Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

forumadmin

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

 Kinéztem egy 2011-es 1.4 Turbo 140le-s változatot igaz nem Astra hanem Merivából. Mire kell odafigyelni ennél a motornál? Mennyire hajlamos enni az olajat? Ez jól tudom, hogy láncos?

Szia!

Szintén 2011-es ilyen motorral szerelt astrám van, 130e körül vagyok, de olajat nem eszik még. Remélem tartja ezt a szokását, és igen, láncos vezérlésű.

(pontosabban a nívó szinten nem változik a szint, az olajminősége nyílván változik - nem nagy tétel.. 10ezrenként lecseréltetem)

Az autót tavaly nyáron vettem, főtengely szimeringet kellett cserélni, mert olajnedves volt azon a környéken a blokk alja, egy turbó olajcsövet kellett cserélni, mert ott is nedves volt, ott is gumitömítés adta meg magát. (az új cserélt csövön már dupla tömítés volt, tehát rájöhetett az opel, hogy az rossz megoldás volt)

Termosztátházat is cseréltem, mert volt rajta egy hajszálrepedés és emiatt fogyott a hűtővizem. Majd vízcsövet is kellett cserélni, mert szerencsére a szervizben ahogy a szerelő hozzáért, eltört a tövénél és kilőtte a hűtővizet.

Vákum membrán hibám is volt és emiatt volt egy hibakódom, ami rossz üa keverékre és gyújtás hibára utalt. Sajnos, a szelepfedélre van gyógyítva a memrbán, így komplett szelepfedél csere volt.

Volt még egy ékszíjfeszítő és ékszíj csere. (elég lett volna az ékszíj, de a feszítő rugós belsejében is van egy laprugó, az el volt törve és rezgett)

Azóta -lekopogom- tünetmentes az autó és jól üzemel. :)

A fenti történetek pár ezer FT-s tételek, a szelepfedél volt húzós, 69e-ért sikerült szerezni, ami a szervizben 102 lett volna kedvezménnyel.. (megjegyzem a 69-ben is volt haszonkulcs)

Ezekre rákérdezve és ha ezek még nem voltak cserélve, akkor jó alkualapot képezhetnek ;)

A hűtőkör gyengesége mondható típushibának, a szervizben panaszkodtak 0km-es astráknál is a fogyó elfolyó hűtővízre és pont merivánál mondták, hogy ugyanígy járt mint én mikor eldurrant a szervizben a hűtőcső, csak épp az a páciens autópályán járt így, és abból trélerezés lett.

Valamint a vákummemrán is több - ezzel a motorral szerelt autónál előjött.

Ha én vennék most ismét ilyen motorral szerelt kocsit, a fentieket nézném át mindenképp.

A lánc élettartamára a márkaszervizekben azt szajkózzák, hogy ha hangja lesz akkor kell cserélni. Opelekben otthon mozgó, de nem márkaszervizes ismeretségben pedig, az a vélemény, ha 160e-ig még nincs is hangja ott Ő már lecserélné. Maga a lánc egyébként szintén nem egy olyan tétel amin érdemes spórolni, a munka hosszabb vele.

Kettős tömegű és kuplung pedig használat függő mikor érik meg cserére. Ha valaki rendszeresen terhelve használja, főleg városban.. esetleg még utánfutózik is.. ott akár 100e alatt is előjöhet.. átlag használatnál pedig illene elmennie 200at.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Végül egy 120 le-s 1.4 turbo 5 seb Meriva-ra esett a választás. Németországi az autó, de tulajtól veszem akik most költöztek magyarországra nem pedig kereskedőtől, így bízom benne, hogy tényleg annyi a km amennyi a kocsiban van. 67 ezer km (kb 13 ezrenként volt szervízben az autó évente) 2010-es az autó. Felszereltségre is elég jó, viszont vannak eléggé szélsőséges dolgok is benne. pl van keréknyomásérzékelő, meg első hátsó radar, 16"-os alufelni 5x2 küllős, külön téligumi acélfelnin dísztárcsával, kétzónás automata klíma, tempomat, első ködlámpa, csak elöl van elektromos ablakemelő, 2db távirányítós behajtható kulcs, sines kartámaszos rendszer, állítólag az első ablak fűthető is, amit magyar opeleknél nem láttam még sose, magas szintű board computer a fordulatszámmérőnél ami digitálisan is mutatja a sebességet, viszont középen csak CD300-as rádió és a vékony kijelző van, ami nem tudom, hogy mutatni fogja-e ha pl állítom a ventilátor sebességét vagy a hőfokot. Szombaton hozom el az autót így még ezt ennyire nem tudtam lecsekkolni. Ja és szép világosbarna karcmentes az autó. :)

Viszont sehol nem találok infót az autóról, hogy ez pontosan milyen felszereltség is lehet. Magyar opel szalonban sem tudnak segíteni, mert állítólag Ők nem látják a német autók adatait. Esetleg alvázszám alapján tud valaki segíteni ebben nekem, hogy lelehessen kérdezni hogy mi mindennel rendelkezik az autó? Fordnál tudom hogy van ilyen program, mert a családban van Focus és alváz alapján kaptam egy 5 oldalas doksit amiben fel van sorolva hogy melyik nap gyártották a kocsit, milyen motorral, színnel, mi a felszereltsége, pontosan mi van beépítve felszereltségként stb. Valami ilyesmi kellene ehhez is nekem. :)

 

Link to comment
Megosztás:

Végül egy 120 le-s 1.4 turbo 5 seb Meriva-ra esett a választás. Németországi az autó, de tulajtól veszem akik most költöztek magyarországra nem pedig kereskedőtől, így bízom benne, hogy tényleg annyi a km amennyi a kocsiban van. 67 ezer km (kb 13 ezrenként volt szervízben az autó évente) 2010-es az autó. Felszereltségre is elég jó, viszont vannak eléggé szélsőséges dolgok is benne. pl van keréknyomásérzékelő, meg első hátsó radar, 16"-os alufelni 5x2 küllős, külön téligumi acélfelnin dísztárcsával, kétzónás automata klíma, tempomat, első ködlámpa, csak elöl van elektromos ablakemelő, 2db távirányítós behajtható kulcs, sines kartámaszos rendszer, állítólag az első ablak fűthető is, amit magyar opeleknél nem láttam még sose, magas szintű board computer a fordulatszámmérőnél ami digitálisan is mutatja a sebességet, viszont középen csak CD300-as rádió és a vékony kijelző van, ami nem tudom, hogy mutatni fogja-e ha pl állítom a ventilátor sebességét vagy a hőfokot. Szombaton hozom el az autót így még ezt ennyire nem tudtam lecsekkolni. Ja és szép világosbarna karcmentes az autó. :)

Viszont sehol nem találok infót az autóról, hogy ez pontosan milyen felszereltség is lehet. Magyar opel szalonban sem tudnak segíteni, mert állítólag Ők nem látják a német autók adatait. Esetleg alvázszám alapján tud valaki segíteni ebben nekem, hogy lelehessen kérdezni hogy mi mindennel rendelkezik az autó? Fordnál tudom hogy van ilyen program, mert a családban van Focus és alváz alapján kaptam egy 5 oldalas doksit amiben fel van sorolva hogy melyik nap gyártották a kocsit, milyen motorral, színnel, mi a felszereltsége, pontosan mi van beépítve felszereltségként stb. Valami ilyesmi kellene ehhez is nekem. :)

 

Valami ilyesmire gondolsz? 

Link to comment
Megosztás:

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a belső levegőkeringető gombon nálam a kis autó jel felett van egy A betű egy körben. Ha egyszer nyomom meg a gombot akkor a bal felső sarkában gyullad ki a led ha még egyszer akkor a jobb alsó sarkában, tehát két funkciója van. A könyvben nem látok ilyenről leírást így passzolok hogy ez milyen célt szolgálhat.

Kép

 

Módosítva : sulep
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget. Amúgy nem rossz ez az 1.4 turbo motor, pedig a gyengébb 120 lovas de elég a kocsihoz. Legalábbis Én a Ford 1.0 125 lovassal tudom összehasonlítani, ahhoz képest nyugisabb a motor tehát nem olyan vehemens, de kb ugyan úgy megy, sőt alacsony fordulaton sokkal kezesebb, nem annyira vérszegény lefulladásra hajlamos.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy milyen motorolajat ajánlatok ebbe az A14NEL 120 lovas turbómotorba? Azt tudom, hogy dexos2 szabványt kell figyelnem illetve eddig 5w-30-at tettek bele mindig, így maradnék annál, viszont márka terén mennyire érdemes a GM helyett más márkák felé kacsintgatni? pl korábbi autómba mindig Valvoline olajat tettem, illetve hallani olvasni néha olyat hogy egyes márkákkal pl csendesebb a motor, hátha van ilyen tapasztalat is ezzel és tudtok tanácsot adni.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
On 2015. 11. 02., sulep írta:

Köszönöm a segítséget. Amúgy nem rossz ez az 1.4 turbo motor, pedig a gyengébb 120 lovas de elég a kocsihoz. Legalábbis Én a Ford 1.0 125 lovassal tudom összehasonlítani, ahhoz képest nyugisabb a motor tehát nem olyan vehemens, de kb ugyan úgy megy, sőt alacsony fordulaton sokkal kezesebb, nem annyira vérszegény lefulladásra hajlamos.

Sztem is bőven jó az 1,4 120 lovas turbó. Eddig 19000 km van benne és 6,4 átlagfogyasztással, pedig ebben van utánfutó vontatás a telekre (hegynek 1 fokozat) elég sok autópálya és "akad" városi forgalom is. Én nem bántam meg, hogy turbót vettem, de elég hozzá a 120 paci:)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 01., sulep írta:

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a belső levegőkeringető gombon nálam a kis autó jel felett van egy A betű egy körben. Ha egyszer nyomom meg a gombot akkor a bal felső sarkában gyullad ki a led ha még egyszer akkor a jobb alsó sarkában, tehát két funkciója van. A könyvben nem látok ilyenről leírást így passzolok hogy ez milyen célt szolgálhat.

Kép

 

Az enyém nem egészen ilyen, de az enyémen lévő ikon a klímaszivattyú bekapcsolását jelzi

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Nekem egy 1.4 T-m van (A14NET). Szerintetek mennyire kell komolyan venni a BC olajcserére figyelmeztetését? Ebben az évben keveset futott a kocsi, kb 5000 km-t. Kb. ennyivel ezelőtt volt olajcsere (1 év, 5000km) és az olajminőség 100%-ról 2%-ra  fogyott. Igaz, hogy eltelt 1 év, viszont csak 5000km-t futott a kocsi. Nekem ez elég kevésnek tűnik egy olajcseréhez. Ja, az még hozzá tartozik a dologhoz, hogy ezt az 5000 km-t 60%-ban városban tette meg a kocsi.

Egyébként 10000km-enként cserélnék olajat... Nektek mi a véleményetek? 

Link to comment
Megosztás:

Pont a város, sok rövid táv, hideg motor az, ami legtöbbet árt. Bár nekem nem Astra van már, de tavaly áprilisban cseréltem olajat (gyári periódus 1 év/30 ezer km), erre nemrég feldobta a BC, hogy szerviz esedékes, kb. 6000 km van az olajban, nagyobbrészt városi használattal. Ha belefér a költségvetésbe, szerintem ne ezen spórolj, később meghálálhatja (feltéve, hogy hosszabb távon tervezed megtartani a gépet).

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Nem hiszem, hogy a motorolaj minőségét bármilyen kütyü elemezné. De egy egyszerű próbát megér a kétkedőknek. Olajcsere alkalmával ne nullázd a szervizintervallum jelzést. 

Vagy nullázd olajcsere előtt. Vajon hány %-ot fog mutatni. Nagyobb a valószínűsége, hogy az idő, és megtett km adatok alapján kalkulál az ECU.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, Papplan írta:

Sziasztok!

Nem hiszem, hogy a motorolaj minőségét bármilyen kütyü elemezné. De egy egyszerű próbát megér a kétkedőknek. Olajcsere alkalmával ne nullázd a szervizintervallum jelzést. 

Vagy nullázd olajcsere előtt. Vajon hány %-ot fog mutatni. Nagyobb a valószínűsége, hogy az idő, és megtett km adatok alapján kalkulál az ECU.

Igen, az alapján kalkulál, plusz indítások száma, illetve ahol van DPF ott a tisztítások számával is... ;) És még biztos mással is.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok. Adott egy újonnan vásárolt J Astra, 12100km van benne. Pár napja elhagyta az erő.....:(

Hiába hívtam a Jedi rend lovagjait, :-) azóta sem változott semmi......nah...szóval hiba jelzés nincs, semmi sem világít pirosan, vagy sárgán.....

Mi lehet a baj? Olyan, mintha az autó a vész üzemben menne, de nincs jelzés.

Valamilyen módszerrel ki lehet olvasni a hibakódot, mint a H Astránál a fék+gáz pedál+ gyújtás kombó? Az akksi pár perces leválasztása segíthet? Vagy esetleg szerkezeti károsodás lehetséges? 

Annyi infó még, hogy az autó kb 20(max 30) percig állt a dugóban, és le lett állítva. Majd pár perc után újra elindítva, utána lett erőtlen. Addig ment, mint állat. 1.6 benzin.....

Link to comment
Megosztás:

12 órája, Maybal írta:

Sziasztok. Adott egy újonnan vásárolt J Astra, 12100km van benne. Pár napja elhagyta az erő.....:(

Hiába hívtam a Jedi rend lovagjait, :-) azóta sem változott semmi......nah...szóval hiba jelzés nincs, semmi sem világít pirosan, vagy sárgán.....

Mi lehet a baj? Olyan, mintha az autó a vész üzemben menne, de nincs jelzés.

Valamilyen módszerrel ki lehet olvasni a hibakódot, mint a H Astránál a fék+gáz pedál+ gyújtás kombó? Az akksi pár perces leválasztása segíthet? Vagy esetleg szerkezeti károsodás lehetséges? 

Annyi infó még, hogy az autó kb 20(max 30) percig állt a dugóban, és le lett állítva. Majd pár perc után újra elindítva, utána lett erőtlen. Addig ment, mint állat. 1.6 benzin.....

Aksi levétel nem okoz problémát, egy próbát megér.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
On 2016. 07. 22. at 22:42, Papplan írta:

Ha leválasztod az aksit, utána nem tilt le, és indítható az autó?

 

Ha gyári riasztó (vagy riasztó nincs is benne) , nem lesz gond, mert kulcsot ismeri fel a kocsi. Max rádió és egyéb beállítások mennek el. Azonban ha nem gyári és ügyesen bekotott riasztó rsz. van, akkor érdemes előtte megkeresni a user manualt és kikapcsolni, mert ezek már többnyire a fesz esest is észlelik és beblokkoljak az inditast. Szervizben hagyasnal, ugyanez javasolt. Így pl. a kéretlenül klónozott, de a riasztohoz nem hozzarendelt kulcs sem fogja indítani az autót. 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! A16xer a motor kódja. Olyan problémám lenne, hogy 1 és 2-es fokozatban, 1000 és 2000-es fordulat között gázadásra becsörög a motor. Magasabb fordulaton és magasabb sebességi fokozatban ez nem jelentkezik. A szervízben azt mondták, hogy nem tökéletes az égés. De akkor mindig jelen lenne a csörgés, nem? Tankoltam "jobb" üzemanyagot, de semmi változás. Azonban azt is megfigyeltem, hogy amíg nem éri el a motor az üzemi hömérsékletet, addig nincs ez a jelenség. Érdekes.

Link to comment
Megosztás:

10 órája, Balázs198004 írta:

Sziasztok! A16xer a motor kódja. Olyan problémám lenne, hogy 1 és 2-es fokozatban, 1000 és 2000-es fordulat között gázadásra becsörög a motor. Magasabb fordulaton és magasabb sebességi fokozatban ez nem jelentkezik. A szervízben azt mondták, hogy nem tökéletes az égés. De akkor mindig jelen lenne a csörgés, nem? Tankoltam "jobb" üzemanyagot, de semmi változás. Azonban azt is megfigyeltem, hogy amíg nem éri el a motor az üzemi hömérsékletet, addig nincs ez a jelenség. Érdekes.

Van a blokkon egy úgy nevezett kopogásszenzor, ami alapján a motorvezérlő állítja az előgyújtást, valószínűleg az rosszalkodik.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.