Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

forumadmin

Recommended Posts

Segítséééég!

Astra J 1.4 turbó benzin. Olyan problémám van, h sebességváltásnál mikor kinyomom a kuplungot a fordulatszám nem esik vissza egyszerre, hanem fennakad, sőt esetenként még feljebb is kúszik picit és csak utána esik le. Gyorsításnál elég szembetűnő ez a probléma, pedig a gázról időben lelépek. Nagyon zavaró. Kétszer megjárta a márkaszervizt, először szelepfedelet cseréltek, ettől picit rendeződött a gond. Másodszor kitisztították a fojtószelep házat, de a probléma továbbra is fennáll. Kezd elegem lenni....

Várom a szakértő hozzászólásokat. Köszönöm szépen!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Üdv Mindenkinek!

A múlt hétig egy Astra 1.6 turbo boldog tulajdonosa voltam. Sajnos a hűtőfolyadék szint elkezdett valahol szivárogni, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, rúgós bilincseket lecseréltük, a folyás mértéke csökkent de továbbra is kis fogyást tapasztaltam. Okát nem tudtam meg. Míg a múlt heti kb. 3 dl folyadék pótlást követően a folyadéktartály sapkát elfelejtettem visszatenni. Kb. 30 km autópálya után hibajelzés, majd még 20 s és a motor beállt. (Hőmérő végig 90C-t mutatott) Olaj és a víz összefolyt. Szerelő szerint olcsóbb ha nekilátok egy bontott motort (A16LET) keresni. 2000 EUR alatt nem tálaltam. Tudnátok segíteni mitévő legyek? Előre is köszönöm. Tomi

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, KTomi írta:

Üdv Mindenkinek!

A múlt hétig egy Astra 1.6 turbo boldog tulajdonosa voltam. Sajnos a hűtőfolyadék szint elkezdett valahol szivárogni, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, rúgós bilincseket lecseréltük, a folyás mértéke csökkent de továbbra is kis fogyást tapasztaltam. Okát nem tudtam meg. Míg a múlt heti kb. 3 dl folyadék pótlást követően a folyadéktartály sapkát elfelejtettem visszatenni. Kb. 30 km autópálya után hibajelzés, majd még 20 s és a motor beállt. (Hőmérő végig 90C-t mutatott) Olaj és a víz összefolyt. Szerelő szerint olcsóbb ha nekilátok egy bontott motort (A16LET) keresni. 2000 EUR alatt nem tálaltam. Tudnátok segíteni mitévő legyek? Előre is köszönöm. Tomi

Hát, ez itt 1600, igaz fogalmam sincs hol van nyilván el is kell hozni: http://www.megavaux.co.uk/part-astra_j_a16let_turbo_petrol_engine_bare_no_ancilleries-18761.aspx Amúgy meg több helyről is ajánlatot kell kérni a javításra. 

Link to comment
Megosztás:

  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Kérlek erősítsen meg valaki, akinek szintén a14net motorkóddal rendelkező J astrája van, hogy neki is "nagyon" magas hőfokon (108) nyit a termosztátja és -a hűtés okán- ezzel egy időben kapcsol be a hűtőventilátor is? Valamint normális jelenség, ha ilyen időjárási körülmények között bekapcsol?

Link to comment
Megosztás:

22 órája, Gaben1987 írta:

Sziasztok!

Kérlek erősítsen meg valaki, akinek szintén a14net motorkóddal rendelkező J astrája van, hogy neki is "nagyon" magas hőfokon (108) nyit a termosztátja és -a hűtés okán- ezzel egy időben kapcsol be a hűtőventilátor is? Valamint normális jelenség, ha ilyen időjárási körülmények között bekapcsol?

A termosztát 103-105 fokon nyit.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ! A hűtési probléma megoldódott, a vízpumpa csere megoldotta, úgy néz ki. Most arra próbálok választ találni, hogy üzem melegen miért füstöl fehéren az autó. Nem fogy a hűtővíz, sem az olaj. Feltöltöttem egy videót róla, esetleg valakinek van valami ötlete?

 

Link to comment
Megosztás:

Csillaggarázs esetén fokozottan fellép főleg rövid távok esetén a kondenzvíz képződés a kipuf dobokban, és még motoron belül is. A turbós motoroknal sokkal lassabban melegszik át annyira a kipuf rendszer, hogy elkezdjen kiszáradni. Az üzemmeleg állapot nem a hűtővíz középre állásakor, hanem főleg hideg időben folyamatos 30-40km után következik be. A városi alapjaraton araszolas es folyamatosan 2000rpm alatti elvaltas lassítja ezt a folyamatot, annyira kicsi a veszteség hője ezeknek a motoroknak. Ha nem fogy a hűtővized és nem lesz zavaros, olaj foltos szinte biztos, hogy semmi gond nincs csak a fenn írt jelenség. 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Kérlek segítsetek!

Adott egy 2013-as Opel Astra J  Sports Tourer 1.4 NEL 120 lóerős turbo motorral. Én 180ezres futásteljesítménnyel vettem át, most 190 van benne. A motor szerintem túlzottam csörög, de ami méginkább zavar, nagyon remeg. Nem tudom milyen volt újonnan, én így kaptam. A kocsiban ülve is érezni, ahogy rázza a kasznit. Pár szerelő már látta, de nem vagyok okosabb. Valakinek van ötlete, hogyan lehetne finomabb járásra bírni?
Esetelg hova érdemes szervizbe vinni. A vezérlés frissen cserélve. Utána a rázkódás rövid időre alábhagyott, de újra előjött némi olajfolyással, amit szelepfedél cserével orvosoltak. Gázadásra a rezgés kisimul.

Előre is köszönöm.

 

Módosítva : bogass
Link to comment
Megosztás:

Hangra szelep, plusz vezmű lánc gyanús, viszont, ha nincs megfelelő olajnyomás a szelepeknek is jobban hallani a hangját, valamint a lánc feszítője is olajnyomással működik.

Fordulatra azért csendesülhet és szűnhet meg a remegő hang, mert fordulattal dolgozik az olajpumpa is és ott előjön a megfelelő olajnyomás.

(ez csak egy tipp.. aztán lehet szimplán csak vezmű lánc probléma, de akár lehet olaj probléma is, pl. nem bele való - túl vékony - túl vastag - máshogy viselkedik)

5w30 dexos2-es olaj kell bele (a GM olajat hanyagolnám, Motul, Castrol ajánlott)

Volt valami mizéria, miszerint vissza kellett térni fiatalabb kocsiknál dexos 1-es olajra, nem tudom, hogy a Te autód érintett-e.

Link to comment
Megosztás:

A motorban elvileg GM olaj van, a vezérlést pedig december elején cserélték . Leginkább nem a hang aggaszt, hanem az erőteljes rázkódás, ami átadódik a kasznira is. Az aksi melletti csövön jól látszik. A korábbi dízel autóm nagyon kultúrált volt ehhez képest. A kocsi 2013-as, nem tudok róla, hogy olaj ügyileg másképp kéne kezelni.

Ami fura, hogy hidegen egész kultúrált:

 

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
On 2018. január 15. at 12:40 PM, bogass said:

Kérlek segítsetek!

Adott egy 2013-as Opel Astra J  Sports Tourer 1.4 NEL 120 lóerős turbo motorral. Én 180ezres futásteljesítménnyel vettem át, most 190 van benne. A motor szerintem túlzottam csörög, de ami méginkább zavar, nagyon remeg. Nem tudom milyen volt újonnan, én így kaptam. A kocsiban ülve is érezni, ahogy rázza a kasznit. Pár szerelő már látta, de nem vagyok okosabb. Valakinek van ötlete, hogyan lehetne finomabb járásra bírni?
Esetelg hova érdemes szervizbe vinni. A vezérlés frissen cserélve. Utána a rázkódás rövid időre alábhagyott, de újra előjött némi olajfolyással, amit szelepfedél cserével orvosoltak. Gázadásra a rezgés kisimul.

Előre is köszönöm.

 

Lehet csereerett a kettostomegu lendkerek is

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

A kettőstömegű lendkerék kb 10ezer kilóméterrel ezelőtt került a cserelistára, így remélem nem az, de bennem is felmerült.

Most egy új hiba jelentkezett, ami elképzelhető, hogy összefüggésben van a motor rángatózásával. Az autó némi járás után leállítva néhány perc után pattogó hangot ad. Mintha valahol belül dobolnának szép komótosan, lassan, perceken keresztül. Sikerült behatárolni, hogy a hang a tankból jön. Leállítás után a tankot kinyitva szisszenés és a gyors pattogó hang érkezik. Nyitott tanksapkával a motor járása is határozottan jobb. A hiba feltehetőleg a tankszellőztetőre vezethető vissza. Jövő héten cserélik, remélem utána helyreáll minden.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
On 2018. 02. 16. at 12:33, bogass írta:

A kettőstömegű lendkerék kb 10ezer kilóméterrel ezelőtt került a cserelistára, így remélem nem az, de bennem is felmerült.

Most egy új hiba jelentkezett, ami elképzelhető, hogy összefüggésben van a motor rángatózásával. Az autó némi járás után leállítva néhány perc után pattogó hangot ad. Mintha valahol belül dobolnának szép komótosan, lassan, perceken keresztül. Sikerült behatárolni, hogy a hang a tankból jön. Leállítás után a tankot kinyitva szisszenés és a gyors pattogó hang érkezik. Nyitott tanksapkával a motor járása is határozottan jobb. A hiba feltehetőleg a tankszellőztetőre vezethető vissza. Jövő héten cserélik, remélem utána helyreáll minden.

Szia, 

Most vettem egy A16let verzióban, tankoltam. V-power 95 öt hazafelé és utána kissé ingadozó alapjáratom van, hasonló a jelenség majdnem, de nekem ennyire nem durván remeg. Csak kissé mintha ingadozna az alapjárat. 

Nem tudom nekem is mi. lehet, de. egyértelműen nekem a tankolás után csinálta. Lehet nem tetszik neki a benya. Igaz fordulaton nem tapasztalok semmit. 

Kutas tankolta, lehet nagyon telerakta... Passz... 

Holnap felveszem teloval és belinkelem a YouTube rol. 

Módosítva : kadett17dforever
Link to comment
Megosztás:

2 órája, kadett17dforever írta:

Szia, 

Most vettem egy A16let verzióban, tankoltam. V-power 95 öt hazafelé és utána kissé ingadozó alapjáratom van, hasonló a jelenség majdnem, de nekem ennyire nem durván remeg. Csak kissé mintha ingadozna az alapjárat. 

Nem tudom nekem is mi. lehet, de. egyértelműen nekem a tankolás után csinálta. Lehet nem tetszik neki a benya. Igaz fordulaton nem tapasztalok semmit. 

Kutas tankolta, lehet nagyon telerakta... Passz... 

Holnap felveszem teloval és belinkelem a YouTube rol. 

Asszem nekem máshol lesz a hiba, mégpedig a hosszbordas szíj / feszítő, mivel kipróbáltam ha bekapcsolom a klímát akkor Megszűnt a rángatás, gondolom mivel megfesziti a kompresszor tárcsája ilyenkor....

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok
Most másodszor jött elő  az a probléma ismét egy autómosás után hogy jön olyan hibaüzenet hogy a motor teljesítmény lekorlátozva és 50-nél többel nem is megy a kocsi és a másik hibaüzenet hogy esp service.  Most második alkalommal magától megjavult de első alkalommal szervízbe vittem ahol nem igazán tudták mi a probléma csak annyit mondtak hogy elhàrították az elekktromos problémát. A második automosás után amikor megint előjött és magától elmult de elvittem szervízbe ahol a diagnosztika alapján azt mondták hogy pillangószelep házat kellene cserélni. Ha ezek után is fellép ez a hiba akkor a vezérlőegység elektronikát kell javítani ami szerencsére javìtható mert a csere kb 400.000 - be kerülne. Van összefüggés a hiba és a pillangószelep ház között? Tudnátok megbíznatok szerelőt ajánlani és valakinek nincs ötlete mi lehet ez a hiba ami automosás után jön elő?

Amúgy 1.6-os benzines motor van a kocsiban és 2010-es gyártmány, én tavaly vettem.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 01. 15. at 12:40, bogass írta:

Kérlek segítsetek!

Adott egy 2013-as Opel Astra J  Sports Tourer 1.4 NEL 120 lóerős turbo motorral. Én 180ezres futásteljesítménnyel vettem át, most 190 van benne. A motor szerintem túlzottam csörög, de ami méginkább zavar, nagyon remeg. Nem tudom milyen volt újonnan, én így kaptam. A kocsiban ülve is érezni, ahogy rázza a kasznit. Pár szerelő már látta, de nem vagyok okosabb. Valakinek van ötlete, hogyan lehetne finomabb járásra bírni?
Esetelg hova érdemes szervizbe vinni. A vezérlés frissen cserélve. Utána a rázkódás rövid időre alábhagyott, de újra előjött némi olajfolyással, amit szelepfedél cserével orvosoltak. Gázadásra a rezgés kisimul.

Előre is köszönöm.

 

Szerintem nézd meg megvan e a vákum jelenség a nívópálcánál,ha igen lehet membrán szakadás is ....

 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Nem rég vásárolt 2010/12 évjáratú Opel Astra J 1.4 T 120 LE kapcsolatban volna egy kérdésem. A neten talált / netről letöltött felhasználói kézikönyvben csak olajcsere periódusra találtam információkat, egyebekre nem. Hol találom meg azt például, hogy a vezérműláncot mikor kell/ajánlott cserélni, stb.? 

Köszi előre is a válaszokat! :)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, mcasdf írta:

Sziasztok!

Nem rég vásárolt 2010/12 évjáratú Opel Astra J 1.4 T 120 LE kapcsolatban volna egy kérdésem. A neten talált / netről letöltött felhasználói kézikönyvben csak olajcsere periódusra találtam információkat, egyebekre nem. Hol találom meg azt például, hogy a vezérműláncot mikor kell/ajánlott cserélni, stb.? 

Köszi előre is a válaszokat! :)

Szia, 

Vezérműlánc cserére a gyártó nem ad meg konkrét periódust a gyártó. Ha zajt hallasz a lánc körül hidegen, csörgest akkor javasolt a cseréje. Ez lehet 100-200 e km között bárhol. Ez mar a twinportos G astra-nál is igy volt. 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, kadett17dforever írta:

Szia, 

Vezérműlánc cserére a gyártó nem ad meg konkrét periódust a gyártó. Ha zajt hallasz a lánc körül hidegen, csörgest akkor javasolt a cseréje. Ez lehet 100-200 e km között bárhol. Ez mar a twinportos G astra-nál is igy volt. 

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.