-es.

4 hónap alatt jön meg? :O

Miért terhelné a motort? Amúgy ha 5 ajtós lesz akkor éppen elég lesz bele, de ST-be nem igazán... Nekem ST-be a 125Le@280Nm határeset. A 115Le@155Nm kicsit lightos lesz, nem kell tőle elvárni, hogy gyorsuljon.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem! Hamarosan belépek én is a J Astrások táborába, februárra érkezik az új autó. 16"-os alufelnivel rendeltem, és nyári gumival érkeznek gyárilag. Azonban nagyon tetszik a 17-es alufelnije, és ma tudatosult bennem, hogy valószínűleg a 16"-os felnihez 205/60-as gumit kapok. Jobban szerettem volna egy kevésbé ballonosat nyárra. Namost fontolgatom, hogy a rendelést módosítom 17"-osra, akkor a hozzá való gumi is jobba lesz (kinézetre főleg). Télére meg veszek 16-os gumit majd. A kérdés az, hogy elbír e az 1.6-os 115lovas szívó ezzel a kerékkel? Nem terheli a motort? Ahogy matekozom, a 16-os /60-as majdnem ugyanott van gumiköpeny átmérőre mint a 17-es /50-es.

Nem a kerékhez lehet kevés, hanem az autó súlyához, ami ha jól tudom, 1400 kg fölött van bevallottan, TC mérések alapján ráadásul az Opel jócskán kevesebbet ad meg hivatalos adatnak. Kerékre visszatérve, nekem a Scenic szintén 1.6, 112 paci, (és elvileg 1320 kg), eddig téli gumi 195/65 R15 volt, idén a nyári gumit váltottam CrossClimate-ra, 205/50 R17 méretben. Dinamikában (ha lehet ilyenről beszélni egy családi egyterűnél, bár nekem bőven elég) nem vettem észre visszaesést, a fogyasztást minimálisan növelheti, de abban sem tapasztaltam jelentős különbséget.

Link to comment
Megosztás:

+50 ezret szerintem megér a 16"-hoz képest a 17"-es felni gumival.

Sima sedan lesz, és direkt nem siettetem, február végéig még gyűjtöm a tőkét bele, meg van fix vevőm a mostani kocsira.

Régóta keresem 16-osban a 10 küllőset, meg is találtam

http://olcsogumik.hu/termek/imp_13_16x64x10820skan.html#!prettyPhoto

de rájöttem, hogy a /60-as ballon nem mutatna rajta jól, meg ehhez a tömeghez egy szélesebb gumi jó lene. Kézenfekvőnek tűnik a 17"-es, főleg, ha 215/50-essel szállítják.

Link to comment
Megosztás:

+50 ezret szerintem megér a 16"-hoz képest a 17"-es felni gumival.

Sima sedan lesz, és direkt nem siettetem, február végéig még gyűjtöm a tőkét bele, meg van fix vevőm a mostani kocsira.

Régóta keresem 16-osban a 10 küllőset, meg is találtam

http://olcsogumik.hu/termek/imp_13_16x64x10820skan.html#!prettyPhoto

de rájöttem, hogy a /60-as ballon nem mutatna rajta jól, meg ehhez a tömeghez egy szélesebb gumi jó lene. Kézenfekvőnek tűnik a 17"-es, főleg, ha 215/50-essel szállítják.

Nekem 225/50-17 van rajta. ;)

Kocsim oldalról

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

 

Nekem 225/50-17 van rajta. ;)

Kocsim oldalról

 

Na emiatt tetszik nekem is :)

Megnéztem a 17"-es gumi árakat, így a +51 ezres felár a 16"-os alufelnihez képest nem sok. Azokon 205/60-as gumi van, igaz, ha jól láttam Michelin. Jó lenne tutni, hogy a 17-esre milyet tesznek (a 215/50 az tuti), de nem hiszem, hogy valami olcsót adnának hozzá, így szerintem megéri a felárat. Persze az első gumicserénél, majd még szívom a fogam :)

Link to comment
Megosztás:

 

Nekem 225/50-17 van rajta. ;)

Kocsim oldalról

 

Na emiatt tetszik nekem is :)

Megnéztem a 17"-es gumi árakat, így a +51 ezres felár a 16"-os alufelnihez képest nem sok. Azokon 205/60-as gumi van, igaz, ha jól láttam Michelin. Jó lenne tutni, hogy a 17-esre milyet tesznek (a 215/50 az tuti), de nem hiszem, hogy valami olcsót adnának hozzá, így szerintem megéri a felárat. Persze az első gumicserénél, majd még szívom a fogam :)

Link to comment
Megosztás:

Na emiatt tetszik nekem is :)

Megnéztem a 17"-es gumi árakat, így a +51 ezres felár a 16"-os alufelnihez képest nem sok. Azokon 205/60-as gumi van, igaz, ha jól láttam Michelin. Jó lenne tutni, hogy a 17-esre milyet tesznek (a 215/50 az tuti), de nem hiszem, hogy valami olcsót adnának hozzá, így szerintem megéri a felárat. Persze az első gumicserénél, majd még szívom a fogam :)

Ez 2012-es kocsi, gyárilag Michelin gumikkal. De miért csak 215-öst, nem 225-öst?

Amúgy igen a 4db gumi ha cserélni kell 200e vagy több...

Link to comment
Megosztás:

Ez 2012-es kocsi, gyárilag Michelin gumikkal. De miért csak 215-öst, nem 225-öst?

Amúgy igen a 4db gumi ha cserélni kell 200e vagy több...

Csak tippeltem, nem tudom, gyárilag milyennel hozzák. Katalógus szerint 215(225)/50. Méretváltó szerint mindkettő jó. Ha megyek módosítani a rendelést, megkérdem.

Link to comment
Megosztás:

Csak tippeltem, nem tudom, gyárilag milyennel hozzák. Katalógus szerint 215(225)/50. Méretváltó szerint mindkettő jó. Ha megyek módosítani a rendelést, megkérdem.

Jobb a szélesebb, jobban fog, jobban néz ki, és ha fékezni kell hamarabb megáll...

Amúgy most raktam fel a téli gumikat, azok 205/60-16.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok! Szóval módosítottam a rendelést 17"-es alufelnire, azzal jön a nyári gumi. Meg vettem a múlt héten gyári 16"-os alufelnit, erre megy majd a téligumi. A kérdésem, hogy amit kapok a nagyobb felnihez felniközép, az jó lesz e a kisebb felnihez? Vagy érdemes beszerezni plusz garnitúrát hozzá? Ahogy néztem, elég borsos az ára, már, ha lehet kapni...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A helyzet az, hogy R16 205/55-ös téligumit vettem, mert a váltóméretet a gyári R17 215/50- hez néztem és ahhoz nem volt a különbség 2,5% felett. Ellenben a gyári méret 16"-ban 205/60, amihez képest 3% az eltérés. Mennyire gond ez? Tudom, hogy csal majd az óra, meg 2 cm-el alacsonyabb az autó, de ezektől tudok aludni. Van ettől nagyobb gond, amit okozhat az eltérés?

Link to comment
Megosztás:

  • 10 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.